SESTŘIH Premier League: Liverpool - Everton 3:1. Klopp a spol. ovládli derby

Liverpool poráží Everton 3:1 a jeho manažer Jürgen Klopp tak vítězí i ve svém třetím Merseyside derby! Domácí vedli po prvním poločase 2:1. Na rychlý gól Sadia Maného ještě odpověděl Matthew Pennington, ale jen o dvě minuty později se krásně trefil Philippe Coutinho. Po přestávce už padl jediný gól, který vstřelil v 60. minutě Divock Origi, jenž pár minut před tím vystřídal zraněného Maného. Reds se tak alespoň pro tuto chvíli posunuli v tabulce Premier League už na třetí příčku.
90+5
90+4
Divock Origi ještě předvedl divákům kouzla s míčem u rohového praporku. Každou chvíli už by měl přijít závěrečný hvizd.
90+3
Fanoušci Liverpoolu zpívají „You'll Never Walk Alone“ a užívají si závěr tohoto Merseyside derby.
90+2
Mirallas získal v souboji s Matipem alespoň autové vhazování.
90+1
Ošetřován je stoper Evertonu Ashley Williams. Rozhodčí Taylor nastaví čtyři minuty.
90+1
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Ragnar Klavan.
90
Philippe Coutinho, který už má pro dnešek odpracováno, byl vyhlášen nejlepším hráčem tohoto utkání.
89
Vypadá to, že červená většina na Anfieldu dnes bude slavit. Hosté už zřejmě nemají síly, a koneckonců ani čas, aby ještě s utkáním něco udělali.
87
Zdramatizovat závěr zápasu se snažil Kevin Mirallas. Belgický křídelník se sice na hranici šestnáctky dobře uvolnil, ale pak vypálil vysoko nad.
87
Domácí opět u míče. Nyní si vyměňují kratší přihrávky.
86
Romelu Lukaku si odstavil Lovrena nedovoleným způsobem. Míč pro domácí tým.
85
Do zakončení se dostal Trent Alexander-Arnold. Mladý hráč Liverpoolu zamířil zpoza šestnáctky do rukavic Roblese.
84
Domácí soupeře téměř nepouštějí na svou polovinu. Jürgen Klopp musí být se hrou svých svěřenců spokojen.
83
Divock Origi získal pro domácí rohový kop. Reds kontrolují závěr zápasu.
82
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Dominic Calvert-Lewin, přichází Kevin Mirallas.
80
Dlouhý nákop hledal Lukaka. Nejlepší střelec Premier League je dnes důkladně střežen.
78
Milner předložil Firminovi míč do ofsajdové pozice. Útočná akce Liverpoolu tedy skončila.
76
Střídající Trent Alexander-Arnold se hned mohl zapsat mezi střelce! Emre Can mu předložil míč do velmi výhodné střelecké pozice a reprezentant Anglie do 19 let mířil do horního rohu brány Evertonu. Ovšem Robles tentokrát předvedl perfektní zákrok a balón vytěsnil do bezpečí.
75
Karamelky už musejí riskovat a hrát hlavně dopředu. Defenziva Liverpoolu je však drží poměrně daleko od své šestnáctky.
74
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Trent Alexander-Arnold.
73
Domácí Bainesův centr odvrátili a následně zblokovali i střelecký pokus stejného hráče.
72
James Milner zahrál rukou a hosté budou mít k dispozici standardní situaci. Míč pošle do šestnáctky zřejmě Baines.
70
Hodně nebezpečnou střelou z 22 metrů se prezentoval Mason Holgate. Obránce Evertonu mířil dobře, ale Mignolet stačil míč vyrazit. Následně ještě centroval Baines a byl to opět Holgate, jenž se natlačil k hlavičce. Balón však poslal nad břevno.
69
Emre Can přilétl do souboje hodně ostře a za své počínání si vysloužil žlutou kartu.
67
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Matthew Pennington, přichází Gareth Barry.
66
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Tom Davies, přichází Enner Valencia.
65
