Z italského fotbalu je to ode mě pro dnešek vše. U dalšího zápasu Serie A se s Vámi těší komentátor Tomáš Reiner, který Vám v tuto chvíli přeje příjemný zbytek večera či dobrou noc! Na shledanou.
Na Stadio Renato Dall'Ara je dobojováno. Juventus vítězí v předehrávce 15. kola na hřišti Bologni a zvyšuje své vedení na čele Serie A před druhým AS Řím na šest bodů. O osudu utkání rozhodl ve 12. minutě Vidal, po němž se v samotném závěru zápasu prosadil Chiellini. Konečný výsledek. Bologna 0 Juventus 2.
90+3
Cristaldo mohl alespoň snížit, k přesné hlavičce mu scházely centimetry.
90+2
Žádný z útočníků se v dnešním zápase prosadit nedokázal, a tak to na sebe musel vzít obránce Chiellini, který s největší pravděpodobností rozhodl o osudu dnešního zápasu.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90
Juventus právě vstřelil branku!
GIORGIO CHIELLINI pečetí výhru Juve!! Tevez rozehrál rohový kop, na který si na přední tyč skvěle sběhl Chiellini a přesnou hlavičkou na bližší tyč zvýšil na 2:0. Curci si na míč sice sáhl, vyrazit ho ale nedokázal.
89
Bologna připravila poslední střídání. Hřiště opustil Bianchi, kterého nahradil Alibec.
88
Cristaldo se dostal na zadní tyči k hlavičce, s níž si Buffon hravě poradil.
88
Poslední Llorenteho šance byla tou největší.
87
Llorente měl v dnešním zápase několik velmi dobrých šancí, žádnou z nich ale zatím nedokázal proměnit.
86
Llorente dostal krásnou přihrávku za obranu, po níž se ocitl v tváří tvář Curciho! Ten ale jeho následnou střelu dokázal fantastickým zákrokem zneškodnit.
85
Isla našel v šestnáctce dobrým pasem Llorenteho, jehož následnou přízemní střelu dokázal Curci vyrazit!
84
Cristaldo se snažil prosadit po pravé straně, Juventus se ale ubránil a navíc vybojoval autové vhazování.
83
Marchisio fauloval u postranní čáry a uviděl žlutou kartu, kvůli níž přijde o příští ligový zápas.
82
Diamanti se dostal po centru za zadní tyč k hlavičce, která skončila těsně mimo! Nyní byla Bologna blízko vyrovnání.
82
Marchisio vybojoval u rohového praporku míč a odkopl míč do bezpečí.
81
Tevez se nedokázal otočit s míčem a hráči Bologni ho o něj připravili.
80
Bianchi zkusil štěstí z úctyhodné vzdálenosti, jeho pokusu ale scházela přesnost.
80
Chielliniho centr z pravé strany odvrátil pozorný Mantovani.
80
Z následného rohového kopu Juve nic nebylo.
79
Marchisio v obrovské šanci! Marchisio se dostal v pokutovém území ke střele, kterou Curci dokázal skvělým zákrokem zneškodnit.
78
Ogbonna, Barzagli...
78
ROHOVÉ KOPY: Bologna 7 Juventus 4
77
Bianchi hledal na zadní tyči Diamantiho, jeho pas byl ale příliš dlouhý.
76
Do konce zápasu zbývá necelých 15 minut plus nastavení. Juventus stále vede na hřišti Bologni těsně 1:0.
76
Diamanti rozehrál rohový kop, který na přední tyči v pohodě odvrátil Llorente.
75
Tevez se mohl ocitnout v šanci, jeho akci ale překazil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
74
Hned vzápětí na druhé straně zahrozil střídající Cristaldo! Cristaldo dostal dobrou přihrávku do šestnáctky a poté se snažil přízemní střelou zamířit ke vzdálenější tyči, jeho pokus bránu ale těsně minul.
73
Llorente v obrovské šanci! Útočník Juventusu mohl jít sám na bránu, jenže Curci vyběhl daleko z brány a dobrý skluzem ho dokázal odzbrojit.
72
... a vzápětí vybojovala rohový kop, po kterém si Buffon připsal snadný zákrok.
71
Bologna u míče...
70
Poslední změna Juventusu. Tevez přišel na místo Quagliarelly.
70
Qagliarella ulehl na pár okamžiků na trávník. Zřejmě ho postihla křeč. Nyní už je ale zpět na nohou.
69
Morleo nedokázal zpracovat dlouhý pas svého spoluhráče. Následoval odkop od Buffonovy brány.
