Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Rozhodčí Tierney ukončil druhý poločas v době, kdy West Ham zakládal poslední útočnou akci a to se nelíbilo Bilićovi, který to dal jasně najevo. Dnešní utkání skončilo nerozhodně 1:1. Oba góly padly v první polovině zápasu. Nejprve se trefil ve 30. minutě Lanzini a ve 43. minutě vyrovnal na 1:1 Lukaku. Druhý poločas už příliš zajímavých momentů nepřinesl a gól nepadl. Oba celky si tak připisují po jednom bodu.
90+5
90+5
V poslední nastavené minutě si připsal zákrok Adrián, jenž zneškodnil střelu, která k němu mířila po zemi.
90+4
Vypadá to, že dnešní zápas skončí remízou 1:1 a pokud ano, tak tento výsledek bude zasloužený.
90+1
Zárate fauloval Lennona a za svůj prohřešek vyfasoval žlutou kartu.
90
Druhý poločas bude nastaven o dlouhých 5 minut.
89
Aktivní Zárate se napřáhl ke střele, ale pálil přesně do těch míst, kde byl připravený Howard.
88
Zárate udržel míč a poté se prezentoval parádním centrem do vápna, ale Moses na balon vyskočit nedokázal. Tady by se hodil Carroll, který byl před malou chvílí vystřídán.
87
Hrací plochu opustil, dnes nevýrazný, Andy Carroll a místo něj přišel Jelavić.
86
Everton podnikl rychlý brejk, na jehož konci stál Lukaku, který pálil asi z deseti metrů, ale branku o půl metru minul.
85
Jenkinson teď podpořil útok West Hamu a podnikl sólo akci, které zakončil krásnou technickou střelou, avšak Howard byl pozorný a připsal si úspěšný zákrok.
84
Druhý poločas už tolik atraktivní, jako byl ten první, není. Do konce utkání zbývá posledních pár minutek. Uvidíme, zda některý tým vstřelí vítězný gól.
83
Tomkins ze své kopačky vyslal povedný centr do vápna, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel. V 83. minutě se stav skóre nemění.
83
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Gerard Deulofeu, přichází Aaron Lennon.
78
Everton zahrával další rohový kop, ale ani tentokrát nebezpečný nebyl.
77
Kouyaté si připsal úspěšný obranný zákrok a hostům nabídl výhodu rohového kopu, ale Everton svého soupeře neohrozil.
75
Ra. Funes Mori si navedl míč na střelu a zkusil to z větší dálky, avšak jeho rána skončila vysoko nad bránou, a tak Adrián nezasahoval.
73
West Ham zahrával další rohový kop a tentokrát už to vypadalo lépe. K centrovanému míči se dostal hlavičkující Reid, avšak v dobré šanci branku netrefil.
71
West Ham získal míč pro sebe a poté vybojoval rohový kop, který si vzal na starost Zárate, ale on ani jeho spoluhráči svého soupeře neohrozili.
71
Cresswell fauloval Deulofeua, a tak jsou hosté u míče.
69
Valencia si dnes moc nezahrál, vždyť na hřiště přišel v 50. minutě, kdy nahradil zraněného Payeta a za necelých 20 minut se pak i on zranil.
69
Smutný Valencia opouští hrací plochu na nosítkách a na trávníku ho nahrazuje Zárate.
68
Valencia se vrátil na trávník, ale udělal jen pár kroků a zjistil, že to nepůjde. Na hřiště přichází lékařská pomoc a nosítka.
67
Valencia je ošetřován za postranní čarou.
67
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.
66
V souboji s protihráčem byl totiž zasažen Valencia a potřebuje lékařskou pomoc.
66
Na hrací ploše zůstává ležet další hráč West Hamu a hra je přerušena.
64
Hrací plochu opouští Koné a místo něj přichází Mirallas.
64
Z rohového kopu domácí tým nic nevytěžil, protože ve vápně došlo k faulu. Rozehrávat bude gólman Howard.
63
Lanzini si navedl míč na střelu a poté z dvaceti metrů vypálil, ale jeho rána byla sražena na roh.
63
Coleman se snažil přihrávkou do vápna najít jednoho ze spoluhráčů, ale Tomkins vše přečetl a přihrávku zablokoval.
60
K odraženému míči se ještě dostal Noble, který se snažil najít Mosese, ale i tady byl Howard pozorný.
60
Volný přímý kop si vzal na starost Lanzini, jenž ze své kopačky vyslal parádní centr před bránu, ale pozorný Howard vyboxoval balon do bezpečí.
