SESTŘIH Premier League: Sunderland - Stoke 1:3

Dnešní nesmírně zajímavý zápas je u konce. Stoke City dokázalo během necelých pětatřiceti minut v prvním poločase vsítit hned tři góly a i přesto, že Sunderland záhy snížil, tak mu to na tři body už stačilo. Hrdinou zápasu se stal Marko Arnautovič, jenž vsítil prvné dvě branky Stoke, Peter Crouch díky třetímu gólu ve třetím utkání v řadě je jedinou trefu od pokoření mety sta branek v Premier League. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 10:8. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 14:13. Zákroky brankářů: 3:2.
90+6
90+5
V samém závěru ještě dostává žlutou kartu domácí Januzaj.
90+5
Hosté dohrávají zápas na vlastní polovině, Januzaj fauloval Crouche.
90+4
Utkání se spíše dohrává, u balónu je stále Stoke.
90+3
Hosté znovu udrželi balón ve středu hřiště.
90+2
Sunderland stále marně krouží kolem pokutového území soupeře, v ofsajdu byl navíc přistižen van Aanholt.
90+1
Rozhodčí Dean přidává nad rámec normální hrací doby pět minut.
90
Hosté nyní v poklidu kombinují na vlastní polovině.
89
Stoke střídá podruhé, hřiště opustil Shaqiri a nahradil ho Ngoy.
88
Domácí už opravdu nemají téměř žádný čas a musí hodně riskovat.
87
Fanoušci opět houfně opouštějí stadion.
86
Černé kočky se snaží dát do útoku všechny síly, ale ke gólové šanci se dostat nemohou.
85
Hosté nyní kombinují na vlastní polovině.
84
Denayer fauloval Johnsona, Stoke tak může hru na chvíli uklidnit.
83
Na opačné straně centroval Whelan, nikoho ze spoluhráčů však nenašel.
82
Ke střele se dostal Defoe, ten ale trefil pouze stojícího hráče před sebou.
81
Po faulu na pravé straně bude Sunderland zahrávat přímý volný kop.
80
Martins Indi fauloval ve středovém kruhu Denayera, u míče budou domácí.
79
Grant má znovu balón v náručí a nijak nespěchá s výkopem.
78
Hra pokračuje až nyní, od branky odkopává Grant.
77
Ve středovém kruhu leží Pieters, který to schytal od Boriniho.
76
Domácím se krátí čas, nyní krouží kolem pokutového území soupeře.
75
Do útoku se mohl vydat Crouch, jenže zahrál rukou.
74
Defoe si znovu nepohlídal ofsajdovou past.
73
Dlouhý centr sebral do rukavic Mannone, na druhé straně se dopustil útočného faulu Januzaj.
73
Nyní fauloval Pieters, u míče budou hosté.
72
Druhou kartu Sunderlandu dostává van Aanholt.
72
K dobrému centru z pravé strany se dostal Defoe, ovšem defenzíva Stoke si poradila.
71
Po faulu Shaqiriho na Djilobodjiho budou domácí zahrávat přímý volný kop.
70
Na pravém křídle nedokázal udržet míč Whelan.
69
Od branky vykopával Grant, míč se k němu vrátil a na druhý pokus už byl hostující gólman úspěšnější.
68
Hosté poprvé v zápase střídají, hřiště opustil srdcař Adam a nahrazuje ho Afellay.
67
Černé kočky zahrávaly další rohový kop, poté byl v ofsajdu přistižen Januzaj.
66
Stoke City je doslova mačkáno ve vlastní šťávě, Sunderland teď na trávníku dominuje.
65
Rodwell vybojoval na pravé straně rohový kop, ovšem domácí z něho nic nevytěžili.
64
Z následného přímého kopu hosté nic nevytěžili a naopak Sunderland může přejít do brejku.
63
Hra je momentálně přerušena, neboť Arnautovič se jen těžko zvedá z trávníku.
