Je dobojováno, lepším týmem byla londýnská Chelsea, což je vidět také na výsledku. O branky zápasu se postupně postarali Oscar s Lampardem a to už v prvním poločase. Druhé dějství mnoho vzrušení nepřineslo, stejně tak nám chyběly gólové šance, a tak tři body zůstávají na Stamford Bridge, myslím, že zaslouženě. Ode mne je to pro dnešek vše, přeji krásný zbytek nedělního dne.
90+3
O navýšení skóre se v závěrečných okamžicích pokoušel Ba, ale jeho střele scházela především přesnost.
90+2
Dyer se po přetaženém centru dostal k tvrdému zakončení, kterému však čelil Petr Čech, takže vlna vzrušení náhle ustala.
90+1
Tam ale o kulatý nesmysl přišli a to ve chvíli kdy sudí nastavil tři minuty.
90
Swansea má míč ve svém držení, ještě to ale zkusí, nyní je před vápnem Chelsea.
90
Zápas se už jenom dohrává, vidíme poměrně nudný fotbal.
87
Roh končí dalším neúspěchem Blues o dobytí Vormovi svatyně.
86
Matův centr do šestnáctky labutí nenašel nikoho v modrém dresu. I tak ale budou domácí zahrávat rohový kop, protože jeden z hráčů Swansea balón stihl tečovat.
85
Útočného faulu se ve vápně soupeře dopustil Luiz. Rozehrávat bude Vorm.
84
Po ošetření bývalého kanonýra Newcastlu hra pokračuje.
83
Čechův dlouhý nákop skončil až před vápnem na noze Demba By, ten sice vystřelil, ale hned poté se chytl za kotník a zůstal ležet na zemi. Nyní je ošetřován lékaři.
82
Zmiňovaný roh končí nezdarem, Chelsea se totiž ubránila.
81
Ještě přede rozehráním rohového kopu pro Swansea labutě vystřídají. Do sprch zamíří Davies, jeho místo pak zaujme Taylor.
79
Luiz přihrával velmi odbytým způsobem a hosté tak mohli jít do útoku. Naštěstí pro Chelsea s balónem podobně naložil Chico, takže nic velkého se znovu nekoná.
78
Mata se dostal do ofsajdu, s čímž samozřejmě nesouhlasí. Proti rozhodnutí sudích se ale jen málo kdy dá něco dělat.
77
Oscar přihrál nepřesně, a tak míč skončil až u Vorma.
75
Kdo ví, co to Cole zamýšlel, každopádně po jeho "centrostřele" má míč ve svých rukou brankář Vorm.
73
Juan Mata si mohl své narozeniny osladit gólem! Po přihrávce se ve vápně skvěle uvolnil, ale jeho střela za hranicí malého vápna šla těsně vedle.
71
Po centru ze standardní situace znovu nezapršelo, balón byl pozornou obranou labutí odvracen.
70
Ještě před rozehráním standardky budou hosté znovu střídat. Hřiště opouští Britton, kterého nahradí připravený Shechter.
69
Davies nedovoleně zastavil Oscara, takže domácí budou zahrávat volný přímý kop z dálky. Hostující hráč za tento zákrok vidí žlutou kartu.
68
Domácí si v klidu přihrávají na vlastní polovině a kontrolují hru. Vypadá to, že jsou s dvoubrankovým vedením spokojeni.
66
Po dalším neúspěšném rohu Chelsea střídají hosté. Zápas končí pro Routledgeho, naopak tempo hry okusí Dyer.
65
Azpilicueta našel dlouhým autem ve vápně soupeře volného Ba, ten však byl hostujícím obráncem dostižen, takže to bude místo gólu pouze roh.
64
Ani tady se skóre měnit nebude, protože hosté se ubránili.
63
Chelsea bude zahrávat rohový kop.
62
Hernández po kličce ve vápně zakončoval, ale spíš se ukopl, než že by doopravdy vystřelil. Obrana Blues s tímto pokusem neměla sebemenší problémy.
60
Dva hráči Swansea šli sami na jediného obránce Chelsea. Z této nebezpečné situace však sešlo poté, co de Guzmán zapomněl za sebou míč.
59
Zmíněný hráč domácích nahrál senegalskému útočníkovi Baovi, který zpoza vápna okamžitě vystřelil. Jeho pokus mu ale Vorm opět vytěsnil.
59
Hazard zachytil přihrávku soupeře, atak může jít i s podporou spoluhráčů do útoku.
57
Ten ale končí neúspěchem, přetažený centr obrana Chelsea následně odkopla daleko za postranní čáru.
56
Rangel po svém průniku vápnem Chelsea vybojoval rohový kop pro svůj tým.
55
Azpilicueta ošklivě fauloval před půlící čarou Daviese, čímž si vysloužil žlutou kartu.
54
Hazard se ve vápně pokoušel nacentrovat před branku, ale trefil pouze nejblíže postaveného beka, který eventuálnímu nebezpečí zabránil.
53
Ba vyhrál další ze soubojů o míč a když byl ve vápně obtěžován hostujícím obráncem, obešel ho a vystřelil. Z těžké pozice však mířil jen do míst, kde stál připravený Vorm.
51
Podobně jako v prvním poločase Chelsea, tak nyní labutě okupují vápno soupeře. Zatím si však před ním jen neškodně přihrávají.
50
Lamprad střílel zpoza vápna, ale jeho střela k Vormovi ani nedošla, neboť byla zblokována.
48
Na druhé straně zakončoval Hernández, ale svou nepřesnou střelou poslal míč hluboko do tribun.
46
O balón však téměř okamžitě přišli, čehož mohli využít domácí. Nejprve střílel Ba, ale jeho pokus byl zablokován. Po té to Blues zkoušeli vyřešit centrem, Vorm však míč ze vzduchu dostal pod kontrolu.
46
Druhou půli započali s míčem na noze pochopitelně hráči Swansea.
46
Hosté dlouho odolávali nátlaku Londýňanů, ale v 43. minutě pro ně přišla tvrdá rána v podobě gólu, který obstaral mladíček Oscar. Ještě větší šok protrpěli o čtyři minuty později, kdy přísně nařízenou penaltu proměnil Lampard. Labutě se prakticky k ničemu nedostaly, kdežto domácí byli snad po celou dobu hry na koni. Bude tomu tak i v druhém poločase? To se dozvíme nejdříve v 17:05, kdy druhá pětačtyřicetiminutovka započne.
45+4
Swansea to je ještě zkouší, ale Ki ztratil před vápnem soupeře balón, čímž vlastně skončila první půle tohoto duelu.
45+2
Chelsea právě vstřelila branku!