68
Střídající Asamoah se poprvé dotkl míče a vstřelil gól! Ten však nebyl kvůli ofsajdu uznán.
67
ŽLUTÉ KARTY: Bologna 1 Juventus 3
66
Také Antonio Conte využil druhé střídání. Ze hřiště odešel právě Peluso, kterého nahradil Asamoah.
66
Peluso fauloval ostře Diamantiho a mohl být rád, že neviděl druhou žlutou kartu.
65
Druhá změna na domácí straně. Cristaldo nahradil Garicse.
64
Bologna připravuje střídání.
63
Quagliarella rozehrál volný přímý kop, který byl sražen nad.
62
Llorente napřáhl po přihrávce Pogbi k další nebezpečné střele ze střední vzdálenosti, kterou pozorný Curci dokázal vyrazit!
62
ROHOVÉ KOPY: Bologna 5 Juventus 3
61
Po následném rohu Juventus nezahrozil.
60
Llorente napřáhl zpoza šestnáctky k nebezpečné střele, kterou Curci dokázal skvělým zákrokem vyrazit na rohový kop!
60
Juventus se po rozehrání standardní situace k ničemu nedostal, stejně jako na druhé straně Garics, který se snažil prosadit po pravém křídle.
59
Diamanti šel do skluzu příliš tvrdě, a přestože zasáhl míč, byl mu odpískán faul na Marchisia.
58
Marchisiův pas byl sražen a Juventus mohl vhazovat.
58
... vzápětí se dostal ke střele Marchisio, jeho střela ale byla nepřesná.
57
Peluso a po něm Marchisio, který skvěle přenesl hru doprava na Islu...
56
Quagliarella se postavil k exekuci volného přímého kopu, jeho následná prudká střela ale skončila pouze na dobře postavené domácí zdi.
56
Antonsson fauloval Pelusa a Juventus bude zahrávat volný přímý kop z velmi dobré pozice.
55
Koneho kolmý pas podél postranní čáry zastavil pozorný Peluso.
54
... následný centr jednoho z hostujících hráčů ale skončil pouze v náruči připraveného Curciho.
54
Marchisio a po něm Ogbonna rozjíždějí útok Juve...
53
Antonsson se snažil dlouhým pasem vysunout nabíhajícího Bianchiho, ten se však ocitl v ofsajdu.
52
Pogba fauloval ve středu hřiště poté, co do souboje přišel pozdě.
51
Diamanti se ocitl pod tlakem, když ho nepříjemně presoval Pogba, útočník Bologni ale nakonec dokázal rozehrát.
51
Vzápětí byl naopak domácím odpískán útočný faul.
50
Střídající Laxalt upadl na levé straně po souboji s hráčem Juve, faul se ale nepískal.
50
49
Marchisio dostal dobrou přihrávku do běhu, poté zatáhl míč do šestnáctky a technickou střelou se snažil míč zatočit do vzdálenějšího rohu, jeho projektilu ovšem scházela přesnost.
48
Jeden z domácích hráčů poslal na přední tyč dobrý centr, po kterém se pokusil ze vzduchu vtipnou patičkou zakončit Kone. Jeho pohotová střela ale skončila mimo.
47
Barzagli předvedl dobrý obranný zákrok, po němž mohla Bologna vhazovat.
47
Quagliarella si hodil míč do středu hřiště na levačku a poté napřáhl zpoza šestnáctky k prudké střele, která zamířila nad.
46
Bologna sáhla před výkopem druhého poločasu k prvnímu střídání. Laxalt nahradil Pereze.
46
Druhý poločas může po menším prodlení začít. Druhých pětačtyřicet minut zahájila výkopem domácí Bologna.
46
Podruhé Vás dnes zdravím ze Stadio Renato Dall'Ara, kde za pár okamžiků bude pokračovat druhým poločasem předehrávka 15. kola italské Serie A mezi Bolognou a Juventusem. Spokojenější jsou zatím hosté, kteří vedou zásluhou Vidala 1:0.
Bologna je zatím Juventusu vyrovnaným soupeřem, do šaten ale nemůže odcházet spokojená. Již ve 12. minutě se prosadil Arturo Vidal, který se zatím postaral o jediný a zatím rozdílový gól zápasu. Skóre po prvním poločase. Bologna 0 Juventus 1.
45+2
Vidalova přízemní střela zamířila mimo.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
45
Bologna rozehrála rohový kop, po němž se na zadní tyči dostal k zakončení Garics a jeho pohotový volej těsně minul pravý horní roh Buffonovy brány!
44
Ogbonna uviděl žlutou kartu.
