Dnešní zápas je tak za námi a hodně překvapivě ho vyhráli hosté – ti v závěru dali gól zásluhou Pericy a na San Siru to dnes stačilo a tři body. Domácí hodě drželi míč, ale šancí moc neměli a tak si dnes vyhrát za druhou půli rozhodně nezasloužili. Ode mne je to dnes vše, já se loučím a přeji pěkný zbytek neděle.
90+8
90+8
Běží poslední nastavená minuta a fauloval Bonaventura, domácí tak už tuší, že manko se bude dohánět jen hodně těžko.
90+7
I nastavený čas bude končit a domácí stále nic nevymysleli, takže to vypadá, že doma zapíší po porážce z Neapole další prohru.
90+5
Žlutou kartu vidí Armero, který skluze podťal Hondu – tady to bylo celkem jasné.
90+4
Do nadějné šance se dostal Bacca, který v pádu hlavičkoval ale moc nedůrazně – a jeho volání po penaltě vyslyšeno nebylo.
90+2
Dlouhé nakopávané míče ale obrana hostů odvrací a pro AC je hodně těžké si vypracovat nějakou šanci.
90+1
Nastaveno je kvůli pauze na pití a ošetřování Antonelliho osm minut, takže domácí mají ještě hodně času na srovnání.
90
Za obranu se teď dostal Lapadula, ale a míč hodně těsně nedosáhl, takže Udinese pošetří další vteřinky.
89
Hosté naposledy střídají, ze hřiště odejde útočník de Paul a nahradí ho Angella.
88
Udinese právě vstřelilo branku!
Tak slovní obrat "drží remízu" asi nebyl ten správný, protože hosté jdou do vedení! Ze strany totiž naprosto přesně odcentroval Badu a našel STIPEHO PERICU – ten míč trefil z voleje a za pomoci teče Abateho ho dostal přesně k tyči mimo dosah zcela zoufalého Donnarummy!
87
Momentálně drží míč o něco více dokonce hosté, kteří se nastěhovali na útočnou půlku a drží tam cennou remízu.
86
Teď střídají oba týmy naráz – za domácí hřiště opustí Poli a nahradí ho útočník Lapadula, za hosty pak odejde Zapata a místo něj se ukáže Matos.
86
85
Teď se dostal ve vápně k míči Carlos Bacca a by to nebezpečné, ovšem jeho pokus zablokovali obránci.
83
Bonaventura se snaží hrát individuálně, ale ani to nepomohlo a zatím se tak AC do šance ve druhé půli nedostalo.
81
AC se stále snaží něco vymyslet, ale středem to evidentně ve druhé půli moc nejde, protože Udinese tam hodně zahušťuje prostor.
79
Domácí tak podruhé sahají do sestavy a poprvé to dělá Montella dobrovolně – ze hřiště odchází debutant Sosa, nahradí ho Japonec Honda.
78
Stále nepřišlo nic, co by nějak rozhodilo obranu hostů a druhý poločas rozhodně nedosahuje kvalit toho prvního.
76
Domácí stále tlačí, ale nedaří se proniknout přes tu obranou hráz, takže je to stále fotbal bez šancí.
74
De Paul hodně tvrdě zajel do Montoliva, kterému šlápl bolestivě na nohu – sudí tak opět správně tasil žlutou kartu.
73
Už se opět hraje a na míč se snažil dosáhnout Sosa, ale nepodařilo se a hrají tak hosté.
71
Bacca se teď po pasu od Susa dostal za obranu a byl ve velkém úhlu, přesto zkusil střelu – tu ale poslal pouze do boční sítě. Následuje pauza na pití.
69
Zatím domácí ale stále nenalezli recept na obranu soupeře, takže sledujeme marné dobývání obrany a stále zoufalejší a zoufalejší pokusy Rossoneri.
67
Obrana AC se snaží tvořit hru za poněkud upozaděnou zálohu, ale ta kvalita prostě není taková – teď tedy Bonaventura zkusil průnik, ale poroučel se na zem a nic nevybojoval.
65
Hallfredsson měl pořádnou šanci, když se k němu odrazil míč – ale nakonec islandský záložník skákavou střelou bránu o kousek minul!
63
V hlavičkovém souboji trefil Badu hodně nešikovně loktem do oblast hlavy Sosu – ten sice bude v pořádku, ale záložník Udinese si stejně vysloužil žluté napomenutí.
62
Stále se ale míč drží více na polovině hostů, což vyhovuje AC, které tak může stupňovat svůj tlak.
61
Ze hřiště odejde evidentně zcela vysílený Théreau, kterého na hrací ploše nahradí čerstvý Perica.
59
Rossoneri mají dnes velké problémy hlavně ve středu zálohy, kdy dvojice Poli-Montolivo moc nefunguje a celému týmu tak chybí ta potřebná kreativita.
57
Udinese se jen velice těžko dostává do hry a když už je u míče, nedokáže ho dostat do vápna – je to tak jen čekání na další šanci milánských.
56
AC stále více drží míč, ale k ničemu to nevede, ve druhé půli zatím marně čekáme byť je na střelu na bránu.
55
De Sciglio se dostal poprvé do akce a prosmýkl se po straně, ovšem centr se mu moc nepovedl a skončil pouze za brankou Karnezise.
54
Po asi pěti minutách se konečně hraje a oba celky se zase dostávají do tempa, což může po tak dlouhém přerušení opět nějakou dobu trvat.
53
Antonelli nakonec opouští hrací plochu na nosítkách, což není vůbec pěkný pohled, místo něj pak přichází již zmíněný De Sciglio.
50
Tohle vypadá zle, bude se muset střídat, domácí obránce je pořád na zemi ošetřován. Montella už povolává z lavičky Mattiu De Sciglia.
48
Na zemi skončil po souboji ve vápně domácích Antonelli a bude muset být ošetřen – snad to nebude nic vážného.
