Premier League - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fulham : Tottenham - 16. března 2024   18:30

Fulham
42' Muniz (A. Robinson) • 49' Lukić (Castagne) • 61' Muniz
3:0
(1:0)
Fulham
Leno (C) – Castagne (82. Tete), Adarabioyo, Bassey, A. Robinson – Palhinha, Lukić (82. Reed) – Willian, A. Pereira (72. H. Wilson), Iwobi (82. Decordova-Reid) – Muniz (64. Jiménez).
Rodák – Cairney, Ream, A. Traoré.
Jones
Craven Cottage, Londýn
Tottenham
Vicario – Porro, Romero, Drăgușin, Udogie – Bissouma (66. Højbjerg), P. Sarr (66. Bentancur) – Kulusevski, Maddison (66. Werner), Br. Johnson (80. Richarlison) – Son Hung-min (C) (87. Lo Celso).
Austin – B. Davies, Emerson Royal, Skipp.

Skončil nám zápas 29. kola Premier League mezi domácím Fulhamem a hostujícím Tottenhamem. Domácí fotbalisté předvedli mimořádně dobrý výkon a ve velkém stylu vyhráli nad svým městským rivalem jednoznačně 3:0. Střelecky se prosadili Muniz (2) a Lukić.
90+7'
90+6'
Za vzájemnou strkanici a následné dohady dostali žluté karty Reed a Bentancur.
90+6'
Další pokus o útočný výpad Spurs končí hvizdem rozhodčího – ofsajd.
90+4'
Technický pokus Tima Wernera v pohodě do rukavic lapil Bernd Leno.
90+4'
Hosté by chtěli alespoň jeden vstřelený gól, čas se jim ale nadále velmi krátí.
90+2'
Domácí teď drží balon ve středu pole a po očku sledují časomíru na Craven Cottage.
90'
Richarlison si ve vápně hezky zpracoval balon, pak ale velmi slabě vystřelil a Leno neměl problém.
90'
Právě odstartovala poslední minuta normální hrací doby dnešního zápasu.
88'
To potvrdil Pedro Porro, jehož centr mířil totálně mimo a bude z toho odkop od Lenovy brány.
88'
Domácí ale i přes šanci Richarlisona v pohodě kontrolují závěr zápasu. Tady už žádné velké drama neuvidíme.
87'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Son Hung-min, přichází Giovani Lo Celso.
87'
Rodrigo Bentancur poslal do vápna centr na Kulusevskiho, který ho hlavou vrátil přesně na nohu Richarlisona. Ten v gólové pozici zamířil mimo!
85'
Hosté jsou opět u balonu, zatím ale velmi daleko od brány, kterou střeží Bernd Leno.
83'
Richarlison se dostal do zakončení, jeho pokus byl ale zblokovaný a navíc byl signalizovaný ofsajd.
82'
Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází Saša Lukić, přichází Harrison Reed,
ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Bobby Decordova-Reid,
ze hřiště odchází Timothy Castagne, přichází Kenny Tete.
81'
Do konce normální hrací doby chybí něco málo přes deset minut a zatím to vypadá, že to domácí v pohodě zvládnou.
80'
ze hřiště odchází Brennan Johnson, přichází Richarlison.
79'
Brennan Johnson postrčil Palhinhu a ten následně srazil Sona. Je z toho ale žlutá karta pro hostujícího hráče Johnsona.
78'
Hráči Fulhamu velmi šikovně zpomalují hru, a to je přesně to, co hraje ve prospěch domácího celku.
76'
Teď se hraje ve středu pole. To je asi prostor, který domácím maximálně vyhovuje.
75'
Antonee Robinson posílal do vápna střílený centr, hostující defenziva ale balon odehrála.
74'
Hosté stále drží balon, jenže šance nepřicházejí a čas se Tottenhamu rychle krátí.
72'
ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Harry Wilson.
71'
Proti střele Rodriga Bentancura v pohodě zasáhl domácí gólman Leno.
70'
Hosté teď svého soupeře přehrávají. Aby také ne, musí hrát vabank, protože ztrácejí tři góly.
69'
Brennan Johnson poslal do vápna střílený pas na Tima Wernera, který ale nedokázal míč usměrnit do brány.
68'