Vypadá to, že Emre Can bude moci pokračovat. Po ošetření se zapojil zpět do hry.
63
Po zákroku Ashleyho Williamse zůstává ležet v bolestech na trávníku Emre Can. Hostující stoper vidí žlutou kartu.
60
Liverpool právě vstřelil branku!
Domácí vedou už 3:1! Philippe Coutinho nahrál mezerou mezi stopery nabíhajícímu DIVOCKOVI ORIGIMU, který vypálil do horní části brány a Joel Robles opět zůstal stát a jen se za míčem smutně podíval. Brankář Evertonu předvedl hodně zvláštní reakci, tohle se asi chytat dalo.
59
Ross Barkley se snažil dostat míč na zadní tyč, kam si nabíhal Romelu Lukaku. Do jeho přihrávky však skočil Joël Matip.
58
V hledišti Anfieldu nechybí ani herec Daniel Craig – představitel agenta 007, Jamese Bonda, a také fanoušek Liverpoolu.
57
A Sadio Mané opravdu dohrál. Nahrazuje ho Divock Origi.
56
Kousek za pokutovým územím se opřel do míče Ross Barkley. Balón letěl do středu brány, kde byl připravený Simon Mignolet.
55
Mané je stále v péči lékařů. No, nevím, zda se ještě vrátí do hry.
53
Sadio Mané zůstal ležet na zemi po souboji s Leightonem Bainesem. Senegalský reprezentant je ošetřován.
53
Dobrá práce domácího stopera Joëla Matipa, jenž stačil zakřižovat Dominica Calverta-Lewina, který tak už nemohl s míčem nic udělat.
52
Centr Rosse Barkleyho přelétl všechny nabíhající hráče a balón si v pohodě stáhl za vzduchu Mignolet.
51
Emremu Canovi byl odpískán faul na Barkleyho. Záložník Liverpoolu se diví, ale rozhodčí Taylor trvá a svém.
49
Na druhé straně se uvolnil velmi dobře hrající Philippe Coutinho. Jeho střelu zblokoval Williams.
48
Ross Barkley zahrál standardní situaci na vzdálenější tyč, kde nechala obrana Liverpoolu zcela volného Ashleyho Williamse. Stoper Evertonu však jen lehce usměrnil míč do náruče Mignoleta.
46
Ani jeden z manažerů v poločase nestřídal. Pokračuje se tedy v nezměněných jedenáctkách.
46
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 55 % : 45 %
Střely na bránu – 3:1
Střely mimo – 0:1
Rohové kopy – 1:2
První poločas liverpoolského derby nabídl divákům na Anfieldu hned tři góly! Spokojenější mohou být příznivci, kteří jsou oděni do červených barev, domácí Liverpool totiž vede nad Evertonem 2:1. Skóre zápasu otevřel už v 8. minutě Sadio Mané. Toffees ve 29. minutě srovnali zásluhou Matthewa Penningtona, který se prosadil po rohovém kopu, ale hned o dvě minuty později vrátil Reds vedení parádní trefou Philippe Coutinho. Nic ale rozhodnuto není, před námi je ještě 45 minut zajímavého fotbalu.
45+2
45+2
Romelu Lukaku podržel míč pro Bainese, ale ten byl rychle dostoupen bránícími hráči a nedokázal odcentrovat.
45+1
Rozhodčí Taylor natáhne první půli o jednu minutu.
45
Coutinho s míčem v hostující šestnáctce a to znamenalo, že obrana Evertonu musela vyhlásit maximální pohotovost. Ofenzivní hráč Reds si prostor k zakončení nenašel.
44
Simon Mignolet pohlídal míč před Bainesem až za brankovou čáru. Zpět do hry ho uvede domácí gólman výkopem.
42
Hra se začíná přiostřovat. Holgatea atakoval po odehrání míče Lucas Leiva, což na obou stranách vyvolalo další vlnu emocí.
40
Nakonec je z toho jen žlutá karta.
39
Vylučovat se mohlo také za zákrok Rosse Barkleyho na Dejana Lovrena. Hráč Evertonu počastoval chorvatského obránce ukázkovým šlapákem! Uvidíme, co na to rozhodčí Taylor!
37
Ashley Williams si koledoval! Hostující stoper atakoval Emreho Cana v momentě, kdy ležel domácí záložník na zemi. Za tohle se klidně dala udělit červená karta, ale žádný z rozhodčích to zřejmě neviděl.
