Utkání skončilo. Viděli jsme dnes dva naprosto rozdílné poločasy. Zatímco ten první měl s kvalitním fotbalem jen pramálo společného. Ten druhý díky rychlé brance domácích byl kvalitní a nabídl dobrou podívanou. Utkání nakonec končí remízou 1:1, i když trochu více by si výhrou zasloužili domácí. Těm se nepovedlo několikrát z dobrých šancí skórovat a jejich ojedinělé zaváhání v obraně potrestal Di Natale. Já se s Vámi tímto loučím a těším se znovu na počtenou.
90+3
Hraje se poslední minuta utkání. U míče jsou hosté.
90+2
Poslední minuty jsou trochu hektické. Centr hráčů Udinese byl přetažen. To mohla být dobrá šance.
90+1
Bologna to ještě zkouší dopředu, je to už opatrný útok, nikdo nechce riskovat.
90+1
Tři minuty se nastavují nad rámec hrací doby.
90
Vše ukončuje útočný faul. Agliardi vykopává.
90
Je tam ještě nejaká diskuze mezi hráči a rozhodčím.
90
Roh pro hosty.
89
Dobrá šance Udinese. Roberto Pereyra se dostal k zakončení a vypálil kousek vedle!
88
Akce domácích s pádem který rozhodčí posoudil jako simulování.
87
Zápas se vyloženě dohrává. Tempo polevilo. Branku nejspíše již neuvidíme.
85
Sorensen (BLG) je dalším na seznamu žlutých hříšníků. Jeho zákrok přišel poždě. On to uznal, omluvil se protihráči a pokračuje se ve hře.
84
Ačkoliv byla hra ve druhém poločase zajímavá. Poslední minuty už tak nejsou. Trochu to působí, jako by oběma celkům vyhovovalo skóre 1:1. Hraje se opět na středu hřiště a trochu se nám obraz vrátil do prvního poločasu.
83
Je to trochu opatrný fotbal. Už se neútočí v tolika lidech dopředu. Hlavně neudělat chybu.
82
Už i Bologna se otrkala a také se snaží o jakousi ofenzivní hru. Myslím, že tento zápas spěje k remíze. Alespoň herní obraz k tomu odpovídá.
79
Střelec branky Di Natale je střídán. Místo něj nastupuje Marco Davide Faraoni
78
Stoper Bologni musel odkopávat míč do zámezí před dorážejícím útočníkem. Udinese dnes chtějí všechny tři body.
77
Fauly na obou stranách a hra se trochu kouskuje.
76
Ten byl přetažen. Udinese branka hodně nakopla a od té doby nedali vůbec domácím míč do držení.
76
Rohový kop pro hosty.
73
Udinese právě vstřelilo branku!

Tak to je pro dobře hrající domácí studená sprcha. Jeden z obránců propadl při centru a ANTONIO DI NATALE potvrdil svoji roli zabijáka. Je vyrovnáno.
72
Bologna využívá poslední možnosti střídání. Odchází Gabbiadini a přichází Kone.
70
Bologna v této fázi hry ovládá dění na trávníku, drží více míč a hostům skoro nic nedovoluje. Je sympatické, že nehraje na držení výsledku, ale tlačí se do ofenzívy.
68
Gabriele Angella (UDI) se nechal obehrát a pak už jeho zákrok nohou nebyl na míč a jen na nohu protihráče. Zasloužená žlutá karta.
69
Rohový kop pro domácí.
68
Daiamanti je hladový po brankách, vzal si míč a z hranice vápna to zkusil přímo. Střela mu nesedla.
66
Velké vzrušení před brankou Udinese. Nejdříve nadýchaný centr na Gilardina vykopl obránce, poté se domácí dožadovali rohového kopu, všemu však předcházel ofsajd na který byl hlavní rozhodčí upozorněn a pokračuje se odkopem od branky.
65
Střídání Udinese. Lazzari odchází a jeho místo zaujal Ranegie.
64
Dva rychlé protiútoky na obou stranách, ten domácích vyřešil krajní orbánce, který vystihl kličku a ten hostí nepřesný pas, pro který si stihl dojít Agliardi.
