SESTŘIH Premier League: Arsenal - Manchester United 2:0. Domácí s bezchybným Čechem zabojovali o LM

Ode mě je to pro dnešní den vše. Díky za pozornost a někdy zase u Premier League na shledanou.
Zápasové statistiky

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 1:4. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 14:10.
Je po všem. Nepříliš atraktivní utkání, zejména ve druhém poločase nakonec končí výhrou Arsenalu 2:0. O branky se v rozmezí tří minut postarali Granit Xhaka a Danny Welbeck. Arsenal se bodově přiblížil United a ještě může zabojovat o Ligu mistrů.
90+4
90+2
Po dobré kombinaci hostí se ke střele dostal Scott McTominay, jeho pokus levačkou ovšem skončil v rukavicích připraveného Čecha.
90+1
Alexis Sánchez dával chytrou přihrávku nabíhajícímu Mesutu Özilovi, ten ale míč nedokázal zachytit na hrací ploše. Odkopávat se tak bude od branky De Gei.
90
Domácí se dostali po levé straně do útoku a ještě budou vhazovat. Nad rámec utkání se budou hrát tři minutky.
89
Ještě se rýsovala jedna šance Red Devils. Marcus Rashford unikl po levé straně a dával míč na penaltu, v šestnáctce byli ovšem úspěšnější bránící hráči v červeném.
88
Šlágr kola tak patří londýnskému Arsenalu, fanoušci už ví, že je triumf blízko a na tribunách se hlasitě radují. Utkání se jen dohraje.
87
Obléhání domácích se pokoušel ukončit Alexis Sánchez. Jeho důrazná rána z hranice vápna ovšem skončila na těle bránícího hráče před ním.
86
Následoval útočný faul, na hřišti leží Aaron Ramsey, za pár sekund se ovšem zvedne a bude v pořádku. Míč pro Gunners.
85
Posledních pět minut základní hrací doby, snaha Manchesteru United nelze upřít, jejich kvalita v zakončení ovšem není.
84
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Olivier Giroud.
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alex Oxlade-Chamberlain, přichází Héctor Bellerín.
84
84
83
Poslední minuty jsou opravdu neatraktivní. Ani jeden celek se do ničeho nedostává a o vítězi utkání je nejspíše rozhodnuto od druhé branky Arsenalu.
82
Hosté kombinovali těsně před vápnem a nakonec vybojovali pouze rohový kop. Centr Martiala z hranice vápna byl totiž zablokovaný.
81
Rob Holding nyní neodkopl míč ideálně, na hranici vápna našel Wayna Rooneyho, ten se ale dnes netrefí nejspíše z ničeho. Jeho pokus skončil vysoko nad brankou.
80
Rozeběhla se poslední desetiminutovka základní hrací doby. Manchester kombinuje na vlastní polovině, směrem do útoku je ovšem opravdu bezzubý.
78
Arsenal se nikam nežene, místo přihrávek do vápna a do běhu vidíme spíše kombinaci zpátky. Gunners nechtějí riskovat a hrají v klidu.
77
Snažení United na levé straně ukončil Wayne Rooney, jenž strčil zezadu do Coquelina a ten ochotně spadl k zemi. Z hloubi obranné poloviny tak budou rozehrávat domácí.
76
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Granit Xhaka, přichází Francis Coquelin.
74
Wayne Rooney se konečně odhodlal k nějakému střeleckému pokusu. Jeho technická rána těsně přeletěla branku a skončila na tribuně.
73
Fotbalisté v modrých dresech jsou u míče na obranné polovině, směrem dopředu to ale tak žhavé není, uvidíme, zda se to změní do konce poločasu.
72
Poprvé byl na hřišti viděn objev minulé sezóny, Marcus Rashford. Ten ale nic nevymyslel, nalezen byl totiž v ofsajdové pozici na levém křídle.
71
Nebezpečné snažení Gunners těsně před vápnem bylo na poslední chvíli ukončeno. Red Devils míří do rychlé protiakce.
70
Začíná nám poslední dvacetiminutovka základní hrací doby. Domácí stále vedou o dvě branky a zatím to nevypadá na to, že by se to mělo nějak změnit.
69
United se nepovedl útok, a tak přišla na řadu protiakce Arsenalu. Axel Tuanzebe tak musel vystoupit a udělat taktický faul.
68
Přímý kop od pravé lajny se ale hostům vůbec nepovedlo a k vidění byl rychlý protiútok. Celá akce byla nakonec ukončena nepřesným zakončením z nějakých pětadvaceti metrů.
67
Nyní byl k zemi poslán naopak Martial a rozhodčí ukázal, že karty doma nezapomněl. Prvním potrestaným hráčem střetnutí je domácí obránce Laurent Koscielny.
66
Snažení United ovšem trvá i nadále. Hodně aktivní Jesse Lingard vybojoval po přímém kopu také roh. Ani ten ale neskončil nějakým úspěchem.
65
Hosté si následně vybojovali standardní situaci, Wayne Rooney mířil k levé tyčce, kde ale našel jen rukavice připraveného Petra Čecha.
64
Hosté se snaží vymyslet něco na útočné polovině, kombinaci má nyní pomoci rychlonohý Marcus Rashford. Uvidíme, zda se to mladému hráči povede.
