Premier League - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Swansea : Arsenal - 30. ledna 2018   20:45

Swansea
Swansea
34' Clucas (Mawson) • 62' J. Ayew  • 86' Clucas
3:1
(1:1)
Arsenal
33' Monreal  (Özil)
Swansea
Fabiański (C) – Naughton, van der Hoorn, F. Fernández, Mawson, M. Olsson – Clucas (90+2. Routledge), Ki Song-jung, Fer, Dyer (83. T. Carroll) – J. Ayew (88. Bony).
Nordfeldt – Bartley, L. Narsingh, T. Carroll, Routledge, Bony, T. Abraham.
Mason – Lennard, East
Liberty Stadium, Swansea
Arsenal
Čech – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal – Ramsey, Elneny (60. Mchitarjan), Xhaka – Özil, A. Lacazette, Iwobi (76. Giroud).
Ospina – Chambers, Kolašinac, Mchitarjan, Maitland-Niles, Giroud, Nketiah.

SESTŘIH Premier League: Swansea - Arsenal 3:1. Čech chyboval u vítězného gólu domácích

Ode mě je to už pro tento zápas vše, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Fauly: 4:8
Velkým zklamáním končí pro Arsenal zápas proti poslední Swansea. Ta vítězí překvapivě 3:1 a díky tomu se odpoutává od posledního místa v tabulce. Po výhře nad Liverpoolem je to další šok na úkor favorita a Swansea se dokonce posunuje na 17. místo. Zápas ovšem začal lépe pro Arsenal, který vedl díky gólu Monreala. Jenže o minutu později už bylo díky Clucase vyrovnáno. Ve druhé půli se na hřiště podívala i nová posila hostů Henrich Mchitarjan, ale ten sledoval jen zmar svého týmu. Po chybě Petra Čecha, který nezvládl odkop pod tlakem, dostal do vedení domácí tým Ayew. V závěru pak výhru welšského týmu zpečetil svým druhým gólem v utkání Clucas.
90+4'
90+3'
Mchitarjanova přihrávka na Girouda byla nepřesná, míč končí u Fabianského.
90+3'
Běží poslední minuta. Rozehrávku po faulu ve středu hřiště mají hráči Swans.
90+2'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Sam Clucas, přichází Wayne Routledge.
90+1'
Mustafi dnes neodehrál nejlepší zápas. Nyní poslal velmi nepřesnou přihrávku do území, kde vůbec nikdo nebyl.
90'
Domácí fanoušci ale už oslavují vítězství, které nejspíš dnes ani nečekali. Hrát se budou ještě tři minuty nad rámec normální hrací doby.
89'
Hosté to ale stále nevzdávají, znovu se snaží přechytračit před vápnem usazenou obranu Swansea.
88'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Wilfried Bony.
87'
Arsenal sice jasně vládne držení míče, ale na to se prostě nehraje. A tak se ztráta na Ligu mistrů londýnskému týmu znovu zvýší.
86'
Swansea právě vstřelila branku!
A je hotovo, rozhodnuto! Znovu nebyl Arsenal v obraně dostatečně důrazný. Ayew se natlačil před branku jako tank a pak se míč dostal se štěstím ke SAMU CLUCASOVI. Ten poté z blízka prostřelil Čecha, který tentokrát neměl moc šancí míč chytit. Domácí vedou 3:1 a nejspíš se tak odpoutají od posledního místa tabulky. Bez asistence.
86'
Centr na Girouda francouzského útočníka do šance neposlal. Obrana Swansea znovu zapracovala na jedničku. Překvapení na úkor favorita je už hodně blízko.
85'
Ramsey přebíral prudkou přihrávku. Míč si předkopl příliš daleko, takže ho pak mohl z trávníku sebrat Fabianski.
84'
Özil z otočky nejspíš na slepo servíroval míč před branku. Nejblíž mu byl Giroud, ale ani on ho netrefil.
83'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Nathan Dyer, přichází Thomas Carroll.
83'
Teď letěly do vápna z pravé a pak z levé strany dva centry. Ale ani jednou na míč nedoskočil welšský středopolař Aaron Ramsey.
82'
Swansea je v jedenácti lidech za míčem a zuby nehty se brání. Prozatím velmi úspěšně, Arsenal si velkou šanci nevytvořil.
