Premier League - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brighton : West Ham - 3. února 2018   16:00

Brighton
8' G. Murray (Groß) • 59' Izquierdo  • 75' Groß (D. Pröpper)
3:1
(1:1)
West Ham
30' J. Hernández  (Mário)
Brighton
Ryan – Schelotto, Duffy, Dunk (C), Bong – Knockaert (78. March), Stephens, D. Pröpper, Izquierdo – Groß (83. Kayal) – G. Murray (72. Ulloa).
Krul – Bruno, Goldson, Kayal, March, Baldock, Ulloa.
East – Wilkes, Garratt
Amex Stadium, Falmer
West Ham
Adrián – Collins, Ogbonna, Rice (65. Antonio) – Byram (80. Hugill), Zabaleta, Noble (C), Kouyaté, Cresswell – Mário – J. Hernández.
Hart – Reid, Fonte, Hakšabanović, Antonio, Cullen, Hugill.

SESTŘIH Premier League: Brighton - West Ham 3:1

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního dne.
Rozhodčí East naposledy foukl do píšťalky a ukončil dnešní utkání, ve kterém Brighton zvítězil nad West Hamem a doma si nechal všechny 3 body. Fotbalisté Brightonu vstoupili do zápasu aktivněji, než jejich soupeř a to se jim vyplatilo, protože už v 8. minutě se radovali z vedoucího gólu. West Ham pak zabral a Hernández ve 30. minutě vyrovnal na 1:1, do konce prvního poločasu už pak byl aktivnější West Ham, ale dalšího gólu už se nedočkal. Brightonu pomohla poločasová přestávka, aby se dostal zpět do svého tempa, no a v 59. minutě už zase slavil, protože se náramě trefil Izquierdo, který poslal domácí celek opět do vedení. V 75. minutě přidal přesný zásah ještě aktivní Groß, který upravil stav skóre na 3:1. Do konce utkání už branka nepadla a Brighton zvítězil naprosto zaslouženě, protože byl aktivnější, nebezpečnější a hlavně důraznější.
90+4'
90+4'
Kouyaté došel s míčem do velkého vápna, kde si jej přichystal na střelu, ale trefil pouze bránícího protihráče.
90+3'
West Ham v nastavení kontroluje míč, ale velmi těžce si hledá cestičku k soupeřově brance.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.
90'
Kayal a March mohli navýšit vedení domácích na 4:1, ale štěstí jim nepřálo. Prvního jmenovaného vychytal parádně Adrián a druhý jmenovaný mířil z bezprostřední blízkosti nepřesně.
89'
Na levém křídle nastartoval nohy Izquierdo, ale nenabral dostatečnou rychlost, aby stihl míč na hrací ploše.
89'
Hugill se dopustil útočného faulu a míč se musel stěhovat na kopačky domácích fotbalistů.
86'
Minutky ubývají a do konce utkání už příliš času nezbývá. Podle všeho to vypadá, že Brighton už si dnešní výhru vzít nenechá.
83'
Poslední střídání domácího celku: na poslední minutky přišel na hřiště Kayal, kterému uvolnil místo Groß.
81'
Stephens fauloval a od sudího obdržel žlutou kartu.
80'
Kouč West Hamu potřebuje posílit útok, a tak do hry naskakuje nováček Hugill, na lavičku zamířil Byram.
79'
Nejprve byl v ofsajdu Groß a poté na druhé straně Antonio.
78'
Groß se znovu dostal do šance, ale tentokrát už proti Adriánovi neuspěl, protože gólman West Hamu vytasil ze své sbírky parádní zákrok a jedovatou střelu zneškodnil.
78'
Ze hřiště odešel na lavičku Knockaert a místo něj přišel čerstvý March.
75'
Brighton právě vstřelil branku!
Collins hororově rozehrál a soupeři věnoval úplně zadarmo míč. Pröpper pospíchal s míčem sám, dobře se rozhlédl a přesně přihrál. PASCAL GROß si zpracoval míč, obehrál Ogbonnu a poté ze své kopačky vyslal technickou ránu, proti které byl Adrián bez šance.