63
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Ander Herrera, přichází Marcus Rashford.
62
Dvě rychlé branky a opět je hra, jako v minutách před úspěchy Arsenalu. Snad se to ještě změní a přijde nějaká gólová zápletka.
61
Arsenal hraje v klidu a nyní se už nemusí nikam bezhlavě hnát. Hosté jsou navíc ve druhém poločase naprosto bezmocní, Gunners zaslouženě vedou.
60
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Jesse Lingard.
59
Studená sprcha pro celek z červené části Manchesteru. Dvě rychlé branky nejspíše rozhodly o tom, že bodový zisk pro hosty bude nejspíše nereálný. Na hřiště zanedlouho přijde Jesse Lingard.
57
Arsenal právě vstřelil branku!
Přichází, je to 2:0 pro Arsenal! Alex Oxlade-Chamberlain se na pravé straně dostal k míči a přesným centrem našel hlavu DANNYHO WELBECKA. Domácí forvard si počkal na míč a o břevno jej poslal nechytatelně za De Geu podruhé!
56
V útoku jsou opět domácí, těm se nyní povedlo vybojovat autové vhazování na pravé straně. Fanoušci Gunners jsou v rauši, přijde další trefa?
56
Domácí celek se tak dostává do vedení a přibližuje se bodově svému dnešnímu soupeři. Dokáže své vedení udržet až do konce utkání?
54
Neskutečná branka domácího Arsenalu, vypadá to ovšem na ztečovanou střelu a vlastní gól! GRANIT XHAKA se dostal k míči a z dálky jej poslal na branku. Trefil ovšem záda Herrery, od kterého míč padáčkem zapadl za záda De Gei!
53
Nyní vidíme kombinační hru Manchesteru United, který se pokouší něco vymyslet. Zatím to ale tak nevypadá, doufejme, že se obraz hry změní.
51
Axel Tuanzebe si nyní poradil s atakem Alexise Sáncheze, ten se jej pokoušel dohrát ramenem, od devatenáctiletého obránce se ovšem jen odrazil.
50
Nepovedená akce Arsenalu znamenala míč pro De Geu, jenž bude rozehrávat směrem dopředu. Zatím nesledujeme aktivní hru ve druhém poločase.
49
Rýsovalo se snažení hostů, nakonec z toho ovšem nic nebylo. Pokračovat se tak bude hrou domácího celku, od branky Petra Čecha.
48
Nyní už vidíme kombinační hru Arsenalu, která nejspíše nikam nevede. Londýnský celek se celkem zahání, uvidíme, co z toho nakonec vzejde.
47
United načali poločas aktivně a Wayne Rooney hledal přihrávkou za obranu nabíhajícího Martiala. Ten si ale poněkolikáté v utkání nepohlídal ofsajd.
46
První poločas je u konce. Domácí celek je zatím aktivnějším, ale branku jsme neviděli. Arsenal měl nějaké šance, do jedné velké se dostali i hráči United. Oba brankáři ovšem chytají bezchybně a stav před druhým poločasem je tak bezbrankový.
45+2
45
David de Gea se po neúspěšné akci domácích ujal míče a v závěru čistého hracího času jej poslal do pole. Rozhodčí nastaví jednu minutu.
44
První poločas se spíše dohrává, nevidíme žádné útočné akce a je to spíše bojovný zápas. Určitě bychom si přáli nějaké branky, těch ale v souboji Arsenalu a United moc nepadá.
43
Z pravé strany posílal do vápna hodně zajímavý míč Alex Oxlade-Chamberlain. Jeho pokus ale nakonec nenadělal problémy, byl totiž odehrán bránícími hráči.
41
Nadýchaný míč do vápna hledal nohy Mesuta Özila. Míč byl těsně před ním odehrán, německý středopolař se k míči ovšem následně i tak dostal.
40
Po delší době vidíme také kombinaci hostujícího Manchesteru. Ani on ale není ve své kombinační hře nebezpečný, poločas se blíží.
39
Dlouhý míč na levou stranu hledal nabíhajícího Kierana Gibbse. Rychlonohý záložník míč ovšem nedokázal dostihnout a ten tak skončil v zámezí.
37
Po vzdušném souboji se na zemi s bolestmi objevil hostující Ander Herrera. Uvidíme, zda bude tento běhavý záložník v pořádku, vypadá to, že ano.
36
Padáček za obranu dostával Danny Welbeck, jenž následně zakončoval nůžkami. Míč netrefil a následně byl pískán ofsajd anglického útočníka.
35
Arsenal se opět dostává do toho svého útočného obléhání, z něj se ale zatím nepovedlo vymyslet gólovou akci. Nutno ovšem podotknout, že šance byly.
33
Rob Holding se nyní chtěl ukázat v lepším světle. Danny Welbeck od něj dostával milimetrovou přihrávku do vápna, anglický forvard ale na jeho pas nakonec nedosáhl.
32
Měnit skóre se mohlo na straně druhé! Rob Holding přihrával před vlastní branku, kde se k míči dostal Wayne Rooney. Tomu se ale zblízka nepovedlo překonat vyběhnutého Čecha!
31
Následné útočné snažení bylo ukončeno střeleckým pokusem z dálky. David de Gea míč ovšem viděl a vyrazil jej mimo ohrožení své branky, Alex Oxlade-Chamberlain byl nyní ovšem hodně nebezpečný.
30