62
Jejich akce končí střelou Maicosuela nad branku. Obrana domácí dokýže včas zahustit prostor a kombinace je velmi obtížná. Hosté to proto zkouší střelbou z dálky.
61
U míče jsou hosté. Pokouší se o vyrovnání.
61
Gilardino předvedl pěknou ekvilibristiku s míčem, kdy si ho několikrát předkopl do vzduchu a zbavil se tak obránce.
60
Už o něj přišli a domácí si také mohou zaútočit.
59
Udinese opět s míčem u branky soupeře.
59
Míč ukořistil brankář Agliardi a uklidňuje situaci.
58
Dlouhé obléhání branky Bologni. Vše nakonec končí rohovým kopem.
57
Jejich akce vedla k nebezpečnému centru po zemi srkz vápno! Jen se štěstím pro domácí na něj nikdo svou nohou nedosáhl.
57
Hosté jsou u míče. Snaží se o aktivní pojetí hry. Chtějí vyrovnat.
56
Fotbal probudil i diváky a ti ženou svůj tým dopředu.
54
Další obrovská šance domácích! Střela z dorážky byla na poslední chvíli sražena mimo. Už to vypadalo, že skončí v brance!
53
Basta (UDI) to zkusil, jeho střela šla moc vysoko.
53
A na druhé straně aktivní Di Natale. Musel zasahovat Agliardi! Najednou je to fotbal jak od jiných týmů. Hraje se atraktivní ofenzivní podívaná.
52
A Diamanti si mohl připsat druhý zásah! Střela šla kousek vedle!
50
Hosté reagují na vzniklou situaci střídáním. Odejde Emmanuel Agyemang Badu, příjde Roberto Pereyra.
48
Mathias Abero (BLG) dostává žlutou kartu za simulování. Chtěl vybojovat penaltu.
45
V poločase došlo ke střídání na straně domácích. Ze hřiště odešel Michele Pazienza a nahradil ho Rene Krhin
47
Jakoby na trávník nastoupilo jiné mužstvo! Domácí táhli další akci, kterou zhatila jen trochu delší přihrávka než bylo potřeba, jinak by šel hráč sám na branku.
46
Bologna právě vstřelila branku!

No tak to byl úvod z říše snů! Hned první akce jak z učebnice končí brankou. Domácí zatáhli míč po křídle, následovala přesná přihrávka na ALESSANDRA DIAMANTIHO a ten přesně poslal míč do protipohybu brankáře!
46
Hráči už nastupují z tunelu na trávník.
První poločas je za námi a pokud bych ho měl shrnout jedním slovem, musel bych použít slovo nuda. Dočkali jsme se jedné střely na branku, které byla ještě velmi chabá a jinak sledujeme boj na středu hřiště, kdy ani jeden z týmů není schopen nějak překvapit soupeře. Doufejme, že druhý poločas nabídne lepší fotbal.
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
45+3
Útočný faul domácích. Rozehrávají hosté a to bude asi poslední v tomto poločase.
45+2
Ani jeden z týmů se už nějak nesnaží. Poločas se jen dohrává.
45
Nastavují se tři minuty.
44
Akce byla na výhodu rozhodčího. Protože předtím se provinil Manolo Gabbiadini (BLG) a dostává žlutou kartu. Těch už je nějak hodně. Aby zápas nekončil jeden z týmů v deseti lidech.
44
Udinese po dlouhé době předvedlo nějakou kloudnou akci. Ta skončila střelou do brankáře, který ji v pohodě chytil.
43
Gilardino (BLG) v ofsajdu.
42
Bologna má o něco málo více ze hry. Snaží se o vytvoření mírného tlaku. Nepřesnosti ji v tom ovšem zrazují.
40
Poločas se pomalu naklání do poslední pěti minutovky. Je to stále ve stejném duchu. Nudná podívaná bez šancí, kdy jsme se dočkali jediné přímé střely na branku a to ještě velmi slabé. Je to boj na středu hřiště. Branka by fotbalu velmi pomohla, ale bez střelby se jí asi nedočkáme.
39
Boje na středu hřiště se začínají trochu přiostřovat a je z toho další žlutá. Allan (UDI) je hříšníkem.