75'
Domácí tým ze standardní situace nic nevytěžil, ale zůstává u míče.
74'
Groß se na hranici velkého vápna opřel do míče a ze své kopačky vyslal nepříjemnou střelu, která byla tečována, ale mezi tři tyče se nevešla. Brighton bude zahrávat rohový kop.
72'
Hrací plochu opustil autor dnešního úvodního gólu Murray a místo něj naskočil na hřiště Ulloa.
72'
West Ham se snažil svého soupeře ohrozit, ale nepodařilo se mu to. V pokutovém území se sice k centrovanému míči dostal hlavičkující Antonio, ale pomohl si faulem, takže rozhodčí hru přerušil.
67'
Groß hlavičkoval, avšak nepřesně, takže gólman West Hamu zasahovat nemusel.
65'
První změna v sestavě hostů: na lavičku si šel odpočinout Rice a místo něj naskočil na hrací plochu Antonio.
63'
West Ham dnes už podruhé prohrává, uvidíme, zda se mu podaří tentokrát srovnat nebo skóre otočit, času totiž zbývá pořád dost.
60'
Protože si Izquierdo při oslavě gólu sundal dres, tak od rozhodčího viděl žlutou kartu.
59'
West Ham se před rohovým kopem sice ubránil, ale JOSÉ IZQUIERDO se dostal k odraženému míči, zpracoval si ho na jeden dotek a poté výstavní ránou nedal Adriánovi šanci. Španělský brankář se natahoval k hornímu rohu branky marně, protože IZQUIERDO to trefil opravdu výtečně.
59'
Brighton má k dispozici svůj 3. rohový kop a West Ham si musí dát pozor, aby neinkasoval, protože standardní situace jsou vždy nebezpečné.
58'
Běží 58. minuta a oba brankáři jsou do této chvíle stále bez jediného zákroku, z toho vyplývá, že zajímavých šancí k vidění dnes moc opravdu nebylo.
57'
Brighton získal míč zpět pro sebe, ale jeho útočnou akci zastavil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajd, ve kterém byl Murray.
57'
Adrián se po dlouhé době dostal k míči, když si vyskočil do vzduchu pro centrovaný míč a uklidil ho do své náruče.
56'
Byram poslal dlouhý aut do velkého vápna, ale tam se k míči dostal jen obránce Brightonu.
55'
West Ham rozehrávku soupeře aktivně napadal a míč vybojoval na svoji stranu.
54'
Brighton se v posledních třech minutách pohyboval na polovině svého soupeře, ale ke střele se neprotlačil. Brighton je stále u míče, ale teď je na vlastním polovině.
52'
Murray se teď s míčem dostal až do vápna soupeře, kde poslal před bránu učebnicovou přihrávku, ale u balonu byl jako první jeden z obránců West Hamu a odehrál ho do bezpečí.
51'
Hosté však ze standardní situace nic nevytěžili, a tak se v 51. minutě stav skóre nemění.
50'
Dunk ošklivě srazil k zemi Hernándeze a od rozhodčího vyfasoval žlutou kartu. West Ham bude zahrávat volný přímý kop.
48'
Pro dlouhý míč si do velkého vápna nabíhal Hernández, ale brankář Ryan byl pozorný a u balonu byl jako první.
47'
Ani jeden celek neprovedl změnu v sestavě, takže druhý poločas pokračuje zatím beze změn.
46'
Míč do druhého poločasu uvedli fotbalisté West Hamu a okamžitě se snažili zaútočit, ale dlouhý míč za obranu byl nepřesný a hosté o balon přišli.
46'
Hráči jsou zpět na hrací ploše, druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
Zápas začal lépe Brighton a už v 8. minutě se zaslouženě dostal do vedení. Domácí fotbalisté byli aktivnější a na svého soupeře vytvářeli tlak, ale dalšího gólu se už do konce prvního poločasu nedočkali. Navíc ve 30. minutě parádně vyrovnal Hernández a West Ham po vyrovnávací trefě zvedl svoji kvalitu a konec poločasu se povedl více jemu.
45+3'
45+3'
Faulovaný byl Mário, kterého poslal k zemi Pröpper. Rozhodčí nedovolený zákrok odpískal a hosté budou rozehrávat.