59
Moses nastartoval své rychlé nohy a běžel pro přihrávku, avšak skluzem ho k zemi poslal Ra. Funes Mori a od sudího právem vyfasoval žlutou kartu.
58
Jenkinson měl před sebou dva protihráče a skoro žádnou podporu. Rozhodl se pro nejlepší řešení, ale jeho dloubáček Howard chytil do rukavic.
56
West Ham ze standardní situace vůbec nic nevytěžil, a tak se v 56. minutě stav skóre nemění.
55
Valencia odcentroval míč ke vzdálenější tyči a jeho pokus byl sražen na rohový kop.
55
Faulovaný byl Moses, ale sudí tento zákrok jako nedovolený neposoudil.
54
Lukaku fauloval Reida a rozhodčí mu teď domlouvá. Bilić by si přál,a by byl Lukaku potrestán žlutou kartou.
51
Moses se zapomněl v ofsajdu, a tak byla útočná akce domácích zastavena.
50
Zraněný Payet opustil hrací plochu a na trávníku ho nahradil spoluhráč Valencia.
49
Payet nemůže pokračovat ve hře, a tak ho na trávníku nahradí nejspíš Valencia. Hráč West Hamu byl totiž faulován a teď se svíjí v bolestech a ukazuje, že už to nepůjde.
49
Barkley zahrával volný přímý kop, kdy vsadil na střelu, hezky obstřelil zeď, ale poté jeho střela skončila vysoko nad bránou.
47
Ra. Funes Mori načasoval dobrou přhrávku do vápna, kam si nabíhal Lukaku, ale Adrián vše přečetl a pro míč si rychle doběhl.
46
Míč do druhého poločasu uvedli fotbalisté Evertonu, kteří se rychle přemístili na soupeřovu polovinu, ale pak následovala velmi nepřesná přihrávka, kterou domácí obrana vystihla.
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
Rozhodčí Tierney ukončil první poločas za stavu 1:1 a toto skóre je naprosto zasloužené. Oba týmy se snažily a předváděly pohlednou hru, která diváky bavila. Nejprve se ve 30. minutě krásně trefil Lanzini a o 13 minut později vyrovnal na 1:1 Lukaku. Doufejme, že druhý poločas bude podobný tomu prvnímu.
45+2
45
Druhý poločas bude nastaven o 2 minuty.
45
Lanzini ze své kopačky vyslal další krásnou ránu, ale tentokrát této střele chyběl kousíček, aby se vešla do brány.
43
Everton právě vstřelil branku!
Everton získal balon pro sebe a okamžitě pelášil do protiútoku. ROMELU LUKAKU si pohlídal ofsajd a od Deulofeua dostal přesnou přihrávku mezi dva protihráče, poté už jim utekl a postupoval sám na gólmana. Brankář Adrián byl absolutně bez šance a LUKAKU poslal míč do prázdné brány.
42
West Ham teď ustál menší tlak soupeře a dokázal získat míč sám pro sebe. Payet pak ještě ustál souboj s protihráčem a poté přihrával, ale přihrávka na Mosese neprošla.
39
Everton tedy zahrával rohový kop, ale ze standardní situace svého soupeře nepotrestal.
38
Volný přímý kop si vzal na starost Barkley, kterému se nabídl hlavičkující Koné, jehož pokus se do brány nevešel. Nicméně Everton se teď dožaduje rohového kopu, protože Koné má pocit, že jeho střelu tečoval Carroll. Z opakovaného záběru to zřejmé není.
37
Kouyaté fauloval a sudí nedovolený zákrok okamžitě odpískal.
37
Payet trošičku kulhá, a tak doufejme, že nemá žádné zdravotní potíže. To je pro každého hráče nepříjemné.
37
Lanzini se dnes trefil opravdu báječně a s velkou jistotou bude jeho gól kralovat hitparádám o gól kola, týdne či měsíce.
34
McCarthy byl za svůj prohřešek potrestán žlutou kartou.
34
McCarthy fauloval Payeta, a tak dostal West Ham výhodu volného přímého kopu a nyní je u míče.
33
Carroll obdržel přihrávku od Cresswella a chtěl navýšit vedení West Hamu, avšak jeho pokus hlavou se mezi tři tyče nevešel.
30
West Ham právě vstřelil branku!
Moses si navedl míč na střelu a poté zakončil, ale jeho rána byla zablokována protihráčem. K odraženému míči se dostal MANUEL LANZINI, zpracoval si ho a poté ze své kopačky vyslal nádhernou trefu, která zapadla do pravého horního rohu a gólman Howard byl naprosto bez šance.
30
Everton ze standardní situace vůbec nic nevytěžil, ale zůstává u míče.