U balonu byl nyní Son, jeho pobídku ale nikdo ze spoluhráčů do brány neposlal.
66'
ze hřiště odchází James Maddison, přichází Timo Werner,
ze hřiště odchází Yves Bissouma, přichází Pierre-Emile Højbjerg,
ze hřiště odchází Pape Matar Sarr, přichází Rodrigo Bentancur.
66'
Hosté možná lehce vycítili, že by pro ně mohlo být dobré místo inkasovaného gólu na 4:0 vstřelit gól na 3:1 a tlačí se hodně do útoku.
64'
Fulham právě vstřelil branku, která ale neplatí!
Po rohovém kopu pálil João Palhinha, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Jenže v cestě stál také spoluhráč Raúl Jiménez, který byl v ofsajdu a navíc který balon lehce tečoval. Tato branka platit nemůže.
64'
ze hřiště odchází Rodrigo Muniz, přichází Raúl Jiménez.
63'
Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Yves Bissouma).
61'
Fulham právě vstřelil branku!
Domácí vedou již 3:0! Po pasu od rohového praporku se míč dostal k Calvinu Basseymu, který z otočky poslal míč do tyče. Míč se následně odrazil přímo k RODRIGU MUNIZOVI, který v tísni dotlačil balon do brány.
60'
Alex Iwobi poslal do vápna fantastický pas na Timothyho Castagneho. Ten se dostal až do zakončení, ale ranou z úhlu brankáře nepřekonal.
57'
Další ostřejší faul předvedl nyní Pape Matar Sarr. I když to byl opravdu ostrý zákrok, tentokrát se to obešlo bez karty.
56'
Následný přímý kop domácích mířil do ofsajdu na Drăgușina. Rozehrávat tak bude domácí gólman Bernd Leno.
55'
João Palhinha poslal k zemi důrazně Jamese Maddisona a dostává žlutou kartu. Je to již dvanáctá žlutá karta letošní sezony pro tohoto domácího středopolaře.
54'
Radu Drăgușin musel nyní skluzem zastavovat rodící se brejk domácích. Dobře skočil pod nohy Willianovi a míč odehrál do zámezí.
53'
Na hrací ploše zůstal sedět Andreas Pereira, který má problém s pravou nohou. Musí být ošetřovaný.
52'
Hosté jsou průběhem zápasu lehce zaskočeni a nyní se jim tedy vůbec nedaří.
50'
Domácí jsou při chuti a znovu se tlačí do útoku.
49'
Alex Iwobi posunul na pravé křídlo balon na Timothy Castagneho, jehož tvrdý střílený centr na přední tyči skvěle nohou do brány usměrnil SAŠA LUKIĆ.
48'
Ve středu pole byl u balonu Son. Byl ale nedovoleně atakovaný a i když se hra nepřerušila a u míče jsou nadále hráči Spurs, hostující útočník cítí bolest v pravé noze.
47'
Andreas Pereira z pravé strany posílal centr do vápna, gólman Vicario byl ale pozorný.
46'
Destiny Udogie nyní předvedl velmi důležitý zákrok, když hlavou prodloužil za sebe do zámezí. Následuje roh.
46'
Hráči se již pomalu trousí zpět na trávník, zápas bude pokračovat druhým poločasem.
Máme za sebou první poločas utkání mezi Fulhamem a Tottenhamem. Sledovali jsme průměrný fotbal, který moc šancí nepřinesl. Spokojenější budou samozřejmě domácí, kteří vedou po první půli 1:0.
45+2'
45+2'
Centr Jamese Maddisona nebezpečný nebyl, je tu konec prvního poločasu.
45+2'
Po standardce tady bude ještě jedna, tentokrát v podobě rohového kopu.
45+2'
Destiny Udogie byl nyní pro změnu faulovaným hráčem a hosté mají ještě jednu šanci v závěru první půle.
45+1'
Andreas Pereira centroval do pokutového území, avšak k zakončení se nikdo ze spoluhráčů nedostal.
45'
Timothy Castagne byl nyní faulovaný Destiny Udogiem a bude z toho ještě jedna standardka pro domácí celek.
44'
Domácí jsou po rozehrávce znovu nastěhovaní na polovině Spurs, hosté se musí bránit.
42'
Antonee Robinson poslal do vápna Tottenhamu přesný centr na RODRIGA MUNIZE, který ve velké pohodě uklidil balon za bezmocného Vicaria! Domácí Fulham vede 1:0!