Tak to je studená sprcha pro hostující hráče. Podle hlavního sudího byl ve vápně faulován Brittonem Mata, a tak se kopala penalta. K té se postavil zkušený Lampard a tvrdou ránou k levé tyči nedal Vormovi šanci. Ten sice směr střely vystihl, ale nebylo mu to nic platné.
45+1
Hříšník Britton je za faul v pokutovém území potrestán žlutým kartónkem.
45+1
Byla nařízena penalta proti týmu Swansea City.
45+1
Sudí nastavil čtyři minuty nad rámec úřední hrací doby.
43
Domácí potvrzují papírové předpoklady a pár minut před koncem prvního poločasu jdou do vedení! Mata nahrál na vápno Lampardovi, který míč posunul k OSCAROVI, jenž uvnitř pokutového území střelou k vzdálenější levé tyči otevírá skóre zápasu.
42
Po vzájemném souboji Luize a Daviese zůstávají oba hráči ležet na zemi.
41
Po centru z rohu nejvýše vyskočil Cahill, jenž hlavičkou mířil jen těsně nad!
40
Lamprad vybojoval na půlícím kruhu míč a okamžitě s ním uháněl směrem k Vormově bráně. I když měl možnost přihrát, vystřelil a hostující brankář se musel hodně natahovat, aby střelu vytěsnil na roh.
38
Na Azpilicuetův centr si v pokutovém území naskočil vlasáč David Luiz, ale svou hlavičkou míč mezi tři tyče neusměrnil.
38
Chelsea bude zahrávat volný přímý kop poté, co Williams zahrál před vápnem rukou. Za tento prohřešek je také potrestán žlutou kartou.
37
Míč na chvíli udrželi, ale po chvíli je o něj obral jeden z domácích hráčů.
37
Vhazovat budou u vlastního vápna hosté.
35
Po sérii přihrávek před šestnáctkou labutí se ke střele odhodlal Lampard, ale jeho projektil šel nad Vormovu bránu.
34
Hernández skvěle obešel svého protihráče, avšak pokus o dlouhou přihrávku na nabíhajícího kolegu mu nevyšel. Balón má nyní na svých kopačkách Čech.
33
Rangel fauloval, domácí tak budou z půlící čáry rozehrávat svou další akci.
31
Lampard našel svým centrem ve vápně Hazarda, ale ten se musel i s míčem otočit a vrátit ho až k obránci Coleovi. Inu, obrana Swansea je dnes velmi dotěrná.
30
Domácí vhazovali na vlastní polovině, ale teď už opět obléhají pokutové území soupeře.
29
Swansea se na chvíli vysvobozuje dlouhým odkopem.
28
Míč nacentroval do závaru před brankou Mata, ale odtamtud po chvilce zmatku balón odkopl do zámezí jeden z hostujících obránců.
27
Chelsea okupuje vápno hostů. Podaří se jim něco vymyslet?
26
Do zakončení se před šestnáctkou domácích dostal Hernández, ale jeho pokus šel jen vedle levé tyče.
24
Zmíněného Ramirese střídá ještě stále hrající legenda Frank Lampard.
23
Ramires se před malou chviličkou vrátil po ošetření na hřiště bohužel na něm však dlouho nevydržel a nyní znovu za doprovodu lékařů opouští hřiště, tentokrát se už ale na něj nevrátí.
22
Viděli jsme další faul domácích, po kterém z dálky nakopl balón do vápna Chelsea jeden z hráčů Swansea. Pro tento pokus o dlouhou přihrávku si bez problémů došel pozorný Petr Čech.
21
Swansea zahrávala rohový kop, ze kterého však nezapršelo, Chelsea se ubránila.
20
Ramires zůstal po souboji ležet na zemi a postarat se o něj musejí kluboví lékaři.
18
Hazard se prokličkoval až k pokutovému území. Tam byl ale nucen přihrát dozadu, čímž pochopitelně zbrzdil celou akci Blues.
16
Agilní Ba znovu získal míč, tentokrát jen pár metrů před vápnem hostů. Dlouho se nerozmýšlel a vystřelil, ale jeho pokus Vorm vyrazil.
15
Oscar nahrával Hazardovi do vápna, ale Belgičan lobovanou přihrávku nečekal, a tak zpracování v jeho podání nebylo ideální. Míč ve své moci mají tedy hosté.
14
Ba opět vybojoval míč na útočné polovině a tím pádem může Chelsea zaútočit.
13
Pokus o přímé ohrožení Vormovy brány byl zastaven dobře postavenou zdí.
12
Domácí to očividně přestalo bavit, a tak se do toho vložil Ba. Svou aktivitou si vynutil faul v nebezpečné blízkosti branky Swansea.
11
Po faulu se k míči také dostali hostující hráči, kteří rozehrávali na polovině Chelsea. Okamžitě se však stáhli na vlastní polovinu a nyní si míč vyměňují v obranné řadě.
10
Ramires hledal dlouhým nákopem do šestnáctky labutí Matu, ale Vorm skvěle přečetl hru a svým přesně načasovaným vyběhnutím zastavil další počínání domácích.
9
Pomyslné taktovky se chopili domácí hráči, kteří bez problémů kontrolují hru.
7
Hosté jsou zalezlí na své polovině a situaci zkoušel řešit průnikem Azpilicueta, avšak přes dva hráče Swansea neprošel.
5
Hosté se s míčem dostali až k vápnu Petra Čecha, ale ani tady se nic velkého nekonalo. Obránce v modrém dresu totiž napálil kulatý nesmysl do Hernandeze, od kterého se odrazil do zámezí. Čech tak bude poprvé v zápase odkopávat od své svatyně.
4
Labutě si v přihrávají na vlastní polovině a očividně čekají na chybu soupeře.
3
Hráči Swansea ztratili na polovině hřiště balón a museli se bránit. Naštěstí pro ně Chelsea nic nedokázala vymyslet.
2
Terry zkoušel oslovit svého spoluhráče dlouhým nákopem za obranu, ale jeho přihrávka byla příliš dlouhá. Rozehrávat bude od brány Vorm.
1
Záložníci labutí však dobře napadají, tudíž Blues se zatím nedostali ani za půlící čáru.
1
O úvodní výkop se postarali fotbalisté Chelsea, kteří pomalu zakládají svou první útočnou akci.
1
Hlavní sudí Clattenburg již přivádí všechny aktéry tohoto zápasu, utkání tedy začne během pár okamžiků. Domácí borci budou hrát v klasických modrých dresech, hosté pak oblékli dresy červené barvy.

