Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne.
Máme dobojováno, Udinese Calcio si nakonec veze výhru z Verony 2:3. Ve druhém poločase hrály oba celky vesměs stejným tempem, Udinese však vstřelilo více branek. Konkrétně hned ve 46. minutě mířil přesně Cyril Théréau, ten samý hráč pak ještě přidal branku v 81. minutě, kterou odpověděl na vyrovnání Roberta Ingleseho z 73. minuty a rozhodl tak zápas.
90+3
90+3
Domácí působí hodně odevzdaným dojmem a vypadá to, že už utkání vzdali. Lehkou hlavičku Ingleseho zneškodnil Orestis Karnezis.
90+1
Nicola Rigoni bránil hráče Udinese až moc tvrdě a po zásluze vidí žlutou kartu.
90
Nastavovat se budou 4 minuty nad rámec řádné hrací doby.
89
Simone Pepe měl na hlavě vyrovnání, jenže jeho projektil na poslední chvíli dokázal Orestis Karnezis zastavit a podržet tak svůj tým na vítězné vlně.
88
Domácí sice prohrávají o gól a do konce utkání zbývá něco málo přes 2 minuty. Pořád je však o co hrát, ovšem Chievo Verona působí dost odevzdaným dojmem.
86
U míče se nyní drží spíše hráči Udinese, kteří kombinují u branky Chieva Verona. Ke střelbě se ovšem zatím moc neschyluje.
85
Málem bylo opět vyrovnáno! Nyní však Roberto Inglese hlavičkoval těsně mimo klec Udinese.
83
Inglese vstřelil krásný gól, ovšem po zahrání rukou. Domácí ani neoslavovali, tato branka platit nemůže.
82
Domácí však nenechávají nic náhodě a okamžitě přesouvají všechny své síly do útoku.
81
Udinese právě vstřelilo branku!
Udinese vrací úder! Di Natale famózním pasem poslal míč před sebe přes všechny hráče Chieva, až si jej sebral CYRIL THÉRÉAU. Ten svým lobem vrací hostům vedení – 2:3!
79
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Andrade Edenilson, přichází Ali Adnan.
78
Gobbi předvedl nyní výtečné čtení hry a odvrátil tak atak hostujícího celku, kterému vévodil Di Natale.
77
Orestis Karnezis se nyní vytáhl famózním zákrokem proti střele Ingleseho! To ovšem nic nemění na faktu, že u míče jsou stále domácí hráči.
75
Udinese obdržený gól krapet šokoval. Hosté se tak derou dopředu a snaží se vrátit si vedení.
74
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Rodrigo Aguirre, přichází Antonio Di Natale.
73
Chievo právě vstřelilo branku!
Máme vyrovnáno! ROBERTO INGLESE se za vápnem Udinese zmocnil míče a famózní ranou srovnává stav dnešního utkání, Orestis Karnezis byl bezmocný – 2:2!
72
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Valter Birsa, přichází Simone Pepe.
71
Ne, míč se dostal přímo na hlavu Gamberiniho, který kulatý nesmysl okamžitě odhlavičkoval pryč ze hřiště.
70
Nyní hostující celek vytěžil rohový kop, podaří se Udinese onen rohový kop zužitkovat?
69
Piris svou rozehrávkou poskytl Aguirrovi dobrou příležitost ke skórování. Hrotový útočník Udinese Calcio ovšem v osudný moment přišel o míč.
68
Udinese hodně přidalo na tempu a drží se u šestnáctky domácího Chieva. Nicméně to je momentálně všechno, na co se hostú zmůžou.
67
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Alberto Paloschi, přichází Sergio Pellissier.
66
Birsa se po srážce s Felipem ocitl opět bez míče. Chievo se tak musí znova prodrat do útočné akce a znovu si vytvořit tlak.
65
Další atak Udinese přerušil pomezní sudí, který správně odpískal ofsajdové postavení Théréaua.
63
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Manuel Iturra, přichází Bruno Fernandes.
61
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Riccardo Meggiorini, přichází Roberto Inglese.
60
Rigoni svou rozehrávkou našel pouze oponenta Lodiho. Hosté toto využili a zakládají nový útok.
59
Z dalšího útoku Chieva taktéž nic nevzešlo. Paloschimu se nepodařilo dostat se skrze hráče Udinese a stále tak platí stav 1:2.
58
Edenilson dost tvrdě sundal protihráče, Andrea Garvasoni reagoval odpískáním faulu. Záložník Udinese může být rád, že nevidí žlutou kartu.
57
Do rychlého protiútoku vedl domácí Birsa. Ten sice dlouho držel míč, ovšem vzápětí o něj přišel.
56
Hostující Udinese se usadilo u vápna Chieva, Bizzarri však zatím zasahovat nemusel.
55
Po volném přímém kopu domácích se k míči dostali opětovně hosté, kteří se tak ženou do útoku k brance Bizzarriho.
54
Cesar i Danilo se nechali až moc unést a vidí žlutou kartu.
54
51
Agyemang-Badu zarazil další útočnou akci domácích a výrazně tak ulehčil práci svým obráncům.
50
Veronští hráči měli k dispozici volný přímý kop zhruba ze čtvrtiny hřiště. Letící míč ovšem dopadlo pouze na hlavy hostujících hráčů, kteří se jej okamžitě zbavili.
48
Po tomto obdrženém gólu se Chievo tlačí dopředu a snaží se vyrovnat. Udinese ovšem hodně zpevnilo obranu.
46
Tohle si domácí rozhodně plánovali jinak, neboť hned z prvního útoku ve druhém poločase jdou hosté do vedení! Odražený míč před brankou Bizzarriho stihl jen tak tak tečovat CYRIL THÉRÉAU – 1:2!
46
První poločas je za námi. Chievo po něm hraje nerozhodně s Udinesem 1:1. Jako první šli do vedení domácí, když se ve 26. minutě trefil Alberto Paloschi. Hosté na tento gól zareagovali s kapkou štěstí a to když ve 43. minutě vstřelil gól svému vlastnímu brankáři bránící Nicolas Frey. Po tomto vlastním gólu se skóre zatím neměnilo.
