Já vím tímto děkuji za pozornost a u dalšího textového přenosu na shledanou.
Lazio si nakonec z Palerma odváží tři body za nejtěsnější možnou výhru. O jedinou branku v zápase se postaral ve třicáté minutě Sergej Milinković-Savić, který si výborně sběhl na přízemní centr a střelou mezi nohy gólmana otevřel, a vlastně i uzavřel, skóre zápasu. Na nejzajímavější momenty utkání čtrnáctého kola italské Serie A mezi Palermem a Laziem se můžete zpětně podívat v našich animacích.
90+3
90+3
Lazio drží balón na polovině soupeře. Tohle už pro hosty vypadá hodně slibně!
90+2
Wallace teď prokázal hodně velkou obětavost, když odhlavičkoval centrovaný míč, který pomalu padal za záda gólmana Thomase Strakosha.
90+1
Hodně zbytečný faul Filipa Djordjeviće. Palermo tak má k dispozici standardní situaci ze střední vzdálenosti.
90
Rozhodčí se rozhodli nastavit celkem tři minuty navíc. Domácí tak mají na vyrovnání ještě sto osmdesát sekund!
88
Palermo teď semklo Lazio ve vlastní šestnáctce. Pravděpodobně nás čeká ještě hodně zajímavý závěr utkání čtrnáctého kola!
87
Domácím se naděje na vyrovnání značně zmenšila. I přes to se však fotbalisté Palerma stále snaží a bojují seč jim síly stačí.
86
Ciro Immobile poslal ze standardní situace do šestnáctky centrovaný balón. Ten byl ale trošku přetažený, a tak si s míčem poradil až gólman.
85
Tak ze tenhle zákrok by se kapitán Giancarlo González nemusel stydět ani v zápase řeckořímském! Domácí kapitán zatáhl unikajícího soupeře zezadu a jelikož byl úplně poslední, tak sudí správně vytáhl červenou kartu!
84
Přihrávka na nabíhajícího Ilju Nestorovskiho byla příliš dlouhá. Balón tak pomaličku doskákal až za brankovou čáru. Thomas Strakosha si dává s odkopem opět docela načas.
83
Lucas Biglia si připisuje na polovině soupeře poměrně hloupý útočný faul. Palermo pomalu začíná přebírat velení v zápase.
82
Centrovaný míč Haitama Aleesamiho skončil pouze v náruči gólmana Thomase Strakosha. Ten s rozehrávkou rozhodně pospíchat nebude.
81
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Balde Diao Keita, přichází Cristiano Lombardi.
80
Sergej Milinković-Savić zastavil za cenu faulu pronikajícího Mata Jajala. Domácí však vůbec na nic nečekají a okamžitě rozehrávají.
79
Střídání v týmu U.S. Citta di Palermo: ze hřiště odchází Edoardo Goldaniga, přichází Simone Lo Faso.
77
Ciro Immobile si teď nerozuměl se svými spoluhráči a vystavil se tak ofsajdovému postavení. Praporek pomezního sudího okamžitě vystřelil k výšinám.
76
Ilja Nestorovski upadl po drobném kontaktu se soupeřem v šestnáctce Lazia a hodně hlasitě se dožadoval odpískání pokutového kopu. Rozhodčí se ale pouze pousmál a pokračuje se ve hře.
75
Ouasim Bouy v souboji vůbec nestíhal, a tak pronikajícího soupeře jednoduše zatáhl za dres. Rozhodčí ani chvíli neváhá a uděluje žlutou kartu.
73
Zázraky se přeci jen dějí. Fotbalista Lazia už je na nohou a je připraven pokračovat v zápase.
72
Edoardo Goldaniga zbytečně dohrál u postranní čáry Cira Immobileho, který se teď za pomezní lajnou svíjí v bolestech.
71
Nepřesná přihrávka Giancarla Gonzáleze skončila pouze u kopaček obránce Dušana Basty. Lazio se tak dostává k míči hodně jednoduše.
70
Máme před sebou posledních dvacet minut hry. Tempo hry je poměrně bídné, ani jeden z týmů se netlačí do zakončení.
69
Jordan Lukaku zbytečně neriskoval, a tak raději odkopl míč hodně daleko na polovinu soupeře. Palermo musí opět začínat až od vlastní brány.