38
Di Natale poslal následný přímý volný kop nad branku.
37
Poté se dostali Udinese znova k míči a Allan se zbavil obránce, který musel zatáhnout za brzdu a skluzem ho zastavit. Žlutá karta pro Mikaela Antonssona.
37
Roh byl ubráněn a protiútok Udinese také.
36
34
Další z mnoha nepřesných přihrávek. Vzhledem k tomu, že domácí dali v minulém utkání branku Juventusu a předtím Interu. Museli se asi prezentovat jiným fotbalem. Zatím nevystřelili na branku.
33
Nepřesnosti na obou stranách. Míč je v moci domácích. Hodně daleko však na dostřel.
31
Trochu se nám to začíná probouzet. Gilardino (BLG) hlavičkoval a jeho střela byla sražena na roh.
31
Bologni se nedaří kombinace, vždyčky přijde něčí chybná přihrávka a musí začínat znova.
30
Snad první větší závar v zápase! Hosté poslali centr do vápna z levé strany, ten byl sražen a následovala střela z voleje, do obránce a druhý pokus také do obránce.
28
Hra se odehrává převážně na středu hřiště. Je to stále ve stejném duchu. Obrany dominují.
26
Domácí střídají. Nejspíše z důvodu zranění odchází Morleo a nahradil ho Mathias Abero.
25
Už to vypadalo na nebezpečný brejk Udinese, kvalitní obraná hra tomu zamezila.
24
Souboj u rohového praporku na půlce hostí vítězí obránce Udinese. Následuje tedy odkop od branky a posléze další boj na středu hřiště.
23
První poločas je za svojí půlkou a pokud to takhle půjde dál, branky se asi jen tak nedočkáme.
22
Pazienza (BLG) leží na trávníku po vzdušném souboji. Už se zvedá a pokračuje ve hře.
21
Útočný faul Bologni na brankáře Brkice. Ten rozehrává. Bologna to zkouší hodně vzduchem, zato hosté hrají po stranách a poté centrují a z toho jde většina míčů na Di Nataleho. Trochu tady máš míč a něco vymysli.
20
První střela v zápase! Tu měl na svědomí hostující Di Natale. Brankáře vystrašit nemohla, ten ji v pohodě likviduje.
19
A na druhé straně také míč z odkopla obrana. Obrany dnes dominují.
19
Menší vzrušení na hranici pokutového území hostí, kde byl tuhý boj o míč. Hosté ho nakonec odkopli.
18
Dlouhý pas Bologni končí nepřesností a navíc byl do ofsajdu.
17
Domácí jsou u míče. Je to takové přelévání hry ze strany na stranu. Nikdo nemá vyloženě převahu a nikdo také nedokáže najít cestu přes obranu soupeře. Je to hodně defenzivní podívaná.
15
A už se nám na trávníku žlutí. Domizzi hasil rychlý brejk a doslova sestřelil Diamantiho. Pro hráče Udinese tedy následuje logicky žlutá karta.
14
Nepřesná přihrávka domácích a míč v moci brankáře Brkice. Ten rozehrává. Udinese se pokouší o útočnou akci.
14
Pomalu první čtvrt hodina za námi a ještě jsme se nedočkali přímé střely na branku. Je to hlavně boj na středu hřiště.
13
Ten byl sice zahrán. Akci však přerušuje pískot rozhodčího pro útočný faul. Agliardi vykopává.
12
Je z toho další rohový kop.
12
Vyhlavičkován do bezpečí z pohledu domácích. Udinese teď obléhají branku soupeře.
12
První roh utkání pro hosty.
11
Pokus najít centrem Di Nataleho vyhlavičkovala domácí obrana. Udinese najednou ovládá hru. Sice si nevytváří šance, ale drží míč.
9
Hra se vrátila na střed hřiště. Tlak domácích už skončil a hra se vyrovnala. Hraje se daleko od obou branek.
8
Diamanti předvedl svoji kvalitu a vysloužil si potlesk publika. Kdy vzal míč na středu, obehrál dva hráče a nahrával. Posléze domácí však o míč přišli. Následovala první nebezpečnejší akce hostí. Di Natale vypálil mimo branku.
8
Hostům se nedaří dostat se přes záložní řadu domácích.
