SESTŘIH Premier League: Burnley - Leicester 1:0

Děkuji všem za pozornost a přeji dobrou noc.
Rozhodčí Dean ukončil dnešní utkání, ve kterém domácí Burnley zvítězilo nad Leicesterem 1:0. O jediný gól zápasu se postaral v 87. minutě Vokes, kterému přihrával Keane. Kouč domácího celku musí být se 3 body spokojený a se střídáním ještě víc, protože Vokes přišel na hřiště v 79. minutě a v 87. minutě rozhodl o vítězi. Leicester se snažil, ale Heaton byl vždy připraven, navíc těch šancí k vidění nějak moc nebylo. O dnešním vítězi rozhodla chyba soupeře, a té se dopustil Leicester, takže ze stadionu Turf Moor odjíždí s prázdnou.
90+3
90+3
Avšak ani tentokrát to nevyšlo.
90+3
Z prvního rohu hosté nic nevytěžili, ale budou mít šanci na reparát, protože je tu další roh.
90+2
V závěru uvidíme ještě jednu poslední akci, a to rohový kop hostů. Do pokutového území přiběhl i gólman Schmeichel.
90
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
89
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Jeffrey Hendrick, přichází James Tarkowski.
89
Fotbalisté Leicesteru nemohou pochopit, že sudí gól uznal, protože podle nich hrál hráč domácího celku rukou. Nicméně sudí nic neviděl a branku uznal.
87
Burnley právě vstřelilo branku!
V samotném závěru utkání dostal domácí tým výhodu rohového kopu a vytěžil z něj maximum. K centrovanému míči se prodral hlavičkující Keane, který sice gól nedal, ale výrazně se na něm podílel. Na malém vápně byl totiž ještě SAM VOKES, který se kopačkou opřel do míče a poslal ho za gólmanova záda.
84
Gray se s míčem prodral až do velkého vápna a poté se ho snažil posunout na penaltovou značku, ale balon se přes bránící protihráče nedostal.
81
Po svém příchodu na hřiště na sebe Vokes hned upozornil střelou, ale nesedla mu podle představ a stav skóre se nemění.
79
Dohrál Barnes, místo kterého nastoupil Vokes.
79
Schmeichel teď svůj tým výrazně podržel a drží čisté konto! Gray měl balon na kopačce a šel sám na brankáře, avšak gólman Leicesteru si počínal výtečně.
77
Ze hřiště odešel Albrighton a místo něj přišel Okazaki.
74
Hra je přerušena, ošetřován je Hendrick.
72
Domácí tým měl další výhodu rohového kopu a tentokrát to vypadalo hodně nebezpečně! K centrovanému míči se vyšplhal Mee, jenž hlavičkoval z 10 metrů, a to velmi dobře, avšak jeho pokus branku jen těsně minul!
70
Domácí fotbalisté rozehráli a s míčem se nastěhovali do vápna soupeře, kde Schmeichel vůbec nic neviděl a modlil se, aby se míč nedostal přes obránce, což se mu nakonec splnilo, protože obrana Leicesteru zafungovala na jedničku.
69
Burnley získalo výhodu rohového kopu, ale hosté se ubránili, avšak za cenu dalšího rohu.
67
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Demarai Gray, přichází Ahmed Musa.
65
Mee se snažil překonat Schmeichela, ale nepodařilo se mu to, protože jeho hlavička na branku ani nemířila.
61
Z rohového kopu hosté vůbec nic nevytěžili, ale u míče zůstávají.
60
Mahrez vzal vše na sebe, navedl si míč na levačku a poté vystřelil asi z 20 metrů, ale jeho rána byla zablokována na rohový kop.
59
Do hry se už zapojil i ošetřený Barnes.
59
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.
59
Ošetřovaným hráčem je Barnes, který teď odchází za postranní čáru.
58
Hra je přerušena, ošetřit potřebuje jeden z domácích fotbalistů, který dostal úder do hlavy od protihráče.