36
Reds druhým gólem trochu utlumili iniciativu Toffees. Nyní jsou zase útočnějším celkem.
34
Domácí zahrávali rohový kop. Míč poslal do šestnáctky Coutinho, ale hosté se ubránili.
33
Zatím sledujeme parádní Merseyside derby. Viděli jsme už tři góly a hraje se s velkým nasazením.
31
PHILIPPE COUTINHO vrací Liverpoolu vedení! A byl to nádherný gól! Brazilský hračička obešel Gueyeho, poté se v šestnáctce uvolnil přes Penningtona a technickou střelou na vzdálenější tyč přeměnil Roblese do role diváka – 2:1.
31
Domácí přispěchali s náporem. Vše řeší Phil Jagielka, jenž odkopává míč do autu.
29
Everton právě vstřelil branku!
A hosté vytěžili z rohového kopu vyrovnání! Centr Daviese lízl na přední tyči Jagielka a balón propadl až k MATTHEWOVI PENNINGTONOVI, jenž ho z malého vápna napálil za bezmocného brankáře Mignoleta.
28
Calvert-Lewin se snažil obelstít bránícího Clyna. Vybojoval roh.
26
Tom Davies trefil skluzem nohu Sadia Maného. Záložník Evertonu vidí žlutou kartu.
26
Leighton Baines to zkusil přímo, ale trefil pouze zeď. Dopředu mohou Reds.
25
Po faulu Cana budou hosté zahrávat standardní situaci.
24
Hosté trošku zvýšili aktivitu a snaží se odpovědět na rychlé vedení Liverpoolu.
22
Právě Tom Davies byl hráčem, který od rohového praporku centroval. Dokonce našel Phila Jagielku, od jehož hlavy však balón putoval hodně vedle brány.
21
Hosté získali po akci Daviese alespoň rohový kop.
19
Barkley se snažil vysunout Lukaka, ale přihrávku zachytil Sadio Mané, jenž založil rychlý protiútok Reds. Na jeho konci se ocitl Philippe Coutinho, který si v šestnáctce navedl míč na levačku a jeho ránu, která směřovala pod břevno, pohotově vyrazil levou rukou gólman Joel Robles!
17
A nakonec z toho byla zajímavá situace. Na centr Bainese nedosáhl Milner a balón tak propadl až k Holgateovi. Ten ale nestačil zakončit a stejně si následně vedl i jeho spoluhráč Matthew Pennington.
16
Kličkovanou Rosse Barkleyho zastavil Lucas Leiva. Hosté ale ještě zůstávají na míči.
14
Další akce domácího týmu skončila nepřesnou přihrávkou Roberta Firmina. Modří budou vhazovat.
12
Hráči Liverpoolu drží míč na svých kopačkách. Od vstřeleného gólu mají hru pod kontrolou.
11
Protiútok Evertonu zastavil praporek pomezního. Calvert-Lewin byl v postavení mimo hru.
10
Fanoušci Liverpoolu jsou namlsaní a ženou své miláčky dopředu. Defenziva Evertonu hasila další nebezpečí.
8
Liverpoolský hrdina z Goodison Parku, SADIO MANÉ, opět udeřil! Senegalský šikula si ve středu hřiště narazil míč s Firminem a doběhl až do šestnáctky. Svou střelu následně nasměroval mezi nohama bránícího hráče ke vzdálenější tyči hostující brány. Brankář Robles nestačil nijak reagovat a pouze se za balónem ohlédl.
6
Emreho Cana sestřelil Ross Barkley. Milner s Lucasem Leivou diskutují s rozhodčím Taylorem, který se však opět rozhodl žlutou kartu neudělit.
4
Nathaniel Clyne se nechal obrat o míč Leightonem Bainesem a vzniklou situaci řešil zatažením za dres. Může být rád, že unikl žluté kartě.
3
Romelu Lukaku ukázal svou sílu v osobních soubojích a zaměstnal hned dva bránící hráče Liverpoolu. Jednalo se o Lovrena s Milnerem, kteří společnými silami odehráli míč do autu.
2
Na Anfieldu panuje výborná atmosféra. Oba celky nastoupily ve svých tradičních barvách. Liverpool tedy v červeném, Everton v modrých dresech.
1

