Manchesteru City gratuluji k postupu a Vám děkuji za pozornost. Dobrou noc.
Velký podíl na postupu do semifinále Ligy mistrů má rozhodně Joe Hart, který dnes zlikvidoval 5 nebezpečných střel a stal se hrdinou zápasu. To gólman Trapp nezasahoval ani jednou, protože na něj šla pouze jediná střela za celý zápas a ta skončila vítězným gólem.
Rozhodčí Carballo naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak dnešní utkání, ve kterém Manchester City porazil PSG 1:0. O jediný gól zápasu se postaral až v 76. minutě Kevin De Bruyne, který poslal City do semifinále Ligy mistrů. Po celou dobu zápasu mělo ze hry více PSG, které si dokázalo vytvořit několik šancí, ale proti výbornému Hartovi nikdo z hostů neuspěl. Navíc domácí tým mohl jít do vedení už ve 30. minutě, ale Agüero neproměnil pokutový kop. Za PSG byl velmi aktivní Ibrahimović, který měl dva velmi nebezpečné přímé kopy. Obrovskou šanci měl také Silva, když hlavičkoval z blízké vzdálenosti, ale Hart mu střelu zneškodnil. První zápas skončil v Paříži výsledkem 2:2.
90+4
90+3
Ze hřiště odchází Agüero, který dnes neproměnil pokutový kop a místo něj přichází Iheanacho.
90+2
Touré si chtěl zahrát na krásu, ale jeho rána z dálky byla nepřesná a ovoce nepřinesla.
90+2
Kouč domácího celku přichystal na závěr ještě jedno střídání.
90+1
Hráči PSG vypadají poněkud frustrovaně a Cavani teď nesmyslně fauloval. Rozehrávají domácí borci.
90
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány 3 minutky.
90
Běží poslední minuta zápasu a PSG se sen o postupu pomalu, ale jistě rozpadá.
87
Dohrál také David Silva, kterého vystřídal Delph.
86
Maxwell zahrával volný přímý kop, ze kterého hosté nic nevytěžili a navíc Ibrahimović uvízl v ofsajdu.
85
Clichy zahrál rukou a hosté budou rozehrávat.
84
Ze hry odstoupil autor dnešní jediné branky, De Bruyne, když místo něj přišel Touré.
80
Faulovaný byl Silva a domácí tým dostal výhodu standardní situace, ale ta velmi rychle skončila, protože Otamendi fauloval.
80
Ke střele se pak ještě dostal Di María, ale Fernandinho se mu do střely položil a úspěšně ji zablokoval.
80
Na scéně opět skvělý Hart! Cavani získal míč a postupoval sám na brankáře Manchesteru City, který proti svému protihráči vystoupil a parádně ho vychytal.
78
Agüero mohl navýšit vedení domácího týmu, ale svoji šanci neproměnil a branku jen minul.
76
Manchester City právě vstřelil branku!
Domácí tým na svého soupeře vyvíjel tlak, ale už to vypadalo, že celou situaci překombinoval. Nicméně opak byl pravdou. KEVIN DE BRUYNE obdržel od Fernanda přesnou přihrávku a ze své kopačky vyslal nádhernou technickou ránu, proti které byl gólman Trapp krátký.
75
Nejprve zahrával rohový kop De Bruyne a poté i Silva. Nicméně domácí Manchester City ze standardních situací nic nevytěžil. V 75. minutě je stav skóre stále bezbrankový.
74
Navas posílal dloubáčkem míč do vápna, ale obrana PSG byla pozorná. Následuje roh pro domácí tým.
72
Máme tu další žlutou kartu, tentokrát ji obdržel Fernandinho.
71
Standardní situaci si vzal na starost Lucas, jenž poslal do vápna sice zajímavý centr, ale sudí musel hru přerušit, protože se Ibrahimović ocitl v ofsajdu.
70
Na hrací ploše zůstal chvíli ležet faulovaný Rabiot, ale už je v pořádku.
68
Dalším potrestaným je Van der Wiel, který také fauloval.
67
Pastore zajel do svého protihráče a okamžitě viděl žlutou kartu.
67
Protože Hart vytěsnil míč na rohový kop, tak hosté měli další výhodu standardní situace. Nicméně tentokrát domácímu celku žádné nebezpečí nehrozilo.
66
Gólman Hart si připsal další důležitý zákrok a zabránil stoprocentnímu gólu. Na centrovaný míč si dokázal vyskočit hlavičkující Silva, který mířil velmi přesně, ale Hart zareagoval výtečně.
65
Lucas Moura načechral do vápna parádní centr, který musel Otamendi odvrátit na rohový kop.
