To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 12:2. Rohy: 11:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 6:9.
Je dobojováno. Sledovali jsme duel, ve kterém byli lepší domácí fotbalisté, kteří také nakonec vyhráli, když porazili Empoli 2:0. Domácí byli aktivnější, ale nutno dodat, že hosté nehráli špatně, ale v zakončení se jim nedařilo, nebo skvěle zasáhl zkušený Reina. Neapol tedy získala cenné, ale povinné tři body.
90+4
90+3
Domácí drží míč a kombinují.
90+2
Ani ze svého osmého rohu hosté nic nevytěžili a vypadá to, že více se v tomto utkání už nestane.
90+1
Rohový kop pro Empoli.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Z rohu nic nebylo, ale domácí jsou stále u míče a trpělivě kombinují.
88
Rohový kop pro Neapol.
87
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a myslím, že Neapol to už zvládne a dokráčí si pro cenné vítězství.
86
Reina musel opět zasahovat, ale s pokusem, kterým se prezentoval Massimo Maccarone, si poradil. Roh pro hosty.
84
Žlutou kartu dostává Andres Tello (Empoli FC).
82
Neapol právě vstřelila branku!
A je to 2:0 pro domácí! Po rohovém kopu propadl míč na zadní tyč, kde byl zcela volný VLAD CHIRICHEŞ, který ho z bezprostřední blízkosti pohodlně uklidil do branky.
81
Rohový kop pro domácí.
81
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Christian Maggio, přichází Elseid Hysaj.
79
Hosté zahrávali už šestý rohový kop, ale dopadl stejně, jako předchozí, takže z něho nebylo vůbec nic.
78
Manuel Pucciarelli se ve vápně hezky obtočil kolem protihráče, ale nakonec byla jeho rána zblokována na další roh.
77
Ale domácí se i tentokrát ubránili. Obrana Neapole dnes funguje spolehlivě, ale nutno dodat, že domácí měli v některých momentech i štěstí.
77
76
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Allan, přichází Marek Hamšík.
75
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Jorginho, přichází Amadou Diawara.
73
Na druhé straně se do zakončení dostával José María Callejón, ale nakonec ani ve skluzu nedokázal usměrnit míč do branky.
71
Nyní měli domácí velké štěstí! Po přihrávce se totiž míč odrazil tak, že nakonec skončil na břevně! S následným zakončením si skvěle poradil Pepe Reina!
69
Hostující hráč se hnal za dlouhým míčem, ale vše přečetl a nakonec skvěle zasáhl Reina, který byl u míče jako první.
67
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Levan Mčedlidze, přichází Massimo Maccarone.
64
Assane Dioussé to vzal na sebe. Nejdříve trefil domácí hráče, ale dostal se odraženému míči, ale jeho následná střela byla velmi nepřesná.
62
Je před námi posledních třicet minutek a vzhledem k tomu, že Neapol stále vede pouze 1:0, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
61
Ani z tohoto rohu nic nebylo. Od své branky bude tedy rozehrávat Łukasz Skorupski.
60
Je tu další rohový kop pro Neapol.
59
A z následného rohu nic nebylo. U míče jsou však stále domácí fotbalisté, kteří kombinují.
58
Tak to byla paráda! Dries Mertens se zbavil protihráče a poslal míč na hranici velkého vápna, tam si naběhl Jorginho, který poslal míč přesně pod břevno, ale Łukasz Skorupski skvělým zákrokem míč vyrazil!
57
Po delší době se dopředu vydali i hosté, ale po jejich kombinaci skončil míč v zámezí.
56
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Andres Tello.
55
Domácí zahrávali už pátý rohový kop, ale ani z něho nic nebylo a stav se nemění. Neapol tedy po brance Mertense vede 1:0.
54
53
Žlutou kartu dostává Dries Mertens (SSC Neapol).
52
Nyní se už ale domácí dočkali a zcela zaslouženě jdou do vedení 1:0. José María Callejón poslal míč před branku, kde se zjevil DRIES MERTENS, který ho pohotově usměrnil za brankáře.
52
Piotr Zieliński pospíchal do vápna, kde po souboji upadl, ale rozhodčí byl blízko a pokutový kop neodpískal.
50
Hosté rohový kop rozehráli zajímavě, ale výborně zasáhl zkušený Pepe Reina, který vyběhl a míč sebral.
49
A nakonec Empoli vybojovalo rohový kop.
48
Ale hosté se i tentokrát v pohodě ubránili a vydali se dopředu, tak uvidíme, zda něco vymyslí.
47
Domácí vstoupili do druhého poločasu velmi aktivně a hned se usadili na polovině Empoli.
46
Vše je připraveno, jdeme na druhé dějství.
Hráči se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
První poločas je za námi. Sledujeme zajímavý duel, ve kterém jsou lepší domácí fotbalisté, kteří měli několik šancí, ale branku nevstřelili a Neapol tak hraje s Empoli 0:0. Druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.
45+1
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Z následného rohu nic nebylo a vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme.
44
José María Callejón dostal parádní přihrávku do vápna a byl ve velké šanci, ale s jeho pokusem si skvěle poradil Łukasz Skorupski!
42
Domácí drží míč, ale hráči Empoli velmi dobře napadají a domácí si s tím zatím neví rady.
40
Ze svého třetího rohu Neapol nic nevymyslela a stav se nemění. Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minutek.
39
Dries Mertens se hnal sám na brankáře, nakonec ho ale hostující zadáci dohnali a i proto bylo zakončení velmi slabé a Łukasz Skorupski míč vyrazil na roh!
38
Žlutou kartu dostává Giuseppe Bellusci (Empoli FC).
36
Nyní to vyzkoušel Callejón, ale hradbu těl před sebou nepropálil a ani z této akce nic nebylo.
35
Maggio to vyzkoušel ze standardní situace, ale Łukasz Skorupski byl na svém místě a se střelou si poradil.
34
Domácí drží míč a kombinují. Neapol je nyní jasně lepší, tak uvidíme, zda se v prvním poločase dokáže gólově prosadit.
32
Dries Mertens se dostal na hranici velkého vápna k míči a po jeho pohotovém zakončení skončil míč těsně vedle pravé tyče!
30
Ani tentokrát to domácím nevyšlo. Hosté drží míč a trpělivě kombinují okolo středového kruhu.
28
Domácím nelze upřít snahu, stále se tlačí dopředu, ale zatím se ve finální fázi trápí a nevymysleli vůbec nic.
26
A další kombinační akci Neapole zastavil útočný faul, takže na tahu jsou hosté, kteří s rozehrávkou samozřejmě nepospíchají.
24
Domácí v posledních minutách diktují tempo hry, ale na první větší šanci stále čekáme. Empoli zatím dobře brání.
22
Po centru se k hlavičce dostal Kalidou Koulibaly, ale zakončení nebylo přesné a míč skončil vysoko nad brankou Empoli.
21
Po sražené střele je tu další rohový kop pro domácí celek.
20
Ani z tohoto rohu nic nebylo. Je za námi úvodních dvacet minutek a Neapol hraje s Empoli stále bez branek.
19
Je tu další rohový kop, ale tentokrát pro Neapol.
18
Ale ani z jednoho rohu nic nebylo a na úvodní branku tedy i nadále čekáme.
17
A další rohový kop pro Empoli.
17
Hráči Empoli se dostali k míči a nakonec vybojovali první rohový kop.
16
Hosté se osvobodili dlouhým odkopem. U míče jsou ale i nadále domácí fotbalisté.
14
Domácí fotbalisté přidali a je to znát. Nyní je Neapol jasně aktivnější a snaží se směrem dopředu něco kloudného vymyslet.
12
José María Callejón si naběhl na zadní tyč, nakonec se k němu míč dostal, ale domácí hráč byl tak zaskočen, že ho vůbec nezasáhl.
10
Empoli zatím nehraje vůbec špatně. Lépe kombinuje a domácí se zatím k ničemu nebezpečnému nedostali.
9
Jorginho zatáhl za záchranou brzdu a uprostřed hrací plochy fauloval unikajícího hráče. Může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu.
7
Úvod utkání je hodně nervózní a k vidění je velmi mnoho nepřesných přihrávek.
5
Oba celky začaly velmi aktivně. Nyní to vyzkoušel jeden z hostujících hráčů, ale ani tento pokus nebyl přesný.
4
Na druhé straně to z hranice velkého vápna vyzkoušel Allan, ale po jeho technickém pokusu skončil míč zhruba metr vedle levé tyče.
2
Za dlouhým nákopem se hnali dva hostující hráči, ale nakonec byl u míče jako první pozorný Pepe Reina.
1
Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté.
1
Vše je připraveno, jdeme na to.
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