Liverpool FC: Mignolet – Clyne, Matip, Lovren, Milner (C) – Can, Lucas Leiva, Wijnaldum – Mané, Firmino, Coutinho.
Náhradníci: Karius – A. Moreno, Klavan, Alexander-Arnold, Grujić, Woodburn, Origi.

Everton FC: Robles – Jagielka (C), A. Williams, Holgate – Pennington, Davies, Gueye, Baines – Barkley, R. Lukaku, Calvert-Lewin.
Náhradníci: Stekelenburg – Kenny, Barry, Lookman, Mirallas, E. Valencia, Koné.

Rozhodčí: A. Taylor – S. Bennett, A. Nunn.
Everton má svému rivalovi za poslední léta co vracet. Modří naposledy zvítězili v říjnu roku 2010, kdy v rámci PL svého městského konkurenta přehráli 2:0. Loni Liverpool rozdrtil Karamelky na Anfieldu 4:0 a v 17. kole této sezóny vyhrál 1:0 i na hřišti soupeře. Duel rozhodl až ve čtvrté minutě nastavení Sadio Mané.
Liverpool FC (4. místo, 16 – 8 – 5, skóre 63:36, 56 bodů)
Fotbalisté Liverpoolu drží čtvrté místo, které zaručuje účast v play off Ligy mistrů, ale stále jsou v kontaktu i s druhým Tottenhamem, na který ztrácejí 3 body. Reds se letos vtělili do role jakéhosi anglického Jánošíka. Pokud by se počítala tabulka pouze ze vzájemných zápasů nejlepších šesti týmů Premier League, tak by bez porážky vedli. Svěřenci manažera Kloppa jsou však schopni následně prohrát s týmy ze sestupového pásma. Před reprezentační pauzou Liverpool uhrál cennou remízu 1:1 na půdě Manchesteru City.

Jürgen Klopp nemůže počítat se zraněnými Adamem Lallanou, Danielem Sturridgem a Jordanem Hendersonem.

Posledních 5 zápasů Liverpoolu v PL:
Liverpool – Tottenham 2:0
Leicester – Liverpool 3:1
Liverpool – Arsenal 3:1
Liverpool – Burnley 2:1
Man. City – Liverpool 1:1
Everton FC (7. místo, 14 – 8 – 7, skóre 51:30, 50 bodů)
Karamelky si v této sezóně vedou velmi slušně a stále se drží těsném kontaktu s pohárovými příčkami. I na čtvrtou pozici, kterou drží jejich liverpoolský arcirival, a jež zaručuje účast v play off o Ligu mistrů, ztrácejí stále hratelných 6 bodů. Everton hraje v skvěle především na svém hřišti, kde kosí jednoho protivníka za druhým. Naposledy se o tom přesvědčili WBA – 3:0 a Hull City 4:0. Domácí sílu Toffeees v ledu pocítili i hvězdy z Manchesteru City, kteří si z Goodison Parku odvezli vysokou porážku 0:4. Na cizích hřištích už to od hráčů Evertonu přeci jen tak slavné není. Ve vynikající formě se nachází útočník Romelu Lukaku, který je s 21 zásahy nejlepším střelcem celé soutěže.

Toffees se budou muset obejít bez Seamuse Colemana, který si ošklivě zlomil nohu při plnění reprezentačních povinností. Zranění nepustí do hry ani stopera Funese Moriho a Morgana Schneiderlina.