Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Europa : New Saints - 4. července 2017   19:30

Europa
Europa
53' Walker
1:3
(0:2)
New Saints
New Saints
37' Moya (vl.)  • 41' Quigley   • 104' Quigley
Europa
Munoz (C) – Ayew, Belfortti, Sanchez (106. Carreño), Toscano – Moya – Walker, Yahaya, Roldán (73. Toni) – Quillo, Gómez
Bellido – Piñero, Cabezutto, Toni, González, Iglesias, Carreño
Lawrence Visser – Karel De Rocker, Jo de Weirdt (všichni BEL)
Estádio Algarve, Faro-Loulé
New Saints
Harrison (C) – Pryce (100. Darlington), Edwards, Spender, Saunders (79. Draper) – Brobbell, Mullan, Rawlinson – Quigley, Routledge, Fletcher (69. Cieślewicz)
Wycherley – Draper, Parry, Hudson, Holland, Darlington, Cieślevicz

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji Vám hezký zbytek večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 5:7. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 18:24.
Je dobojováno a hosté se radují z vítězství a hlavně z postupu do druhého předkola Ligy mistrů! To se ale nerodilo vůbec snadno, zvlášť když museli Svatí dohánět jednogólovou ztrátu z prvního zápasu. Celek z Walesu začal dnešní duel velice dobře a po vlastním gólu Moyi a brance Quigleyho vedl už 2:0. Zápas do prodloužení poslal Walker, jenž proměnil penaltu. V rozmezí dvou minut ale domácí dostali dvě červené karty a bylo takřka jasné, kdo nakonec postoupí dál. To také potvrdil svým drugým gólem Quigley a New Saints tak už mohou vyhlížet další předkolo milionářské soutěže.
120+1'
120+1'
Žlutou kartu dostává Darlington (The New Saints FC).
120+1'
Ještě menší rozmíška mezi Toscanem a Darlingtonem, za kterou oba vidí žlutou kartu.
120'
Hlavní rozhodčí ještě symbolicky nastavil jednu minutu.
119'
Quigley nedovoleně zastavil Moyu. Zřejmě poslední standardní situace situace tohoto mače.
118'
Zdá se, že hosté si už závěr zápasu pohlídají. Svatí už v klidu kombinují na své polovině a hráčům Europy už nezbyly síly na to, aby ještě napadali.
116'
Žlutou kartu dostává Carreño (Europa FC).
115'
Domácí se ještě snaží se zápasem něco udělat, jejich další akce ale končí ofsajdem, ve kterém se ocitl Carreño.
114'
Individuální akcí to zkoušel Toni, který se nakonec dostal až k zakončení, avšak to se mu příliš nepovedlo.
113'
V další šanci se ocitl opět Darlington. Tentokrát ale nemusel Munoz zasahovat, protože hostující borec poslal míč vedle branky.
110'
K jeho exekuci se postavil Draper. Ten poslal balón na hranici vápna, kde na něj čekal Quigley. Ten opět poslal kulatý nesmysl na branku, jenže jeho střelu zblokoval Toni.
109'
Darlington mohl definitivně rozhodnout, jeho střelu ale vyrazil Munoz na roh.
108'
Hosté se už nikam neženou a drží míč na svých kopačkách. Naopak domácí se snaží rychle přistupovat k hráčům New Saints, jenže zatím to žádné ovoce nepřináší.
107'
Nově příchozí Carreño se snažil aktivně napadat, jenže v souboji si počínal příliš tvrdě a sudí Visser píská faul.
106'
Střídání v týmu Europa FC: ze hřiště odchází Sanchez, přichází Carreño.
106'
Začalo druhé prodloužení.
V první části prodloužení jsme se nakonec dočkali vstřelené branky. Té v závěru dosáhli hráči hostujícího celku a Europa bude mít nyní před sebou hodně práce.
105+1'
První prodloužení skončilo.
105'
Nastavovat se bude ještě jedna minuta.
104'
New Saints právě vstřelili branku!