SSC Neapol: Reina – Ch. Maggio, Chiricheş, Koulibaly, Ghoulam – Allan, Jorginho, Piotr Zieliński – Callejón, D. Mertens, L. Insigne.
Náhradníci: Rafael Cabral, Sepe – Hysaj, Strinić, Giaccherini, Hamšík, Rog, Maksimović, Diawara, Tonelli, Milik, El Kaddouri.

Empoli FC: Skorupski – Veseli, Bellusci, Costa, Dimarco – Krunić, Dioussé, Marcel Büchel – Saponara – Mčedlidze, Pucciarelli.
Náhradníci: Pelagotti, Pugliesi – Maccarone, Zambelli, J. Mauri, Croce, Pasqual, Barba, Ćosić, Pereira, Marilungo, Tello.

Neapol – Empoli 1:3
SSC Neapol má zatím na svém kontě 17 bodů a při skóre 17:10 se nachází na čtvrtém místě v tabulce. Po dvou porážkách (s Bergamem a AS) Neapol v minulém kole zabrala a vyhrála na hřišti Crotone 2:1. Dnes domácí neberou nic jiného, než tři body.

Empoli FC je na tom o poznání hůře. Hosté zatím vybojovali pouze 6 bodů a nachází se až na osmnáctém místě. Empoli v devíti zápasech vstřelilo pouze dvě branky a má tak jasně nejhorší útok v soutěži. Uvidíme, jak si Empoli povede dnes, kdy ho čeká velmi, ale opravdu velmi těžký zápas. Empoli v posledních dvou zápasech neprohrálo, dvakrát totiž remizovalo 0:0.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italská liga má na programu vložené kolo a my budeme sledovat duel mezi Neapolí a Empoli. Jasným favoritem je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62