56
Vardy měl gól na kopačce, ale vstřelit ho nedokázal. Nejprve totiž pálil Mahrez, ale Heaton jeho pokus vyrazil. K odraženému míči se dostal právě Vardy, který mířil z bezprostřední blízkosti, ale i tentokrát zůstal Heaton stoprocentní.
54
Rohový kop zahrával Arfield, ale on ani jeho spoluhráči branku soupeře neohrozili.
53
Domácí tým opět v šanci! Gray ze své kopačky vyslal jedovatou střelu, se kterou si však Schmeichel poradil a míč vytěsnil na rohový kop.
52
Burnley bylo velmi blízko vstřelené brance, ale scházel kousíček. Boyd našel přesnou přihrávkou Arfielda, který pálil zpoza vápna na vzdálenější tyč, ale branku o kousek minul.
50
Ani jeden kouč změnu do druhého poločasu v sestavě neudělal.
48
Útočnou akci hostů zastavil praporek sudího, který signalizoval ofsajd, ve kterém uvízl Vardy.
46
Míč do druhého poločasu uvedli hráči Leicesteru.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
Rozhodčí Dean foukl do píšťalky a ukončil první poločas, ve kterém jsme branku neviděli. Aktivnější byl domácí tým, který byl častěji na míči, ale to bylo všechno, protože Schmeichela nijak nezaměstnal. Leicester si šanci sice vytvořit dokázal, ale proměnit už ne. První polovina zápasu reklamou na fotbal rozhodně nebyla, a tak doufejme, že poločasová přestávka oběma týmům pomůže a druhý poločas bude pro oko diváka záživnější.
45+2
45+1
První poločas bude nastaven o 1 minutku.
44
Protože Lowton fauloval, tak Leicester dostal výhodu volného přímého kopu, který si vzal na starost Albrighton, jenž našel hlavičkujícího Morgana, ale ten mířil vysoko nad branku.
43
Ani tato standardní situace k ničemu nevedla a domácí tým o balon přišel. Do protiútoku vyrazil Leicester, ale branku neohrozil, protože Lowton tento protiútok zastavil, a to za cenu žluté karty.
43
Ze standardní situace Burnley nic nevytěžilo, ale u míče zůstane a tentokrát bude zahrávat volný přímý kop.
42
Barton se ve velkém vápně dostal k míči, zpracoval si ho na prsa a poté vypálil, ale jeho pokus byl zablokován a domácí tým bude zahrávat rohový kop.
39
Barton na nic nečekal a pálil asi z 30 metrů. Jeho pokus byl velmi nebezpečný a skončil kousíček nad brankou.
39
Burnley se teď dožadovalo pokutového kopu, protože to vypadalo, že Drinkwater ve vápně fauloval, když se M. Keane snažil odhlavičkovat. Sudí však nic neviděl a penaltu nenaříidl.
37
Domácí hráči se pohybují na útočné polovině a hledají si cestičku k brance Schmeichela, avšak ta je zatím poněkud trnitá.
34
Defour měl nějaké zdravotní potíže a potřeboval vystřídat, místo něj přišel na trávník Arfield.
30
Přihrávku obdržel Albrighton, který si míč zpracoval a připravil na pravačku, ze které vyslal technickou ránu, avšak ta mířila přesně do těch míst, kde stál připravený Heaton.
29
Na pravém křídle se uvolnil obránce Lowton, který se rozhlédl a poté poslal centrovaný míč do vápna, ale tam nikoho ze spoluhráčů nenašel a balon se dostal až mimo hrací plochu. Následuje odkop od brány.
27
Z větší dálky natáhl kopačku ke střele Demarai Gray, ale jeho rána byla nepřesná.
24
O dlouhou přihrávku za obranu si řekl Vardy, ale nedokázal předběhnout bránícího protihráče, takže se k míči vůbec nedostal.
22
V šanci se ocitl Vardy, ale také jeho střela byla nepřesná.
20
Hráči Burnley teď zabrali a vytvořili si zajímavou šanci. Barnes nejprve dostal míč od Bartona, ale Huth ho poslal k zemi, takže Barnes ve hře pokračovat nemohl, sudí faul neodpískal. Nicméně Gray skvěle zabojoval a s míčem podnikl útočnou cestu, kterou zakončil tvrdým projektilem, který se však mezi tři tyče nevešel.
