Pro dnešek je to vše. Od komentování zápasu z Craven Cottage se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Příjemný zbytek velikonočního pondělí. Na shledanou.
Je tu konec dramatického zápasu, který nabídl opravdu všechno. V úvodu zápasu penaltu, po níž Berbatov poslal Fulham do brzkého vedení. Poté obrovskou chybu Samby, po které bulharský útočník přidal druhý gól, a vlastní gól Hilla. V závěru poločasu však dokázal jeho chybu napravit Taarabt. Druhá pětačtyřicetiminutovka pokračovala v bláznivém vývoji. Remy nejprve zahodil penaltu, za necelé dvě minuty ale vstřelil výstavní gól, kterým vykřesal pro Rangers naději na bodový zisk, obzvláště poté, co byl 79. minutě vyloučen Sidwell. Queens Park Rangers se ale i přes závěrečný tlak vyrovnat nepodařilo. Konečný výsledek: Fulham 3 QPR 2.
90+5
Běží poslední minuta nastavení. Hráči QPR se teď zřejmě připravili o poslední šanci, když se dopustili faulu.
90+4
Karagounis se hodně rozčiloval, že Lee Probert neodpískal penaltu.
90+3
Karagounis mohl rozhodnout, obtěžován soupeřem ale nedokázal přesně zamířit.
90+3
Hosté předvedli nepřesnou rozehrávku a Fulham si může na několik sekund vydechnout.
90+2
Další žlutá karta za zdržování. Tentokrát ji uviděl Senderos.
90+1
Nad rámec dnešního dramatického zápasu bylo nastaveno ještě 5 minut. QPR tak má ještě čas vyrovnat.
90
Rangers poslali dlouhý nákop do šestnáctky Fulhamu, kde byli pouze hráči v bílém.
89
Riether uviděl žlutou kartu za zdržování.
88
Jenas znovu v akci. Tentokrát ale byla jeho střela hodně nepřesná.
87
Tlak QPR se proti oslabenému Fulhamu stupňuje.
86
Jermain Jenas mohl srovnat! Bývalý záložník Tottenhamu napřáhl k technické střele, která skončila těsně vedle pravé tyče.
85
Mbia se dožadoval rohového kopu. Zbytečně.
84
Rangers využili poslední střídání. Traore přepustil místo Mackiemu.
83
... ne nadlouho. QPR předvedl nepřesnou finální přihrávku, po níž míč skončil u připraveného Schwarzera.
82
Hosté u míče...
81
Jenas se dostal ke střele zpoza šestnáctky, která byla zablokována.
80
Také Martion Jol sáhl ke druhé změně. Frimpong nahradil Emanuelsona.
79
Sidwell předvedl ostrý skluz, kterým sestřelil Traoreho, a uviděl červenou kartu.
78
Rangers u míče...
77
Loic Remy ve velké šanci! Francouzský útočník vyzpovídal dva obránce Fulhamu a poté vypálil. Jeho střela těsně minula levý horní roh.
76
Do konce zápasu zbývá necelých 15 minut plus nastavení. Fulham stále drží na Craven Cottage těsně vedení 3:2.
75
Harry Redknapp využil možnost druhého střídání. Junion Hoilett nahradil Adela Taarabta.
74
Lee Probert dal Rangers výhodu a Adel Taarabt mohl pokračovat v tahu na bránu. Ke střele se ale nakonec nedostal.
73
Karagounis fauloval Mbiu.
72
Fulham mohl přejít do rychlého protiútoku, který zhatila nepřesná přihrávka.
71
ROHOVÉ KOPY: Fulham 3 – QPR 4
70
Samba se dostal v šestnáctce ke střele z otočky, která skončila mimo.
70
Townsend vybojoval rohový kop pro Rangers, ti se ale do zakončení nedostali.
69
Útok Fulhamu nyní ztroskotal po nepřesné kolmé přihrávce na Berbatova, který dostal míč do míst, kam ho vůbec nečekal.
68
Berbatov se snažil zády k bráně zpracovat míč, jenže si v souboji s jedním z obránců QPR pomohl faulem.
67
DRŽENÍ MÍČE: Fulham 53% – QPR 47%
66
Manažer Fulhamu Martin Jol je samozřejmě nespokojený a určitě si přeje, aby se jeho hráči vrátili k výkonu z prvního poločasu.
