Serie A - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Torino - 25. října 2017   20:45

Fiorentina
29' Benassi (Simeone) • 66' Simeone (Benassi) • 75' Babacar
3:0
(1:0)
Fiorentina
Sportiello – Laurini (79. Gaspar), Ge. Pezzella, Astori (C), Biraghi – Benassi, Badelj, Veretout – Chiesa, Simeone (72. Babacar), Théréau (19. Eysseric).
Mariani M. (Ita)
Stadio Artemio Franchi (Florencie)
Torino
Sirigu – De Silvestri, N'Koulou, Moretti (C), A. Barreca – Rincón (67. Valdifiori), Baselli – Falqué (78. Molinaro), Ljajić, Niang – Sadiq (46. Berenguer).

To je ode mne vše, já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase příště.
Dnešním utkáním vás provázel Ondřej Zoubek.
STATISTIKY UTKÁNÍ
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 5:4. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 22:22.
Dnešní zápas je minulostí. Dobrých 65 minut byl lepším celkem hostující Turín, jeho hráči ale nedokázali proměnit ani jednu ze svých šancí. Nejblíže vstřelení branky byl Niang na začátku druhého poločasu, ten ale trefil břevno.
Na druhé straně naopak už v prvním poločase dal branku Marco Benassi, kterému přihrával Giovani Simeone. V 66. minutě si role vyměnili a druhý jmenovaný tak zvýšil na 2:0. Rozhodující moment přišel v 75. minutě, když si za svůj faul ve vápně vykoledoval Barreca červenou kartu, a Kevin Babacar penaltu chladnokrevně proměnil.