45+2
45+2
V závěru utkání mělo hosté k dispozici rohový kop. Ten však už nic neznamenal, neboť obrana veronského Chieva si se vším hravě poradila.
45+1
Lucas Castro je další žlutě označeným hráčem. Castro dost nehezky složil k zemi Agyemanga-Bada.
45
Poločas se již spíše dohrává. U míče jsou aktuálně více domácí, kteří nikam moc nespěchají a vesměs si jen přihrávají.
43
Hosté srovnávají stav utkání gólem do šatny! Od postranní čáry přihrával před Bizzarriho Widmer. Jeho ránu si skopl do vlastní klece NICOLAS FREY, který si tak vstřelil vlastní gól – 1:1.
41
Alberto Paloschi toho má evidentně málo a chce další gól. Nyní si připsal dost ostrou střelu z dálky, se kterou si ovšem Osteris Karnezis poradil.
40
Po rozehrávce Danila se do útoku derou hosté. Těm se však moc nedaří dostat se přes zálohu Chieva.
39
Meggiorini nedokázal propasírovat míč skrze bránícího Danila, který si tak připsal další úspěšný obranný zákrok.
38
Agyemang-Badu to zkoušel zpoza vápna, nicméně jemu se do cesty vložil výtečný Albano Bizzarri. Ten míč zastavil a chystá se vykopávat.
36
Tempo hry se dost uklidnilo. U míče je Udinese Calcio, které pomalým tempem přesouvá hru před šestnáctku Verony.
34
K exekuci tohoto volného přímého kopu se postavil Lodi. Ten sice branku trefil, ovšem kromě ní trefil také připravenou náruč Albana Bizzarriho.
33
Nicolas Frey se až moc vžil do své role a zapomněl, že se musí držet v mezích pravidel. Fauloval tak Edenilsona, obdržel žlutou kartu a především poskytl Udinese velkou příležitost vyrovnat, neboť mají hosté volný přímý kop z dost dobré pozice.
32
Dosti svérázným způsobem zastavil Gobbi Théréaua, ovšem vše se obešlo bez karty.
31
Hra se momentálně přesunula spíše do středu hřiště, kde kombinuje domácí Chievo.
29
Riccardo Meggiorini dost tvrdě fauloval soupeře a oprávněně vidí žlutou kartu.
28
Dopředu se po obdržené brance okamžitě hrne Udinese, nicméně Albano Bizzarri je zatím stoprocentní.
26
Domácí jdou do vedení! Po centru Meggioriniho se dostal k míči Birsa, který nadvakrát nedokázal překonat Karnezise. Orestis Karnezis už byl však krátký na dorážku ALBERTA PALOSCHIHO – 1:0!
26
Po následném rohovém kopu Verony se k míči dostal Lucas Castro, který hlavičkoval. Orestis Karnezis se musel se svým zákrokem hodně vytáhnout proti hlavičce Castra.
25
K volnému kopu se postavil Birsa. Projektil tohoto útočníka Chieva letěl jen kousek nad klec Karnezise!
24
Manuel Iturra se dost tvrdě opřel do Birsy. Za svůj zákrok tak obdržel zaslouženou žlutou kartu.
22
Orestis Karnezis si připsal další úspěšný zákrok, tentokrát proti pokusu Meggioriniho.
21
Po tomto bloku se tak míč dostal do držení hráčů Udinese. Ti tak přechází dopředu ke kleci Bizzarriho.
20
Volný přímý kop veronského Chieva zabrzdil svým tělem skvěle postavený Lodi.
19
Na půli domácího celku aktuálně předvádí kombinační hru hosté. Nic moc na hřišti však k vidění aktuálně není.
17
Z onoho rohového kopu však nic nevzešlo. Míč se dostal akorát do náruče Albana Bizzarriho, který zachytil lehkou střelu od v ofsajdu postaveného hráče.
16
Gamberini předvedl skvělý bránící zákrok proti běžícímu Aguirremu ve vlastním pokutovém území. Hosté za to vybojovali rohový kop.
15
Ke střele se nyní odhodlal Lucas Castro. Střela tohoto mladého záložníka však letěla přímo do náruče Karnezise.
14
Po nepovedeném útočení domácích se dopředu drali hosté, jenže ty zastavil skvěle bránící Rigoni.
13
Castro obdržel pas od Freye a založil atak domácího celku, nicméně Orestis Karnezis zatím zasahovat nemusel.
12
U míče se aktuálně drží více fotbalisté Udinese Calcia. Ti kombinují u šestnáctky Chieva a dávají domácím zadákům dost zabrat.
11
Zpoza vápna nyní pálil domácí Birsa. Jeho projektil byl ovšem blokován hostujícími hráči.
10
Po delší odmlce se dopředu tlačí také hráči veronského Chieva, nicméně těm se moc nedaří projít přes zálohu Udinese.
9
Po centru Edenilsona se dostal k hlavičce Agyemang-Badu! Hlavička záložníka Udinese ovšem letěla těsně nad klec Albana Bizzarriho.
8
Do další útočné akce se dral Théréau, ten byl však sražen k zemi Cesarem. Cesar sice svého soka srazil k zemi ve vlastním pokutovém území, nicméně o faul a následnou penaltu se nejednalo.
7
A další volný přímý kop pro Udinese. I tentokrát měla standardní situace stejný výsledek. Míče se zmocnilo Chievo a navíc byli hráči Udinese v ofsajdu.
6
Exekuce této standardní situace se ujal Iturra, ten ovšem napálil volný přímý kop pouze do veronských hráčů. Celý útok Udinese tak ztroskotal.
5
Další faul si připsal také stoper Chieva Bostjan Cesar, který tak daroval Udinese volný přímý kop ze vzdálenosti 39.6m.
4
První kontakt s míčem si taktéž připsal Albano Bizzarri, který se dotkl míče po malé domů od Gamberiniho.
3
Castro byl však faulován Aguirrem a vzápětí o míč přišel. Udinese si tak bere míč zpět do svého držení.
2
První útok Udinese přerušil svým obranným zákrokem Cesar, který se zmocnil míče na své polovině a okamžitě vyslal dopředu Castra.
1
O úvodní výkop se postaral hostující celek Udinese Calcio. Hosté si ihned stahují míč ke své kleci a začínají kombinovat.
1

