SESTŘIH Premier League: Watford - Chelsea 1:2. Obrat dokonal Costa

Děkuji za pozornost a u dalšího přenosu na shledanou.
Chelsea dokázala otočit zápas proti Watfordu v poslední desetiminutovce! Rozdílový gól vstřelil tři minuty před koncem španělský útočník Diego Costa! Trochu se tak opakuje průběh z úvodního kola, kdy tento španělský útočník taktéž rozhodl těsně před koncem utkání. Na všechny gólové momenty se můžete podívat zpětně v našich animacích.
90+5
90+4
Valon Behrami teď neudržel nervy na uzdě a úplně zbytečně zajel do Edena Hazarda, který držel míč u postranní čáry.
90+3
Přihrávka Camila Zúñigy skončila pouze v zámezí. Hráči Chelsea s vhazováním vůbec, ale vůbec nepospíchají.
90+2
Poměrně zbytečný faul na polovině hřiště v podání Edena Hazarda. Ten si za svůj zákrok vysloužil dokonce žlutou kartu.
90
Rozhodčí se rozhodl nastavit pět minut! To je ještě dostatek času pro domácí hráče.
90
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází José Holebas, přichází Camilo Zúñiga.
89
Fotbalisté Chelsea drží balón na polovině soupeře. Tohle přesně hostům nyní vyhovuje. Odzbrojit od míče Edena Hazarda je velice těžké.
88
Na trávník se na poslední minuty podívá také český útočník Matěj Vydra! Ten vystřídal Adlène Guedioura.
87
Chelsea právě vstřelila branku!
Tak to je neuvěřitelné! Podobně jako v prvním kole, tak i nyní DIEGO COSTA posílá svůj tým těsně před koncem do vedení. Velkou zásluhu na této brance ale má Cesc Fàbregas, který přihrávkou poslal svého španělského kolegu do samostatného úniku. Asistence: Cesc Fàbregas.
86
Branislav Ivanović mohl poslat Chelsea do vedení, jenže tentokráte gólman Watfordu balón v rukavicích udržel.
85
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Étienne Capoue, přichází Abdoulaye Doucouré.
84
Týmoví lékaři na střídačku signalizují, že tady to dál nepůjde. Na straně Watfordu se tak bude poprvé v zápase střídat.
83
Étienne Capoue zůstává ležet na trávníku před vlastní šestnáctkou. Rozhodčí přerušuje hru a přivolává na trávník týmové lékaře.
81
Je vyrovnáno! Blues se přeci jen dočkali a necelých deset minut před koncem zápasu vyrovnávají. Střelu Edena Hazarda pohotově dorazil MICHY BATSHUAYI. Brankář Heurelho Gomes nebude mít při této brance čisté svědomí, neboť tento balón mu neměl vypadnout z rukavic.
80
Domácí fotbalisté teď sbírají cenné sekundy kde se jen dá. Naopak hráčům Chelsea nyní utíká čas neuvěřitelně rychle.
79
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Nemanja Matić, přichází Cesc Fàbregas.
78
Propagační střela Edena Hazarda skončila pouze u Heurelha Gomese. Ten s rozehrávkou absolutně nepospíchá.
77
Hosté teď semkli Watford na vlastní polovině. Fotbalisté domácího celku pouze odkopávají balóny do bezpečné vzdálenosti.
76
Šikovný Belgičan už je ale na nohou a bude moct pokračovat ve hře. Chelsea bude rozehrávat těsně za polovinou hřiště.
75
Na trávníku zůstává po jednom ze soubojů ležet Eden Hazard. Snad to nebude nic vážného, protože tohle by pro Chelsea nebylo vůbec dobré.
74
Nemanja Matić se odhodlal ke střele z hranice pokutového území, jenže jeho pokus byl zablokován obětavým skluzem obránce Sebastiana Prödla.
73
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Oscar, přichází Michy Batshuayi.
72
Fotbalisté Chelsea stupňují svůj tlak. Zatím se ale hodně trápí v zakončení. Blues ne a ne trefit bránu soupeře.
71
Trávník opouští dnes moc nevýrazný Pedro. Novým hráčem na hřišti bude Victor Moses.
70
Eden Hazard zahrával z hodně dobré pozice standardní situaci, jenže jeho střela skončila pouze nad bránou Watfordu.
69
Žlutou kartu dostává José Holebas (Watford FC).
68
Žlutou kartu dostává Miguel Britos (Watford FC).
66
Centr Branislava Ivanoviće odvrátil jeden z obránců na rohový kop. Eden Hazard si vyzkouší rozehrávku rohu také z druhé strany.
65
Diego Costa upadl hodně okatě před pokutovým územím soupeře. Španělský fotbalista by neměl zapomínat, že už jednu žlutou kartu má.