Utkání tedy skončilo jasnou výhrou domácích 3:0, i když průběh minimálně první půle tomu rozhodně nenasvědčoval.
90+3'
90'
Sudí nastavil 3 minuty nad rámec hrací doby.
89'
Ten se Ljajičovi hrubě nepovedl a hrát mohou domácí.
88'
Ljajič byl faulovaný zhruba dvacet metrů od vápna soupeře a dostává možnost volného kopu.
87'
Teď už se k míči dostávají stopeři hostů, kteří mohou založil útok svého celku.
86'
Nepovedená přihrávka Molinara ukončila offenzivní snažení Turína.
85'
Silvestri se ještě snaží přesvědčit své spoluhráče, že ještě stojí za to bojovat. Ti nadále napadají rozehru soupeře ve větším počtu.
83'
Hráči Fiorentiny si užívají závěr zápasu, Bruno Gaspar baví svými finesami fanoušky na stadioně.
81'
Prakticky celý zápas jsme byli svědky tlaku hostí, ten je teď ale ty tam, "fialky" teď kontrolují průběh hry.
80'
Niang vybojoval faul na polovině hřiště, žádal pro Astoriho druhou žlutou kartu, ta by byla ale příliš přísná.
79'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Vincent Laurini, přichází Bruno Gaspar.
78'
Žlutou kartu dostává Emiliano Moretti (Turín FC).
78'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Iago Falqué, přichází Cristian Molinaro.
77'
Další obrovská šance Babacara! Ten se dostal na levé straně k brejkovému náběhu, obstřelil Siriga, ale o pár centimetrů i tyč jeho brány.
75'
Fiorentina právě vstřelila branku!
KHOUMA BABACAR se ihned postavil k pokutovému kopu a s přehledem ho proměnil.
74'
Barreca obdržel za svůj zákrok červenou kartu, to když přiložil ruku na útočícího hráče, který v malém vápně mohl hlavičkovat do prázdné brány. Do jaké míry šlo o faul je na delší zkoumání, každopádně jde o kontroverzní moment.
73'
Je nařízena penalta pro domácí!
72'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Khouma Babacar.
71'
Hráči Turína jsou samozřejmě trochu zmrazeni. Dostali dvě branky prakticky ze dvou šancí soupeře. Nicméně se neustále snaží o postupný útok směrem k bráně "fialek".
70'
Simeone vybojoval další volný kop na polovině hřiště. Ono je to doopravdy maximum, co dokáže osamocený na hrotu proti čtyřem obráncům udělat.
67'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Tomás Rincón, přichází Mirko Valdifiori.
66'
Naprosto nádherný gól! Ve středu hřiště převzal míč Benassi, který ho posunul na vápně na volného GIOVANNI SIMEONEHO, jenž napálil míč nártem do šibenice Sirigovi branky.
Asistence: Marco Benassi.
66'
Rincón si svými gesty nejspíše brzy vykoleduje druhou žlutou kartu. Po jasném faulu Berenquera gestikuloval naprosto zbytečně.
64'
Obrovská šance domácích! Z ojedinělé útočné akce střílel Chiesa, jehož střelu dokázal Sirigu vyrazit před sebe, dobíhajícímu Simeonemu se nepodařilo ve skluzu míč dorazit do brány!
63'
Moretti si v souboji s Benassim rozhodně pomohl rukama, to ale sudí přehlédl.
62'
Rincón se po žluté kartě ihned snažil o zapojení do rozehrávky, což se mu ale příliš nepovedlo a míč ztratil.
61'
Žlutou kartu dostává Tomás Rincón (Turín FC).
60'
Rozehrávka Fiorentiny je dnes doslova žalostná. Hráčům se vůbec nedaří dostat se konstruktivně ze své vlastní poloviny.
59'
Turínští v další šanci! Tentokrát Falqué hledal ve vápně Nianga, před kterým na poslední chvíli zasáhl Astori a míč uklidil do zámezí.
58'
Laurini při pádu na trávník zasáhl míč rukou, což sudí nepřehlédl a píská.
57'
Simeone se snažil čarovat u rohového praporku, ale ze situace nevytěžil pro svůj tým vůbec nic.
56'
Silvestri vedl útočné snažení po pravé straně svého celku, jenže byl skvěle ubráněn Biraghim, který dokonce vybojoval autové vhazování pro svůj celek.
55'
Pořádnou ránou z poza vápna se prezentoval Veretout, mířil ale vysoko nad bránu.
53'
Krásný centr poslal do vápna Ljajič, N´Kolou, který se tak trochu zapomněl v útoku, se k čisté hlavičce nedostal. Turínští ale zůstanou u míče.
52'
Turín pokračuje v obléhání vápna domácích, zatím kombinují v bezpečné vzdálenosti pro Sportiella.
50'
Na druhé straně se pokusil odpovědět Chiesa. Z levé strany si navedl míč na střelu pravačkou, kterou Sirigu zlikvidoval.
49'
Obrovská šance hostů! Ljajič skvěle prostrčil míč na Nianga, který se ocitl úplně sám na penaltě a mířil tváří v tvář Sportiellovi. Toho obstřelil, jenže napálil horní tyč jeho brány! Mohlo být rychle vyrovnáno.
48'
A hráči ve žlutých dresech rychle napadají svého soupeře, rozhodně cítí šanci na úspěch v dnešním utkání.
47'
Druhý poločas začíná Turín s jednou změnou v sestavě. Bojovného, leč neefektivního, Umara nahrazuje Berenquer.
46'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Umar Sadiq, přichází Álex Berenguer.
46'
První poločas je minulostí.
My jsme viděli pouze jednu branku a to z ojedinělé šance domácích, kdy jednoduše přistrčil Giovani Simeone míč do uličky svému spoluhráči Marcu Benassi, který se nemýlil a poslal domácí do vedení. Hosté sice mají více ze hry, do větší šance se ale nedostali. Za zmínku stojí snad jen střela Ljajiče z velkého vápna, kterou Sportiello vytěsnil.
45+2'
45+2'
Umar si ve vápně vyšlápl na Pezzellu, kterému dal tímto zákrokem jasně najevo, že rozhodně v dnešním utkání nebude za otloukánka.
45+1'
Útočnou rozehrávku hráčů z Turína zastavila nepřesnosná přihrávka z kopačky Barreca.
45'
Sudí nastaví nad rámec hrací doby 2 minuty.
44'
Volným kopem domácí doslova pohrdli, centr letěl daleko za hlavičkující hráče.
43'