17
Volný přímý kop zahrával i Leicester, ale ani tento tým svého soupeře nijak neohrozil, a tak se v 17. minutě stav skóre nemění.
16
Domácí tým měl výhodu volného přímého kopu, kdy se k míči dostal M. Keane a sklepl ho pro Barnese, který byl v dobré pozici, avšak nedokázal zakončit, takže Schmeichel zasahovat nemusel.
14
Domácí fotbalisté získali výhodu rohového kopu a dostali se i k ohrožení branky, ale Schmeichel byl připraven a míč vyboxoval. Navíc sudí odpískal ofsajd, takže bylo veškeré vzrušení zbytečné.
13
V úvodních minutách se hraje převážně mezi pokutovými územími a šance k vidění nejsou. Aktivnějším týmem jsou hosté, kteří častěji drží míč ve své moci, ale to je asi tak všechno.
10
Barnes se ve velkém vápně dostal k odraženému míči a podařilo se mu i vystřelit, avšak jeho rána na vzádelnější tyč byla nepřesná. Hráč Burnley se dožadoval rohového kopu, protože měl pocit, že byla rána tečována, ale sudí Dean byl jiného názoru a nařídil odkop od brány.
9
Teď už se hráči ve vínových dresech na soupeřovu polovinu prodrali, ale přišla nepřesnost a balon se dostal za postranní čáru. Následuje tedy aut pro hosty.
8
U míče jsou nyní domácí hráči, ale nedaří se jim přesun na útočnou polovinu, a tak se pohybují pouze na vlastním území.
6
Lowton nejprve nedokázal Albrightona obrat o míč, ale na druhý pokus se mu to už podařilo. Nicméně domácí tým balon na kopačkách neudržel a musel se pozorně bránit. O střelu se pokusil Mahrez, ale jeho rána byla zablokována soupeřem.
4
Gray dostal přihrávku od Morgana, ale ztratil balanci a branku soupeře neohrozil.
3
V Burnley je dnes celý den ošklivé počasí a hodně prší, což může hráčům dnešní zápas hodně znepříjemnit, ale fotbalisté jsou natolik zkušení, že by je tato věc rozhodit neměla.
3
Domácí hráči nastoupili do utkání ve vínových dresech a v bílých trenýrkách.
2
U míče jsou nyní hráči Leicesteru, kteří do dnešního zápasu nastoupili v modrých dresech.
1

Burnley FC: Heaton (C) – Lowton, M. Keane, Mee, S. Ward – Defour, Hendrick, Barton, Boyd – Barnes, Gray.
Náhradníci: Robinson – J. Flanagan, Tarkowski, Darikwa, Arfield, Gudmundsson, Vokes.

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Morgan (C), Huth, Fuchs – Mahrez, Ndidi, Drinkwater, Albrighton – Gray, Vardy.
Náhradníci: Zieler – Benalouane, Chilwell, A. King, N. Mendy, Okazaki, A. Musa.

Rozhodčí: Dean – Hussin, Eaton.
Nejlepším střelcem Burnley je Gray, který se v letošním ligovém ročníku trefil šestkrát. Leicester má taky své tahouny, Vardy a Slimani se trefili pětkrát.
Leicester City je v tabulce až na 15. příčce a na svém kontě má 21 bodů, tedy o 5 méně, než jeho dnešní soupeř. Hráči Leicesteru pětkrát zvítězili, šestkrát remizovali a jedenáctkrát poznali chuť hořké porážky. Dosavadní stav skóre je 24:37.
Burnley FC se v tabulce nachází na 13. místě a na svém kontě má 26 bodů. Fotbalisté tohoto celku osmkrát zvítězili, dvakrát remizovali a už dvanáctkrát byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 24:33.
Příjemný úterní večer. Anglická Premier League má dnes na programu vložené 23. kolo, ve kterém společně nahlédneme na stadion Turf Moor, v hrabství Lancashire, kde se střetne domácí Burnley FC a Leicester City. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.