Hosté zaslouženě střílí gól! Mullan se uprostřed hřiště zbavil svého strážce a poslal míč na SCOTTA QUIGLEYHO, který si se zakončením věděl rady.
103'
Cieślevicz rozehrával další rohový kop, jenže jeho centr opět nenašel žádného spoluhráče.
102'
Další nedovolený zákrok spáchal Toscano, který stáhl k zemi unikajícího Routledge.
101'
Hosté působí aktivnějším dojmem a nyní mačkají svého soupeře jako citrón.
100'
Střídání v týmu The New Saints FC: ze hřiště odchází Pryce, přichází Darlington.
98'
Quigley znovu vyzkoušel pozornost Munoze. Ten byl ale připraven a střelu hostujícího útočníka chytá.
96'
Svatí rozehrávali další roh. Z toho samotného žádná šance nevznikla, k odraženému balónu se ale dostal Draper, který střílel z první. Jeho pumelice ale trefila pouze bránícího hráče.
95'
Roh měli na druhé straně i hosté. Bobbell poslal do šestnáctky zajímavý centr, avšak nejvýše si naskočil Sanchez, který odhlavičkoval kulatý nesmysl pryč z vápna.
94'
Ne, nic z toho nevzniklo a hosté si v klidu berou míč.
93'
Domácí budou zahrávat rohový kop. Uvidíme, zda z toho něco bude.
92'
Europa se nyní snaží co nejvíce kouskovat hru a zatím se jí to daří, i když je to vždy za cenu faulu.
91'
Cieślevič se snažil prodrat mezi dvěma protihráči a bylo by se mu to bývalo povedlo, kdyby ho k zemi neposlal Ayew.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Druhý poločas nabídl poměrně zajímavou podívanou. Nejprve se domácí dotáhli na rozdíl jedné branky díky proměněné penaltě. O pár minut později ale dostal červenou kartu Gómez, který výrazně oslabil svůj tým. Nyní je před námi prodloužení. Uvidíme, jestli si hráči Europy ještě nechali nějaké síly v zásobě.
90+6'
Druhý poločas skončil.
90+5'
Rozhodnou mohl střídající Cieślevič, který se dostal s míčem až do vápna. Tam si navedl kulatý nesmysl na pravou nohu a vypálil, jenže jeho střela jen o kousek minula domácí branku.
90+4'
Jenže hosté s celou situací naložili mizerně a do protiútoku se hnal Toni, jehož rána byla ale zblokována.
90+3'
A Svatí budou mít standardní situaci z poměrně zajímavého místa. Toscano si nyní nepočínal příliš zkušeně.
90+1'
Zatímco domácí už vyhlíží prodloužení, jejich soupeř se stále snaží vsítit třetí branku a rozhodnout tak během devadesáti minut.
90'
Hlavní rozhodčí ještě nastaví šest minut, což je ještě spousta času na vstřelení jedné branky.
89'
Tak přece jen se domácí dostali do šance. Z hranice vápna vypálil Ayew, jehož přízemní střela ale zamířila vedle.
88'
Žlutou kartu dostává Toni (Europa FC).
86'
Hráči Europy už začínají šlapat vodu a jejich soupeř je přehrává ve všech herních aspektech. To nyní v osobním souboji potvrdil Mullan.
85'
Domácí se za velké podpory svého publika bránili dalšímu útoku. Ten táhl po levé straně Fletcher, jenže jeho centr byl nepřesný.
83'
Cieślevič se ujal rozehrávky rohové kopu, ze kterého ale nakonec nic nebylo a obrana Europy tak dál vytrvává.
82'
Hra se trochu uklidnila a hosté si přihrávají míč mezi sebou. Domácí jsou stále v hluboké defenzivě a čekají, co jejich soupeř vymyslí.
81'
Střídající Draper na sebe hned upozornil nedovoleným zákrokem, uprostřed hřiště totiž stáhl Sancheze.
79'
Střídání v týmu The New Saints FC: ze hřiště odchází Saunders, přichází Draper.