43
Další útok Juventusu zastavila nepřesná přihrávka.
42
Juve rozehrálo rohový kop, na který Quagliarella nedosáhl.
42
Quagliarellova střela byla sražena.
41
Morleo se dostal po rozehrání rohového kopu do zakončení, jeho pokus ale zamířil mimo.
41
Llorente odvrátil standardní situaci domácího týmu na rohový kop.
40
Isla dostal žlutou kartu za ruku.
39
Llorente se ihned dostal ke slovu, jenže fauloval.
38
Antonio Conte musel sáhnout k nucenému střídání. Zraněného Vucinice nahradil Llorente.
38
Morleo vybojoval u rohového praporku po zásahu Isly autové vhazování.
37
Vidal posílal do šestnáctky po rozehrání standardní situace nebezpečný přízemní centr, Pogba se ale do zakončení nedostal.
36
ROHOVÉ KOPY: Bologna 3 Juventus 1
36
... Bologna se ale vzápětí k ohrožení brány Juventusu nedostala.
35
Domácí vybojovali další rohový kop, který Diamanti tentokrát rozehrál nakrátko...
34
Diamanti vzápětí rozehrál rohový kop, po němž jeden z domácích hráčů fauloval.
33
Diamanti vyslal na bránu Juventusu jedovatou střelu, kterou Buffon dokázal skvělým zákrokem vyrazit a připsal si další důležitý zákrok!
32
Mantovani fauloval Vidala a uviděl žlutou kartu.
32
Diamantiho centr odvrátil pozorný Ogbonna.
32
Vucinic už je za postranní čárou a zápas může pokračovat.
31
Antonio Conte má samozřejmě starosti, zda-li bude útočník Juventusu v pořádku.
31
Vucinic stále leží na hřišti a nevypadá to s ním vůbec dobře.
30
Vucinic a Kone zůstali po vzájemném souboji ležet na hřišti.
29
Diamanti předvedl po pravé straně drzí průnik a přes dva hráče Juve dokázal odcentrovat, jeho centr byl ale hodně nepřesný a následoval odkop od Buffonovy brány.
28
Ogbonna míč nezpracoval a Bologna mohla vhazovat.
28
Bologna předvedla nepřesnou rozehrávku, po níž mohl Buffon v klidu rozehrávat.
27
... do zakončení se ale nedostal.
26
Juve u míče...
25
Diamanti rozehrál volný přímý kop a krásnou technickou střelou obstřelil zeď. Buffon se ale překonat nenechal a jeho pokus fantastickým zákrokem vyrazil!
25
Vucinic fauloval a Bologna bude rozehrávat volný přímý kop z výhodné pozice.
24
Útok Bologni byl odvrácen a Peluso u rohového praporku odkopl míč do bezpečí.
24
Diamanti už je zpět na nohou a zapojil se do hry.
23
Peluso sestřelil Diamantiho a za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.
22
Garics se vydal neohroženě mezi trojici hráčů Juventusu, která ho o míč samozřejmě připravila. Konkrétně Marchisio.
22
Vucinic v hlavičkovém souboji neuspěl a po zásahu jednoho z obránců Curci odkopl míč zpět do hřiště.
21
Peluso zvolil raději přihrávku na Chiellini, který vzápětí míč posunul zpět až na brankáře Buffona.
20
19
Marleo napřáhl ke střele zpoza šestnáctky, ta však byla zbytečná. Již předtím mával pomezní rozhodčí ofsajd.
18
Po rohovém kopu se dostal do zakončení Pogba, jeho pokus ale byl příliš nepřesný.
18
Quagliarella napřáhl k nebezpečné přízemní střele, která byla jedním z obránců tečována a Curci vzápětí musel včas zareagovat, aby míč vytáhl na roh !
17
Na druhé straně se dostal na levé straně k centru Peluso, jeho centr byl ale také sražen.
16
Diamantiho centr zastavil pozorný Barzagli a Juventus se ubránil.
16
... obránci Juve ale byli pozorní.
15
Bologna přešla do útoku...
14
Uvidíme, jak na tom budou dnes hráči Bologni po fyzické stránce, protože po ligovém zápase sehráli uprostřed týdne pohárový zápas s Parmou, který se protáhl až do prodloužení.
13
Juventus byl v úvodu zápasu aktivnější a zaslouženě se ujímá vedení.
12
ARTURO VIDAL posílá Juve do vedení!! Marchisio nejprve neproměnil velkou šanci, poté se ale k míči dostal Peluso, který našel na vzdálenější tyči skvělým centrem Vidala a jeho následná střela zapadla přesně pod břevno.