29
Galloway se prezentoval velmi nebezpečnou přihrávkou na malé vápno, kde číhal Koné, ale pozorný Adrián s i poradil a nohou vytěsnil míč na rohový kop. Kdyby tady Adrián nezasáhl, tak by Koné určitě neminul.
28
Lukaku se prezentoval strašnou přihrávkou, kterou v pohodě přečetli domácí fotbalisté, ale s míčem se příliš dlouho nepomazlili.
28
Everton je teď u míče a má k dispozici autové vhazování na útočné polovině.
27
Lanzini podnikal útočnou akci, ale byl čistě zastaven Stonesem.
26
Volný přímý kop si vzal na starost Barkley, jenž krásně obstřelil zeď, ale gólmana Adriána nepřekonal.
25
Moses fauloval svého protihráče a Everton dostane výhodu standardní situace.
24
Moses byl faulovaný, a tak dostal West Ham výhodu standardní situace, ze které sice nic nevytěžil, ale domácí tým vydržel u míče. Ke střele se dostal Jenkinson, ale Howard jeho pokus zneškodnil. K odraženému balonu se pak ještě dostal Cresswell, jenž se snažil zatočit míč do pravého horního rohu, ale rána branku těsně minula.
21
Payet ze své kopačky vyslal zajímavý centr ke vzdálenější tyči, kde Carroll sklepával míč před bránu pro Tomkinse, ale ten se k balonu nedostal, protože o pár vteřinek byl rychlejší jeho protihráč, který se štěstím odkopl míč do bezpečí.
20
Galloway fauloval svého protihráče a sudí mu nedovolený zákrok okamžitě odpískal. Následuje volný přímý kop pro West Ham a na starost si ho bere Payet.
19
West Ham teď podnikl dobrou útočnou akci podél pravé postranní čáry, ale nezdařila se finální přihrávka do vápna.
18
Everton vyrazil do protiútoku a vypadalo to velmi nebezpečně. Brankář Adrián teď na své spoluhráče byl právem naštvaný a dal jim to okamžitě najevo. Kone dostal až moc prostoru, dovezl si míč do velkého vápna a poté ze své kopačky vyslal prudkou ránu, která branku asi o metr minula.
18
Lanzini teď vzal vše na sebe, ale neuspěl a vše uspěchal. Lanzini totiž vystřelil z dálky a branku minul o velký kus.
17
Ve vápně se nejlépe orientoval Moses, jenž si vyskočil na centrovaný míč a opřel se do něj hlavou, tato střela byla však nepřesná a Howard zůstal bez zákroku.
16
Barkley obdržel parádní přihrávku od spoluhráče a z otočky vystřelil zpoza vápna. Gólman Adrián byl připraven a připsal si úspěšný zákrok.
15
Noble to myslel dobře, ale provedl to špatně. Kapitán West Hamu totiž ze své kopačky vyslal kolmici do velkého vápna, kam si nabíhal Jenkinson, ale pro něj byla přihrávka příliš rychlá a na hrací ploše míč nezastihl.
14
Galloway se dostal k odraženému balonu a také vystřelil, ale ani on gólmana Adriána neprověřil. Střela totiž byla velmi nepřesná.
13
Nebezpečnou ránu ze své kopačky vyslal Lukaku, ale obrana West Hamu tento pokus úspěšně zablokovala.
11
Přihrávku do vápna obdržel Ra. Funes Mori, kterého si vzal na starost Reid a v těžké situaci mu míč čistě odebral. To byla parádní práce od Reida a zasloužil si obrovský potlesk.
10
Payet vypomohl v defenzívě a Everton bude zahrávat rohový kop.
9
Moses získal míč pro West Ham, ale měl u sebe hned tři bránící protihráče, proti kterým to měl sám velmi složité. Moses sice dva protihráče obehrál, ale třetího fauloval, a tak sudí musel hru přerušit. Rozehrává Everton.
9
V úvodních minutách sledujeme zajímavé utkání, které je stylem nahoru dolů. Nicméně šance k vidění zatím nejsou, hra však nenudí.
8
West Ham vyrazil do protiútoku, ale ten velmi rychle skončil, protože Carroll se zapomněl v ofsajdu.
8
Adrián teď musel být pozorný, protože do vápna přilétl zajímavý centr, ale pozorný Reid si svoji práci splnil na jedničku a míč odhlavičkoval do bezpečí.
7
Everton získal míč zpět a nyní má k dispozici autové vhazování. Na pravém křídle totiž Kouyaté vystihl přihrávku a balon odehrál do autu.
