To je z mé strany pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a někdy zase o online přenosů na počtenou!

Střely celkem - 13:21
Střely na bránu - 6:7
Držení míče - 60%:40%
Rohy - 9:6
Aston Villa díky výrazně zlepšenému výkonu ve druhém poločase udolává v zápase o šest bodů Queens Park Rangers 3:2 a výrazně si tak polepšila v boji o záchranu. Naopak poslední QPR tato porážka srazila zase o něco více do kolen. První půle přitom patřila hostům, kteří se ujali vedení a zahodili několik dalších dobrých šancí. Agbonlahor však v nastavení vyrovnal a od té chvíle se obraz hry zcela změnil. Ve druhém poločase totiž Villans ožili a v 59. minutě rozjásal ochozy Villa Parku Weimann. Hosté z Londýna ještě stihli v 73. minutě vyrovnat na 2:2 Townsendem, ale na branku Bentekeho z 81. minuty už odpověď nenašli.
90+6
Tak ještě jedna šance hostí! Hill mířil těsně vedle horního rohu Guzanovy brány!
90+5
Ale hráčům QPR selhala kombinace a míč má Aston Villa. Je asi rozhodnuto.
90+5
Hosté vhazují a okamžitě posílají míč dopředu...
90+4
M'Bia hlavičkoval mimo.
90+4
Rohový kop pro QPR. Jedna z posledních šancí pro hosty...
90+3
Samba se vysunul až na hrot. Dlouhý pas Bosingwy jej však nenašel. Domácí budou kopat od své brány.
90+2
N'Zogbia u rohového praporku fauloval M'Biu, který pospíchá, aby uvedl míč do hry.
90+1
Rozhodčí Friend nastaví pět minut, takže hosté mají relativně ještě dost času na vyrovnání.
89
Taarabt se dostal až do vápna, ale trefil jen Lowtona.
88
Junior Hoilett vidí žlutou kartu.
87
Poslední střídání hostí. Odešel Park, přišel Mackie.
86
Rychlý protiútok domácích. Agbonlahor posílal před bránu přízemní centr, který ale hostující obrana stačila odkopnout.
84
Jeden z domácích hrdinů Andreas Weimann je střídán. Nahrazuje ho Jordan Bowery.
82
Opět se potvrzuje, že v PL jsou často nejzajímavější zápasy mezi celky, které bojují o záchranu. Hosté totiž mohli hned vyrovnat. Loic Rémy hlavičkoval do země, odkud se balón odrazil těsně nad bránu!
81
Aston Villa právě vstřelila branku!
Villa Park bouří! Weimann dokázal doběhnout míč na brankové čáře a odsud ho poslat před bránu, kde byl CHRISTIAN BENTEKE, který měl před sebou prázdnou bránu. Villans vedou 3:2!
79
Taarabt se snažil procpat míč na Rémyho, který mohl jít sám na brankáře, ale zasáhl před ním jeden ze stoperů. Následně ještě pálil zdálky Hoilett, ale chyběla přesnost.
78
Pro rohový kop Taarabta si došel Guzan.
77
Nebezpečná akce Rémyho, který se uvolnil na rohu vápna, ale Clark stačil tečovat míč mimo bránu domácích.
76