68
Ouasim Bouy si počínal v souboji s Lucasem Bigliou za hranicí pravidel. Rozhodčí měl celou situaci přímo před sebou, a tak správně odpískal faul.
67
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Filip Djordjević.
65
Domácí se po delší odmlce propracovali k poměrně zajímavé příležitosti. Hlavičkový pokus Iljy Nestorovskiho ale skončil vysoko nad bránou.
64
Ivajlo Čočev si vůbec neporozuměl se svými spoluhráči a náběhem se tak vystavil pouze ofsajdovému postavení.
63
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Senad Lulić, přichází Jordan Lukaku.
62
Nepřesnostmi se nám to teď na hřišti jenom hemží. Jedna nepřesná přihrávka střídá druhou. Z tribun se pomalu začíná ozývat pískot.
60
Nepřesná přihrávka Marca Parola skončila pouze u domácího brankáře. Josip Posavec si tak po delší době užije kontakt s míčem.
59
Balde Diao Keita se snažil projít mezi dvěma bránícímu hráči individuálně, jenže obrana domácího celku zafungovala na výbornou a připravila útočníka Lazio o míč.
57
Dušan Basta nechtěl ponechat nic náhodě, a tak raději odhlavičkoval nebezpečný balón do zámezí. Palermo bude vhazovat na polovině soupeře.
56
Ciro Immobile se dostal do zajímavé příležitosti po nádherné individuální akci. Jeho následná střela ale byla zablokována obranou.
54
Lazio se dostává za obranu Palerma jednoduchou kombinací – dvě, tři rychlé přihrávky a domácí obrana neví, kde jim hlava stojí.
53
Střídání v týmu U.S. Citta di Palermo: ze hřiště odchází Bruno Henrique, přichází Ouasim Bouy.
52
Tak tuhle přihrávku si Giancarlo González za rámeček rozhodně nedá. Domácí obránce se snažil najít nabíhajícího spoluhráče, jenže balón skončil pouze za postranní čárou.
51
Centrovaný míč Dušana Basty tentokráte nenašel žádného z jeho spoluhráčů. K balónu se tak dostávají opětovně fotbalisté Palerma.
50
Domácí záložník odkulhal za postranní čáru a bude se tak moct pokračovat ve hře. Uvidíme, jak na tom bude konkrétně Bruno Henrique.
49
Bruno Henrique zůstává ležet na trávníku a fotbalisté Lazia sportovně zakopávají míč do zámezí. Domácí fotbalista už je v péči zdravotníků.
48
Po centrovaném míči ze standardní situace se balón odrazil až za hranici šestnáctky, kde výborně číhal Haitam Aleesami. Jeho rána z voleje ale byla hodně nepřesná.
47
Ivajlo Čočev byl zastaven při svém průniku po pravé straně za cenu faulu. Domácí budou rozehrávat standardní situaci.
46
Do druhého poločasu poměrně překvapivě nezasáhne domácí kapitán Alessandro Diamanti, kterého nahradil Robin Quaison.
46
Hráči obou týmů už pomalu přicházejí na trávník. Druhá polovina zápasu mezi Palermem a Laziem zanedlouho začne!

Fauly: 8 – 9
Začátek utkání byl z obou stran velice opatrný. Ani jeden z týmů se netlačil do zakončení a spíše se oba celky soustředily na svou obranu. Po pár minutách se ale hráči otrkali a začalo se také útočit. Účet utkání mohl otevřít v devatenácté minutě hostující Ciro Immobile, jenže jeho rána skončila pouze na horní tyčce. V minutě třicáté se však už hosté radovat mohli, neboť se po dobré individuální akci Dušana Basty dokázal prosadit Sergej Milinković-Savić. V úplném závěru prvního poločasu pak ale mohl vyrovnat Ilja Nestorovski. Ten se ale i přes velkou snahu k míči nepropracoval. Úvodních pětačtyřicet minut tak skončilo ve prospěch Lazia. Druhý poločas začne přibližně v 13:33.
45+1
45+1
V úplném závěru prvního poločasu se k poměrně zajímavé příležitosti propracovali ještě domácí! Ilja Nestorovski se natahoval po centrovaném míči, jenže nedosáhl. Balón tak prosvištěl pár centimetrů vedle pravé tyče.
45
Rozhodčí se rozhodl nastavit k prvnímu poločasu pouze jednu minutu navíc.