78'
Hosté jsou v posledních minutách velmi aktivní a je vidět, že chtějí rozhodnout v základní hrací době.
77'
Parádní kolmicí nyní vyslal Brobbell na Fletchera, kterého si ale pohlídal Belfortti.
76'
Žlutou kartu dostává Munoz (Europa FC).
75'
Do další akce se řítil Mullan, kterého ale zastavuje zdvižený praporek asistenta.
74'
Rawlinson na hranici vápna napřáhl ke střele, jeho ránu ale zblokovala domácí obrana.
73'
Střídání v týmu Europa FC: ze hřiště odchází Roldán, přichází Toni.
72'
Toscano podruhé v zápase prověřil Harrisona, ten byl, stejně jako v prvním poločase, připraven.
70'
Po dlouhé době se celek z Gibraltaru udržel chvilku na míči, ovšem hosté je svou aktivitou nakonec donutili k chybě v rozehrávce.
69'
Střídání v týmu The New Saints FC: ze hřiště odchází Fletcher, přichází Cieślevič.
67'
Europa se zatáhla na vlastní polovinu a snaží se udržet tento stav, který by jim zaručil alespoň prodloužení.
66'
The New Saints nyní kombinují na své polovině a čekají, až se v obraně domácích otevře nějaké okénko.
64'
Hosté převzali iniciativu zápasu. Další faul na svou osobu vybojoval Edwards.
63'
Hosté měli šanci přidat třetí branku, jenže Fletcher nedokázal zakončit přesně.
62'
Brobbell rozehrával rohový kop, obrana Europy ale dokázala nebezpečí zažehnat.
60'
Svatí mají nyní více místa na kombinaci a domácí hráči neví, kam dřív skočit.
59'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Quillo (Europa FC).
58'
Žlutou kartu dostává Quillo (Europa FC).
58'
Tak to je velká trhlina v postupovém plánu domácích! Kike Gómez velice nevybíravě sestřelil Pryce a po právu vidí rovnou červenou kartu.
56'
Další přímý kop pro Europu vybojoval Walker, který dnes hraje opravdu povedený zápas.
55'
Domácí vytěžili z minima maximum a jsou stále ve hře. Další akci vedl Yahaya, jeho přihrávka byla ale nepřesná.
53'
Hostující gólman si zřejmě neodpustil nějaký slovní doprovod, za což mu belgický rozhodčí uděluje žlutou kartu.
53'
College Europa právě vstřelil branku!
K exekuci pokutového kopu se postavil dnes velmi aktivní LIAM WALKER, který bezpečně proměňuje a zadělává tak na drama.
52'
Žlutou kartu dostává Edwards (The New Saints FC).
52'
Byla nařízena penalta pro Europu!
51'
Z toho ale nic nevzniklo, protože nejvýše si ve vápně vyskočil Spender, jenž odhlavičkoval míč do bezpečí.
50'
Domácí zahrávali standardní situaci a Walker to neudělal vůbec špatně. Jeho střelu ale brankář Harrison vyráží na roh.
49'
Domácí se snaží aktivně napadat. Nyní to ale přehnal Quillo, který fauloval Edwardse.
48'
Hosté jsou nyní aktivnějším celkem a snaží se přidat další branku, která by jim dodala klid.
47'
Fletcher měl šanci na zvýšení vedení svého týmu, ovšem jeho pokus vyrazil Munoz.
46'
Úvod druhého poločasu začal podobně jako ten první, tedy nedovoleným zákrokem. Tím se prezentoval Quigley.
46'
V té se už nic nestalo a stav zápasu je tak po prvním poločase 2:0 pro hosty. V úvodních třiceti minutách tohoto zápasu byla vidět velká nervozita, která dolehla na hráče obou celků. Poté se ale poněkud osmělili hosté, kteří během čtyř minut dokázali nasázet dvě branky, což by jim v případě udržení čistého stačilo na postup do druhého předkola. Europa se tak bude muset hodně snažit, pokud se chce dostat dál.
