Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Real : Lipsko - 6. března 2024   21:00

Real
65' Vinícius Júnior (Bellingham)
1:1
(0:0)
Lipsko
68' Orbán  (Raum)
Real
Lunin – Carvajal, Rüdiger, N. Fernández (C), F. Mendy – Valverde, Tchouaméni, Kroos (78. Modrić), Camavinga (46. Rodrygo) – Bellingham (85. Joselu), Vinícius Júnior.
Arrizabalaga, F. González – F. García, Ceballos, B. Díaz, Güler, Vázquez.
D. Massa – F. Meli, S. Alassio (všichni ITA)
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
76 126 diváků
Lipsko
Gulácsi – Henrichs, Lukeba, Orbán (C), Raum – Olmo, Haidara (90. Kampl), X. Schlager (85. Elmas), Simons – Openda (77. Poulsen), Šeško (85. Baumgartner).
Blaswich, Zingerle – Lenz, Bitshiabu, Seiwald, Jatta.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:11. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:15.
Je dobojováno, mužstvo z hlavního města Španělska potvrdilo roli favorita a raduje se z postupu, který však nebyl vůbec snadný. Bílý balet se sice ve druhém dějství ujal vedení, avšak to takřka vzápětí ztratil a znovu stačil Lipsku jediný gól k prodloužení a hosté mu nebyli vůbec daleko, avšak další změna skóre se už nekonala. Hráči německého mančaftu mohou litovat množství zahozených šancí, dnes určitě měli na to, aby na hřišti ambiciózního soupeře vyhráli.
Hosté se ještě sběhli k hlavnímu arbitrovi, zřejmě se dožadovali více nastavených minut, avšak nutno říct, že hráči Realu hru vůbec nezdržovali taktickým poleháváním na trávníku, naopak stále hráli.
90+5'
90+4'
David Raum se provinil rukou. Bylo to omylem, ovšem pískat se to musí, což brzdí útočnou snahu Lipska.
90+3'
Odvrácený centr německého mužstva letí mimo hrací plochu a je tu další roh.
90+2'
Nechybělo mnoho a bylo to 1:2, Dani Olmo si zpracoval míč a pravačkou jej odehrál do vzduchu, balón se poté snesl na horní část břevna brány Madridu a skončil v zámezí.
90+1'
Je tu rohový kop hostujícího mančaftu.
90'
Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Kevin Kampl.
89'
Rodrygo mohl možná definitivně rozhodnout, ovšem jeho nijak prudké zakončení po zemi brankář hostů chytil do rukou a ihned rozehrál.
87'
Domácí se snaží držet míč na útočné polovině, zatím se jim to daří.
85'
ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Eljif Elmas.
85'
ze hřiště odchází Benjamin Šeško, přichází Christoph Baumgartner.
85'
Střídání v týmu Real Madrid:
ze hřiště odchází Jude Bellingham, přichází Joselu.
82'
Willi Orbán mohl vsítit druhý gól, hlavou však zakončoval mimo tři tyče.
82'
Nepříjemný centr z levé strany stačil Lunin vyrazit vedle brány, z čehož pramení další roh.
80'
Benjamin Henrichs střílel levačkou před hranicí pokutového území, ovšem jen do míst, kde stál připravený Lunin, který sebral balón do náruče.
78'
ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Luka Modrić.
77'
ze hřiště odchází Loïs Openda, přichází Yussuf Poulsen.
77'
Další příležitost Lipska, Dani Olmo však nejprve trefil obránce, poté se k míči dostal znovu, ovšem jeho zakončení bylo velmi špatně a prošlo daleko vedle vzdálenější tyče.
76'
Loïs Openda střelo z dálky minul bránu španělského mužstva, hosté cítí šanci.
75'
Žlutá karta pro tým Real Madrid (Toni Kroos). Hráč Realu hodně tvrdě fauloval unikajícího Rauma.
74'
Benjamin Šeško to zkusil z velké dálky, Lunin byl připraven a míč schoval do náruče.
74'
Hosté rozehráli standardku, šanci si nevypracovali a navíc se chytili do ofsajdové pasti.
73'
Žlutá karta pro tým Real Madrid (Aurélien Tchouaméni). Karta je v tomto případě udělena za faul na Simonse.
71'
Žlutá karta pro tým RB Lipsko (Willi Orbán). Kapitán Lipska vidí kartu za faul na Bellinghama.
71'
Federico Valverde střílel z dálky hodně nepřesně, míč letí do zámezí.
68'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Tak pozor, favorit se z vedení dlouho neradoval. Raum odcentroval před malé vápno, kde domácí obrana nechala prostor WILLIMU ORBÁNOVI, který hlavičkoval balón ke vzdálenější tyči. Andrij Lunin neměl šanci zasáhnout.
67'
Antonio Rüdiger zastavil přízemní střelu protihráče a míč tečoval mimo bránu.
65'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Domácí tým dělá hodně důležitý krok v cestě za postupem. VINÍCIUS JÚNIOR využil Bellinghamovi přihrávky a zamířil ke vzdálenější tyči do protipohybu gólmana a ten se natahoval už marně.
64'
Pokutového kopu se Real nedovolal, brankář německého celku se postará o odkop.
63'
Rodrygo mohl otevřít skóre zápasu, jeho prudkou ránu z pravé strany dokázal Péter Gulácsi se štěstím vyrazit na roh.
62'
Domácí trochu zaváhali s rozehrávkou, Amadou Haidara si však nedokázal míč zpracovat, ten se od hostujícího hráče odrazil a skončil mimo.
60'
Toni Kroos střílel pravačkou do horní části brány Lipska, Péter Gulácsi jej dokázal vyrazit, avšak případný gól by stejně neplatil, neboť domácí se předtím provinili faulem.