63
De Bruyne došel s míčem až do velkého vápna, odkud se mu podařilo odcentrovat, ale Silva se k hlavičce nedostal.
62
Agüero se snažil získat míč pro Manchester City, ale pomohl si faulem, který sudímu neunikl. Rozehrávat budou hosté.
61
PSG mělo míč na svých kopačkách, ale Hart musel řešit pouze centrovaný balón.
61
Šanci na hřišti dostává Pastore, kterému uvolňuje místo Aurier.
61
PSG bude střídat.
60
Na centrovaný balon si ve vápně dokázal vyskočit hlavičkující Fernando, ale nedokázal přesně zamířit. Stav skóre se v 60. minutě nemění.
59
Domácí tým však o míč zabojoval a získal rohový kop.
59
Sagna hledal před brankou Agüera, ale jeho centr mu pozorně lapil gólman Trapp.
58
Pro faul si teď došel Navas, kterého posadil na zem Marquinhos. Následuje standardní situace pro Manchester City.
58
Na druhé straně zahrával rohový kop Di María, který hledal centrem Rabiota, ale ten se do zakončení nedostal a míč se přesunul na kopačky hráčů Manchesteru City.
56
De Bruyne zahrával rohový kop a míč posadil přesně na hlavu Agüera, ale ten branku soupeře neohrozil.
54
Fanoušci PSG se radovali z gólu, který vstřelil Lucas Moura, ale sudí tuto branku uznat nemohl, protožee už byl odpískán i odmáván ofsajd, ve kterém se zapomněl Maxwell.
52
Rabiot si teď nerozuměl s Ibrahimovićem a přihrál mu na paty. Švédský útočník tak míč pro sebe nezískal, avšak do šance se dostal Van der Wiel, ale mířil přesně do těch míst, kde stál připravený Hart.
51
Agüera určitě mrzí neproměněná penalta z prvního poločasu, ale na tento fakt bude muset útočník rychle zapomenout a soustředit se na přítomnost.
50
Obě standardní situace, které Ibrahimović zahrával, byly velmi nebezpečné, avšak brankář Hart svoji kvalitu potvrdil a drží čisté konto.
49
Rohový kop hostům nevyšel podle představ a domácí tým se v pohodě ubránil.
48
Ibrahimović parádně obstřelil zeď a důkladně prověřil Harta, který však zkušeně ustál a jedovatou střelu zneškodnil. Následuje roh pro PSG.
47
Faulovaný byl Cavani, proti kterému se provinil Fernando a PSG bude zahrávat volný přímý kop. K míči se postavil Ibrahimović.
46
Hned na úvod se Agüero zapomněl v těsném ofsajdu, který mu sudí odpískal. Rozehrávat bude PSG.
46
Míč do druhého poločasu uvedli domácí fotbalisté.
46
Hráči jsou zpět v tunelu a kráčí na zelený pažit.
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
Střely mimo branku: Manchester City 4:0 Paris Saint-Germain.
Střely na branku: Manchester City 0:1 Paris Saint-Germain.
Máme za sebou prvních 45 minut a stav skóre je 0:0. Velmi blízko měl ke gólu v 16. minutě Zlatan Ibrahimović, když zahrával volný přímý kop a balon tlačil pod břevno, ale Hart se blýskl skvělým zákrokem a v těžké chvíli svůj tým podržel. Na druhé straně měl obrovskou příležitost Agüero, který zahrával pokutový kop, ale nedokázal ho proměnit. V závěru toho už k vidění tolik nebylo.
45+3
45+3
Manchester City se v závěru dostal do pokutového území soupeře, kde se Silva snažil přihrávat, ale jeden z obránců mu přihrávku zablokoval na rohový kop, který už se kopat nebude, protože sudí Carballo ukončil první poločas.
45+2
Úplně zbytečně teď fauloval Clichy ve středu hřiště. Rozehrávat bude PSG, které by si přálo do poločasu vstřelit branku, ale času už moc nezbývá.
45+1
Že Motta musel odejít ze hřiště je pro PSG určitým problémem, ale Lucas je velmi zkušeným hráčem, který je pro tým také platný.
45
První poločas bude nastaven o 3 minuty.
44
Zraněný Motta opustil hrací plochu a místo něj přišel nerozcvičený Lucas Moura.
43
Motta nemůže pokračovat ve hře, teď se posadil na trávník a jde vidět, že to prostě nepůjde.
42
Motta se vrátil na trávník, ale na jeho tváři lze vidět, že bolest je obrovská.
41
Vypadá to, že PSG bude muset nuceně střídat. Potíže se svalem má Motta, který teď odkráčel za postranní čáru.