11
Vidal vysunul kolmou přihrávkou nabíhajícího Vucinice, ten se ale ocitl v ofsajdu.
11
Marchisio byl faulován ve středu hřiště.
10
Nataliho zákrok byl fantastický, nebýt jeho, Vucinic by se ocitl sám před Curcim.
9
Vučinic dostal přesnou přihrávku do šestnáctky, na její hranici ho ale zastavil skvělým a hlavně čistým skluzem pozorný Natali.
8
Na druhé straně mohl podniknout útok Juventus a málem z toho bylo velké nebezpečí. Quagliarela posílal za obranu dobrý pas, Marchisio na něj ale nedosáhl. Škoda pro hosty.
7
Vidal fauloval Diamantiho a Bologna mohla v klidu rozehrát.
6
Quagliarella napřáhl z otočky ke střele zpoza šestnáctky, jeho následný pokus ale zamířil mimo.
5
Útok Bologni zastavil pozorný Barzagli a vzápětí vybojoval ve středu hřiště autové vhazování.
5
Bologna přešla do útoku a vybojovala autové vhazování.
4
Domácí nastoupili do dnešního zápasu v modročerveně pruhovaných dresech, zatímco Juventus ve žluté kombinaci.
3
Quagliarella dostal krásnou přihrávku za obranu, jenže ji nedokázal zpracovat a navíc se nacházel v ofsajdu.
2
Isla v šanci! Quagliarella našel krásným pasem Islu, jehož následné zakončení dokázal Curci skvělým zákrokem vyrazit.
2
Bianchi dostal krásný pas k hranici šestnáctky, jenže si při zpracování pomohl rukou.
1
Paulo Silvio Mazzoleni dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali hráči Juventusu.
1
Aktéři dnešního zápasu již nastoupili na hřiště a po tradičním podání rukou a losu bude moci duel mezi Bolognou a Juventusem začít. Zápas byl kvůli účasti Juventusu v UEFA Champions League, v níž se ve středu střetne s Galatasarayem, na pátek.
Vítejte na Stadio Renato Dall'Ara kde panuje fantastická atmosféra. Hráči obou týmů jsou připraveni v tunelu a za malou chvíli vyjdou na hrací plochu, na kterou je přivede hlavní rozhodčí Paulo Silvio Mazzoleni.
Těsně před výkopem

Bologna FC: Curci – Antonsson, Natali, Mantovani – Krhin, Garics, Pérez, Morleo – Kone, Bianchi, Diamanti.
Náhradníci: Agliardi, Stojanović – Radaković, Čech, Crespo, Laxalt, Della Rocca, Christodoulopoulos, Pazienza, Alibec, Acquafresca, Cristaldo.
Trenér: Stefano Pioli.

Juventus FC: Buffon – Barzagli, Chiellini, Ogbonna – Isla, Vidal, Pogba, Marchisio, Peluso – Vučinić, Quagliarella.
Náhradníci: Storari, Rubinho – Cáceres, De Ceglie, Motta, Bonucci, Lichtsteiner, Padoin, Asamoah, Tévez, Llorente.
Trenér: Antonio Conte.

Rozhodčí: Paolo Silvio Mazzoleni. Asistenti: F. Posado, A. Marrazzo. Čtvrtý rozhodčí: E. Liberatore.
Juventus naposledy zavítal na hřiště Bologni 16. března 2013, kdy utkání na Stadio Renato Dall'Ara sledovalo 34415 diváků. Ti viděli poměrně snadné vítězství Juventusu, o které se postarali Vucinic a Marchisio, kteří si připsali gól a asistenci.
Poslední vzájemné střetnutí
Juventus se minulý týden dlouho trápil s Udinese, které až do samotného závěru zápasu drželo bezbrankový výsledek, nakonec ale na bod nedosáhlo. Stará dáma se dlouho trápila, v první minutě nastavení ji ale spasil střídající Llorente.
Bologna se během pouhých čtyř dnů střetla dvakrát s Parmou. Vsobotu nejprve v ligovém zápase, ve kterém na jejím hřišti remizovala 1:1, a v úterý v Coppa Italia. Pohárový zápas skončil také nerozhodně 1:1, po prodloužení ale vyhrála 2:1 Parma.
Juventus zavítá v pátek večer na hřiště Bologni, kde se bude snažit v předkole 15. kola italské Serie A potvrdit roli vedoucího celku a zvýšit náskok na druhý AS Řím. Duelem ze Stadio Renato Dall'Ara Vás bude provázet komentátor Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62