Townsend to teď zkoušel z podobného místa, ale tentokrát mířil hodně mimo.
73
QPR právě vstřelili branku!
Zajímavý zápas pokračuje! Rémy nahrál Parkovi, který ho na hranici šestnáctky poslal proti noze ANDROSE TOWNSENDA a ten skákavou střelou k tyči pokořil Guzana v domácí bráně. Hostující fanoušci jsou zase o něco veselejší.
72
Nepovedený rohový kop domácích. Míč přelétl všechny hlavy ve vápně a skončil až na druhé straně v autu.
71
Taarabt poslal výborný míč na Rémyho přes půl hřiště, ale hostující hráč se nedokázal odpoutat od svého strážce.
69
Po rohovém kopu hlavičkoval Vlaar. Míč ale poslal jen do středu brány, kde byl připravený César.
68
Po průniku Hoiletta se domácí ubránili tak šikovně, že se bude jen kopat od jejich brány. Aston Villa je ve druhém poločase jako vyměněná.
66
Hosté posilují ofenzivu. Místo levého beka Fábia přichází ofenzivní záložník Adel Taarabt.
65
Domácí nebyli daleko od třetího gólu. Po hezké kombinaci se ocitl ve vápně volný Lowton. Jeho křížná střela ale vzdálenější tyč minula.
64
Po průniku Bentekeho odkopával do autu Hill.
63
Hosté, kteří v první půli kontrolovali hru, zcela vypadli z role a jen přihlíží, jak se k jejich bráně žene jeden útok soupeře za druhým.
62
Domácím narostla křídla. Bentekeho pokus ovšem směřoval přímo do místa, kde stál César.
59
Domácí otáčí zápas! Obrana QPR sice po rohu odvrátila míč, ale Villans ihned rozjeli další akci. Míč se nakonec dostal k ANDREASI WEIMANNOVI, který z hranice pokutového území prostřelil Césara.
58
Střídání domácích. Syllu nahradil N'Zogbia.
58
Domácí mohli jít do vedení! Bentekeho průnik hosté zastavili. Míč se ovšem dostal k Bennettovi, jenž odcentroval na hlavu Weimanna. Júlio César hosty podržel a vytáhl míč na roh.
57
Agbonlahor se opět hnal vpřed. Balón mu čistě vypíchl Jenas.
56
Ten také přišel. Míč se nakonec odrazil k Bentekemu, jehož volej skončil vysoko nad.
55
Hoilett fauloval u postranní čáry Agbonlahora. Vypadá to na centr do vápna.
54
Centr Bannana prolétl kolem hostujícího malého vápna, ale nikdo míč nezasáhl.
54
Agbonlahor vybojoval rohový kop pro Aston Villu.
53
Druhý poločas se rozjíždí pozvolna. Jako by oba celky vyčkávaly.
51
Teď vidíme hodně urputných soubojů ve středu hřiště.
49
Hostující obrana chybovala a Sylla se z pravé strany vřítil do šestnáctky. Nic se z toho však neurodilo.
48
Rémy byl chvíli ošetřován, ale už je zpět ve hře.
47
Rémy byl ve vzdušném souboji faulován Clarkem.
46
Hosté do druhého poločasu nastoupili s jednou změnou v sestavě. Místo Zamory si zahraje Junior Hoilett.
46
Statistiky 1. poločasu:

Střely celkem - 2:12
Střely na branku - 1:6
Držení míče - 58%42%
Rohy - 2:4
První poločas vyzněl herně poměrně jednoznačně pro hosty z Queens Parku, ale stav je nerozhodný 1:1. QPR šlo ve 23. minutě do vedení pohotovou dorážkou Jenase a mělo i další šance. Guzan dvakrát skvěle zasahoval proti Sambovi, krásně vytáhl i střelu Rémyho a v závěru poločasu ho po přímém kopu Bosingwy zachránila tyč. A právě bezprostředně po této situaci poprvé v zápase výrazně zahrozila i Aston Villa a hned z toho byl vyrovnávací gól Agbonlahora. Ve druhém poločase se můžeme rozhodně těšit na zajímavou podívanou, protože oba celky potřebují vyhrát.
45+3
Neskutečné! Pravidlo nedáš - dostaneš opět dokonale zafungovalo! Villans přežili několik velkých šancí soupeře a sami ze své první příležitosti v zápase srovnávají skóre! Lowton poslal do vápna přesný centr, na který si naskočil GABRIEL AGBONLAHOR a Júlio César nemohl na hlavičku z bezprostřední blízkosti reagovat.
45+1
Při Villans stáli všichni svatí! Bosingwa poslal míč přes zeď tak, že ho zastavila až pravá tyč Guzanovy brány!
45
Po faulu na hromotluka Sambu budeme svědky další standardky proti domácím. Teď už z docela nebezpečné pozice. Nastavovat se budou tři minuty.
44
Kopat se bude proti domácím. Jenase podrazil Westwood.
43
Je vidět, že Paul Lambert má svým svěřencům co vysvětlovat. Teď temperamentně gestikuloval u lajny.
42
Po standardce hlavičkoval Samba, ovšem míč se jen lehce snesl do náruče Guzana.
42
Rozběhnutého M'Biu chytil rukama Bannan. Žlutá karta.
40
Hosté si před vápnem vyměnili několik krátkých přihrávek. Nakonec pálil Park, a i když se zdálo, že jeden z domácích ránu srazil, kope se jen od brány Bena Guzana.
38
Výtečná střela Rémyho z levého rohu šestnáctky a ještě lepší zákrok Guzana, který balón vyškrábl do bezpečí. Domácí mohou děkovat svému gólmanovi, že neprohrávají už o dva góly.
36
Po Bentekeho snaze se míč dostal za brankovou čáru. Je z toho jen odkop od Césarovy brány.
35
Domácí zůstávají usazeni na polovině soupeře, ale zatím si v prvním poločase nevypracovali žádnou šanci.
34
Bosingwa dobře zapracoval v defenzivě. Je z toho aut pro domácí.
32
Trestňák rozehrál Zamora a asi o půl metru přestřelil Guzanovu bránu.
32
Sylla ještě potrestán žlutou kartou.
31
Do velké šance se i přes faul Sylly prodral Townsend. Z levé strany ovšem bránu těsně minul. Nicméně sudí nakonec nařizuje přímý kop proti domácím z hranice šestnáctky, kde Sylla fauloval.
30
Fábio fauloval na půlce Weimanna. Domácí mohou pokračovat ve hře.
29
Dlouhý pas Parka rozběhnutého Rémyho nenašel.
28
Na pravé straně se rozbíhal Zamora, ale obdržel příliš dlouhou přihrávku.
28
Domácí zatím marně hledají cestu do zahuštěné obrany QPR. Centr Lowtona odhlavičkoval Hill.
26
Hosté dobře zakombinovali, ale po centru Bosingwy zakročil Clark.
25
Benteke upadl před hostující šestnáctkou, ale je to bez faulu.
23
Velká radost na straně QPR! Aston Villa chybovala ve středu hřiště. Nepřesnou přihrávku zachytil JERMAINE JENAS, který poslal do šance Zamoru. Jeho střelu stačil Guzan vykopnout, ale pouze k dobíhajícímu Jenasovi a ten míč skluzem uklidil do prázdné brány.
22
Po Townsendově centru se na zadní tyči snažil hlavičkovat Zamora, ale nedoskočil. Balón pak odkopl Westwood.
21
Baker nemůže pokračovat a tak ho nahrazuje Joe Bennett.
20
Guzan vyboxoval ostrý centr směřující před jeho bránu.
19
Baker stále nevypadá v pořádku. Nachází se v bolestivém předklonu u postranní čáry.
18
Nyní už je Baker zpět na své pozici levého beka.
17
Hra pokračuje, Baker je zatím v zámezí.
16
Na hrací ploše zůstal ležet Baker. Zdá se, že utržil úder do hlavy.
15
Bentekeho přihrávku srazil Bosingwa na roh. Ten nic závažného nepřinesl.
14
Domácí nyní kombinují kolem půlící čáry.
13
M'Bia nyní musel faulovat Weimanna a vidí žlutou kartu.
13
M'Bia se prezentoval ukázkovým skluzem ve středu hřiště.
11
Po rohovém kopu se domácí již ubránili.
10
Opět Samba! Z hranice šestnáctky napálil odražený míč, ale Ben Guzan opět čaroval a vyrazil střelu Samby na rohový kop.
10
Po dlouhém nákopu do šestnáctky se dostal k hlavičce Samba a míč směřující do horního růžku fantasticky vytáhl domácí brankář Guzan!
9
Park faulován na polovině hřiště Syllou.
7
Agbonlahor v šestnáctce nakonec udolal Bosingwu a byla z toho nebezpečná situace, po které domácí požadovali odpískání malé domů. Sudí Friend ale toto porušení pravidel neviděl.
6
Domácí kopali roh. Westwood míč hlavou jen lehce lízl a Césara neohrozil.
5
Aston Villa se již dlouhé vteřiny drží na polovině soupeře.
5
Weimann měl před sebou na levé straně hodně prostoru, ale jeho centr našel jen stopera hostí Sambu.
4
Bannan pokazil přihrávku na Bentekeho a k míči se dostávají hosté.
3
Nyní rozehrávají postupný útok domácí.
2
M'Bia posílal míč za obranu, ale to byla lehká kořist pro brankáře Guzana.
1
Nepřesný pokus o přenesení hry v podání Zamory, který skončil v autu.
1
Utkání rozehráli hosté.
1
Hráči obou týmu nastupují na hrací plochu Villa Parku v Birminghamu.