59'
Loïs Openda se dostal do těžké pozice, hlavou tak odehrál míč pouze vysoko nad bránu.
58'
Dani Olmo byl při střele faulován Kroosem, takže ač míč skončil mimo hrací plochu, Lipsko u něj bude pokračovat.
58'
Další faul Bílého baletu, po kterém soupeř rozehraje na útočné polovině.
56'
Prudkou přihrávku z pravé strany žádný z hráčů Lipska nedokázal tečovat, domácí vyvádí míč do bezpečí.
54'
Žlutá karta pro tým Real Madrid (Vinícius Júnior). Kartu vidí za dvojí faul na hostujícího kapitána.
52'
Rodrygo si zpracoval míč před šestnáctkou Lipska, jeho následná střela však byla zblokována.
50'
Žlutá karta pro tým RB Lipsko (David Raum). Zasloužená karta za faul na Rodryga.
50'
Dani Olmo střílel nijak prudce, jeho pokus zastavila dobře postavená zeď.
49'
Xavi Simons byl faulován před hranicí pokutového území, odkud bude jeho tým zahrávat přímý kop. Velká možnost Lipska.
48'
Loïs Openda obehrál vyběhnuvšího brankáře, pak se chtěl s míčem dostat více na střed namísto střely z úhlu, záměr mu ale nevyšel a Andrij Lunin dokázal schovat balón do náruče.
46'
ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Rodrygo.
46'
První půle gól nenabídla, nebezpečnější byli jednoznačně hosté, kterým se však ani v jednom případě nepovedlo skórovat, čímž by dohnali manko z prvního klání. Zahozené šance je mohou ve finále ještě mrzet, situace stále hraje pro Real, který v tuto chvíli postupuje, avšak před námi je ještě druhé dějství.
45+2'
45+1'
Letící balón však odvrací hostující obrana do bezpečí.
45'
Dani Carvajal si vynutil faul v blízkosti pokutového území Lipska, jeho tým tak může v závěru první půle zahrozit.
43'
Jude Bellingham se dožadoval autu, avšak pomezní arbitr vyřkl jasný ortel, vhazovat bude soupeř.
42'
Loïs Openda mohl prolomit střelecký půst, jenže pravačkou odehrál balón vedle bližší tyče. Tohle byla slušná možnost, která nejspíš měla skončit gólem.
41'
Xavi Simons si zpracoval přihrávku a střílel do horní části brány Realu, její strážce však dobře zasáhl a změnu skóre nepřipustil.
40'
Obrana Realu odvrací balón za postranní čáru, Lipsko tak pokračuje autovým vhazováním.
39'
Zblokovaná rána Xaviho Simonse přináší Lipsku rohový kop. Po dlouhé době se možná dočkáme nějaké šance.
37'
Scénář posledních minut je stále stejný, takový fotbal se publiku zřejmě moc nelíbí.
35'
Znovu hraje na míči favorit, ovšem jeho hráčům se dopředu příliš nechce, spíš se snaží natahovat čas.
33'
Máme za sebou něco málo přes půl hodiny hry a na první gól se stále čeká, domácí nyní kombinují u středové čáry a hledají cestu k soupeřově svatyni.
31'
Loïs Openda byl hodně tvrdě atakován skluzem, karta však udělena není.
30'
Nepříliš prudkou střelu z dálky Péter Gulácsi chytá do náruče a nepřipouští žádné problémy.
27'
Viníciusovi Júniorovi se nepovedl záměr projít z levého křídla až k bráně, míč mu utekl za lajnu a Péter Gulácsi bude v klidu odkopávat. Za tohle hráč Bílého baletu pochvalu asi nedostane.
26'
Jude Bellingham si sběhl k přihrávce z pravé strany, z úhlu před malým vápnem zkoušel vystřelit, avšak trefil pouze soupeře.
25'
Andrij Lunin nerozehrál od své brány úplně dobře, balón poslal pravačkou jen za postranní čáru, hosté budou vhazovat.
23'
Hosté pokazili kombinaci na útočné polovině, soupeř pokračuje autovým vhazováním.
21'
Nyní se faulem provinil domácí tým, Eduardo Camavinga poslal k zemi právě hříšníka Schlagera, také on mohl klidně vidět kartu.
20'
Žlutá karta pro tým RB Lipsko (Xaver Schlager). Kartu vidí za faul na Viníciuse Júniora ve středovém kruhu. Verdiktu se sice diví, ale kartu vidí zřejmě oprávněně.
18'
Špatná provedená kombinace hostů znamená ztrátu balónu, který putuje k brankáři Realu.
16'
Další velice dobrá možnost německého mančaftu a opět se v ní ocitl Loïs Openda, jenž však pálil z dobré pozice vedle vzdálenější tyče. Lipsko už klidně mohlo vést a tím smazat manko z úvodního klání.
15'
Následoval centr do vápna, na který si vyskočil Willi Orbán, kapitán Lipska však hlavou mířil příliš mimo.
14'
Po faulu domácího celku čeká na Lipsko standardka na útočné polovině.
13'
Loïs Openda střelou před hranicí šestnáctky minul vzdálenější tyč. Tohle byla dobrá příležitost, se kterou šlo naložit jistě lépe.
12'
První slušná možnost španělského týmu, Vinícius Júnior tečoval letící balón jen kousek nad soupeřovu svatyni.
10'
Benjamin Šeško vyrazil sám na brankáře, kterého nepřekonal a navíc byl máván ofsajd.
9'
Dlouhý nepřesný pas Realu končí u brankáře německého mančaftu.
7'
Útočným faulem si počínal Dani Olmo, jenž poslal k zemi bránícího soupeře.
6'
Vinícius Júnior se faulu u levé hranice šestnáctky nedovolal, Péter Gulácsi se postará o odkop.
5'
David Raum střílel levačkou z levé hranice vápna, zblokovaný míč končí v zámezí a následovat bude roh.
3'
Domácí drží míč na svých kopačkách, dopředu se příliš nehrnou.
1'