65
Ve druhém poločase nemá Fulham ani zdaleka takovou převahu, jako v tom prvním. Queens Park Rangers mohl být po neproměněné penaltě na dně, vzápětí se mu však podařilo vstřelit gól a nyní je zpět ve hře.
64
Cottagers se dopustili faulu ve středovém kruhu a hosté mohli v poklidu rozehrát.
63
Brede Hangeland se snažil na malém vápně prodrat do zakončení, proti přesile ale neuspěl.
62
Hráči Fulhamu se dostali ke střele, po níž Cesar předvedl snadný zákrok.
61
Útok Rangers zastavil ofsajd, v němž se ocitl Remy.
60
Volný přímý kop rozehrál Taarabt, který napálil pouze zeď.
59
Emanuelson fauloval Mbiu těsně v blízkosti šestnáctky a Rangers budou zahrávat volný přímý kop z velmi nebezpečné pozice.
58
Hráči QPR předvedli nepřesnou rozehrávku a míč skončil až u brankáře Schwarzera.
57
... útok Cottagers ale zastavil pozorný Samba.
56
Fulham u míče...
55
Townsend se dostal k centru, ten byl ale nepřesný.
54
Townsend napřáhl ze střední vzdálenosti k velmi nebezpečné a tvrdé střele, kterou dokázal Schwarzer skvělým zákrokem vyrazit!
54
Domácí se dožadovali odpískání penalty. Marně.
53
52
Na Craven Cottage se dějí věci!
51
QPR právě vstřelili branku!
LOIC REMY 3:2!! Francouzský útočník si napravil svou reputaci po neproměněné penaltě, když zamířil tvrdou střelou přesně do pravého horního rohu a míč se ještě odrazil do sítě od břevna. Nádherný gól.
50
QPR se mohl v úvodu druhého poločasu vrátit rychle zpět do hry, jenže Remy nedokázal penaltu proměnit.
49
Remy se postavil k exekuci pokutového kopu, kterou nedokázal proměnit. Schwarzer předvedl skvělý zákrok.
48
Karagounis fauloval v šestnáctce Taarabta a QPR bude zahrávat penaltu!
48
Bryan Ruiz vyslal na bránu QPR přízemní střelu zpoza šestnáctky, se kterou si Julio Cesar poradil.
47
Cottagers u míče...
46
Druhý poločas zahájili hráči Fulhamu, kteří o míč ihned přišli a Remy vybojoval rohový kop. Mbia se po jeho rozehrání snažil dostat ke střele, míč ale prolétl bez teče do zámezí.
46
QPR sáhl před začátkem druhého poločasu ke střídání. Clint přepustil místo Onuohovi.
Vítejte zpět na Craven Cottage, kde bude za několik málo okamžiků pokračovat zápas mezi Fulhamem a Queens Park Rangers. Spokojenější jsou zatím domácí, kteří vedou po velkých chybách svěřenců Harryho Redknappa 3:1.
Je za námi první poločas, po kterém vede Fulham nad QPR 3:1. Cottagers se ujali vedení již v 8. minutě, kdy Dimitar Berbatov proměnil nařízenou penaltu po zákroku Samby. Ten samý hráč předvedl za několik minut později další chybu, když míč namazal na kopačku Berbatova a ten následně nabídnout šancí nepohrdl. Katastrofální scénář první pětačtyřicetiminutovky vyvrcholil pro Rangers, když si Clint Hill vstřelil vlastní gól. V závěru poločasu ale dokázal jeho chybu napravit přesnou přízemní střelou Adel Taarabt.
45+3
Tak přece jen se ještě hrálo minutu nad nastavený čas, během ní se ale nic podstatného nestalo.
45+2
V prvním poločase už se zřejmě nic nestane.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
45
ADEL TAARABT 3:1!! Záložník QPR se zmocnil odraženého míče, potáhl ho až k šestnáctce Fulhamu a zpoza ní zamířil přesnou přízemní střelou přesně k levé tyči. Krásný gól.
44
FAULY: Fulham 4 – QPR 3
43
Bosingwa rozehrál standardní situaci a poslal do šestnáctky Cottagers centr, který odvrátil hlavou pozorný Brede Hangeland.