Chelsea FC: Čech – Cole, Cahill, Terry, Azpilicueta – Ramires, David Luiz, Mata, Oscar, Hazard – Ba

Swansea City: Vorm – Àngel Rangel, Williams, Chico, Davies – Britton, Ki, Routledge, de Guzmán, Hernández – Michu

Rozhodčí: Clattenburg – Lennard, England.
Poslední vzájemná konfrontace:

Naposledy se tyto týmy utkaly v rámci ligy v desátém kole anglické nejvyšší soutěže. Chelsea v tomto mači držela dlouho hubené vedení 1:0, když se v 61. minutě prosadil Victor Moses. Už to vypadalo, že si z Walesu tři body odvezou Londýňané, ale to by se dvě minuty před koncem normální hrací doby nesměl trefit Pablo Hernandez. Zápas tak skončil remízou 1:1.
Swansea City:

Waleským labutím patří momentálně 9. příčka v poklidném středu tabulky. Na svém bodovém kontě mají 42 bodů, tedy přesně o dvacet méně, než jejich dnešní soupeř. Na osmý West Brom ztrácejí na první pohled propastných šest bodů, ale desátý West Ham má rovněž bodů čtyřicet dva.

Na rozdíl od Chelsea odehrála Swansea předešlé kolo na domácí půdě. Jejím soupeřem byl třináctý Southampton. Duel nepřinesl jedinou branku, a tak skončil bezbrankovou remízou.
Chelsea FC:

Svěřenci španělského kouče Rafaela Beníteze se nacházejí na 4. místě, zaručující postup do kvalifikace Ligy mistrů, s 62 body. Stejný počet bodů má i pátý Tottenham a třetí Arsenal má je o jeden bod víc.

Předchozí zápas Blues odehráli na Anfield Road proti Liverpoolu. Zápas skončil remízou 2:2, když v sedmé minutě nastavení fantasticky vyrovnal Suarez.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.