41'
Jen o malou chvilku později byl faulovaný Maddison a hosté budou nadále u balonu.
40'
Kulusevski dostal nyní stehnem do slabin a jen těžko se dostává na nohy.
40'
Son se ve středu pole tvrdě srazil s Palhinhou. Je pískáno v neprospěch hostů.
39'
Opět stejný obraz hry. Hosté po zisku balonu kombinují v okolí půlící čáry a rozhodně se nikam neženou.
37'
Rozhodčí Jones nyní domlouval dvojici Lukić – Maddison. Vše se ale obešlo bez karet.
36'
Zatímco hosté spoléhají na přípravnou fázi hry a postupný útok, domácí naopak hned po zisku balonu spěchají do útoku.
35'
Míč teď doputoval až k brankáři Guglielmovi Vicariovi, ten v pohodě zakombinoval se svými spoluhráči.
33'
Hosté jsou nastěhovaní na polovině Fulhamu, zatím se jim ale nedaří dostat se k ohrožení brány Bernda Lena.
31'
Teď sledujeme hlavně boj o každý metr hřiště. Nikdo nechce zbytečně chybovat.
29'
Stále platí, že lepší jsou o něco málo domácí fotbalisté. To nic nemění na tom, že stav zápasu je ale nadále 0:0.
27'
James Maddison poslal na levé křídlo míč na Brennana Johnsona, ten ale nezamířil příliš dobře a i když to byl pokus z velmi dobré pozice, zamířil jen do náruče gólmana.
26'
A další zakončení! Teď to byl Iwobi, kdo z pravé strany přihrál na hranici vápna Willianovi, ten ale zamířil jen doprostřed brány.
25'
Hned z protiútoku se ke střele dostal Son, míč ale poslal nad bránu.
24'
Antonee Robinson z levé strany předložil balon na malé vápno Munizovi, ten ale patičkou prakticky nezakončil.
23'
Saša Lukić se na pravé straně hřiště zapojil do útočné akce, jeho zpětná přihrávka se ale k Munizovi nedostala.
21'
Po delší době teď balon na svých kopačkách drží fotbalisté Tottenhamu, jenže až k bráně soupeře se nedostávají.
19'
Stále sledujeme fotbal hraný ve vysokém tempu. Teď ale čekáme na nějakou zajímavější akci a jedné nebo druhé straně.
17'
Timothy Castagne zastavil ve středu pole Jamese Maddisona a je z toho faul.
15'
Na pravé straně se až skoro na hranici vápna dostal k balonu Iwobi, svůj nepřesný přízemní pas poslal ale jen do míst, kde nikdo ze spoluhráčů nebyl.
14'
Po levé straně vnikal až do vápna Antonee Robinson, jeho střílený centr do vápna zablokoval gólman Guglielmo Vicario.
12'
Následný rohový kop v podání Andrease Pereiry si defenziva hostů pohlídala a i když měli hráči Tottenhamu problémy, dokázali míč odvrátit mimo vápno.
11'
Iwobi posunul do vápna balon na Sašu Lukiće, který pálil z velmi dobré pozice. Gólman Guglielmo Vicario byl ale pozorný a balon vyrazil na roh.
10'
Hosté měli možnost kopat přímý kop z pravé strany, centr do vápna ale zakončení nepřinesl a po krátké mezihře je signalizovaný ofsajd.
9'
Po rohovém kopu hosté chtěli zahrát signál a rychlou kombinací chtěli překonat defenzivu soupeře, to se jim ale nepovedlo.
8'
Teď tu bude první roh pro Spurs.
7'
Hosté se stále hledají, potřebovali by se také přiblížit k vápnu soupeře.
6'
Domácí fotbalisté začali dnešní zápas lépe a jsou častěji na balonu. Navíc se tlačí až do vápna soupeře a Tottenham se jen brání.
4'
Destiny Udogie fauloval ve středu pole, domácí rychle rozehráli.
3'
Po následném rohovém kopu se domácí celek k dalšímu zakončení již nedostal.
2'
Domácí měli hned v úvodu velké šance. Z úhlu pálil Rodrigo Muniz, jehož pokus byl zblokovaný. Míč se odrazil k Andreasi Pereirovi, který zamířil i díky tyče defenzivy těsně mimo.
1'
Hráči obou týmů nastupují na hrací plochu.

