Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Inter Milán : Chievo - 3. prosince 2017   15:00

Inter Milán
23' Perišić  • 38' Icardi (Brozović) • 57' Perišić  • 60' Škriniar (Candreva) • 90+2' Perišić
5:0
(2:0)
Chievo
Chievo
Inter Milán
Handanovič – D'Ambrosio (77. Dalbert), Škriniar, Ranocchia, Santon – Valero, Brozović – Candreva (84. Karamoh), Mário, Perišić – Icardi (75. Éder).
Chievo
Sorrentino – Cacciatore, Dainelli, Gamberini, Gobbi (87. Jaroszyński) – Depaoli, N. Rigoni (64. Tomović), Bastien – Birsa – Inglese, Meggiorini (69. Garritano).

To je z mé strany již vše, příště na počtenou.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 17:3. Rohy: 18:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:4.
Je dobojováno! Dnes jsme byli svědky jasné dominance milánského Interu, který bezbrannou Veronu zasypal 27 střelami a mimo jiné měl k dispozici hned 18 rohových kopů. Ze standardek ale domácí dnes nehrozili, všech pět gólů padlo ze hry a hned o tři z nich se postaral chorvatský reprezentant Ivan Perišić. Inter se tak díky vítězství 5:0 posouvá ze třetího na první místo tabulky před Neapol a Juventus!
90+3'
90+2'
Inter Milán právě vstřelil branku!
Po následném rohovém kopu vznikla na hranici šestnáctky trma-vrma, po níž se volného míče ujal IVAN PERIŠIĆ a přesnou střelou k levé tyči završil hattrick!
90+2'
Dvouminutové nastavení už se chýlí ke svému konci a ještě k jedné střele se dostal dosud neviditelný Borja Valero, jehož přízemní dělovku Sorrentino dokázal vyškrábnout!
90+1'
Z této standardky ovšem hosté nezahrozili a na opačnou stranu se vydal Ivan Perišić, který se dostal ke střele z ostrého úhlu, tu ovšem Tomović přizvedl vysoko nad břevno.
90'
Dalbert pro jistotu usměrnil centr směřující do pokutového území do zámezí, a v poslední minutě zápasu tak Chievo bude zahrávat rohový kop.
89'
Mladík Karamoh o sobě dává po příchodu na hřiště pořádně vědět, nyní mu ale těsně nevyšlo zpracování a balon se tak dokutálel do zámezí.
88'
Yann Karamoh dostal od Santona ideální přihrávku na hranici pokutového území, jeho následná přízemní střela ale jen o fous minula pravou tyč Sorrentinovy svatyně!
87'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Massimo Gobbi, přichází Paweł Jaroszyński.
85'
Právě střídající Karamoh teď uvízl v ofsajdové pasti, do které jej vystavil hostující obránce Massimo Gobbi.
84'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Yann Karamoh.
82'
Antonio Candreva prchl po pravém křídle a poté vyslal další nebezpečný centr do předbrankového prostoru, kde se ale nikdo v modročerném dresu do zakončení nedostal.
81'
Perišićův krajan Marcelo Brozović zkusil štěstí z dobrých dvaadvaceti metrů, po jehož projektilu zůstal Sorrentino stát jako opařený, naštěstí pro něj ale balon proletěl těsně nad!
80'
Skvěle to teď udělal chorvatský reprezentant Perišić, který si náramně obhodil svého strážce Garritana a jeho následná pumelice jen těsně minula levou tyč!
78'
Až nyní došlo k exekuci zmiňovaného rohového kopu, po němž se dostal k hlavičce vytáhlý obránce Andrea Ranocchia, jeho nepřesná střela ale proletěla vysoko nad břevnem.
77'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Danilo D'Ambrosio, přichází Dalbert.
75'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Mauro Icardi, přichází Éder.
74'
Perišićův centr z pravé strany zblokoval Alessandro Gamberini doo zámezí, Inter tak bude mít k dispozici další roh.
73'
Nepřesnou Valerovu přihrávku do strany vystihl Samuel Bastien, ani on ale nedokázal rozehrát přesně, a tak v akci mohou pokračovat Milánští.