64
Přímá střela Josého Holebase ale skončila pouze ve zdi. Thibaut Courtois tak nemusel zasahovat.
63
A další nedovolený zákrok na straně Blues. Tentokráte se proti pravidlům provinil N'Golo Kanté. Watford si tak vyzkouší už druhou standardní situaci v krátkém časovém sledu.
62
Centrovaný balón Josého Holebase odhlavičkoval John Terry do bezpečí. Míč ale skončil jenom v zámezí, a tak bude vhazovat opět domácí tým.
61
Branislav Ivanović si počínal v souboji s Craigem Cathcartem pomocí nedovoleného zákroku. Watford bude rozehrávat ze střední vzdálenosti od brány Chelsea.
60
Hráči Chelsea se za žádnou cenu nemůžou dostat do zakončení. Obrana Watfordu dnes brání jako jeden muž.
59
Gary Cahill přenesl dlouhou přihrávkou míč z levé strany na pravou. Tam už s míčem kouzlí opět Pedro.
58
Nepřesná přihrávka Valona Behramiho skončila pouze u obránce Garyho Cahilla. Ten na nic nečeká a okamžitě se žene do útoku.
57
Oscar hledal svým centrem v pokutovém území Diega Costu, jenže balón skončil pouze v náruči domácího gólmana.
55
Diego Costa dostává za protesty u hlavního rozhodčího žlutou kartu. Španělský bouřlivák si už bude muset dát do konce zápasu pozor.
54
Watford právě vstřelil branku!
Tak tohle byla paráda! Adlène Guedioura odcentroval balón z levé strany, ÉTIENNE CAPOUE si míč nejprve zpracoval na své hrudi a poté se do balónu opřel z voleje. Rána francouzského fotbalisty zapadla přesně do horního rohu brány. Thibaut Courtois na tuhle střelu nedosáhl. Asistence: Adlène Guedioura.
53
Troy Deeney je vytažený poměrně hodně vysoko, čímž dost znepříjemňuje rozehrávku Chelsea. Obránci Blues tak pouze odevzdávají míče na soupeřovu polovinu.
52
N'Golo Kanté nechtěl ponechat nic náhodě, a tak raději odhlavičkoval nebezpečný balón do autu. Watford bude vhazovat na polovině Chelsea.
51
Eden Hazard se opřel do přetaženého centru z voleje a taky to podle toho dopadlo. Střela belgického šikuly skončila pouze na tribuně za bránou.
50
Miguel Britos zatáhl Diega Costu v souboji za dres a může být teď rád, že rozhodčí nesáhl do své kapsy pro žlutý kartónek.
49
Oscar vystihl směr soupeřovy přihrávky, jenže pouze změnil směr míče. Balón tak opětovně končí v zámezí.
48
Balón se odrazil do zámezí od Branislava Ivanoviće. Domácí hráči tak budou vhazovat ze své poloviny.
47
Diego Costa si počínal v souboji u postranní čáry pomocí nedovoleného zákroku. Španělskému hráči se to sice nelíbí, ale verdikt rozhodčího už nezmění.
46
Do druhého poločasu vstoupily oba týmy bez jakékoliv změny. O rozehrávku se postarali fotbalisté Chelsea.
46
Statistiky prvního poločasu:

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely celkem: 3 : 2. Střely na bránu: 1 : 1.
Rohové kopy: 0 : 3. Fauly: 14 : 15.
Máme za sebou úvodních pětačtyřicet minut zápasu mezi Watfordem a Chelsea. V prvním poločase jsme se nedočkali žádné vážnější příležitosti. Doufejme, že týmy budou v druhém poločase více aktivnější a že se dočkáme také nějaké branky. Druhá polovina utkání začne přibližně v 17:03.
45+1
45+1
Eden Hazard se rozhodl pro přímou střelu, jenže brankář Heurelho Gomes se nenechal zaskočit a bez větších potíží balón chytá.
45
Rozhodčí se rozhodl nastavit jednu minutku navíc. Do konce první půle tak zbývá necelých šedesát sekund.
45
Blues budou v závěru prvního poločasu rozehrávat standardní situaci z pravé strany. Balón si k rozehrávce staví Eden Hazard.
44
V pokutovém území Watfordu nyní vznikla poměrně sporná situaci. Obránce Sebastian Prödl přikopl míč vlastnímu gólmanovi, který jej bez větších problémů chytil do rukavic. Hráči Chelsea reklamují malou domů, jenže rozhodčí zůstává v klidu.
43
Étienne Capoue si počínal při napadájí Oscara až příliš agresivně. Fotbalisté Chelsea budou rozehrávat na vlastní polovině.
42
Nepřesná přihrávka Edena Hazarda skončila pouze u gólmana Heurelho Gomese, který v klidu podrží míč ve své náruči.