81'
Mchitarjanův centr od levé postranní čáry se nestal ničím jiným než lahůdkou pro Łukasze Fabiańského.
80'
Po rychlé sérii přihrávek našel Özil Monreala. Ten už se chystal posílat finální centr, ale obrana Swansea mu to znemožnila.
79'
Po Ramseyho patičce míč posílal na malé vápno Mchitarjan, ale tam nikoho ze svých spoluhráčů nezastihl.
77'
Svůj pobyt na hřišti zahajuje Giroud ofsajdem. Swansea tak ušetří cenné vteřinky, které se jí mohou v závěru hodit.
76'
Na hřiště se podívá útočník Olivier Giroud, který bude mít za úkol ještě tohle utkání otočit. Odchází Alex Iwobi.
75'
Žlutou kartu dostává Mesut Özil (Arsenal FC).
75'
Tak vzrušení bylo nakonec při hlavičce Mchitarjana zbytečné. Armén byl totiž přistižen v ofsajdu.
74'
Teď ovšem mohl vyrovnat Henrich Mchitarjan! Jenže nový záložník Arsenalu ve své velké šanci selhal.
73'
Arsenal se stále nedokázal probrat z inkasované branky a nedostává moc Swansea do úzkých.
72'
Z levé strany poslal míč do vápna Monreal, ale Lacazetteho přehlavičkoval ve vzduchu Federico Fernández.
71'
Další tutovka pro Swansea! Dostal se do ní po míči za obranu Nathan Dyer, ale ten svou prudkou střelu po zemi otřel je o tyčku branky Arsenalu.
71'
Centr od rohového praporku dokázal odhlavičkovat Laurent Koscielny. Swansea se nyní brání tím nejlepším způsobem. Útočí.
70'
Čech míč vyboxoval ne zrovna jistým způsobem. Ten míč byl prudký a navíc v tomto počasí i mokrý.
69'
První standrdku Arsenal ubránil, ale čeká ho další po faulu Bellerína. Ten dostává i žlutou kartu.
67'
Kyle Naughton dokázal dostat tělo před Monreala a následně se nechal španělským obráncem faulovat. Standardka pro Swans.
66'
Je logické, že hráči Swansea se ještě více zatáhli a znovu se mohou plně soustředit na bránění. Tak jako se jim to povedlo nedávno proti Liverpoolu.
65'
Poprvé se do akce Arsenalu zapojil Henrich Mchitarjan. Bez přípravy pak pálil Alex Iwobi, ale jeho rána letěla nad branku.
64'
Dyar obral o míč Özila a zabrzdil akci Arsenalu. Ten bude ale vhazovat.
63'
Tak to je nepříjemné přivítání pro Henrika Mchitarjana. Nyní to bude i na něm, aby Arsenal ještě tento zápas otočil.
62'
Po hrubce Petra Čecha jde Swansea do vedení! Že by se na Liberry Stadium rodil šok? Mustafi přihrál na Čecha, který netrefil míč dobře a naservíroval ho pro JORDANA AYEWA. Ten nezaváhal a poslal svůj tým do vedení. Bez asistence.
61'
Rohový kop ale Arsenalu vůbec nevyšel.
60'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Mohamed Elneny, přichází Henrich Mchitarjan.
60'
Na centr Bellerína si na zadní tyč sbíhal Monreal, ale ještě před ním se k míči dostal Kyle Naughton. Roh pro Arsenal.
59'
Martin Olsson získal míč, ale jeho obranný odkop nedolétl ani za polovinu hřiště a míč mají znovu hosté.
58'
Na střídačce Arsenalu se už na svůj příchod na hřiště chystá nová posila Henrich Mchitarjan.
58'
Střílený centr Nathana Dyera z pravé strany schoval do svých rukavic Petr Čech.
57'
Ke střele se nakonec dostal německý záložník Mesut Özil, ale Fabianského v brance Swansea jen lehce protáhl.
56'
Po krátké odmlce jsme znovu zpátky, kde jsme byli. Arsenal krátkými přihrávkami trápí obranu Swansea.
55'
Přihrávka na Clucase na hrotu měla nápad, ale ten viděli i obránci Arsenalu a útočníka Swansea k míči nepustili.
54'
Xhakova přihrávka byla nepřesná a tak se hned domácí hnali dopředu. Jejich postup zastavil Egypťan Mohamed Elneny, který míč zahrál rukou. Za to vidí žlutou kartu.
53'
Následný rohový kop Arsenalu vypadal nebezpečně, ale prudký míč dokázala obrana Swans odvrátit.