Fulham FC: Leno (C) – Castagne, Adarabioyo, Bassey, A. Robinson – Palhinha, Lukić – Willian, A. Pereira, Iwobi – Muniz.
Náhradníci: Rodák – Cairney, Decordova-Reid, Jiménez, Ream, Reed, Tete, A. Traoré, H. Wilson.
Trenér: Marco Silva

Tottenham Hotspur: Vicario – Porro, Romero, Drăgușin, Udogie – Bissouma, P. Sarr – Kulusevski, Maddison, Br. Johnson – Son Hung-min (C).
Náhradníci: Austin – Bentancur, B. Davies, Emerson Royal, Højbjerg, Lo Celso, Richarlison, Skipp, Werner.
Trenér: Ange Postecoglou

Rozhodčí: Jones.
Tottenham Hotspur

Tottenham jde do derby v dobrém rozpoložení, když před týdnem zvládl velmi důležité utkání v boji o první čtyřku, když zvítězil ve Villa Parku nad Aston Villou jasně 4:0, čímž se čtvrtým Villans přiblížil na rozdíl pouhých dvou bodů, navíc Tottenham ještě má k dispozici dohrávku na Chelsea.

Od prohry v Brightonu v závěru prosince Tottenham prohrál z osmi ligových zápasů jediný, když v polovině února nestačil na Wolves, tedy posledního přemožitele i Fulhamu.

Utkání ve Villa Parku mělo pro Tottenham snad jedinou kaňku, kterou bylo zranění Mickyho van de Vena, ten si poranil zadní stehenní sval a dnes určitě bude chybět. Na marodce se tak připojí k Sessegnonovi, Solomonovi a náhradnímu brankáři Forsterovi. Svůj debut v základní sestavě by si tak měl odbýt Radu Dragusin.
Fulham FC

Fulham se potýká s nevyrovnanou formou, což dokázal třeba na přelomu února a března, kdy sice zvítězil 2:1 nad Manchesterem United na Old Trafford a následně smetl 3:0 Brighton, naposledy však prohrál 1:2 na Molineux s Wolves a znovu tak navýšil svoji ztrátu na horní polovinu tabulky.

Aktuálně jsou Chalupáři na dvanáctém místě se ziskem 35 bodů za bilanci 10-5-13, na desátý Newcastle ztrácejí pět bodů. Na Craven Cottage se Fulhamu vcelku daří, ze čtrnácti zápasů tu vyhrál osm a v bilanci domácích zápasů je osmý nejlepší v Premier League.

Fulham do zápasu vstupuje v kompletní sestavě, Marcu Silvovi už je k dispozici i Raúl Jimenez, jenž kvůli zranění stehna chyběl od konce ledna.
Hezký večer při sledování přenosu utkání 29. kola anglické Premier League, v londýnském derby Fulham přivítá Tottenham.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.