45+1'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty a u míče je West Ham, protože Kouyaté byl faulován.
45'
První poločas pomalu, ale jistě končí a vypadá to, že o přestávce bude svítit na informační tabuli stav skóre 1:1.
42'
West Ham podnikl zajímavou útočnou akci podél levé postranní čáry, kde pak Cresswell odcentroval balon před bránu, kde opět hlavičkoval Byram, ale ani tentokrát jeho pokus gólem neskončil, v tomto případě mířil nepřesně.
38'
Brighton měl výhodu rohového kopu, ale ze standardní situace vůbec nic nevytěžil, takže se ve 38. minutě stav skóre nemění.
37'
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře a pokračuje v ní i ošetřený Chicharito.
36'
Hra je přerušena, protože Chicharito se sám trefil míčem do obličej a zůstal ležet na trávníku, nyní je ošetřován.
32'
West Ham teď měl obrovské štěstí, protože obrana úplně zaspala a Knockaert pálil z bezprostřední blízkosti, hosté měli štěstí, že hráč Brightonu mířil nepřesně.
30'
West Ham právě vstřelil branku!
JAVIER HERNÁNDEZ nejprve vybojoval ztracený míč a poté sám vyrovnal na 1:1. Noble parádně přihrál na hranici velkého vápna, kde Mário přiťukl míč HERNÁNDEZOVI, který v pokutovém území překonal bránící protihráče a poté výstavní střelou vymetl pravý roh horní branky.
28'
Ogbonna totiž chtěl zablokovat jedovatou střelu od Knockaerta, což se mu sice podařilo, ale podle domácích si pomohl rukou a dožadovali se pokutového kopu.
27'
Fotbalisté Brightonu se s míčem dostali až do vápna soupeře, kde to vypadalo, že jeden z hostů zahrál rukou, ale rozhodčí nic neviděl a hru nechal pokračovat. Uvidíme, co nám ukáže opakovaný záběr.
27'
Další nepřesnost v rozehrávce hostů a Brighton okamžitě pospíchá do protiútoku.
25'
West Ham si vytvořil první šanci a nevypadalo to vůbec zle! Cresswell z levé strany odcentroval míč do vápna, kde se ke střele hlavou prodral Byram, ale jeho pokus kousek před brankovou čárou zablokoval Duffy.
22'
Hráči West Hamu působí nervózním dojmem a nejsou schopni udržet míč ve své moci, vždy je doprovodí nějaká školácká chyba v rozehrávce.
20'
Domácí tým mohl jít do rychlého protiútoku, který by byl pro West Ham nebezpečný, ale Adrián obraně vypomohl, vystartoval skoro k půlící čáře a míč odkopl do bezpečí.
20'
Fotbalisté West Hamu se teď dostali až do pokutového území soupeře, kde na Brighton vyvinuli tlak, ale ke střele se neprodrali, protože je doprovodila nepřesná přihrávka.
18'
Rohový kop si vzal na starost Groß a nemyslel to vůbec špatně, když k zadní tyči vyslal prudký centr, ale k míči se dostal pouze jeden z protihráčů a odehrál ho do bezpečí.
18'
Brighton bude zahrávat rohový kop, a tak si hosté musí tuto standardní situaci pohlídat.
17'
Do pokutového území si teď rychle naběhl jeden z hostů, kterému přihrával Zabaleta, ale brankář Ryan byl pozorný, rychle vystartoval ze svého území a míč svému soupeři nedal.
17'
Po delší době se k míči dostali hráči West Hamu, kteří se pohybují v blízkosti středového kruhu a těžce si hledají cestičku k soupeřově brance.
15'
Brighton si znovu dokázal vypracovat šanci. Z levé strany přilétl do vápna zajímavý centr, ke kterému se dostal Knockaert, ale jeho střela byla nepřesná, takže gólman West Hamu zasahovat nemusel.
13'
V úvodu je rozhodně aktivnější domácí Brighton, který kontroluje míč na svých kopačkách a soupeře k ničemu nepouští.
9'
Knockaert se po ošetření vrátil na zelený pažit.
