A je za námi druhý poločas a tím pádem konec utkání. Ve druhém klání jsme viděli mnohem aktivnější fotbal než v tom prvním. K vítězství měli blíže domácí, ale Borini nastřelil pouze horní tyč. V závěru měli ještě velkou šanci hosté, ale ani ta nebyla proměněna. Tím pádem se oba týmy rozešly bez branek.
90+5
Dikgacoi zkusil přízemní střelu z vápna, ale brankář si balon pohlídal!
90+4
Poslední minuta utkání!
90+2
Rohový kop hostů skončil v rukavicích Mannoneho.
90+1
Altidore se nedostal přes obránce hostů a míč se doklouzal až k brankáři Speronimu.
90
Hlavní sudí nastavuje pět minut do druhého poločasu!
89
Jen jsem to dopsal a... V obrovské šanci se ocitl Dikgacoi, který byl před brankářem Mannonem zcela sám, ale míč minul těsně levou tyč branky!
88
Speroni bude odkopávat od své branky. Do konce základní hrací doby zbývají poslední dvě minuty. Dokáže jeden z týmů ještě se zápasem něco udělat?
86
A další pokus. Levačkou poslal volejem míč hodně nad branku Marcos Alonso.
84
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Adam Johnson, přichází Ignacio Scocco.
83
Dvě obrovské šance italského útočníka Boriniho!!! Nejdříve si naběhl z pravé strany a míč poslal do spojnice. U druhé šance pálil ze šestnáctky těsně nad branku. Velká smůla pro domácí.
80
Guédioura však míč poslal metr vedle pravé tyče.
80
A hosté mají standardní situaci z nějakých devatenácti metrů! Dobrá příležitost.
79
Wes Brown obdržel žlutou kartu za nepříjemný šlapák.
78
Ale míč dokázali odkopnout obránci hostů.
78
Momentálně to mohou napravit standardní situací.
77
Deset hráčů Crystalu bránilo ve vlastní šestnáctce. Domácí to mají hodně těžké se dostat do nějaké šance.
75
Centr do vápna hostů si pohlídal Speroni a míč zachytil.
74
Jeromeho přízemní slabá střela skončila v rukavicích brankáře Manonneho.
74
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Tom Ince, přichází Adlène Guédioura.
73
Nepřesná kombinace hostů skončila v zámezí.
72
Gardner nepřesně přihrával na šestnáctku Altidorovi a míč získali hosté.
71
Crystal Palace po delší době na polovině domácích.
69
Z toho žádné nebezpečí nevzniklo.
69
Rohový kop pro domácí.
67
Snad už je vše v pořádku a může se pokračovat ve hře.
66
Mariappa u postranní čáry srazil nepříjemně kolenem do hlavy svého spoluhráče Danna, který leží na zemi a jsou u něho týmoví doktoři.
64
Craig Gardner fauloval zezadu Ledleyho a uviděl po dvou minutách na hřišti žlutou kartu.
63
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Glenn Murray, přichází Cameron Jerome.
62
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Sebastian Larsson, přichází Craig Gardner.
59
Hlavička Murrayho byla nepřesná a Vito Mannone si s ní dokázal poradit.
58
A další žlutá karta. Tentokrát pro irského obránce Damiena Delaneyho, který nepříjemně přišlápl nohu Song-Yongovi.
57
Sebastian Larsson obdržel žlutou kartu za podražení Warda.
56
Poprvé v druhém poločase zahrozili i hosté. Bolasie zkusil střelu zpoza šestnáctky, která však letěla přesně do brankáře Mannoneho.
55
A další centr do šestnáctky hostů na který si naběhl Borini. Míč zasáhl patou a branku přestřelil.
53
Domácí byli v posledních minutách opět v obložení vápna hostů, ale Crystal Palace se dokázal z úvodního tlaku dostat a hra je poměrně vyrovnaná.
51
Altidore nevyužil obrovskou šanci domácích, když dostal přesný pas do šestnáctky. Měl ještě menší problémy se zpracovaním, ale později se obtočil kolem obránce a měl před sebou pouze brankáře. Bohužel pro domácí přestřelil.
50
Sunderland na míči a kombinuje na polovině hostů.
49
Nakonec je vše v pořádku a již se hraje.
47
Bardsley dostal loktem do obličeje a těžce se zvedá ze země.
46
Hned na začátku druhého poločasu střela Boriniho na zadní tyč, kterou brankář Speroni nakonec vyrazil!
46
Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Steven Fletcher, přichází Jozy Altidore.
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:04.