45+1'
45'
Sudí Visser ještě nastaví nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Tak ta byla zdravá! Krajní obránce domácích Toscano napřáhl na hranici vápna a jeho pumelice orazítkovala břevno!
42'
Domácí se rychle snaží snížit, jenže centr Walkera byl nepřesný a balón si tak berou opět hosté.
41'
Hra Europy se zbortila jako domeček z karet a The New Saints přidávají druhý gól! Po pravé straně si natáhl míč do šestnáctky SCOTT QUIGLEY a nekompromisní ranou prostřelil Munoze.
40'
Domácí nyní působí velmi nervózně a jejich rozehrávka končí pouze za postanní lajnou.
39'
A hostům po vstřelené brance narostla křídla. Do další akce se hnal opět Fletcher, tentokrát ho ale zastavil Sanchez.
37'
Tak to je velký šok pro domácí! Po rozehrání přímého kopu se míč snášel do pokutového území, kde si ho nešťastně do vlastní branky nasměroval IVÁN MOYA.
36'
A tým z Walesu bude mít další standardní situaci, tentokrát fauloval Ibrahim Ayew.
35'
Ve středu hřiště si vykoledoval faul Routledge, hosté budou rozehrávat.
33'
Domácí zatím kontrolují zápas, svého soka do ničeho nepouští.
32'
Quigley se hnal vstříc brance domácích, jenže pomezní mává ofsajd a z útoku Svatých tak nic nebude.
31'
Hra se nám poněkud rozproudila. Hosté opět napadali rozehrávku Europy, jejich snažení ovšem ukončil Quigley, který si za svůj faul vykoledoval žluté napomenutí.
29'
Tak jako bych to přivolal! První šanci zápasu měli domácí, konkrétně to byl Walker, který z hranice vápna vyslal střelu na Harrisona. Ten si ale dokázal poradit a míč vyrazil mimo tři tyče.
27'
První žlutou kartu vidí Routledge, jenž ve středu hrací plochy sestřelil Sancheze.
25'
Nyní kombinují na své polovině pro změnu hosté, kteří se musí hnát do útoku, jinak jejich cesta předkoly Ligy mistrů skončí.
24'
Diváci na stadionu sledují opravdu nudné utkání. Po téměř třiceti minutách hry jsme zatím neviděli žádnou šanci, ba dokonce ani pořádnou střelu.
23'
Domácí nyní rozehráli nepřesně, jenže Fletcher toho nedokázal využít a míč si předkopl až za postranní čáru.
22'
Po pravé straně se snažil protáhnout Quigley, obránce Belfortti ho ale včas odzbrojil.
21'
Oba celky se prezentují tvrdou hrou a nedovolených zákroků je od začátku hodně. Další předvedl Aley Quillo, který stáhl Edwardse.
19'
Hra se opět uklidnila a zelení kombinují na své polovině.
18'
Tvrdou ranou se nyní prezentoval Walker, Harrison byl ale pozorný.
17'
Ten ale také nevedl ke vstřelení gólu, ale k odraženému balónu se dostal Sanchez, kterého poslal k zemi Edwards. Další přímý kop pro The Green Machine.
16'
To se jim nakonec nepovedlo, ovšem u míče domácí zůstanou, jelikož budou zahrávat rohový kop.
14'
Europa bude mít další standardní situaci. Uvidíme, zda se jim podaří vsítit první branku zápasu.
13'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu a ani jeden tým nedokáže svoji kombinaci ustálit.
12'
Dlouhým nákopem to zkoušel Sanchez, jeho centr ale našel pouze rukavice brankáře Harrisona.
11'
Ob celky zatím hrají velmi opatrně. Je vidět, že jde o hodně a ani jeden nechce inkasovat první.
10'
A další faul, tentokrát si v rozporu s pravidly počínal Mullan.
8'
Nyní jsme mohli vidět řadu nepřesností na obou stranách. Balon ale nakonec zůstává na kopačkách domácích borců.