46
Domácí začali poločas s míčem na noze a hned toho chtěli využít, ale nedostali se daleko a míč jim byl odebrán.
46
První poločas je tedy za námi a domácí i přes svoji velkou převahu na obranu Udinese nevyzráli. Největší šanci zápasu měl určitě Sosa, nová akvizice milánských ale svoji krásnou střelu opřela pouze do břevna. Hosté toho moc neměli a obranu AC v čele s Donnarummou moc neprověřili, tak uvidíme, jestli ve druhé půli Rossoneri svoji převahu promítnou i do skóre.
45+2
45+2
K odraženému míči po rohovém kopu se dostal Andrea Poli, ten ale míč netrefil ideálně a obrana si s ním poradila.
45+1
Nastaveny jsou dvě minuty nad rámec hrací doby a domácí se je ještě snaží využít pro přeměnění své snahy do změny skóre.
45
Poločas už se chýlí ke konci a AC se nemůže tolik dostat do hry, tempo zápasu v posledních chvílích hodně opadlo.
43
Do hodně nebezpečné akce se dostal Suso, španělský křídelník ale svoji následnou střelu opřel pouze do jednoho z obránců.
41
Hra se hodně uklidnila a po těch velkých šancích domácích se teď moc neděje, spíše se čeká na chybu toho druhého.
39
Tlak domácích už poněkud opadl a míč drží více hráči Udinese, centr od Badua byl ale nepřesný a AC si s ním poradilo.
37
Teď ale nastala pasáž hry, kdy se u míče více ohřívají i hosté, ti ovšem nejsou schopni se do vápna soupeře dostat vůbec.
35
AC ale stále tlačí a opět se nastěhovalo na polovinu soupeře, obranu v čele s Karenzisem a jeho břevnem se ovšem stále nedaří překonat.
34
Žlutou kartu vidí i hostující Felipe, který zastavil nedovoleně nadějný útok, jenž táhl Sosa.
33
Tak toto je obrovská škoda pro domácí celek! José Ernesto Sosa dostal přesný míč proti noze a vypálil nádherně z voleje, jeho bomba ale pouze orazítkovala břevno!
31
Ke střele se odvážil de Paul, který ale svoji ranou trefil pouze ve zdi blokujícího Antonelliho – Udinese pak o míč navíc definitivně přišlo.
29
Hodně hloupě teď před vlastním vápnem fauloval Bacca, který nedovoleně odtlačil Zapatu a navíc vidí žlutou kartu.
27
Následuje přestávka na pití.
26
No, teď zazlobili i hosté – ke střele se po propadnutém míči dostal z kraje vápna de Paul, ale Donnarumma byl na zemi včas a jeho pokus kryl.
25
Teď k hodně jedovaté ráně z dálky napřáhl Paletta, ale jeho bomba prosvištěla pouze asi půlmetr nad horní tyčí!
24
Teď hodně dobře centroval Bonaventura a na míč málem dosáhl Suso, ovšem Karnezis stejně celou situaci kontroloval a asi by zvládl míč nějak zasáhnout.
23
Po rohovém kopu se míč odrazil k Sosovi, který pálil z voleje, ale trefil pouze blokujícího Felipeho.
22
Rossoneri se ale stále tlačí dopředu a kombinují na útočné polovině, ale zatím jim chybí finální řešení situace – snad šance začnou přibývat.
21
Teď si ale Udinese pořádně zahrávalo! Nejprve pálil hodně nebezpečně Bacca, aby se jeho zblokovaný pokus odrazil k Sosovi, který napálil míč nad!
20
Zatím se hraje celkem vyrovnaný fotbal, domácí sice více drží míč, ale vyloženou gólovku ještě pořád neměli.
18
Velice dobře táhl útok po straně Bonaventura, v pádu ale poslal míč z výhodné pozice pouze do Karnezise – tohle je pro domácí velká škoda.
17
Za obranu se už už dostával Carlos Bacca, který ale byl sám, neměl komu nahrát a jeho pokus dokázal Karnezis společně s obránci zneškodnit.
16
Hosté se dostávají do vápna sporadicky, teď to musel řešit Romagnoli a dokázal míč poslat zase alespoň na rohový kop.
15
Ale pokus o překvapivý centr nebyl moc povedený, míč nakonec po pár odrazech skončil pouze za bránou Karnezise.
14
Na zemi skončil po zákroku Hallfredssona Poli, sudí to posoudili jako faul a domácí tak mají přímák přímo z hrany vápna – opět práce pro Susa?
12
Teď se dopředu vydali i hosté, kteří ale ze své nadějné akce získali po zákroku Abateho pouze roh.
10
Sosa fauloval ve středu pole a to byl zákrok, který zaváněl žlutou, sudí Calvarese ale nakonec volil pouze domluvu.
9
U míče je daleko více domácí AC, které se snaží hned od začátku zápasu ukázat, kdo bude mít navrch, na první šanci ale ještě čekáme.
8
Ten nakonec skončil v náruči Donnarummy, který byl pozorný a slabou hlavičku Felipeho bez potíží schoval v náruči.
7
Rozehrávku si vzali na starost stopeři Udinese a snažili se dostat míč dopředu, ale tam velice dobře zasáhl Poli a poslal míč alespoň na roh.
5
K hlavičce se po centru právě od Susa cpal Antonelli, ale na míč byl moc krátký a obránci tak míč odpálili na roh – ten skončil v náruči Karnezise a dopředu tak mohou hosté.
4
Teď vybojoval Giacomo Bonaventura přímý kop, ke kterému se staví on a Suso, tak uvidíme, kdo nakonec zakončí.
2
Aktivněji začali Rossoneri, kteří se ihned snažili probít do vápna, ale pas od Susa byl moc razantní a došel tak až ke Karnezisovi.
1