Pohledná akce Gunners! Aaron Ramsey dostal míč do vápna a přihrávkou na přední tyč hledal Sáncheze, ten ale zblízka zakončoval nad branku.
28
Na levé straně zkoušel něco vymyslet Aaron Ramsey, nakonec centroval do vápna, ale míč skončil pouze na brance. Odkopávat se tak bude od branky Davida De Gei.
27
Fotbalisté domácího celku pokračují v nátlakové hře na útočné polovině, všemu ale zatím chybí první vstřelená branka. Gunners ale hrají lépe.
26
Z nějž mohla přijít první branka! Danny Welbeck se v pokutovém území otáčel a zakončoval, míč ovšem zablokoval takovým hokejovým zakleknutím Phil Jones.
26
Opět byl k vidění rychlý útok fotbalistů v modrých dresech. Juan Mata našel jen rukavice Čecha, následný protiútok byl zakončen rohovým kopem pro Arsenal.
25
Útok United byl zakončován centrovaným míčem na hlavu Wayna Rooneyho. Zkušený hostující střelec ovšem branku netrefil, nyní mířil vedle.
24
Kieran Gibbs se odhodlal k individuální akci. Od levé lajny prošel až na hranici vápna, kde byl ovšem čistě zastaven. Do útoku tak jde manchesterský celek.
22
Snažení United je ukončeno pomezním sudím, který viděl Anthonyho Martiala v ofsajdovém postavení. Pokračovat se tak bude rozehrou domácích.
21
Nakonec z toho byl rohový kop, který zahrával Juan Mata. Jeho pokus vletěl do malého vápna, kde byl pánem situace český brankář Petr Čech.
20
Debutant Axel Tuanzebe nyní postupoval po pravém křídle přes bránící hráč a vybojoval pro svůj celek standardní situaci. United tak mají šanci ohrozit branku.
19
Arsenal je v posledních minutách mnohem lepší a kombinuje. Svěřenci Joseho Mourinha se delší dobu nedostali s míčem před branku Čecha.
18
Následné snažení londýnského velkoklubu bylo ukončeno odpískáním ofsajdu, u míče byl v ten moment německý špílmachr Mesut Özil.
17
Hodně rychlá akce Gunners. Kieran Gibbs nabral rychlost a po levé straně unikal. Jeho následný centr do vápna byl ovšem zblokován Matou, Arsenal bude mít k dispozici rohový kop.
15
Zajímavě se přes bránící hráče dostával Danny Welbeck, jednoho hráče si obhodil, přes toho dalšího se ovšem již nedostal. Hosté se ubránili.
14
Domácímu celku nevyšlo obléhání, které bylo zakončeno centrem na penaltu. Protiútok hostů musel zastavit kapitán Laurent Koscielny faulem na Martiala.
13
O tvorbu hry se nyní starají domácí fotbalisté, jenž si přihrávají na útočné polovině. Jejich snažení ovšem nebylo prozatím nějak výrazněji zakončeno.
12
Henrich Mchitarjan dostával míč za obranu, v této akci ale pokračovat nemohl. Arménskému playmakerovi byl odpískán ofsajd.
10
Pokračovalo se kombinační hrou United na útočné polovině, těm se ale zatím nepovedlo najít cestičku či střeleckou pozici pro skórování.
9
Nedočkali a málem inkasovali! Aaron Ramsey dostal naprosto parádní míč do vápna a z pravé strany pokutového území zakončoval ke vzdálenější tyčce, zde se ale objevil skvěle natažený De Gea!
8
Hosté se následně dostali do útočné fáze, aktivní Anthony Martial vybojoval rohový kop z levé strany. Dočkají se United první branky v utkání?
7
Centr do vápna hledal Aarona Ramseyho. Welšský reprezentant hlavičkoval, ale jeho pokus ani k brance španělského brankáře nedoletěl.
6
Na levé straně se pokoušeli do vápna dostat domácí hráči, přihrávka za obranu ovšem nevyšla. Gunners přesto zůstávají u míče.
5
A nebezpečí bylo i na straně druhé. Wayne Rooney poslal míč na Martiala, jenž se prodral přes bránící hráče. Následným zakončením ovšem trefil jen připraveného Petra Čecha!
5
Následovala rychlá akce domácích, jenž byla zakončena centrem do vápna. David de Gea byl ovšem na svém místě a míč ukryl v rukavicích.
4
Ta ale nebyla nijak zužitkována. Centrovaný míč z levé strany skončil pouze v rukavicích připraveného českého brankáře.
3
Red Devils jsou i nadále u míče a jejich kombinace bude pokračovat i nadále. Na levé straně byl k zemi poslán Henrich Mchitarjan. Uvidíme tak standardku United.
2
Do první střelecké pozice se ovšem dostali hosté. Po centru Maty z pravé strany se do míče hlavičkou opřel Wayne Rooney, anglický forvard ale mířil nad branku.
1
O úvodní výkop dnešního utkání se postarali domácí. Danny Welbeck poslal míč na záložníky Gunners a startuje se tak kombinací londýnského celku.
1
Oba celky se právě vyřítily z tunelu a přišly na travnatou plochu Emirates Stadiumu. Šlágr kola začne za pár chvilek.
Krásné nedělní odpoledne u kvalitního anglického fotbalu. Za nějakých pět minut startuje utkání mezi Arsenalem a Manchesterem United!