7'
Skvěle vyvezl míč Toscano a už už se hnal na ofenzivní výlet, ovšem Quigley ho zastavil těsně za půlkou, a tak bude mít Europa výhodu rozehrávky.
6'
Zatím se hraje převážně na polovině domácích, avšak žádné velké šance jsme se ještě nedočkali.
5'
Celek z Walesu začal tento zápas velice dobře a domácí si pomáhají nedovolenými zákroky. Další takový vyrobil Kike Gómez.
4'
Z té ale nic nevzniklo, ovšem hosté budou mít další volný přímý kop po faulu Roldána.
3'
Moya si počínal nedovoleně v souboji s Harrisonem, standardní situace pro Svaté.
2'
Domácí zatím kombinují na vlastní polovině. Hosté ale aktivně napadají, jenže příliš důrazný byl nyní Pryce.
1'
Rozehrávky se ujali domácí, kteří dnes nastupují v zelených dresech, zatímco jejich soupeř zvolil modrou sadu.
1'

Europa FC: Munoz (C) – Ayew, Belfortti, Sanchez, Toscano – Moya – Walker, Yahaya, Roldán – Quillo, Gómez
Náhradníci: Bellido – Piñero, Cabezutto, Toni, González, Iglesias, Carreño

The New Saints FC: Harrison (C) – Pryce, Edwards, Spender, Saunders – Brobbell, Mullan, Rawlinson – Quigley, Routledge, Fletcher
Náhradníci: Wycherley – Draper, Parry, Hudson, Holland, Darlington, Cieślevič

Rozhodčí: Lawrence Visser – Karel De Rocker, Jo de Weirdt (všichni BEL).
První utkání

Úvodní duel tohoto předkola patřil, k překvapení všech, hostujícímu celku z Gibraltaru. Ten se do svého soka pustil s chutí a hned v deváté minutě vedl 1:0. Domácí sice dokázali na konci prvního poločasu srovnat, ale „The Green Machine “ nakonec přidala druhou branku a mohla slavit své teprve druhé vítězství v evropských soutěžích.
The New Saints FC

Svatí byli v minulém ročníku domácí soutěže naprosto dominantní. Ze 32 zápasů prohráli pouze tři a všechny až v nadstavbové části, v níž si už pouze hlídali náskok 21 bodů, který si vypracovali během základní časti. Celkově to byl jejich jedenáctý titul, což je nejvíce ze všech účastníků velšské Premier League. V evropských pohárech už to ale taková sláva není. Poprvé se objevili v předkole milionářské soutěžě v sezoně 2000/2001. Od té doby se jim ale podařilo zvládnout jen čtyři dvojzápasy, ať už se jednalo o Ligu mistrů nebo Evropskou ligu. Letos to zatím nevypadá na nějaké zlepšení bilance, The New Saints ale určitě nedají kůži lacino a zkusí se prokousat do druhého kvalifikačního kola.
Europa FC

Úřadující gibraltarský mistr zažívá v posledních letech velký vzestup. V sezoně 2012/2013 postoupil z druhé divize do elitní soutěže a o dva ročníky později se dokázal probojovat do předkola Evropské ligy. Tam ale tvrdě narazil, když s Vaduzem prohrál v celkovém součtu 0:4. O rok později dopadl ještě hůře, bratislavskému Slovanu totiž podlehl 0:3 a
0:6, takže se opět loučil s poháry bez vstřelené branky. První zářez si tak Europa připsala v loňské sezoně. To dokázala přejít přes arménský Pyunik, což byl pro ni největší úspěch na evropské scéně. Letos se celek z Gibraltaru díky titulu posunul a stupínek výš. V předkole Ligy mistrů je poprvé v historii a hned může postoupit do druhého kola. Rozehrané to má dobře, tak uvidíme, jak se s tím svěřenci trenéra Gallarda poperou.
Hezký večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu. Liga mistrů má na programu odvetné zápasy prvního předkola a my se v tomto online přenosu zaměříme na duel mezi týmy Europa FC a The New Saints FC. Výkop je naplánován na 19:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.