6
Barry obdržel přihrávku od Stonese, ale ve hře nepokračoval, protože pozorný Kouyaté mu balon vypíchl.
6
Do protiútoku vyrazil Jenkinson, ale v souboji s protihráčem si míč posunul daleko od nohy a už jej na hrací ploše nezastihl. Následuje odkop od brány.
5
Na pravém křídle obdržel přihrávku Koné, jenž ze své kopačky vyslal nebezpečný centr na malé vápno, ale pozorný Adrián vyrazil balon do bezpečí.
4
Po delší době se k balonu dostal také Everton, který se teď přesouvá na útočnou polovinu.
4
Carroll si naběhl do vápna a chtěl se dostat k balonu, ale přihrávka pro něj byla příliš okatá, a tak hosté odkopli míč do bezpečí.
3
Moses se uvolnil ve velkém vápně a okamžitě dostal přihrávku od Payeta. První jmenovaný se prodral i ke střele, ale trefil pouze boční síť.
3
Domácí tým založil rychlou útočnou akci, kdy Noble odcentroval míč do velkého vápna, kde hledal Carrolla, ale dlouhán se ke střele hlavou nedostal.
2
Everton rozehrávku soupeře napadá, ale k balonu se dostat nemůže.
2
West Ham je stále u míče, ale pohybuje se s ním pouze na vlastním území.
1
O úvodní výkop se postarali fotbalisté West Hamu, kteří se nejprve s míčem přesunuli na vlastní polovinu a poté se podél pravé postranní čáry přesunuli na útočnou polovinu, kde získali výhodu autového vhazování.
1
-2
Hlavní sudí přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-4
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.
-30
Místečka na tribunách se pomalu plní a fanoušci sledují rozcvičení.
-32
Na stadionu začíná rozcvička obou týnů.

West Ham United: Adrián – Jenkinson, Reid, Tomkins, Cresswell – Noble (C), Kouyaté – Moses, Payet, Lanzini – Carroll.
Náhradníci: Randolph – Zárate, E. Valencia, Jelavić, Ogbonna, Antonio, Cullen.

Everton FC: Howard – Coleman, Stones, Ra. Funes Mori, Galloway – Barry (C), McCarthy – Koné, Barkley, Deulofeu – R. Lukaku.
Náhradníci: Robles – D. Gibson, Mirallas, Lennon, Naismith, L. Osman, Holgate.

Rozhodčí: Tierney – Bryan, Nunn.
V minulém kole West Ham nezvládl zápas s Watfordem, kterému podlehl 2:0 a toto zaváhání by dnes rád napravil. Jenže Everton v posledním ligovém kole zvítězil vysoko 6:2 nad Sunderlandem a na tento výkon by rád navázal. Doufejme, že k vidění bude zajímavé utkání plné dobrých šancí.
Everton FC je v tabulce na 9. pozici a na svém kontě má 16 bodů. Everton čtyřikrát zvítězil, čtyřikrát remizoval a třikrát byl poražen. Dosavadní stav skóre je 19:15.
West Ham United se v tabulce nachází na 6. příčce a na svém kontě má 20 bodů. Hráči West Hamu šestkrát skórovali, dvakrát remizovali a třikrát byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 22:15.
Poslední vzájemné ligové utkání, hrané na stadionu Boleyn Ground, skončilo prohrou West Hamu, který na domácí půdě podlehl Evertonu 1:2. Do vedení přitom šel v 62. West Ham, za který se trefil Stewart Downing, za Everton pak srovnával v 68. minutě Leon Osman a v samotném závěru utkání vstřelil vítězný gól v nastavení Romelu Lukaku.
Na zápas byli nominováni:

West Ham United: Adrián, Randolph, Spiegel, Cresswell, Demel, Henry, Jenkinson, O'Brien, Ogbonna, Oxford, Reid, Tomkins, Antonio, Cullen, Kouyate, Lanzini, Moses, Noble, Obiang, Payet, Samuelsen, Song, Carroll, Jelavić, Lee, Valencia, Zarate.

Everton FC: Howard, Joel, Staněk, Baines, Browning, Coleman, Funes Mori, Galloway, Holgate, Stones, Barkley, Barry, Bešić, Cleverley, Gibson, Lennon, McCarthy, McGeady, Mirallas, Osman, Deulofeu, Koné, Lukaku, Naismith, Rodriguéz.
Hezké sobotní odpoledne všem fanouškům anglického fotbalu. Dnes máme na programu 12. kolo Premier League, ve kterém na sebe mimo jiné narazí také West Ham United a Everton FC. Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu Boleyn Ground v Londýně. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.