A máme za sebou první poločas nepříliš atraktivního utkání. Viděli jsme pouze jedinou šanci a to volej Sung-Yonga, který netrefil branku. Snad nám druhý poločas nabídne něco více.
45+2
45+2
Kagisho Dikgacoi si ještě v závěru vysloužil žlutou kartu.
45
Hlavní sudí bude nastavovat dvě minuty.
44
Nůžky Boriniho skončili nad brankou Speroniho.
43
A momentálně roh z druhé strany.
42
A další rohový kop pro domácí.
40
Vznikl velký závar ve vápně hostů, ale žádná šance nevznikla.
40
39
Domácí čistě obrali o míč na vlastní polovině hosty a míří do protiútoku.
38
Bardsley fauloval na půlce hostů a hrát bude Crystal Palace.
37
Z levé strany přiletěl centr na Fletchera, který byl na hranici faulu v šestnáctce sražen obráncem a k míči se tak nedostal.
35
Domácí opět aktivnější v posledních minutách.
33
Slabou hlavičku Fletchera brankář Speroni bez problémů chytil.
32
Zaváhání domácího brankáře Mannoneho! Na toho letěl pomalý míč po zemi, ale těsně před ním podklouzl. Naštěstí pro domácí ho dokázal alespoň polovičně odehrát za šestnáctku domácích a včas se zvedl, aby zachytil pozdější slabou střelu doprostřed.
30
A první větší šance utkání! Odražený balon ze standardní situace se dostal přesně ke Sung-Yongovi, který vystřelil pěkně z voleje, ale asi o metr minul branku.
30
Domácí mají další standardní situaci.
28
Sunderland stále v obložení šestnáctky hostů.
27
Sunderland kombinuje na polovině Crystalu.
26
Centr Larssona na Boriniho byl až příliš dlouhý a skončil v zámezí.
23
Další centr do šestnáctky hostů byl odvrácen.
22
Střelu na zadní tyč však odvrátil hlavičkou hostující obránce.
22
Jedinak zezadu zfauloval Fletchera a vyvázl z toho naštěstí bez karty. Domácí mají výhodu přímého kopu z nějakých třiceti metrů.
21
Domácí tlak byl zažehnán a hra se nám začíná trochu vyrovnávat. Fotbalu však chybí přesnost a rychlost.
19
Střela Jedinaka byla však velice nepřesná.
18
Liam Bridcutt fauloval asi osm metrů za vápnem Sunderlandu a hosté mají výhodu standardní situace.
17
Míč jim na nohách moc dlouho nezůstal. Špatnou kombinací darovali domácím autové vhazování.
16
Fletcher vlétl do souboje šlapákem a rozhodčí odpískal faul. Hrát mohou hosté.
15
Speroni bude odkopávat od své branky.
13
Joel Ward je dalším karetním hříšníkem, když tvrdým skluzem zajel do Larssona a rozhodčí za tento zákrok potrestal anglického obránce žlutou kartou.
12
Sunderland rozehrál svůj rohový kop nakrátko, ale žádné nebezpečí nevzniklo.
11
Domácí mají výhodu autového vhazování na polovině hrací plochy.
10
Sung-Yong Ki se pokoušel střílet už z velkého úhlu, ale špatný pokus to určitě nebyl, jelikož střela skončila těsně vedle pravé tyče.
9
První vážnější střelu v utkání měl jeden z domácích hráčů, ale míč letěl přesně doprostřed branky a Speroni s jeho zachycením neměl žádné problémy.
8
Adrian Mariappa fauloval zezadu Fletchera a vysloužil si první žlutou kartu v utkání.
7
Hosté zatím nemají moc prostoru k nějaké rozehrávce a Sunderland je v prvních minutách utkání aktivnějším týmem.
6
Skvělá útočná práce Bardsleyho, který si před vápnem skvěle poradil se dvěma obránci a poslal míč na nabíhajícího Johnsona, jehož centr do vápna byl nepřesný.
5
Z té však žádné nebezpečí nehrozilo.
5
Mariappa fauloval jednoho z domácích hráčů na vlastní polovině a Sunderland má další výhodu standardní situace.
4
Zajímavý centr Johnsona letěl přesně do vápna na hlavu Fletchera, ale jeho hlavička skončila nad brankou Speroniho.
3
Centr Johnsona z poloviny hřiště na nabíhajícího Fletchera skončil v náručí Speroniho.
2
S tou si však argentinský brankář Speroni poradil a bez větších problémů míč odkopl na polovinu domácích.
2
Marcos Alonso byl faulován na polovině hostů a domácí zahrávají standardní situaci.
2
Domácí hned ze začátku na míči. Celá obranná čtyřka domácích se již dotkla kulatého nesmyslu.
1
Ještě jednou vás vítám u dnešního utkání. Domácí Sunderland dnes nastoupí ve svých tradičních červenobílých dresech. Hosté zvolili žlutou variantu.
1