53'
Do vápna z pravé strany nebezpečně servíroval míč Bellerín. Federico Fernández raději míč zahrál do autu.
52'
Iwobi se přes přehuštěný prostor před šestnáctkou Swansea neprosadil. Ani následná protiakce Swansea vůbec nikam nevedla.
51'
Kyle Naughton narýsoval centr na Clucase, ale ten byl ještě hodně daleko z branky a navíc hlavičkoval vedle.
50'
Alexandre Lacazette nedokázal udržet míč, obral ho o něj Alfie Mawson. Domácí budou vhazovat.
49'
Domácí stále dokáží velmi dobře vykrývat všechny místa pro přihrávku do jejich pokutového území. Obrázek hry se nemění. Arsenal kombinuje, ale není nebezpečný.
48'
Swansea už se hodně dlouho nedostala k míči, dál se velmi soustředěně brání soustavnému tlak Arsenalu.
47'
Arsenal začíná druhý poločas soustředěným držením míče, zatím daleko od šestnáctky soupeře.
46'
Druhý poločas začal beze změn v sestavách obou celků.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
První poločas skončil, do šaten se jde za stavu 1:1. Utkání zatím moc šancí nenabídlo, paradoxně jich měli více domácí fotbalisté. A to i přesto, že míč měl na kopačkách tradičně častěji Arsenal. Také to byli hosté, kteří se dostali jako první do vedení. Po Özilově centru se prosadil Monreal, ale o minutu později už to bylo 1:1. Čecha propálil ranou na přední tyč Clucas a český brankář si na rekordní dvousté čisté konto znovu musí počkat.
45+2'
45+1'
Swansea nikam logicky nespěchá a snaží se první půli dohrát s míčem na svých kopačkách.
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Po nepřesné přihrávce Mustafiho míč končí u Fabianského, který může v klidu rozehrát.
44'
Xhaka prokázal, že jeho levačka dokáže trefit míč hodně tvrdě. Ale tentokrát to také bylo velmi nepřesné. Je z toho jen odkop od brány Swansea.
43'
Monrealův centr z levé strany hlavou odvrátil Federico Fernández. Arsenal ale dál dobývá pokutové území domácích.
42'
Arsenal kopal standardní situaci z blízkosti rohového praporku. Hráči Swansea si ale poradili a znovu se přiblížili poločasové remíze.
41'
Elneny a Xhaka si vyměnili míč a nakonec vyzvali ke střele stopera Mustafiho. Jeho rána po zemi ale na branku domácích neprošla.
40'
Fer ukradl ve středu pole míč Ramseymu a i s trochou štěstí se dokázal dostat až ke střele. Ta už ale tak povedená nebyla. Byla hodně pomalá a Čech s ní neměl nejmenší problém.
39'
Nakonec celá akce Arsenalu končí je odkopem Fabianského od brány.
38'
Monrealova přihrávka Bellerína nenašla, ale hosté dál zůstávají v blízkosti vápna soupeře.
37'
Arsenal je na míči a bude se snažit vzít si své krátké vedení zpět.
35'
Tak uvidíme, co s utkáním dva slepené góly udělají. Jsme v podstatě opět na začátku.
34'
Je vyrovnáno, tak to bylo hodně rychlé! Özil ztratil míč, dostal se k němu Mawson. Ten pak poslal do šance SAMA CLUCASE, který propálil Čecha ranou na bližší tyč. Čech znovu na čisté konto č .200 nedosáhne. Asistence: Alfie Mawson.
33'
Arsenal právě vstřelil branku!
Arsenal jde do vedení a prosazuje se muž, který má z hráčů Gunners v poslední době asi největší formu! NACHO MONREAL využil nádherného centru Özila, který poslal z první ve skluzu do brány. Asistence: Mesut Özil.
31'
PO ztrátě Arsenalu se k míči dostal Jordan Ayew. Zakončení mu ale značně znepříjemnil zákrokem na hranici faulu Monreal.
31'
Domácí rohový kop přežili, ale dál se brání.
30'
A máme tu první střelu na branku! Z levé strany ohrozil Fabianského Iwobi. Polský brankář si připsal jistý zákrok a bude to roh pro Arsenal.
29'
Arsenal se ale ubránil díky Xhakovi, který míč odhlavičkoval.