71'
Fabio Depaoli se pokusil najít v pokutovém území Lucu Garritana, který se nakonec přeci jen ke střele dostal, jeho nepřesný pokus ale Handanoviče neohrozil.
70'
Danilo D'Ambrosio poslal zajímavý centr ke vzdálenější tyči, kde číhali hned dva fotbalisté Interu, ani jeden z nich ale nedokázal dostat balon pod kontrolu.
69'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Riccardo Meggiorini, přichází Luca Garritano.
69'
Ivan Perišić dokázal přes bránícího Massima Gobbiho odcentrovat, jeho přízemní pas ale zamýšleného adresáta Candrevu nenašel a balon skončil v zámezí.
67'
Svěřenci Luciana Spalettiho vybojovali další rohový kop, i tentokrát ale Stefano Sorrentino mohl zůstat v klidu, poněvadž hosté dokázali odhlavičkovat balon do bezpečí.
66'
Po čtvrtém gólu Interu se hra přeci jen uklidnila, ani jeden tým se nyní za rozhodnutého stavu nikam nežene.
64'
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Nicola Rigoni, přichází Nenad Tomović.
63'
Rigoni se pomalu šourá do zámezí a je jasné, že bude muset být střídán. Z teplákovky už se mezitím bleskurychle vysvléká Nenad Tomović.
62'
Další komplikace pro Chievo. Nicola Rigoni zůstal ležet v bolestech na trávníku a ani po příchodu klubových lékařů se mu nedaří vstát...
60'
A ta rovněž končí gólem! Antonio Candreva prchl po pravé straně, načež poslal míč do šestnáctky, kam si seběhl slovenský reprezentant MILAN ŠKRINIAR a v pádu usměrnil balon do Sorrentinova protipohybu – 4:0!
59'
Svěřenci Luciana Spalettiho ani nepustili hráče Chieva k rozehrávce a sami už zakládají další útočnou akci.
57'
Náskok milánského celku je už třígólový. Nepovedené rozehrávky Chieva se zmocnil IVAN PERIŠIĆ, který si s míčem naběhl až do pokutového území a přesnou střelou ke vzdálenější tyči nedal Sorrentinovi sebemenší šanci.
56'
Andrea Ranocchia na polovině hřiště ostře zajel do Meggioriniho, za což si vykoledoval žlutou kartu.
54'
Nezdá se ale, že by svěřenci Luciana Spalettiho najeli na úsporný mód, i po změně stran domácí navzdory komfortnímu náskoku (příbramský kouč Josef Csaplár promine) 2:0 hýří aktivitou.
53'
Rodící se akci Chieva zastavil Borja Valero ještě před půlící čarou, Inter hostující tým vůbec k ničemu nepouští.
51'
Ani ze sedmého rohového kopu Interu v tomto zápase žádné nebezpečí pro Sorrentina nepramenilo. Pokud dnes něco domácím nevychází, jsou to standardní situace.
50'
D'Ambrosiův centr z pravé strany veronští obránci srazili přímo k Marcelu Brozovićovi, jeho následná rána ale byla zblokována do zámezí.
49'
Riccardo Meggiorini si došel pro faul D'Ambrosia, fotbalisté Chieva tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
48'
Ani první střela Interu ve druhé půli na sebe nenechala dlouho čekat. Z pravého okraje pokutového území vypálil Antonio Candreva, jeho projektil ale minul Sorrentinovu branku.
47'
Hosté po změně stran začali velmi aktivně. Na konci této akce Chieva stál zakončující Samuel Bastien, jeho nepřesná střela ale výrazně minula Handanovičovu svatyni.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:05.
Úvodní pětačtyřicetiminutovka se nakonec obešla bez nastaveného času. Do kabin se jde za stavu 2:0 pro Inter, který byl po celou dobu jasně lepším týmem a díky trefám Perišiće a Icardiho zaslouženě vede. Nerazzurri si vytvořili i další šance (tu největší měl na kopačce João Mário), hostující brankář Sorrentino ale uchránil Chievo od hrozivějšího stavu.
45'
44'
Stefano Sorrentino s odkopem od své svatyně vůbec nespěchá, zdá se, že v první půli už se na trávníku nic převratného nestane.