Arsenal FC: Čech – Holding, Koscielny, Monreal – Oxlade-Chamberlain, Xhaka, Ramsey, Gibbs – Özil, Alexis Sánchez – Welbeck.
Náhradníci: Ospina – Bellerín, Gabriel, Iwobi, Coquelin, Giroud, Walcott.

Manchester United: de Gea – Tuanzebe, P. Jones, Smalling, Darmian – Carrick, A. Herrera – Mchitarjan, Mata, Martial – Rooney.
Náhradníci: Romero – Blind, Bailly, Lingard, P. Pogba, McTominay, Rashford..
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ

19.11.2016 • Old Trafford, Manchester
Manchester United 1:1 Arsenal FC
69. Mata (A. Herrera) – 89. Giroud (Oxlade-Chamberlain)

Manchester United: de Gea – A. Valencia, P. Jones, Rojo, Darmian (64. Blind) – Carrick, A. Herrera – Mata (85. Schneiderlin), P. Pogba, Martial (63. Rooney) – Rashford.

Arsenal FC: Čech – Jenkinson (84. Oxlade-Chamberlain), Mustafi, Koscielny, Monreal – Coquelin (80. Xhaka), Elneny (73. Giroud) – Ramsey, Özil, Walcott – Alexis Sánchez.
MANCHESTER UNITED (5.)
34 zápasů, 65 bodů

Ani fanoušci Reds nebudou úplně spokojení. Jose Mourinho přivedl výrazné posily, ty ale nedovedly United k vrcholu, tedy zatím. United ztrácí na Liverpool čtyři body, navíc mají zápas k dobru. Do Ligy mistrů se mohou ovšem dostat i přes Evropskou ligu, kde jsou blízko finále. Naposledy celek z Manchesteru remizoval na Old Trafford 1:1 se Swansea.
ARSENAL FC (6.)
33 zápasů, 60 bodů

Další utrápená sezóna pro fanoušky Gunners. Arsenal je aktuálně na šesté pozici zaručující pouze předkolo Evropské ligy. Londýňané mají na svém kontě méně utkání, než ostatní a v případě nějaké bodové šňůry by se mohli dostat na čtvrté místo. Je to ale spíše nereálné, než reálné. Arsenal naposledy prohrál s Tottenhamem 0:2.
Krásný den všem fanouškům toho nejkvalitnějšího fotbalu na světě! V Londýně se odehraje šlágr kola, Arsenal vyzve na svém hřišti Manchester United! Utkání startuje v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.