62
Žlutou kartu si teď vysloužil Djilobodji, který velmi tvrdě atakoval Arnautoviče. Hosté budou zahrávat zajímavou standardní situaci.
61
Rodwellovi dnes prostě není přáno! Po šťastném odrazu se ocitl sám před Grantem, jenže poté svou šajtlí mířil o metr vedle zadní tyče!
60
Domácí pokračují v mírném tlaku.
59
Černé kočky momentálně marně dobývají defenzívu soupeře.
58
Do útoku se vydalo Stoke a po přihrávce od Shaqiriho pálil z dobré pozice Arnautovič, ovšem hattrick nepřidal, mířil zhruba o metr vedle vzdálenější tyče.
57
Z ní domácí nic nevytěžili, naopak ofsajdová past sklapla nad Defoem.
56
Teď už ale musela přijít žlutá karta, Adam poslal na pravé straně k zemi Defoea a za zmaření slibně se rozvíjející akce vidí žlutou kartu, navíc je tu nebezpečná standardní situace pro Sunderland.
55
Hosté se zatáhli do defenzívy a čekají, co udělá soupeř.
54
Sunderland se snaží útočit, nicméně Stoke zatím výborně brání.
53
Po centru Adama hlavičkoval Crouch, ovšem balón zapadl pouze do náruče gólmana Mannonenho.
52
Po jeho zahrání se Stoke City ubránilo, poté Januzaj nestihl míč na hrací ploše.
51
Januzaj se snažil vymodlit pokutový kop pro svůj tým, ale je z toho rohový kop.
50
Sunderland opět míří do ofenzívy, diváci se dnes rozhodně nenudí.
49
K němu se postavil Charlie Adam a kroutil balón k bližší tyči, nakonec ji minul o několik decimetrů!
48
Po faulu Rodwelle na Johnsona budou hosté zahrávat přímý volný kop.
47
Vzápětí pálil Larsson, jeho rána však mířila hodně vysoko.
47
Domácí mohli snížit na rozdíl jediné trefy, ovšem Borini z pravé strany nepropálil připraveného brankáře Granta!
46
Dramatický první poločas je za námi! Diváci se dočkali hned třech gólů, ovšem mohlo jich být ještě více. Utkání prozatím vévodí Stoke City, které se brzy dostalo do dvoubrankového vedení zásluhou Marka Arnautoviče, svůj náskok následně pojistilo zásluhou Petera Crouche. Domácí vykřesali jiskřičku naděje na bodový zisk pět minut před přestávkou, kdy se trefil Jermain Defoe. Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
45+3
45+2
Po souobji s Adamem se jen těžko zvedá z trávníku domácí Borini.
45+1
Nastavují se dvě minuty.
45
Domácí se v závěru poločasu ještě snaží něco vymyslet a drží balón.
44
Vzápětí fauloval Adam, v bouřlivé atmosféře se opravdu přiostřilo.
43
Stoke je momentálne v defenzívě pozornější a drží balón ve středu hřiště.
42
Emoce začínají planout, domácí nyní rozhodně víc chtějí.
41
V ofsajdu byl nyní přistižen aktivní Defoe.
40
Sunderland právě vstřelil branku!
Domácí přeci jen v závěru první půle ještě snižují. Na dlouhý pas z vlastní poloviny od Donalda Lovea si naběhl JERMAIN DEFOE, poté si posunul balón stehnem dopředu a samostatný únik zakončil přízemní střelou. Míč nakonec po krásném "angličanu" zapadl do sítě. Asistence: Donald Love.
40
Po následném rohovém kopu pálí hodně nepřesně van Aanholt.
39
Teď ale byli hodně blízko snížení. Na pravé straně se dostal k balónu Rodwell, který první dělovkou nepropálil gólmana Granta, z následné dorážky mířil v pádu trestuhodně těsně vedle!
38
Domácí zásobovali svými centy pokutové území soupeře, ale k ničemu se nedostali.