Sunderland AFC: Mannone – Bardsley, O´Shea (C), Brown, Alonso – Larsson, Bridcutt, Ki – Johnson, Fletcher, Borini.

Náhradníci: Ustari – Vergini, Gardner, Colback, Cattermole, Altidore, Scocco.

Crystal Palace FC: Speroni – Mariappa, Dann, Delaney, Ward – Bolasie, Dikgacoi, Jedinak (C), Ledley, Ince – Murray.

Náhradníci: Hennessey – McCarthy, Puncheon, Thomas, Guédioura, Gayle, Jerome.

Rozhodčí: Swarbrick – Flynn, Long – Marriner.
Crystal Palace – 28 utkání – 8 – 3 – 17 – 19:38 – 27b

Hosté na tom nejsou o moc lépe než domácí. V FA Capu byli vyřazeni už ve 4. kole s Wiganem, takže se mohou v klidu soustředit pouze na ligu. Jenže poslední výhru v lize si hosté připsali 8. února doma s WBA po výsledku 3:1. Později ve třech utkáních pouze jedinkrát remizovali a dvakrát prohráli.

Kdo bude chybět v sestavě?

Crystalu se zranil nedávno marocký útočník Marouane Chamakh, který si poranil stehenní sval a mimo hru bude tři týdny. Dále bude chybět obránce Danny Gabbidon z Walesu a skotský záložník Barry Bannan.
Sunderland AFC – 26 utkání – 6 – 6 – 14 – 26:42 – 24b

Domácí Sunderland neprožívá stejně jako hosté nijak dobré období. Nejdřive byl vyřazen ve finále Ligového poháru s Manchesterem City po konečném výsledku 1:3 a v posledním utkání čtvrtfinále FA Capu podlehl Hullu 0:3. Naposledy Sunderland dokázal vyhrát v FA Capu doma se Southamptonem 1:0. V lize naposledy bral všechny tři body 1. února, když zvítězil na St. James Parku 3:0.

Co je nového v týmu?

Sunderland angažoval nového sportovního ředitele, kterým se stal 40-letý Velšan Lee Congerton, který naposledy pracoval jako technický ředitel v Hamburku.

Od ledna chybí v základní sestavě domácích brankář Keiren Westwood, který má z důvodu poraněného ramene po sezoně. V brance ho z větší části nahrazuje Vito Mannone.
Pěkné odpoledne u sledování online přenosu utkání nejprestižnější fotbalové soutěže – anglické Premier League. Máme na programu 30. kolo se kterým přichází souboj dvou týmů z dolní poloviny tabulky. Sunderland AFC bude hostit na domácím stadionu Crystal Palace. Utkáním vás bude doprovázet komentátor Petr Peleška.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.