42
Fulham přešel do dalšího útoku, hosté se ale tentokrát ubránili.
41
Fulham právě vstřelil branku!
CLINT HILL si vstřelil vlastní gól! Riise poslal před bránu střílený centr, který si Hill srazil ramenem do vlastní sítě. Obránce Rangers dnes nemá svůj den.
40
Fulham předvedl několik přihrávek za sebou a sklidil ovace svých fanoušků.
39
Manažer Martin Jol musel sáhnout k vynucenému střídání. Zraněného Dejagaha nahradil Emanuelson.
38
Bosingwa rozehrál rohový kop, který na přední tyči odvrátil jeden z domácích obránců. Ke střele se poté dostal Townsend, jeho přízemní střela ale skončila mimo.
37
Hosté o míč po nepřesném centru přišli a Riise mohl přejít do rychlého protiútoku, jenže si míč příliš předkopl.
36
35
Berbatov si skvěle přehodil míč přes Traoreho a poté poslal před bránu ostrou střelu z úhlu, kterou Cesar na dvakrát zneškodnil!
35
Domácí standardní situaci nevyužili, zůstali však u míče.
34
Traore fauloval u postranní čáry Delajaha.
33
Hosté se dostali k přízemnímu centru z levé strany, který hráči Fulhamu na přední tyči v pohodě odvrátili.
32
Fulham předvedl dobrý pressing a donutil hosty ke zpětné přihrávce až k brankáři Cesarovi.
31
Rangers znovu u míče...
30
Remy v šanci! Mbia unikl po levé straně a poté poslal před bránu Fulhamu centr, po kterém se dostal ke střele francouzský útočník, jehož střela skončila nad. Rangers poté zahrávali rohový kop, po něm už ale domácí bránu neohrozili.
26
... ne nadlouho. Rangers se ubránili a mohli přejít do útoku.
25
24
Bobby Zamora se dostal ke střele z otočky, jeho pokus byl ale velmi nepřesný.
23
Dvě chyby, které vyprudokoval Samba, a Fulham vede rázem 2:0.
22
DIMITAR BERBATOV zvyšuje na 2:0!! Samba předvedl další minelu v obraně, když na hranici velkého vápna trestuhodně přišel o míč a bulharský útočník ho poté uklidil přesně k levé tyči.
21
Julio Cesar si oddychl a mohl v klidu vykopávat.
20
Hangeland v šanci! Fulham rozehrál standardní situaci, po které se dostal na zadní tyči k zakončení Brede Hangeland. Domácí kapitán ale nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče.
19
Hill se dopustil dalšího faulu a může být rád, že mu Lee Probert neudělil druhou žlutou kartu.
18
Riise se vydal na útočný výlet a po sražené střele do boční sítě vybojoval rohový kop. Po něm se dostal k hlavičce Berbatov, jeho pokus byl ale nepřesný.
17
Bryan Ruiz napřáhl ke střele, která byla zablokována.
16
DRŽENÍ MÍČE: Fulham 63% – QPR 37%
15
Bryan Ruiz se postavil k exekuci volného přímého kopu a jeho nebezpečný pokus prolétl těsně vedle pravé tyče! Dobrý pokus.
14
Hill sestřelil nepříjemně Karagounise a za svůj tvrdý zákrok uviděl žlutou kartu.
13
Fulham u míče. Konkrétně Berbatov.
12
Fulham rozehrál první rohový kop zápasu, žádné nebezpečí pro Rangers po něm ale nevzniklo.
12
Ruiz se snažil proniknout do šestnáctky Fulhamu, proti přesile ale neuspěl.
12
OFSAJDY: Fulham 1 – QPR 1
11
Útočnou akci Rangers zastavil odmávaný a odpískaný ofsajd, v němž se ocitl Bobby Zamora.
10
Mbia se skvěle vrátil a odzbrojil Berbatova.
9
Fulham působí v úvodu zápasu hladověji a po proměněné penaltě Berbatova vede 1:0.
8
DIMITAR BERBATOV 1:0! Bulharský útočník si počkal na pohyb brankáře a poté zamířil na opačnou stranu. Cesar neměl šanci.
7
Samba se dopustil faulu v šestnáctce na Berbatova a Fulham bude zahrávat pokutový kop!