8'
Cresswell za předchozí zákrok vyfasoval žlutou kartu.
8'
Hosté špatně rozehráli a soupeř mohl založit rychlý protiútok, který se snažil ještě na kruhovém středu zastavit Cresswell, jenž fauloval Knockaerta. Rozhodčí však nechal hru pokračovat a udělal dobře, protože Brighton dostal výhodu a vytěžil z ní vedoucí gól. Groß se chytřel rozhlédl a poslal parádní kolmici za obranu West Hamu, kam si naběhl GLENN MURRAY, který si ve velkém vápně připravil míč na pravačku a v souboji jeden na jednoho nedal Adriánovi šanci.
7'
Na levém křídle pospíchal za míčem Cresswell, ale jeden z obránců mu vystavil čistou stopku a balon se přestěhoval na kopačky domácích fotbalistů.
5'
Brighton podnikl zajímavou akci, ale gólu se nedočakl. Z pravé strany se parádním centrem do vápna prezentoval Schelotto, ale Knockaert se k míči nedostal, protože Adrián dobře přečetl hru a balon si stáhl do rukavic.
4'
Cresswell dostal úder do obličeje a chvíli zůstal klečet na trávníku, ale už je v pořádku a stojí na nohou.
3'
Bong je ošetřován mimo hrací plochu, uvidíme, zda se vrátí na trávník. Pokud by Brighton musel hned v úvodu střídat, bylo by to pro něj určitě nepříjemné.
1'
Hned na úvod se Byram dopustil faulu a rozhodčí musel nedovolený zákrok odpískat. Rozehrávat budou domácí fotbalisté.
1'
-2'
Rozhodčí East přivedl dnešní aktéry na zelený pažit a úvodní výkop začne za malou chvíli.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Schelotto, Duffy, Dunk (C), Bong – Knockaert, Stephens, D. Pröpper, Izquierdo – Groß – G. Murray.
Náhradníci: Krul – Bruno, Goldson, Kayal, March, Baldock, Ulloa.

West Ham United: Adrián – Collins, Ogbonna, Rice – Byram, Zabaleta, Noble (C), Kouyaté, Cresswell – Mário – J. Hernández.
Náhradníci: Hart – Reid, Fonte, Hakšabanović, Antonio, Cullen, Hugill.

Rozhodčí: East – Wilkes, Garratt.
V barvách Brightonu dnes určitě neuvidíme Jiřího Skaláka, který se zranil v pohárovém utkání a na soupisce dnes chybí, chybět bude také zraněný Sidwell. West Hamu chybí hned několik zraněných hráčů, a to: Carroll, Fernandes, Lanzini, Obiang a Arnautović. Mimo hru je také vykartovaný Masuaku.
Dnešní utkání bude řídit hlavní arbitr Roger East, na čarách mu budou asistovat Matthew Wilkes, Andy Garratt a jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Kevin Friend.
West Ham United je v tabulce na 12. pozici a na svém kontě má 27 bodů. Kladiváři šestkrát zvítězili, devětkrát remizovali a desetkrát byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 31:43. Druhá polovina tabulky je velmi vyrovnaná a také West Ham, pokud se chce v Premier League udržet, bude muset přidat na plynu, protože od sestupové příčky ho dělí jen 4 body.
Brighton & Hove Albion FC se v tabulce nachází na 15. místě a na svém kontě má 24 bodů. Racci se pětkrát radovali z vítězství, devětkrát remizovali a už jedenáctkrát poznali chuť hořké porážky. Dosavadní stav skóre je 18:34. Od sestupové příčky dělí Brighton pouze jediný bod, takže pokud se chce nováček v Premier League udržet, bude muset víc zabrat.
Anglická Premier League má na programu 26. kolo, v rámci kterého Brighton & Hove Albion FC změří síly s londýnským West Hamem United. V tomto utkání není žádný z týmů favoritem, ale Brightonu by mohlo hrát do karet to, že hraje doma, avšak West Ham má výhodu zase v tom, že je zkušenějším týmem. Postavení těchto dvou týmů v tabulce není tolik rozdílné, protože West Ham má před Brightonem pouze tříbodový náskok.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.