28'
Po rohovém kopu rozehraném na krátko se ke střele zpoza vápna pravačkou dostal Alfie Mawson. Bude z toho další rohový kop.
27'
A tak mohli domácí velmi rychle přejít do protiútoku. Zprava přihrával do vápna Mike van der Hoorn. Míč tečoval Koscielny a pak ho odkopl do zámezí Elneny.
27'
Arsenal to zkoušel přes svou levou stranu, ale do pokutového zemí si cestu nenašel.
25'
Iwobi nedostal prostor pro střelu, a tak zůstává Łukasz Fabiański i nadále bez jediného zákroku. Obrana Swansea zatím pracuje dobře.
24'
Kyle Naughton fauloval, a tak budou hráči Arsenalu rozehrávat.
23'
Od obránců Arsenalu vzniká další postupný útok hostů.
22'
Nathan Dyer neměl šanci přejít přes přesilu obránců Arsenalu, a tak raději zvolil zpětnou přihrávku. Swansea pak o míč přišla.
21'
Martin Olsson se provinil faulem na polovině hřiště na Mesuta Özila. Byl to docela tvrdý zákrok, ale za žlutou kartu není.
20'
Domácí tým nyní do rozehrávky zapojuje i svého brankáře Łukasze Fabiańského. Ten v minulosti působil také v Arsenalu, kterému vychytal mimo jiné trofej v FA Cupu.
19'
Ki přihrával na Naughtona, ale ten byl těsně bráněn. Swans budou mít autové vhazování.
18'
Özil si na malém prostoru těsně před vápnem vyměňoval míč s Lcazettem, ale nakonec hosté přehustili ten prostor natolik, že se Arsenal znovu do šance nedostal.
16'
Ke střele ze střední vzdálenosti se odhodlal Korejec Ki, ale o malý kousek jeho střela po zemi proletěla vedla branky Petra Čecha.
15'
V následném protiútoku Arsenalu se nic důležitého nestalo, protože asistent sudího si všiml ofsajdu.
15'
Mohamed Elneny předvedl čistý skluz ve vlastním pokutovém území, ale bylo to hodně na hraně.
14'
Když jde ale do tuhého a hráči Arsenalu se začnou blížit pokutovému území hostů, Swansea zasáhne a nedovolí hostům vystřelit. Tak jako nyní Xhakovi.
13'
Přeci jen pomalu začínají hosté získávat územní převahu, Kolotoč tradičních krátkých přihrávek začíná.
12'
Ayewova zpětná přihrávka na nabíhajícího Dyera po pravém křídle byla nepřesná. Stala se kořistí Petra Čecha.
11'
Mesut Özil si došel pro míč do hloubi pole a zakládá útočnou akci Londýňanů.
10'
Dlouhá přihrávka na Lacazetteho byla hodně nepřesná. Tak se alespoň Francouz snaží znepříjemňovat domácím rozehrávku.
9'
Swansea se začátek utkání povedl, favorizovaný Arsenal zatím nemá míč častěji pod kontrolou, jak by se asi očekávalo.
8'
První velká šance zápasu a měli ji domácí! Dyer z pravé strany poslal míč na Alfieho Mawsona. Ten měl před sebou už odkrytou branku, ale zakončení mu zamezil skvělým obranným zákrokem Ramesy.
8'
Arsenal dokázal ubránit rohový kop Swansea, ale domácí jsou dál u míče.
7'
A tak mohli hned do rychlého protiútoku vyrazit domácí. Střela Jordana Ayewa byla sražena na rohový kop.
7'
Ramsey chtěl oslovit přihrávkou francouzského útočníka hostů Lacazetteho, ten byl však dobře pokrytý.
5'
Přihrávku, která měla vysunout rychlého křídelníka Arsenalu Iwobiho, zastavil Federico Fernández.
4'
Arsenal drží míč ve své moci a postupným útokem bude chtít dobýt obranu Swansea.
3'
První zajímavější přihrávku dopředu vymysleli domácí fotbalisté, ale jejich záměr přečetl francouzský stoper Arsenalu Laurent Koscielny, který je do šance nepustil.
2'
Začátek utkání je hodně rozvážný z obou stran. Oba týmy se nikam neženou, čekají trpělivě na svou šanci.
1'
Domácí fotbalisté drží míč na svých kopačkách, Arsenal zatím svým napadáním balón nezískal.
1'
Hráči obou mužstev už jsou na trávníku a pomalu se vše chystá k úvodnímu hvizdu.