41
Centr Branislava Ivanoviće zastavil svým tělem Nordin Amrabat. Od něj se balón odrazil pouze do zámezí, takže Chelsea bude pokračovat ve svém tlaku.
40
Akce hostujícího týmu neměla dlouhého trvání, neboť se útočník Diego Costa dostal do ofsajdového postavení.
39
Pomalu se blížíme ke konci prvního poločasu a do této chvíle si ani jeden z týmů nevypracoval přímý střelecký pokus na bránu.
38
Přetažený centr Oscara skončil pouze za brankovou čárou. Heurelho Gomes si bere míč a bude odkopávat od své svatyně.
37
Na druhé straně se do rychlého protiútoku hnal Odion Ighalo. Po dvou kličkách si to ale rozmyslel a uklidnil situaci přihrávkou na své obránce.
36
Oscar se snažil svou přihrávkou najít v pokutovém území zcela osamoceného Pedra, jenže jeho pokus byl zablokován Sebastianem Prödlem.
35
Fotbalisté v bílém stále kombinují na polovině Watfordu. Do žádného vážného zakončení se ale nedostávají.
34
Heurelho Gomes vyběhl hodně zkušeně ven z brány a vyboxoval nebezpečný centr Oscara do zámezí. Chelsea ale bude vhazovat na polovině soupeře.
33
Adlène Guedioura se opřel do míče z voleje, jenže jeho dělová rána skončila pouze na tribuně. Ani jeden z gólmanů zatím nemusel předvést žádný světový zákrok.
32
Craig Cathcart si připisuje další vyhraný souboj s Edenem Hazardem. Obránce Watfordu má dnes před tímto Belgičanem mírně navrch.
31
José Holebas se ujal rozehrávky, jenže ani jemu centr vůbec nesedl. V posledních minutách sledujeme hodně nepřesností na obou stranách.
30
John Terry zastavil rozvíjející se akci pomocí drobného faulu. Watford bude rozehrávat standardní situaci z poměrně velké vzdálenosti.
29
Ani do třetice to Edenu Hazardovi nevyšlo. Centrovaný balón od rohového praporku skončil pouze na hlavě jednoho z obránců.
28
Miguel Britos vytlačil pronikajícího Pedra i s míčem za brankovou čáru. Rozhodčí ale po dohodě s postranním nařizuje pro Chelsea rohový kop.
27
Na druhé straně se o rychlé zakončení snažil Odion Ighalo. Jeho centr si ale ze vzduchu bez větších obtíží stáhl velikán Thibaut Courtois.
26
Centrovaný balón Edena Hazarda doplachtil přímo na hlavu Branislava Ivanoviće, který ale míč posílá pouze mimo bránu. Heurelho Gomes tak nemusel zasahovat.
25
Fotbalisté londýnské Chelsea budou mít k dispozici hodně zajímavou standardní situaci z pravé strany. O rozehrávku se postará Eden Hazard.
24
Craig Cathcart zastavil sprintujícího Edena Hazarda čistým obranným skluzem. Fotbalisté v bílém ale budou vhazovat na polovině soupeře.
23
V posledních minutách je jednoznačně aktivnější domácí Watford. Ten nepustil hráče Chelsea dál než za svou polovinu.
22
Proti pravidlům se provinil na druhé straně také Gary Cahill, který hodně nešikovně zajel do pronikajícího Nordina Amrabata.
21
Centr Josého Holebase nedoputoval ani do pokutového území, neboť hodně dobrým skluzem míč zastavil bránící César Azpilicueta.
20
Domácí kapitán Troy Deeney zastavil rozvíjející se protiútok za cenu faulu, což ocenil Jonathan Moss žlutou kartou.
19
Pedro se odhodlal ke střele z hranice šestnáctky, jenže jeho pokus byl zablokován hodně obětavým zákrokem obránce Miguela Britose.
18
Propagační střela N'Gola Kantého skončila pouze v reklamních panelech vedle domácí brány. Heurelho Gomes bude odkopávat od své svatyně.
17
Po špatné přihrávce Craiga Cathcarta se balón dostal až k belgickému gólmanovi Thibautovi Courtoisovi. Ten s rozehrávkou vůbec nepospíchá.
16
Diego Costa byl při svém napadání až příliš aktivní. Španělský bouřlivák opět překročil hranici pravidel.
15
Blues jsou zatím v úvodních minutách utkání mírně aktivnější. Většinu času se ale momentálně hraje spíše ve středu hřiště.
14
Kapitán Watfordu Troy Deeney si pomohl v souboji s Oscarem hodně viditelně rukama, což nemohlo uniknout očím hlavního sudího. Chelsea bude rozehrávat na polovině hřiště.
13
Stejně jako v předchozím případě, i tentokrát se rohový kop Chelsea moc nepovedl. V držení míče jsou tak znovu domácí.
