Liga mistrů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : FC Kodaň - 24. října 2023   21:00

Manchester Utd.
72' Maguire (Eriksen)
1:0
(0:0)
FC Kodaň
FC Kodaň
Onana – Dalot, Varane, Maguire, Reguilón (63. Lindelöf) – Amrábat (46. Eriksen) – B. Fernandes (C), McTominay – Antony (63. Garnacho), R. Højlund (86. Martial), Rashford.
Bayındır, Heaton – Evans, Medžbrí, Pellistri, Mount.
Guida – Carbone, Peretti (ITA)
Old Trafford, Manchester
FC Kodaň
Grabara – Ankersen, Vavro, Diks, Jelert (77. Sörensen) – Lerager, Falk, Gonçalves (85. Larsson) – Achouri (90+1. O. Højlund), Claesson (C) (77. Óskarsson), Elyounoussi.
Dithmer, Sander – Babacar, Bardghji, Boilesen, Chočolava, Lund, Tanlongo.

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:6.
Závěr jako hrom! Manchester United nakonec porazil Kodaň po gólu Maguira a drží naděje na postup ze skupiny. Rudé ďábly spasil Onana, který chytil penaltu Larssona v 97. minutě.
90+8'
90+7'
Onana vystihl směr střely a chytá penaltu Larssona!
90+6'
McTominay v samém závěru zasáhl soupeře kopačkou do hrudi, vidí žlutou kartu a nabízí soupeři šanci na bod.
90+5'
Penalta pro Kodaň!
90+5'
Do vápna nabíhá i Kamil Grabara.
90+4'
Eriksen zblokoval centrovaný míč na rohový kop.
90+3'
Útočná akce hostů ukončena pro ofsajdové postavení.
90+2'
Oscar Højlund fauloval Garnacha, Manchester bude rozehrávat na středové čáře.
90+1'
Střídání v týmu FC Kodaň:
ze hřiště odchází Elias Achouri, přichází Oscar Højlund.
89'
Druhá půle se chýlí ke svému konci. Uvidíme, kolik sudí nastaví nad rámec základní hrací doby.
87'
McTominay faulovaný na středovém kruhu, Manchester už s rozehrávkou rozhodně nespěchá.
86'
Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Rasmus Højlund, přichází Anthony Martial.
85'
Centr Larssona byl až příliš dlouhý a skončil v zámezí.
85'
ze hřiště odchází Diogo Gonçalves, přichází Jordan Larsson.
84'
Diogo Gonçalves centroval z levé strany, ale Raphaël Varane skvěle zasáhl a před Óskarssonem srazil míč do zámezí na roh.
83'
Domácí to sehráli na krátkou vzdálenost, ale nic z toho nevytěžili.
82'
Fernandes dostal nahrávku do vápna, vypálil z první, ale míč byl sražen jedním z obránců na roh.
80'
Bruno nyní ostrým skluzem zastavil akci soupeře, zasloužená žlutá karta.
80'
Přízemní centr Garnacha pouze prolétl malým vápnem, teď se hostům muselo pořádně ulevit.
78'
Manchester United zahodil další jasnou gólovku. Nejprve z více než výhodné pozice ve vápně neprostřelil Grabaru Garnacho, poté dorážel McTominay, ale ten branku úplně minul.
77'
ze hřiště odchází Viktor Claesson, přichází Orri Óskarsson.
77'
ze hřiště odchází Elias Jelert, přichází Christian Sörensen.
77'
Rashford se odhodlal ke střele z vápna, ale vůbec mu to nesedlo a přestřelil snad o deset metrů.
76'
Fernandes vyslal přízemní centr na přední tyčku, ale obrana Kodaně si tento míč pohlídala.
75'
Rashfordův centr sražen na rohový kop.
73'
Celou situaci ještě zkoumal VAR, ale o ofsajd se nejednalo, a tak jde sedmnáct minut před koncem základní hrací doby Manchester United skutečně do vedení 1:0.
72'
Manchester United právě vstřelil branku!
Domácí se ujímají vedení! Z pravé strany nacentroval do vápna Eriksen, ve vápně se skvěle uvolnil HARRY MAGUIRE a přesnou hlavičkou rozjásal stadion.
71'
Střílený centr Garnacha odvrátil Vavro na rohový kop.
70'
Lindelöf nyní odkopl míč před zakončujícím Elyounoussim, který ho navíc fauloval.
69'
Manchester přišel na útočné polovině o míč, hosté se ženou do rychlého kontru.
67'
Alejandro Garnacho utekl obraně Kodaně, běžel zcela sám na Grabaru, ale nešťastně si předkopl míč a vůbec nezakončil! Tohle by mohlo Manchester nesmírně mrzet.
67'
Elias Jelert vybojoval pro svůj tým rohový kop.
66'
Nakonec to na sebe vzal první jmenovaný, ale trefil pouze zeď.
66'
Míč leží dobrých pětadvacet metrů od branky a stojí u něj Diogo Gonçalves a Denis Vavro.
65'
Maguire si počínal nedovoleně na vlastní polovině, je tu zajímavá standardní situace pro Kodaň.
64'
Střela Vavra z velké dálky končí v rukavicích Onany, který ihned rozehrává útok domácích.
63'
ze hřiště odchází Antony, přichází Alejandro Garnacho.
63'
ze hřiště odchází Sergio Reguilón, přichází Victor Lindelöf.
63'
Antony zkusil zakončit na zadní tyčku, ale jeho technický pokus skončil nad brankou.
61'
Do vápna Kodaně nyní přilétly dva centry, oba však byly nepřesné.
60'
Diogo Gonçalves sice vypálil, ale jeho pokus neměl téměř žádnou razanci a skončil v rukavicích Onany.
58'
Kodaň je nyní na míči na útočné polovině, ale k šestnáctce soupeře se zatím dostat nemůže.
56'
Manchester United mohl zahrávat penaltu po faulu Grabary, ale Rashford byl při přebírání míče za obranou Kodaně v ofsajdu.
54'