Aston Villa FC: Given - N'Zogbia, Holman, Bowery, Dawkins, Bennett, Carruthers.

Queens Park Rangers: Murphy - Taarabt, Wright-Phillips, Mackie, Granero, Onuoha, Hoilett.

Aston Villa FC: Guzan - Lowton, Vlaar, Clark, Baker - Sylla, Westwood, Bannan - Weimann, Benteke, Agbonlahor.

Queens Park Rangers: Júlio César - Bosingwa, Samba, Hill, Fábio - Ji-Sung Park, M'Bia, Jenas - Rémy, Zamora, Townsend.

Rozhodčí: Friend - McDonough, Masseyová.
Hlavním rozhodčím dnes bude 41-letý Kevin Friend, jehož největším úspěchem je rozhodování Community Shield 2012 mezi Chelsea a Manchesterem City (2:3) a finále Ligového poháru z letošního února mezi Swanseou a Bradfordem (5:0). Zajímavostí je, že jedním z jeho asistentů bude žena - Sian Masseyová, která bude mávat praporkem spolu s kolegou Michaelem McDonoughem. Jako čtvrtý sudí byl na utkání delegován Anthony Taylor.
Aston Ville dnes budou chybět zranění Marc Albrighton a Richard Dunne. Hrát nemůže ani vykartovaný Fabian Delph. Naopak alespoň na lavičku by se již mohl posadit útočník Darren Bent, který se zotavoval po zranění kotníku.

Harry Redknapp by dnes měl mít k dispozici uzdraveného brankáře Júlia Césara, který musel vynechat poslední duel proti Sunderlandu, nicméně je možné, že v bráně QPR zůstane Robert Green. Chybět by tedy měli jen stoper Ben Haim a záložník Johnson.
Kdysi ambiciózní Aston Villa bojovala o udržení v Premier League už loni a ani tuto sezónu to není jiné. Omlazený celek pod vedením manažera Paula Lamberta se od jejího startu pohybuje kolem hranice sestupu a momentálně se nachází na sedmnácté příčce – tedy první, která by po sezóně zaručovala záchranu. Na osmnáctý Wigan mají Villans tříbodový náskok. Celek z Birminghamu hoří jak v defenzivě – s 54 inkasovanými góly je třetí nejhorší v lize, tak v útoku – pouhých 28 vstřelených gólů ve 29-ti zápasech. Naposledy ale Aston Villa dokázala zvítězit 2:1 na půdě předposledního Readingu a získat tak do tabulky moc důležité body.

S QPR to většinu sezóny vypadalo velmi špatně. Londýnský celek sice utratil v létě i v lednu hodně peněz za posily, ale výsledky nikde. Vždyť po 27. kole měli „Jezdci“ na kontě pouhá dvě vítězství a zdálo se, že jsou již jistým sestupujícím. Svěřenci zkušeného manažera Harryho Redknappa ale v posledních dvou kolech dokázali zabojovat a získat plný počet šesti bodů. Queens Park sice stále zůstává poslední, ovšem jeho situace už zdaleka není tak beznadějná. Právě na Aston Villu teď QPR ztrácí čtyři body, a Redknapp se netají přáním umazat z tohoto manka další tři.
Vítám zde všechny příznivce fotbalu. Ve 30. kole anglické Premier League dojde na obrovsky důležitý souboj mezi Aston Villou a Queens Parkem Rangers, který může mnohé napovědět v boji o udržení mezi elitou. Villans se totiž nachází jen těsně nad pásmem sestupu a QPR jsou v tabulce dokonce poslední se čtyřbodovou ztrátou na svého sobotního soupeře. I z toho je tedy patrné, že se ve Villa Parku bude válčit doslova o šest bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.