44
Lazio drží v závěru prvního poločasu míč na svých kopačkách. První polovina zápasu se tak pravděpodobně dohraje na polovině domácího týmu.
43
Ihned vzápětí přichází hodně hloupý faul domácího kapitána. Alessandro Diamanti měl v souboji obě ruce v obličeje soupeře, což se pochopitelně rozhodčímu ani trochu nelíbilo.
42
Edoardo Goldaniga v souboji držel pronikajícího Felipe Andersona až příliš okatě za dres. Jasná žlutá karta, tady není třeba diskutovat.
41
Alessandro Diamanti se možná trochu ukvapil a hodně zbytečnou střelou z velké vzdálenosti daruje míč fotbalistům hostí.
40
Palermo teď kombinuje s míčem kolem pokutového území soupeře. Přes dobrou obranu Lazia se ale ne a ne dostat.
39
Ivajlo Čočev byl na polovině hřiště sražen k zemi a hlavní sudí správně odpískal nedovolený přestupek. Domácí však na nic nečekají a okamžitě rozehrávají.
37
Rozehrávka rohového kopu nebyla vůbec podstatná, neboť chvíli po centru přišel v šestnáctce hostů útočný faul ze strany Palerma.
36
Dušan Basta srazil centrovaný míč Giancarla Gonzáleze pouze za brankovou čáru. Domácí tak budou mít výhodu rohového kopu z pravé strany.
35
Z následné rozehrávky ale hosté nedokázali vůbec nic vytěžit. Centrovaný míč totiž doplachtil pouze na hlavu jednoho z obránců.
34
Haitam Aleesami doslova sestřelil u pomezní čáry pronikajícího Felipe Andersona a domácí obránce teď může být rád, že se mu před očima nezažlutilo.
33
Bruno Henrique ztratil míč na polovině hřiště zbytečnou kličkou do dvou hráčů. Lazio se tak dostává k míči poměrně jednoduše.
32
Ilja Nestorovski teď na chvíli zůstal zcela osamocený za obranou Lazia, jenže střela z voleje se mu vůbec nepovedla a Thomas Strakosha tak zasáhl rutinním zákrokem.
30
Lazio právě vstřelilo branku!
Nádherně sehraná akce končí prvním gólem! Dušan Basta pronikl obranou Palerma po pravé straně a poté poslal do šestnáctky soupeře přízemní centr. Na centrovaný míč si výborně sběhl SERGEJ MILINKOVIĆ-SAVIĆ a hodně zkušeně se prosazuje mezi nohy Josipa Posavece. Asistence: Dušan Basta.
28
Balde Diao Keita se provinil na útočné polovině proti pravidlům a domácí tak budou rozehrávat. Poslední minuty zápasu jsou hodně rozkouskované.
26
Mato Jajalo dává zdviženým palcem najevo, že bude v pořádku a že bude moct pokračovat ve zbytku utkání. Nakonec to tak hrozné nebylo.
25
Mato Jajalo zůstává po jednom ze soubojů ležet na trávníku a drží se za koleno. Rozhodčí raději přerušuje hru a jde zkontrolovat stav domácího hráče.
24
Alessandro Diamanti hledal svým dlouhým nákopem nějakého ze svých spoluhráčů. Ani jeden však myšlenku kapitána nepochopil a balón tak doskákal až ke gólmanovi.
23
Ciro Immobile se teď hodně dobře vrátil do obrany a zkušeně zastavil rozvíjející se akci domácího týmu. Lazio začíná svou akci od vlastní brány.
21
Z následné standardní situace ale domácí nedokázali nic vytěžit. Přetažený centr Bruna Henriqueho skončil až za bránou Lazia. Thomas Strakosha tak bude odkopávat od své klece.
20
Marco Parolo si počínal při bránění pronikajícího Iljy Nestorovskiho až příliš za hranicí pravidel. Rozhodčí celou situaci dobře viděl a odpískal faul.
19
Tak to byla šance jako hrom! Ciro Immobile se opřel do míče z voleje a nádhernou ranou trefuje břevno domácí brány! S následnou dorážkou Felipe Andersona si už Josip Posavec poradil. Palermo teď mělo při bránění téhle situace i trochu štěstíčka.
18
Hosté se dostali do poměrně zajímavého přečíslení, jenže Felipe Anderson situaci vůbec nevyřešil dobře a pouze napálil míč do bránícího Michela Morganella.