Největší šance domácích v zápase. Rashford se hezky uvolnil na křídle, našel Højlunda, který šikovně přiťukl míč Eriksenovi. Ten na nic nečekal a vypálil k tyčce, ale Grabara po excelentním zákroku udržel bezbrankové skóre.
52'
Rasmus Højlund se dostal za obranu soupeře, po kontaktu s obráncem upadl, ale sudí ukazuje, že se o faul nejednalo.
52'
Elias Achouri vypálil z vápna po centru z pravé strany, ale branku přestřelil. Kodaň nyní soupeři pořádně zavařila.
51'
Po rohovém kopu se míč odrážel ve vápně Manchesteru, ale nikdo z hostujících jej nedokázal poslat na bránu.
50'
Obrovská šance hostů! Lukas Lerager vyslal z hranice velkého vápna dělovou ránu, ale Onana předvedl fantastický zákrok a jeho pokus vytěsnil na roh!
48'
Reguilón dostal nabito na osu hřiště, vypálil, ale jeho ránu zblokoval jeden z obránců pouze do náruče brankáře Grabary.
46'
Rasmus Højlund centroval z levé strany, ale nenalezl nikoho v červeném dresu.
46'
ze hřiště odchází Sofján Amrábat, přichází Christian Eriksen.
46'
Držení míče: 52 % : 48 %
Střely na branku: 1:1
Rohy: 1:5
45'
45'
Nastavovat se nebude ani minuta, rozhodčí v čase 44:43 ukončuje první poločas.
45'
Z následného rohu se hostům nepodařilo nic vytěžit.
44'
Diogo Gonçalves vypálil z hranice velkého vápna, ale McTominay se mu vrhl pod nohy a zblokoval tento pokus.
42'
Ankersen našel ve vápně Achouriho, ten si však míč špatně zpracoval a utekl mu do zámezí. Onana bude odkopávat.
41'
Peter Ankersen střílel ze střední vzdálenosti, ale jeho pokus zblokoval Reguilón.
38'
Elias Achouri to vzal na sebe, vypálil na přední tyčku, ale jeho rána skončila pouze na boční síti.
37'
Kodaň se dostala k vápnu soupeře, tam ale nebylo kudy proskočit do zakončení, a tak se zpětnými přihrávkami vyhnala zpět na svoji polovinu.
35'
McTominay si naskočil na centrovaný míč, ale branku o dobré tři, čtyři metry netrefil.
34'
A pořád pouze ten střed. Brankáři by mohli už deset minut sedět na kávě a nikdo by si ani nevšiml, tohle vůbec nevypadá jako zápas Ligy mistrů.
32'
A pořád se hraje pouze u středového kruhu.
30'
Stále se hraje pouze okolo středové čáry.
28'
Ani jeden z týmů se nyní nemůže dostat k vápnu soupeře, aby ohrozil branku. Doufejme, že tato hluchá část brzy skončí.
25'
Kodaň sice kombinuje, ale pouze před vlastní šestnáctkou. Domácí vytahují pressing výš a výš.
23'
Antony se nyní skvěle uvolnil na křídle, našel kolmicí Højlunda, jenž patičkou ihned hledal McTominaye. Ten však byl zkřížený Ankersenem a k zakončení se nedostal.
22'
Domácí aktivním pressingem získali míč a zřejmě se už dostávají do tempa.
21'
Rashfordova střela neměla téměř žádnou razanci, brankář Grabara ji lehce zachytil.
20'
Centr Fernandese skončil pouze na hlavičce jednoho z obránců Kodaně.
19'
Dalot se nyní šikovně uvolnil na pravé straně, nacentroval, ale obrana míč odvrátila do zámezí, je tu roh.
18'
Centr Dalota byl sražen obranou Kodaně, domácí se konečně prezentují alespoň něčím.
17'
Rasmus Højlund vypálil z vápna, ale vysoce přestřelil. Jde o první pokus domácích, hosté už vystřelili pětkrát.
17'
Domácí fanoušci začínají bučet a pískat na domácí hráče. Není se čemu divit.
16'
Vavro byl ubráněn, hosté se však udrželi na míči a znovu kombinují. Manchester hraje naprosto šílený fotbal, který rozhodně není hodný týmu z Premier League.
15'
Peter Ankersen centroval z pravé strany, ale míč byl sražen na další roh Kodaně.
14'
Hosté nadále drtí United, kteří se nemohou vůbec dostat k míči.
13'
Vavro našel milimetrovým centrem Achouriho na levém křídle, toho však Dalot dokázal ubránit.
12'
Kodaň je znovu na míči a postupným útokem se přibližuje k brance soupeře.
10'
Rashford na levém křídle zdvojený. Míč skončil v zámezí a United budou vhazovat.
8'
Varane zblokoval centr z pravé strany, Kodaň je zcela jasně aktivnějším týmem.
7'
Ani z tohoto rohu se hostům nepodařilo otevřít skóre. Míč však mají nadále na kopačkách.
7'
Obrana odvrátila míč do zámezí, další roh pro hosty.
6'
Kodaň bude zahrávat roh.
6'
Obrovská šance Kodaně! Maguire naprosto zbytečně propadl, hosté se dostali do rychlého brejku a málem z toho byl úvodní gól. Z pravé strany přilétl do vápna nadýchaný centr, k zakončení se dostal Diogo Gonçalves, ale jeho rána pouze orazítkovala tyč!
5'
Kamil Grabara měl nyní mírné problémy při rozehrávce, ale Højlundovi chyběl krok k tomu, aby odkop srazil do branky.
4'
Centr od rohového praporku zahrával Diogo Gonçalves, k zakončení se dostal zpoza vápna Peter Ankersen, ale jeho pokus byl zblokován.
3'
Elias Achouri vyslal dalekonosnou ránu, kterou Onana vytěsnil na rohový kop.
2'
Manchester se téměř okamžitě dostal na míč a kombinuje po celé šíři hřiště.
1'
Hosté uvedli míč do hry. Kodaň nastoupila v modročerných dresech, Manchester v červených.
1'