Real Madrid: Lunin – Carvajal, Rüdiger, N. Fernández (C), F. Mendy – Valverde, Tchouaméni, Kroos, Camavinga – Bellingham, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Arrizabalaga, F. González – F. García, Modrić, Ceballos, B. Díaz, Güler, Rodrygo, Joselu, Vázquez.
Trenér: C. Ancelotti.

RB Lipsko: Gulácsi – Henrichs, Lukeba, Orbán (C), Raum – Olmo, Haidara, X. Schlager, Simons – Openda, Šeško.
Náhradníci: Blaswich, Zingerle – Lenz, Bitshiabu, Elmas, Seiwald, Baumgartner, Jatta, Kampl, Poulsen.
Trenér: M. Rose.

Rozhodčí: D. Massa – F. Meli, S. Alassio (všichni ITA).
První zápas dopadl lépe pro Real Madrid. Ten zvítězil na půdě německého celku 1:0 gólem ze 48. minuty, kdy se prosadil Díaz.

Branky: 48. B. Díaz (Carvajal)
Karty: 45+1. Rose (trenér) (RBL), 53. Simakan (RBL), 77. Poulsen (RBL), 86. Šeško (RBL) – 85. Vinícius Júnior (REA)

Statistiky:
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 4:6. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:12.

RB Lipsko: Gulácsi – Simakan, Klostermann, Orbán, Raum – Olmo (75. Elmas), Henrichs (75. Haidara), X. Schlager (90+1. Kampl), Simons – Openda (75. Poulsen), Šeško.
Náhradníci: Blaswich, Zingerle – Lenz, Bitshiabu, Seiwald, Baumgartner, Lukeba, Jatta.
Trenér: Marco Rose

Real Madrid: Lunin – Carvajal, N. Fernández, Tchouaméni, F. Mendy – Valverde, Kroos, Camavinga, B. Díaz (84. Vázquez) – Rodrygo (84. Joselu), Vinícius Júnior.
Náhradníci: Arrizabalaga, F. González – Modrić, Ceballos, F. García, Güler, Martín, Paz, Carrillo, Ramón.
Trenér: Carlo Ancelotti

Rozhodčí: Peljto – Ibrisimbegović, Beljo (všichni Bosna a Hercegovina)
Dobrý večer, vítám vás u online přenosu z fotbalové Ligy mistrů. Na programu je osmifinálový duel, ve kterém změří síly Real Madrid a RB Lipsko. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 21:00, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.