37
Černé kočky se snaží prosadit po křídlech.
36
Domácí bojují, ovšem dnes se to zdá být nadlidský úkol. Stoke je v opravdu skvělé střelecké pohodě.
35
Fanoušci houfně opouštějí stadion, tohle od svých svěřenců určitě nečekali!
34
Stoke City právě vstřelilo branku!
Tak takovou nadílku čekal asi málokdo. Domácí sice rohový kop odvrátili, jenže poté odcentroval z levé strany Charlie Adam přímo do pokutového území. Brankář Mannone zaváhal a u míče byl dříve PETER CROUCH, který hlavou snadno poslal balón do sítě. Crouch je tak jediný gól od jubilejní sté trefy v Premier League. Asistence: Charlie Adam.
33
Tohle byla obrovská šance Stoke City! Z dobrých pětadvaceti metrů napřáhl Shaqiri a jeho bombu dokázal jednoruč vyrazit brankář Mannone. Balón se poté kroutil k tyči, nakonec ji lehce lízl a skončil v zámezí!
32
Hosté momentálně nepouští soupeře vůbec k míči.
31
Domácí jsou opět pod tlakem a musí čelit náporu soupeře.
30
Shaqiri to skvěle udělal na levé straně po vybojovaném balónu u brankové čáry, poté se zbavil protihráče, ovšem dostal se příliš blízko k Mannonemu a nakonec vůbec nevystřelil. Stoke je opravdu jasně lepším výběrem.
29
Sunderland rozhodně vyvíjí větší útočnou aktivitu, ale stále se nemůže dostat k přímému ohrožení Granta.
28
O'Shea fauloval Crouche, hosté tak budou rozehrávat z vlastní poloviny.
27
Januzaj se snažil najít svým pasem van Aanholta, nicméně tomu byl odmáván velmi těsný ofsajd.
26
Borini ještě stačil z pravého křídla odcentrovat před branku, nicméně jeho spoluhráči toho nevyužili.
25
Arnautovič se dral za balónem na levé straně, nicméně nakonec ho těsně na hrací ploše nestihl.
24
Domácí z něho nic nevytěžili, míč je opět v blízkosti středové čáry.
23
Sunderland se snaží tento vývoj zvrátit a opět se tlačí dopředu, nyní bude zahrávat přímý volný kop.
22
Hosté nyní vedou už o dvě branky po nádherné přízemní kombinaci. Po ťukesu na jeden dotek byl na konci akce opět MARKO ARNAUTOVIČ, který zcela sám na levé straně propálil bezmocného brankáře Mannoneho. Asistence: Peter Crouch
21
Stoke má opět tlak a další střela byla zablokována.
20
Stoke na druhé straně přeslo do brejku, nicméně dvě střely z pokutového území byly zablokovány.
19
Tempo hry je momentálně hodně vysoké, Sunderland vystřelit nedokázal.
18
K balónu se snažil prodrat Rodwell, jenže balón na hrací ploše nestihl a ještě k tomu se dopustil faulu.
17
Stoke se opět usadilo na útočné polovině, jenže dlouhý pas přistál v rukavicích Mannoneho.
16
Na druhé straně chtěl okamžitě srovnat Defoe, jenže k zakončení se nedostal.
15
Hosté nakonec ze svého tlaku vytěžili vedoucí branku. Po pasu z pravé strany od Shaqiriho se dostal k balónu MARKO ARNAUTOVIČ, nápoprvé sice brankáře Mannoneho nepřekonal, ovšem míč se k němu odrazil a rakouský útočník ve službách Stoke se napodruhé z dorážky nemýlil.
14
Po dlouhém pasu za obranu se snažil Arnautovič hlavou prodloužit balón na Crouche, ovšem míč skončil v rukavicích Mannoneho. Poté na útočné polovině fauluje Borini.