Manchester United: Onana – Dalot, Varane, Maguire, Reguilón – Amrábat – B. Fernandes (C), McTominay – Antony, R. Højlund, Rashford.
Náhradníci: Bayındır, Heaton – Eriksen, Evans, Garnacho, Lindelöf, Martial, Medžbrí, Pellistri, Mount.
Trenér: ten Hag

FC Kodaň: Grabara – Ankersen, Vavro, Diks, Jelert – Lerager, Falk, Gonçalves – Achouri, Claesson (C), Elyounoussi.
Náhradníci: Dithmer, Sander – Babacar, Bardghji, Boilesen, O. Højlund, Chočolava, Larsson, Lund, Óskarsson, Sörensen, Tanlongo.
Trenér: Neestrup

Rozhodčí: Guida – Carbone, Peretti (ITA).
Naposledy se oba týmy potkaly v roce 2020 ve čtvrtfinále Evropské ligy. Tehdy Manchester United zvítězil 1:0 po prodloužení, prosadil se Bruno Fernandes. Dnes je anglický celek považován za favorita. Uvidíme, zdali této role dostojí. Přeji příjemný sportovní zážitek.
Kodaň je na třetím místě s jedním bodem. Dánský klub v prvním zápase remizoval s Galatasarayí, poté prohrál doma s Bayernem Mnichov.
Manchester United je v tabulce skupiny A na posledním místě. Rudí ďáblové prohráli oba zápasy, nejprve nestačili venku na Bayern, poté prohráli doma s Galatasarayí. Pokud chtějí pomýšlet na postup, musí bezpodmínečně zvítězit.
Dobrý večer, vítám vás u online přenosu z fotbalové Ligy mistrů. Na programu je duel skupiny A, ve kterém změří síly Manchester United a FC Kodaň. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 21:00, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.