Další hostující snažení zastavila ruka Nianga. Jak se ale ukázalo na opakovaném záběru, šlo o hrudník, kterým Niang zahrál míč.
42'
Astori Umara doslova kopl do hrudníku při snaze zasáhnout míč, to ale nic nemění na tom, že si žlutou kartu zaslouží.
41'
Falqué na pravé straně hledal Simeoneho vápně, tvrdý centr ale nenašel svého adresáta.
40'
Po pravé straně vedl rychlý brejk pravý obránce Silvestri. Když zjistil, že jeho offenzivní snahu nikdo z jeho spoluhráčů nepodpořil, zastavil svůj úprk a pasivní přihrávkou uklidnil situaci.
39'
Již několikátý rohový kop nebyl z pohledu hostů úspěšný, což je může časem mrzet.
38'
Velice dobře si na hranici vápna navedl míč na střelu konstruktivní záložník Ljajič, který se neostýchal vypálit na bližší tyč. Tam úřadoval Sportiello a konečky prstů vytěsnil míč na rohový kop.
37'
Dnes je Laurini hodně vidět jak v obranné činnosti, tak v té útočné, jenže tam mu chybí ještě přesnější finálová přihrávka.
36'
Simeone udržel důležitý míč u vápna soupeře, jenže podpora byla příliš slabá na to, aby z akce bylo něco víc.
35'
Sám faulovaný se postavil k exekuci volného kopu, jenže jeho centr byl tak silný, že přiletěl až Sportiellovi do rukavic.
34'
Hosté to rozhodně nebalí, naopak se snaží o rychlou odpověď a hrají stále stejný fotbal jako na začátku utkání. Silvestri vybojoval faul a tudíž volný kop.
33'
Hodně důrazný byl Simeone při napadání rozehery stoperů hostí, sudí neváhal písknout do píšťalky.
32'
O chvíli později znovu souboj Niang a Laurini, kterému ještě přišel na pomoc Benassi a situaci zvládli.
30'
Odpovědět se ihned pokouší Niang, ten byl nakonec ubráněn svým strážcem.
29'
Tlak hostům nebyl nic platný! Naprosto jednoduchou kombinací se prezentovali domácí. MARCO BENASSI dostal míč do uličky na pravé straně vápna a napálil ho na protější tyč, kam Sirigu neměl šanci dosáhnout.
Asistence: Giovanni Simeone.
27'
Tlak hostí roste, jenže ani jeden ze tří rohů neměl ty správné parametry na to, aby vůbec došlo k ohrožení branky.
26'
Sportiello se prezentoval velmi nepřesnou rozehrávkou, z čehož okamžitě těžil Falqué, který si navedl míč na střelu, která se mu nepovedla podle jeho představ.
24'
A přece jen dostali hosté možnost volného kopu z poloviny hřiště, ten zahrával Niang, ale svým centrem zahnal všechny své hráče hodně daleko od brány.
23'
Umar na polovině hřiště schytal tvrdý úder od Pezzella, vše bylo ale v rámci pravidel.
22'
Badelj vyrobil hrubici ve středu hřiště, jenže hosté celý protiútok zpomalili nepřesnou přihrávkou a tudíž z něj nic nebylo.
21'
Niang byl v souboji pozdě a dovolil tak jednoduše odcentrovat Falquému, ten ale vysoký míč nasměroval přímo do rukavic Siriga.
20'
Brzké střídání domácích bylo vynucené, nejlepší střelec "fialek" si nejspíš poranil sval a musel ze hřiště odejít.
19'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Cyril Théréau, přichází Valentin Eysseric.
18'
První žlutou kartu dostává Daniele Baselli, to když zastavil nedovoleně sprintujícího Simeoneho na polovině hřiště.
16'
Domácím se nedaří kombinace, po pár bezvýznamných přihrávkách se povětšinou zmůžou jen na dlouhý nakopnutý míč, což dělá rychlonohým hráčů ve vzdušných soubojích problémy.
15'
Baselli skvěle pracoval na středu hřiště a svým pohybem si vykoledoval faul na svoji osobu.
14'
Vysoko napadající hráči hostí nadělali pořádné problémy Pezzellovi s Astorim. Obranu Fiorentiny vysvobodil až útočný faul Umara.
13'
Domácí se konečně dostávají k postupnému útoku, založit akci mohou stopeři fialek.
12'
A máme za sebou první hrozbu u brány Siriga! Výtečně načasovaný náběh Théréau, který se z levé strany řítil na bránu. Bohužel pro domácí se jeho křížná střela nevlezla o pořádný kus mezi tři tyče.
11'
Další ze soubojů Niang – Laurini. Tady to opravdu vře, tentokrát jako vítěz vyšel obránce Fiorentini, který vybojoval autové vhazování pro svůj tým.
10'
Centr bez problémů odvrátila obrana hostí a mohou se pokusit o založení postupného útoku.
9'
Výbornou práci odvedl Théréau. Ten nejprve prošel přes dvojici obránců, a když se chystal k centru, zatáhl za záchranou bzdu N´Koulou.
Pro Fiorentinu jde o volný kop z dobré pozice.
8'
Laurini znovu fauluje Nianga, tentokrát dosti tvrdě. Sudí si trochu nečekaně vystačil jen s ústním napomenutím.
7'
Niang se dostal individuálně z velmi svízelné pozice, sudí nakonec Laurinimu pískl nedovolený zákrok, což bylo dosti necitlivé rozhodnutí, hosté mohli jít do brejku.
6'
První průnik po pravé straně obstaral Chiesa, nicméně byl zavčas odstaven od míče Barrecou a z celé situace je pouze odkop od brány Siriga.
5'
Niang byl až příliš aktivní při napadání, což sudí nenechal bez povšimnutí a píská faul.
4'
Turínští se rychle zmocnili míče, který domácí lacině ztratili. Silvestri hledal kolmou přihrávkou Umara, který se dobře postavil a tělem si udělal prostor, jenže poté přispěchal s obranným zákrokem Astori a míč uloupil ve prospěch "fialek".
3'
Nacvičeným signálem se dostali do volnějších prostor v okolí vápna. Tvrdý centr od Barreca pouze proletěl malým vápnem Sportiella.
3'
Hosté začínají utkání daleko aktivněji, díky zblokovanému centru budou zahrávat první rohový kop utkání.
2'
Turínští se rychle dostávají k míči, úvodní nákop směrem na Umara odvrátil razantní hlavičkou Pezzella.
1'
Utkání zahájili domácí hráči, kteří nastupují v tradičních fialových dresech, hosté přijeli ve žluté sadě dresů.
1'