16
Wallace hodně zkušeně uklidnil situaci a přihrál balón až dozadu na vlastního gólmana. Thomas Strakosha si tak po delší době užije s míčem.
15
Palermo teď semklo svého soupeře v pokutovém území. Momentálně tak sledujeme asi největší tlak na bránu v dosavadním průběhu utkání.
14
Ilja Nestorovski se pokoušel odcentrovat míč z pravé strany, jenže jeho pokus byl výborně zablokován obranou hostí.
13
Senad Lulić zastavil rozvíjející se protiútok domácího týmu, za což byl od sudího odměněn žlutým kartónkem.
12
V posledních minutách zápasu jsou poměrně aktivnější hosté z Lazia. Do zakončení se ale přes dobře bránící zeď domácích fotbalistů nedostávají.
10
Laziu se ale rozehrávka rohového kopu vůbec nepovedla. Centrovaný míč skončil pouze v rukavicích brankáře Josipa Posavece.
9
Ivajlo Čočev nechtěl ponechat nic náhodě, a tak raději odkopl nebezpečný balón za brankovou čáru. Hosté budou zahrávat roh.
8
Balde Diao Keita si špatně zpracoval míč, čehož na výbornou využil obránce Edoardo Goldaniga. Domácí tak opětovně v držení míče.
7
Ciro Immobile se prokličkoval s míčem pouze za postranní čáru. Domácí tak budou mít výhodu vhazování na vlastní polovině.
6
Alessandro Diamanti upadl při svém průniku na hranici pokutového území, jenže hlavní sudí zůstává ledově klidný. Domácí kapitán se sice rozčiluje, ale pokračuje se ve hře.
5
Felipe Anderson byl v souboji s Ivajlem Čočevem až příliš důrazný. Rozhodčímu se jeho počínání nelíbilo, a tak odpískal faul.
4
Na druhé straně se ke střele propracoval Lucas Biglia. Jeho pokus ale skončil pouze v reklamních panelech vedle brány.
3
Ilja Nestorovski se odhodlal z poměrně velké vzdálenosti ke střele. Jeho propagační pokus ale skončil pouze v rukavicích gólmana Thomase Strakosha.
2
Ivajlo Čočev nedokázal udržet míč na hrací ploše a vhazovat tak budou zhruba z poloviny hřiště fotbalisté Lazia.
1
Domácí fotbalisté se postarali o úvodní výkop utkání. Palermo dnes nastoupí v klasických růžových dresech a Lazio v dresech tmavě modrých.
1

U.S. Citta di Palermo: Posavec – Goldaniga, G. González, Anđelković – Morganella, Bruno Henrique, Jajalo, Čočev, Aleesami – Diamanti, Nestorovski.
Náhradníci: Guddo, Fulignati – Vitiello, Rispoli, Hiljemark, Gazzi, Cionek, Sallai, Quaison, Bouy, Pezzella, Lo Faso.

S. S. Lazio: Strakosha – Basta, Wallace, Radu, Lulić – Parolo, Biglia, Milinković-Savić – Anderson, Immobile, Keita.
Náhradníci: Vargić – Hoedt, Patric, Cataldi, J. Lukaku, Djordjević, Bastos, Leitner, C. Lombardi, Freitas, Borrelli, Murgia.
Palermo zvítězilo pouze v jednom ze deseti posledních utkání, což není vůbec příznivá bilance. Možná taky proto jim po třinácti kolech patří až předposlední místo s pouhými šesti body a se skóre 10:26. Lazio je na tom o poznání lépe. Po kompletním třináctém kole se nachází na čtvrté pozici s pětadvaceti body a se skóre 26:14. Také vzájemné zápasy hovoří jasně ve prospěch týmu Lazia. Palermo ve vzájemném duelu naposledy zvítězilo v roce 2012.
Nádherné nedělní poledne při sledování textového online přenosu z 14. kola italské Serie A. Nejvyšší italská fotbalová soutěž má dnes na programu své 14. kolo a my se společně zaměříme na zápas mezi U.S. Citta di Palermo a S. S. Lazio. Do zápasu budou jako favorité vstupovat hosté, ale uvidíme, jak se utkání bude vyvíjet. Úvodní výkop je stanoven na 12:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62