40
PSG získalo balon pro sebe, ale jak rychle ho získalo, tak rychle ho ztratilo a do šance se dostal domácí tým. Konkrétně to byl Navas, kdo střílel, avšak tento pokus byl nepřesný. Ani ve 40. minutě se stav skóre nemění, na informační tabuli svítí stále skóre 0:0.
39
Domácí tým se s míčem pohybuje na útočné polovině, kde si hledá cestičku do pokutového území. Nicméně hosté rozehrávku soupeře velmi aktivně napadají, a tak to má Manchester City velmi složité.
38
Faulovaný byl Di María, kterého nedovoleně zastavil Fernandinho. Hosté okamžitě rozehráli, ale po nepřesné přihrávce o míč přišli. Balon do hry uvede Hart.
37
Ošetřený Agüero se vrátil na trávník a pokračuje ve hře.
37
Po přerušení se pokračuje ve hře, zatím však bez Agüera.
35
Hra je přerušena, na zemi zůstal ležet faulovaný Agüero.
30
Pokutový kop si vzal na starost útočník Agüero, který teď nevěří svým vlastním očím, co to vlastně udělal. Agüero chtěl poslat míč do pravého spodního rohu, ale mezi tři tyče se vůbec netrefil.
30
Manchester City bude zahrávat pokutový kop!
29
Trapp fauloval ve vápně Agüera a vyfasoval žlutou kartu.
26
Manchester City zahrával volný přímý kop, před kterým se PSG ubránilo. Nicméně pak se domácí tým ještě dostal k míči a vybojoval rohový kop. PSG v pohodě přečkalo i rohový kop a nyní je u míče.
25
Agüero byl opět faulovaný a domácí tým bude opět rozehrávat.
25
Rabiot poslal k zemi Agüera a rozhodčí okamžitě odpískal faul. Rozehrávat budou hráči v modrých dresech.
24
Agüero to zkoušel znovu, tentokrát z větší dálky, což Trapp rozhodně nečekal, ale rána Agüera se mezi tři tyče nevešla, a tak se ve 24. minutě stav skóre nemění.
23
De Bruyne teď poslal do šance Agüera, když mu do vápna dopravil přesnou kolmici, ale útočník Manchesteru City svoji šanci neproměnil.
22
Domácí fotbalisté jsou u balonu, ale soupeř rozehrávku aktivně napadá.
20
Teď to vypadalo, že byl falovaný Agüero, ale rozhodčí nedovolený zákrok neviděl, a tak ani nepískal. Z opakovaného záběru jsme mohli vidět, že kapitán Silva se faulu dopustil. Nicméně hlavní slovo má rozhodčí a ten faul neviděl.
17
Rohový kop domácímu týmu žádné potíže neudělal.
16
K míči se postavil zkušený Ibrahimović, který se rozhodl pro přímou střelu, proti které musel Hart zasahovat. Ibrahimović mířil přesně pod břevno, ale Hart vytasil parádní zákrok a míč vyrazil na rohový kop.
16
Faulovaný byl Rabiot a PSG dostane výhodu volného přímého kopu. Domácí tým teď musí být pozorný, protože standardní situace jsou vždy nebezpečné.
15
V úvodních minutách se hraje pouze mezi pokutovými územími a šance k vidění nejsou. Oba celky jsou však velmi aktivní, ale defenzíva funguje na obou stranách na jedničku, alespoň prozatím.
14
Agüero pospíchal s míčem na kopačkách k soupeřově brance, ale velmi dobře se o něj postaral Motta, který mu balon čistě odebral.
14
Na levém křídle čekal na míč Marquinhos, ale přihrávka byla nepřesná. Následuje aut pro Manchester City.
13
Hosté rozehráli a s míčem se pohybují v blízkosti středového kruhu.
13
Fernando si teď v souboji s Rabiotem počínal nedovoleně, a tak mu sudí prohřešek odpískal.
11
Za míčem teď pospíchal De Bruyne, ale přes obránce se k němu nedostal. Následuje odkop od brány.
10
Agüero se snažil míč získat zpět, ale pomohl si faulem, který sudímu neunikl, a tak hru přerušil. Už se ale pokračuje ve hře.
10
David Silva obdržel milimetrovou přihrávku od Agüera, kterému později míč vracel, ale bohužel nepřesně.
9
Teď už jsou u míče zase domácí borci, kteří by domácí publikum chtěli potěšit postupem. Uvidíme, zda se jim to podaří.
8
PSG předvedlo parádní útočnou kombinaci, ale na zakončení se nedostalo. Skvělou kolmici do vápna poslal Motta, kterému se nabízel útočník Cavani. Nicméně gólman Hart byl pozorný, úmysl soupeře přečetl a velmi rychle si doběhl pro míč, takže Cavani nestihl vystřelit.