13
Hosté jsou zatím aktivnějším celkem, po nepřesné kolmici následně fauluje domácí Martins Indi.
12
Z následného rohu hosté nic nevytěžili, nicméně u míče zůstávají a kombinují ve středu hřiště.
11
Stoke zakládalo akci středem hřiště, po centru Johnsona hlavičkoval opět Crouch a s přispěním teče poslal balón zhruba o metr vedle pravé tyče. Následuje rohový kop.
10
Defoe se snažil odcentrovat na levé straně, ale následně o míč přišel. Na druhé straně schovává míč do rukavic brankář Mannone.
9
Arnautovič byl nachytán v ofsajdu, následně se snažil hlavičkovat Crouch, jenže svůj pokus usměrnil hodně mimo tři tyče.
8
Borini se snažil centrovat, nakonec vybojoval autové vhazování.
7
Velmi často je v pohotovosti brankář Grant, který znovu rychle rozehrává.
7
Hosté kombinují na vlastní polovině, nicméně směrem dopředu se jim nedaří nic vymyslet.
6
Ta příliš úspěšná nebyla, Sunderland vhazuje na vlastní polovině.
5
Standardní situaci zahraje Stoke po faulu Denayera na Whelana.
5
Balón se nachází v blízkosti středové čáry, zatím sledujeme nepřesnou rozehrávku na obou stranách.
4
Na pravém křídle se snažil prosadit Love, ale vybojoval pouze autové vhazování.
3
Hosté se nakonec dostali ke dvěma centrům a hlavičkovém souobji v pokutovém území, ale vystřelit nedokázali.
3
Na útočné polovině se usadilo Stoke a snaží se něco vymyslet.
2
Adam si nyní tvrdě vyšlápl na Boriniho a může být rád, že nedostal žlutou kartu. Sunderland bude zahrávat přímý volný kop.
První nákop končí u Granta, u míče je Stoke.
1

Sunderland AFC: Mannone – Denayer, O'Shea (C), Djilobodji – Love, Seb. Larsson, Rodwell, van Aanholt – Borini, Defoe, Januzaj.
Náhradníci: Mika – Maja, Embleton, Asoro, Jones, Manquillo, Honeyman.

Stoke City: Grant – Johnson, Shawcross (C), Martins Indi, Pieters – Whelan, Adam – Shaqiri, Allen, Arnautović – Crouch.
Náhradníci: Given – Bardsley, Muniesa, Ngoy, Taylor, Imbula Wanga, Afellay.

Rozhodčí: Dean – Collin, Cook.
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
Sunderland se v tuto chvíli potýká s početnou marodkou, na které se nacházejí Anichebe, Pienaar, Khazri, Jones, Pickford, Gooch, Cattermole, Kirchhoff, McNair a Watmore. Hosté budou postrádat Walterse, Bojana, Camerona, Irelanda a Butlanda.
Stoke City se v Premier League hřeje ve středu tabulky, v tuto chvíli mu patří jedenáctá pozice se čtyřiadvaceti body a v tomto utkání bude považováno za mírného favorita. Na začátku letošního roku zdolalo Watford 2:0, poté v FA Cupu překvapivě podlehlo stejným poměrem druholigovému Wolverhamptonu Wanderers. Oba dva sobotní protivníci se spolu utkali v 8. kole a úspěšnější bylo Stoke, které zvítězilo 2:0.
Fotbalisté Sunderlandu zatím nemohou být spokojeni se svými výkony, znovu bojují o holé přežití a každý bod potřebují jako sůl. Po dvaceti odehraných zápasech mají na kontě patnáct bodů a jsou na sestupovém osmnáctém místě, navíc devatenáctý celek Swansea City má stejný počet bodů. Domácí výběr se v lize naposledy rozešel smírně s Liverpoolem, když srovnával na 2:2 necelých deset minut před koncem. Ve třetím kole FA Cupu remizoval bezbrankově s Burnley.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.