AC Milán: G. Donnarumma – Abate, Paletta, A. Romagnoli, Antonelli – A. Poli, Montolivo (C), J. Sosa – Suso, Bacca, Bonaventura.
Náhradníci: G. Ferreira, Plizzari – Adriano, Calabria, De Sciglio, Ely, G. Gomez, Honda, Lapadula, Locatelli, Vangioni, Pašalić.

Udinese Calcio: Karnezis – Widmer, Felipe, Danilo, Armero – Kums, Badu, Hallfredsson – Théréau – de Paul, D. Zapata.
Náhradníci: Scuffet – Angella, Balić, Ewandro, Fofana, Jankto, Kone, Matos, Peñaranda, Perica, Wague, Adnan.

Rozhodčí: Calvarese – Schenone, Pegorin.
AC Milán přivítá na San Siru fotbalisty Udinese a pokud chce pomýšlet na evropské poháry, měl by tato domácí utkání zvládat. Rossoneri měli v předchozích zápasech problémy s disciplinovaností, podaří se jim v tomto utkání dohrát bez červené karty?

Rossoneri v prvním zápase zvítězili nad Turínem 3:2, když si v závěru zápas zbytečně zdramatizovali. Tři body ale nakonec zůstaly na San Siru. Ve druhém zápase to bylo naopak, Milán mocně smazal dvougólové manko, ale pak opět přišel o hráče a nakonec prohrál. Dobrou zprávou je, že se Milánu daří dávat góly, tou horší zprávou je, že v úvodu absolutně nefunguje defenzíva a dokonce disciplína. Tři červené karty za dvě utkání je v úvodu sezony celkem silná káva a trenér Vincenzo Montella bude mít co dělat, aby v tomto směru tým ukočíroval.

Tři body má ze dvou zápasů i Udinese, které si naposledy poradilo s Empoli 2:0. Zebry tak odčinily debakl z Říma a do Milána určitě nepojedou jenom na výlet. Udine už v minulé sezoně dokázalo na San Siru bodovat, remízu 1:1 tehdy zařídili Mbaye Niang a Pablo Armero. Zatímco autor branky Udine bude k dispozici, Niang pro karetní trest nenastoupí.

Milán má jinak pochopitelně lepší vzájemnou bilanci, ale v posledních letech zažil výkonnostní sešup, a tak už se nedá hovořit o tom, že by byl velkým favoritem.

Vincenzo Montella se musí obejít bez nově příchozího Fernandeze, který laboruje se zraněním. K dispozici nebudou ani Zapata, Bertolacci a potrestaná dvojice Kucka, Niang. Ztráty počítá i kouč Giuseppe Iachini, který nemůže počítat s Faraonim, Heurtauxem a Samirem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62