7
Duff napřáhl k přízemní střele z hranice šestnáctky a donutil Cesara vytáhnout první důležitý zákrok!
6
Taarabt předvedl nepřesnou přihrávku, po které se zmocnil míče Fulham.
5
Mbia napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti a prověřil pozornost Schwarzera, který byl připraven a s jeho pokusem si hravě poradil.
5
Fulham se v pohodě ubránil a mohl přejít do útoku, který zastavil ofsajd, v němž se ocitl Damien Duff.
4
3
Riise se dostal ke střele zpoza šestnáctky, která byla sražena.
3
Riise se zmocnil po nepřesné přihrávce hostů míče a v poklidu rozehrál.
2
Townsend se snažil prodrat k šestnátce Fulhamu, proti pevné domácí obraně ale neuspěl.
1
Hlavní rozhodčí Lee Probert právě foukl do píšťalky a zápas mohl začít. Výkop duelu obstarali hráči Queens Park Rangers.
1
Domácí Fulham nastoupí v tradičních domácích bílých dresech, zatímco hostující Queens Park Rangers oblékl barvy červené.
Oba týmy již jsou připraveny v tunelu Craven Cottage, odkud za malou chvíli vyjdou na hrací plochu. Hlavním rozhodčím dnešního zápasu je pan Lee Probert.
Manažer QPR Harry Redknapp zvolil tradiční rozestavení 4-4-2. V útoku Rangers nechybí Bobby Zamora, kterého dnes čeká zápas proti bývalému klubu. Vedle Zamory se postaví v útoku Loic Remy.
Domácí Fulham dnes nastoupí v rozestavení 4-4-1-1. Jediným vysunutým útočníkem bude Dimitar Berbatov, kterého bude zezadu podporovat Bryan Ruiz.

Fulham FC: Schwarzer – Riether, Senderos, Hangeland, Riise – Duff, Karagounis, Sidwell, Dejagah – Ruiz – Berbatov. Střídající hráči: Etheridge, Frimpong, Richardson, Hughes, Rodallega, Frei, Emanuelson. Manažer: Martin Jol

Queens Park Rangers: Cesar – Bosingwa, Samba, Hill, Traore – Townsend, Mbia, Jenas, Taarabt – Zamora, Remy. Střídající hráči: Green, Park, Mackie, Granero, Onuoha, Ben Haim, Hoilett. Manažer: Harry Redknapp

Rozhodčí: Moss. Asistenti: Long, Ganfield. Čtvrtý rozhodčí: Foy.
Vítejte na Craven Cottage, kde za několik málo okamžiků začne zápas mezi domácím Fulhamem a hostujícím Queens Park Rangers. Duelem Vás bude provázet komentátor Tomáš Reiner.
Domácímu celku bude v dnešním utkání scházet Mahamadou Diarra, který je zraněný. Na druhé straně budou scházet Samba Diakité společně s Tal Ben Haimem. Oba také z důvodu zranění.
Podzimní duel, který se hrál na Loftus Road zvládli lépe hráči Q.P.R, kteří přehráli Fulham v poměru 2:1. Poslední duel, který se hrál na hřišti Fulhamu skončil jasným vítězstvím domácích 6:0.
Q.P.R. se nacházejí na předposlední příčce a na místa, která zaručují záchranu ztrácejí sedm bodů, tudíž je pro ně každý zápas velmi důležitý. Hosté v této sezóně pouze čtyřikrát zvítězili, jedenáctkrát remizovali a patnáctkrát odcházeli bez bodu. V posledním kole zajížděli hráči Queens Park Rangers na hřiště Aston Villy, kde po boji prohráli 2:3. Nejlepším střelcem je Adel Taarabt společně s Bobbym Zamorou, kteří vstřelili shodně po čtyřech gólech.
Fulham se nachází na desáté příčce tabulky. Na svém kontě má šestatřicet bodů, když v sezóně devětkrát vyhrál, devětkrát remizoval a jedenáctkrát odcházel jako poražený. V posledním kole dokázali domácí překvapit a zvítězili na White Hart Lane 1:0 proti místnímu Tottenhamu. Jejich nejlepším střelcem je Dimitar Berbatov s jedenácti góly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.