7
Akce Udinese hodně rychle skončila a opět hrají domácí. Nejvíce jsou vidět Diamanti a Gilardino.
6
Diamanti (BLG) to zkusil přímou střelou na branku. Ta šla do boční sítě.
6
Gilardino (BLG) byl faulován na hranici vápna. Je z toho nebezpečná situace. Následuje centr do vápna.
4
Před Diamantim opět rychlejší brankář Udinese Brkic. Bologna je daleko více aktivnější než Udinese a ovládá hru.
4
A už se nám na fotbale trochu tvrdí muzika. Angello (UDI) předvedl tvrdý skluz na žlutou. Tu však nedostal a vyvázl jen s napomenutím. Domácí budou rozehrávat.
3
Trochu více ze hry mají zatím domácí. Udinese to zkouší dlouhými pasy, to si vše obrana hlídá.
3
Nakonec z toho byl dlouhý pas na Gilardina. U míče byl rychleji brankář Udinese.
3
U míče jsou domácí. Pokouší se o kombinaci na polovině soupeře.
2
Pokus najít dlouhou kolmicí Di Nataleho (UDI), ten byl zdvojen a o míč přišel.
1
Akci Udinese kazí chybná přihrávka. Zatím je to oboustranný boj na středu hřiště. Je to opatrný úvod.
1
Úvodní výkop patřil domácím, ti se hned pokusili o rychlý útok, ale o míč přišli a hrají hosté. Ti svoji akci zakládají až od svého brankáře.
1
Hráči si již podali ruce a utkání co nevidět začne.

Bologna FC: Agliardi - Garics, Cherubin, Antonsson, Taider, Perez, Morleo, Sorensen, Gabbiadini, Gilardino, Diamanti

Udinese Calcio: Brkic - Coda, Angella, Domizzi, Armero, Agyemang Badu, Basta, Maicosuel, Lazzari, Allan, Di Natale

Rozhodčí: M. Bergonzi‎.
Jakého výsledku se dočkáme dnes, kdy je utkání pro oba celky nesmírně důležité, se dozvíme v zápase samotném, ten začíná v 15h a já se v tuto dobu přihlásím s komentářem.
Poslední vzájemné tři zápasy mezi těmito celky skončily dvakrát výhrou Udinese a jednou remízou.
Udinese Calcio:
Těm se stejně jako Bologni vstup do sezóny nepovedl. Tento ambiciózní tým, zvyklý hrát evropské poháry se ze začátku trápil, což dokazuje jeho umístění v tabulce. Je až na desátém místě tabulky s třinácti body z deseti zápasů. V posledních třech kolech, však jakoby trochu Udinese nastartovalo, kdy získali z posledních tří zápasu 7 bodů. V posledním zápase Udinese remizovalo doma s Catánií. Největší hvězdou v kádru Udinese je útočník Antonio Di Natale. Celkově je kádr poskládán spíše z méně známých hráčů, tvořících dobrý a kompaktní tým.
K představení obou týmu.
Bologna FC:
Domácím se vstup do soutěže nepovedl. Z deseti zápasů mají aktuálně na svém kontě pouze 7 bodů a bilanci tří porážek po sobě. Nutno ovšem dodat, že Bologna měla velmi obtížný los, kdy v minulém kole hrála na Juventusu a v předminulém doma s Interem Milán. V obou těchto zápasech dokázal tento tým skórovat. Pokud vyberu tři největší hvězdy v sestavě Bologny, je to Tiberio Guarente, tento defenzivní záložník hrál v minulé sezóně za Inter Milán a je to chilský reprezentant. Dále je to Alessandro Diamanti, což je Italský reprezentant, který si zahral i na Euro 2012 a posledním do party je útočník Alberto Gilardino. Toho asi netřeba představovat, jen dodám, že se jedná také o reprezentanta Itálie. Kádr Bologny tedy není zrovna papírově slabý, proto si myslím, že tento tým má na lepší umístění v tabulce, než hrát o záchranu.
Ještě jednou Vás vítám u online textového přenosu. Dnes máme na programu utkání 11. kola Serie A mezi týmy Bologna FC a hostujícím celkem Udinese Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62