Swansea City: Fabiański (C) – Naughton, van der Hoorn, F. Fernández, Mawson, M. Olsson – Clucas, Ki Song-jung, Fer, Dyer – J. Ayew.
Náhradníci: Nordfeldt – Bartley, L. Narsingh, T. Carroll, Routledge, Bony, T. Abraham.

Arsenal FC: Čech – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal – Ramsey, Elneny, Xhaka – Özil, A. Lacazette, Iwobi.
Náhradníci: Ospina – Chambers, Kolašinac, Mchitarjan, Maitland-Niles, Giroud, Nketiah.

Rozhodčí: Mason – Lennard, East.
Vzájemné zápasy

První vzájemný zápas těchto dvou týmů v této sezoně skončil vítězstvím Arsenalu na domácím hřišti 2:1. Swansea po prvním poločase díky Clucase překvapivě vedla, po poločase ale výsledek obrátili Kolašinac a Ramsey. Arsenal proti Swanse vyhrál poslední tři zápasy, na jejím hřišti vyhrál dokonce čtyřikrát z pěti posledních střetnutí.
Arsenal FC

Arsenal také nemůže být s dosavadním průběhem sezony spokojen. O titul už dávno nebojuje, jeho prioritou je umístění na pohárových příčkách, nejlépe pro Ligu mistrů. Jenže i tyto pozice Arsenalu unikají. V tuto chvíli jsou Gunners až šestí a na čtvrtý Liverpool ztrácí pět bodů. O bod před sebou mají Tottenham: Přesto je Arsenal blízko alespoň Evropské lize. To proto, že je ve finále Ligového poháru, ve kterém se utká s Manchesterem City. Pokud vyhraje, bude mít EL jistou, pokud zvítězí Man City, bude Evropskou ligu zaručovat i šesté místo v lize. Na sedmý Leicester má Arsenal náskok osmi bodů. Naposledy dokázal po třech zápasech znovu zvítězit, porazil 4:1 Crystal Palace. Petru Čechovi se znovu nepodařilo udržet rekordní dvoustou nulu. O víkendu měl Arsenal volno, protože v FA Cupu už nefiguruje, předtím dokázal porazit 2:1 Chelsea v semifinále Carabao Cupu. Na hřištích soupeřů Arsenal vyhrál jen třikrát z dvanácti utkání, pět prohrál.

Největší událostí zimy je pro fanoušky Arsenalu odchod Alexise Sáncheze do Manchesteru United. Výměnou za něj do klubu přišel arménský záložník Henrik Mchitarjan. Jeho debut by mohl proběhnout právě dnes. Dál se ještě v souvislosti s Arsenalem spekuluje o příchodu gabonského útočníka Pierra-Emericka Aubameyanga. Jeho příchod je na spadnutí a měl by být dotažen během nejbližších dnů, protože přestupní období končí už ve čtvrtek. Dortmund by měl vyinkasovat okolo 60 milionů liber. Spekuluje se o odchodu útočníka Oliviera Girouda do Chelsea, ale tahle dohoda není zatím blízko.
Swansea City

Swansey prožívá velmi špatnou sezonu, nemůže se stále odlepit ode dna ligové tabulky. Teď má k tomu už celkem blízko, protože je poslední jen vinou horšího skóre oproti West Bromwichi. Oba mají shodně dvacet bodů. Na první nesestupové místo, které okupuje v současnou chvíli Stoke City, ztrácí Swansea tři body. Aktuální forma welšského týmu není špatná, Swans z posledních čtyř duelů jen jeden prohráli, to když nestačili na silný Tottenham. Naopak zvítězit dokázali nad Watfordem a naposledy nad Liverpoolem. To byl prvotřídní šok. Na domácím stadionu Swansea vyhrála jen tři z dvanácti utkání a sedmkrát prohrála. Vstřelila doma pouze sedm branek.

Na přestupovém poli je zatím Swansea nečekaně neaktivní, nepřivedla žádné nové hráče, ani se žádných nezbavila. Zájem má údajně o liverpoolského útočníka Markoviče.
Zdravím a vítám všechny fotbalové příznivce u sledování on-line přenosu 25. kola anglické Premier League mezi týmy Swansea City a Arsenal FC. Zápas se odehraje na stadionu Liberty Stadium ve Swansea.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.