7
Domácí tým se teď musí pozorně bránit, protože tým z Paříže je u míče a pohybuje se na polovině Manchesteru City.
5
PSG teď získalo míč pro sebe, ale útočná akce hostům podle představ nevyšla a po nepřesné přihrávce o balon přišli.
4
Fotbalisté v modrých dresech jsou znovu u míče a hledají si cestičku k soupeřově brance.
3
Navas poslal do pokutového území zajímavý centr, ale hosté se ubránili a míč odehráli do zámezí.
2
V úvodních dvou minutách je domácí tým velmi aktivní a na svého soupeře hned od začátku vyvíjí tlak. Teď to mohlo být pro PSG nebezpečné, ale Agüero se zapomněl v ofsajdu, a tak sudí hru přerušil.
1
Hned na úvod se De Bruyne prezentoval parádním centrem před bránu, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k míči nedostal, protože obrana PSG byla pozorná.
1
Hosté hned na úvod zapojili do hry svého gólmana Trappa, který pomohl s rozehrávkou, ale PSG balon na svých kopačkách neudrželo, protože presink Manchesteru City byl obrovský.
1
O úvodní výkop se postarali hráči PSG, kteří dnes oblékli černé komplety. Domácí Manchester City hraje v tradičních modrých dresech a v bílých trenýrkách.
1
-1
Manchester City povede s kapitánskou páskou gólman Hart a PSG zase střední obránce Silva.
-2
Na Etihad Stadium právě zní hymna Ligy mistrů.
-3
Na stadionu panuje výborná atmosféra a slyšet jdou oba fanouškovské tábory.
-3
Hlavní sudí Carballo přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-5
Domácí Manchester City zvolil pro dnešní zápas rozestavení 4-2-3-1 a hosté z Paříže zase herní styl 3-5-2.
-7
Obě základní jedenáctky jsou již připraveny v tunelu.

Manchester City: Hart (C) – Sagna, Otamendi, Mangala, Clichy – Fernando, Fernandinho – Navas, De Bruyne, Silva – Agüero.
Náhradníci: Caballero – Iheanacho, Bony, Y. Touré, Delph, Kolarov, Zabaleta.

Paris Saint-Germain: Trapp – Aurier, Silva (C), Marquinhos – van der Wiel, Rabiot, Motta, Di María, Maxwell – Ibrahimović, Cavani.
Náhradníci: Sirigu – Kimpembe, Stambouli, Moura, Kurzawa, Pastore, Ongenda.

Rozhodčí: Carballo – Alonso, Yuste.
Dnešní duel bude řídit hlavní sudí Carlos Velasco Carballo, na čarách mu budou asistovat Roberto Alonso a Juan Yuste. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Raúl Cabanero. Máme tu také brankové rozhodčí, kterými jsou Jesús Gil Manzano a Carlos Del Cerro. Všichni pánové jsou ze Španělska.
Výsledek 2:2 pro PSG rozhodně ideální není, jelikož na domácí půdě nedokázalo udržet čisté konto a ani nezvítězilo. To Manchester City může být s výsledkem 2:2 spokojený a pozici do odvety má víc než slušnou. Nicméně oba celky jsou velmi zkušené a ve fotbale se může stát cokoliv. uvidíme, které mužstvo si dnes vykope postup.
Úvodní střetnutí těchto dvou celků skončilo nerozhodným výsledkem 2:2. K vidění byl pohledný fotbal, který jistě bavil i nezaujatého diváka. PSG mohlo ve 14. minutě slavit gól, ale Ibrahimović neproměnil pokutový kop. Do vedení šli hráči Manchesteru City, když se v 38. minutě nádherně trefil Kevin De Bruyne. Nicméně domácí PSG se nezaleklo a po přesné střele Ibrahimoviće ve 41. minutě vyrovnalo na 1:1. Do poločasu už branka nepadla, ale ve druhé polovině utkání se na listinu střelců zapsal Adrien Rabiot, a domácí tým tak šel poprvé do vedení. Tým z Anglie se ale nevzdal a ukázal, že do Paříže přijet neprohrál. V 72. minutě potrestal Fernandinho chybu domácích a vystřelil Manchesteru City remízu 2:2.
Příjemný večer všem fanouškům kvalitního fotbalu. Dnes máme na programu milionářskou soutěž Ligu mistrů, která s sebou přináší odvetu čtvrtfinále. Domácí Manchester City bude na stadionu Etihad Stadium hostit svého soupeře Paris Saint-Germain. Veškeré dění se bude odehrávat v Manchesteru a textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.