12
Sebastian Prödl nechtěl ponechat nic náhodě, a tak raději odkopl střílený centr na rohový kop. Eden Hazard už si opětovně staví balón k rohovému praporku.
11
Přetažený centr Valona Behramiho skončil pouze u kopaček kapitána Johna Terryho. Ten uklidňuje situaci a přihrává dozadu na vlastního brankáře.
10
Fotbalisté Watfordu opětovně drží balón na vlastní polovině. Domácí hráči mají v úvodních minutách mírné problémy s přechodem na útočnou polovinu.
9
Valon Behrami si počínal v souboji s Edenem Hazardem hodně agresivně. Hlavní rozhodčí dnešního duelu ani chvíli neváhal a okamžitě odpískal faul.
8
Odion Ighalo utekl obraně Chelsea po pravé straně, jenže Thibaut Courtois vytáhl proti jeho střele výborný zákrok. Domácí zůstávají i nadále v držení míče.
7
Rozehrávka se ale Edenu Hazardovi vůbec nepovedla. Jeho centrovaný balón vyboxoval gólman Heurelho Gomes do bezpečí.
6
Sražený centr Diega Costy skončil pouze v boční síti domácí brány. Chelsea tak bude mít výhodu prvního rohového kopu v utkání.
5
Po nepřesné přihrávce Edena Hazarda se k míči dostává opět Watford. Domácí obránci kombinují s balónem na vlastní polovině.
4
Sebastian Prödl si počínal nedovoleně v souboji s Diegem Costou. Domácí se snaží útočníka Chelsea vyprovokovat už od úvodních minut.
3
César Azpilicueta uklidňuje situaci a vyčkává, až se všichni jeho spoluhráči zformují na polovině soupeře.
2
Centrovaný balón Pedra skončil pouze v náruči gólmana Heurelha Gomese, který si pro padající balón hodně zkušeně došel.
1
Domácí začínají hodně zhurta. Dlouhý nákop Valona Behramiho ale končí pouze za postranní čárou.
1
Fotbalisté domácího Watfordu se ujali úvodní rozehrávky. Zápas druhého kola mezi Watfordem a Chelsea byl zahájen.
1

Watford FC: Gomes – Cathcart, Prödl, Britos – N. Amrabat, Guedioura, Behrami, Capoue, Holebas – Ighalo, Deeney (C).
Náhradníci: Pantilimon – Zúñiga, Nyom, Hoban, Anya, Doucouré, Vydra.

Chelsea FC: Courtois – Azpilicueta, Terry (C), Cahill, Ivanović – Kanté, Matić – E. Hazard, Oscar, Pedro – D. Costa.
Náhradníci: Begović – Aina, Fàbregas, Chalobah, Moses, Loftus-Cheek, Batshuayi.

Rozhodčí: Jonathan Moss – Andy Halliday, Edward Smart.
Hlavním rozhodčím tohoto duelu bude pětačtyřicetiletý Jonathan Moss. Tento zkušený sudí odpískal v minulé sezóně třiatřicet zápasů, v nichž udělil úctyhodných 97 žlutých a 7 červených karet. Na čarách mu pak budou asistovat pánové Andy Halliday a Edward Smart.
Ve vzájemných střetnutích má mírně navrch londýnská Chelsea. Ta zvítězila hned třikrát z posledních pěti zápasů. V uplynulé sezóně ale skončily oba dva zápasy remízou. Na konci loňského roku na Stamford Bridge 2:2 a letos v únoru na Vicarage Road 0:0. Snad se tentokráte dočkáme nějakých branek.
Svěřenci Waltera Mazzarriho uhráli v prvním kole anglické soutěže remízu 1:1 na trávníku Southamptonu. O jedinou branku se postaral v úvodu střetnutí Etienne Capoue. Nyní však hraje Watford doma, a tak se bude chtít určitě předvést. V sestavě se jistojistě neobjeví Ben Watson, který obdržel v minulém zápase červenou kartu.
Chelsea vstoupila do nového ročníku pravou nohou. V úvodním utkání sezóny si poradila na vlastním hřišti s West Hamem United v poměru 2:1. O první branku se postaral Eden Hazard z penalty a těsně před koncem se dokázal prosadit také Diego Costa. Do zápasu od úvodních minut zasáhla také nová posila Blues Ngolo Kante, ten se prezentoval aktivní hrou a dokonce si vysloužil první žlutou kartu v modrém dresu.
Krásné sobotní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Vítejte při sledování textového online přenosu z druhého kola Premier League! Dnes máme na programu další zápasy nejvyšší anglické soutěže a my se společně podíváme na střetnutí Watfordu FC a Chelsea FC. Na sledování textového onlinu vás srdečně zve Štěpán Hladký, který vás bude zároveň přenosem provázet.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.