Chievo Verona: Bizzarri – Frey, Gamberini, Cesar, Gobbi – L. Castro, N. Rigoni, Hetemaj – Paloschi, Birsa, Meggiorini.
Náhradníci: Bressan, Seculin – Dainelli, Pinzi, Pepe, Radovanović, Christiansen, Sardo, Cacciatore, Pellissier, Mpoku, Inglese.

Udinese Calcio: Karnezis – Piris, Danilo, Felipe – Widmer, Badu, Lodi, Iturra, Edenilson – Théréau, R. Aguirre.
Náhradníci: Meret – Fernandes, Di Natale, Domizzi, Emanuel Insúa, Perica, Marquinho, Pasquale, Camigliano, Pontisso, Adnan, Romo.

Rozhodčí: Andrea Gervasoni – Omar Gava, Ciro Carbone, Andrea Padovan (všichni Itálie).
UDINESE CALCIO

Jak jsem již řekl, tak střed tabulky je dost vyrovnaný. To potvrzuje i Udinese, které se s patnácti body nachází symbolicky na patnáctém místě. Spolu s Udinese má 15 bodů i Palermo a Empoli. Případná výhra hostů tak tabulkou může hodně zamíchat. Udinese navíc v minulém kole porazilo Sampdoriy Janov 1:0.
CHIEVO VERONA

Domácí klub se aktuálně po třinácti zápasech nachází s šestnácti body na jedenácté příčce tabulky Serie A. S tím, že domácí na první Inter Milán ztrácí 14 bodů. Střed tabulky je dost vyrovnaný, spolu s Chievem má 16 bodů i Sampdoria a její rival Janov. Dnešní případná výhra by Chievo mohla v tabulce posunout až k římskému Laziu, rozhodně je tedy, o co bojovat.
Příjemné nedělní odpoledne u sledování nejvyšší italské soutěže. Chievo Verona přivítá doma Udinese Calcio. Tímto zápasem vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62