ACF Fiorentina: Sportiello – Laurini, Ge. Pezzella, Astori (C), Biraghi – Benassi, Badelj, Veretout – Chiesa, Simeone, Théréau.
Náhradníci: Drągowski – Babacar, Cristóforo, Bastiao Dias, Eysseric, Gaspar, Hagi, Hugo, Lo Faso, Milenković, Olivera, Ca. Sánchez.

Turín FC: Sirigu – De Silvestri, N'Koulou, Moretti (C), A. Barreca – Rincón, Baselli – Falqué, Ljajić, Niang – Sadiq.
Náhradníci: Ichazo, V. Milinković-Savić – Acquah, Berenguer, Bonifazi, Boyé, Burdisso, De Luca, Edera, Samuel Gustafsson, Molinaro, Valdifiori.

Rozhodčí: Mariani M. (Ita).
Turín FC
Turínský celek se znovu pohybuje přesně ve středu tabulky, tedy na 10. pozici, na svého soupeře ztrácí pouze o skóre. Nahrál totiž stejný počet bodů – 13. To s bilancí 3-4-2 s vyrovnaným skóre 14:14.

Posledních pět utkání bylo jako na houpačce, ale vyhrát se Turínu povedlo jen v pohárovém utkání s Casale 5:1. To protože nejprve prohrálo derby s Juventusem 4:0 a poté zaznamenal remízu 2:2 s Veronou, což se jeví jako ztráta. Po pohárové výhře následovala remíza na hřišti Crotone znovu 2:2, o branky se postaral Iago Falque a v poslední minutě De Silvestri. V posledním utkání čekal Turín velice silný soupeř – AS Řím. Po boji ale domácí celek padl 0:1.

Nejlepšími střelci svého celku jsou se třemi zářezy Iago Falque, Adem Ljajič a bohužel pro Turín zraněný Andrea Belotti.
ACF Fiorentina
Až 9. celek nejvyšší italské soutěže míří určitě na vyšší pozice v tabulce. Po devíti utkáních zaznamenal bilanci 4-1-4, což značí 13 bodů. Střed tabulky Serie A je dosti napěchován, tudíž každá výhra či porážka může znamenat zisk nebo ztrátu několika pozic.

V posledních třech utkáních nahrál celek 6 bodů. Před třemi týdny prohrála Fiorentina v Chievu 2:1, kde jejich snahu utnul dvěma góly Castro. Což tedy znamená, že poslední dvě utkání byli hráči z Florencie stoprocentní. Nejprve dvěma góly sestřelil Cyril Thereau Udinese, a jeho tým vyhrál 2:1. To vše, aby pak ve venkovním utkání v Beneventu vyhráli hráči Fiorentiny hladce 0:3, o branky se postarali Benassi, Kevin Babacar a právě Cyril Thereau.

Nejlepším střelcem je se čtyřmi zásahy právě Cyril Thereau, po dvou zářezech pak zaznamenali Giovanni Simeone a Federico Chiesa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62