43'
Z tohoto rohového kopu Veronští nevytěžili vůbec nic, načež se Spalettiho parta vydala do rychlého protiútoku. Ten střelou z hranice pokutového území zakončil Candreva, jeho nepřesný pokus ale proletěl nad břevnem.
41'
Hra je ale stále přerušena, hlavní rozhodčí si stále cosi vyříkává s postrkujícími se hráči v pokutovém území.
40'
Andrea Ranocchia zblokoval Birsův centr z levé strany do zámezí, Chievo tak bude mít k dispozici svůj vůbec první rohový kop.
39'
Další akci domácích táhl po ose hřiště Marcelo Brozović, po jehož akci se ke střele z hranice pokutového území dostal João Mário, zblokovaný pokus portugalského reprezentanta ale nakonec svatyni Chieva neohrozil.
38'
Tak jsem to asi zakřikl – Inter zničehonic podruhé udeřil! Obrana Chieva znovu zaspala, čehož Marcelo Brozović využil k povedené kolmici na rozběhnutého MAURA ICARDIHO, který se vyřítil až do šestnáctky a tváří v tvář Sorrentinovi se nemýlil.
36'
Deset minut před poločasovým hvizdem sledujeme hlušší pasáž hry, která je nyní plná nepřesností v rozehrávce na jedné i druhé straně.
35'
Svěřenci Luciana Spalettiho teď aktivním napadáním připravili Veronské o míč, načež se uchýlili ke kombinaci na polovině hřiště.
34'
Škriniar vyčkává s míčem na kopačce na vlastní polovině, domácí se nikam neženou a dění na hřišti mají zcela pod kontrolou.
32'
Po půlhodině se hra poněkud uklidnila, vše podstatné se nyní odehrává ve středu hřiště.
31'
Právě Candreva si zpracovával Perišićův nepřesný nákop až v zámezí, následovat tak bude odkop od Sorrentinovy svatyně.
29'
Aktivní Antonio Candreva si po narážečce s Valerem na centr tentokrát netroufl, Nerazzurri ale ještě vesele pokračují v kombinaci na útočné polovině.
28'
Candrevův dalekonosný centr skončil bezpečně ukryt v Sorrentinově náruči, brankář Chieva s rozehrávkou protiakce ani trochu nespěchá.
27'
Z nařízeného rohového kopu už další nebezpečí pro Veronu nepramenilo, hosté nyní mají spoustu času na rozehrávku.
26'
Mauro Icardi vystihl bídnou rozehrávku Chieva a okamžitě se vydal do bleskové protiakce, kterou ještě vyšperkoval přihrávkou na úplně volného Joãa Mária, jenž ale tváří v tvář Sorrentinovi neuspěl!
24'
Hosté po inkasovaném gólu zvýšili aktivitu a usadili se na útočné polovině, nedaří se jim ale dostat se do střeleckých pozic.
23'
Domácí se vcelku rychle dostávají do vedení a nutno dodat, že zcela zaslouženě. Santonovu ránu z levého okraje pokutového území Stefano Sorrentino vyrazil jen před sebe, kde číhal IVAN PERIŠIĆ, na jehož dorážku si Sorrentino sice sáhl, cestě balonu do sítě už ale zabránit nestačil!
21'
Ta ale neměla dlouhého trvání, Roberto Inglese pod tlakem jen odevzdal míč domácím obráncům.
20'
Perišićův centr z levé strany proletěl pokutovým územím bez povšimnutí, hráči ve žlutých dresech už zakládají další ojedinělou protiakci.
19'
Andrea Ranocchia na bližší tyči prodloužil centr z levé strany k té vzdálenější, tam ale nestál nikdo v modročerném dresu, a tribunami San Sira to tak jen zahučelo.
18'
Aktivní Perišić vybojoval další – v pořadí už pátý – roh pro Inter Milán.
17'
Další centr z dílny Antonia Candrevy už ve vápně našel hlavu D'Ambrosia, ten ale netrefil míč podle svých představ, a Sorrentino tak mohl zůstat v klidu.
15'
Candrevův centr z pravé strany v pokutovém území nikoho v modročerném dresu nenašel, svěřenci kouče Spalettiho však budou mít k dispozici alespoň autové vhazování.
14'
Z této standardní situace ale domácí nezahrozili, hráči Chieva zakopli míč až k půlící čáře.
13'
Milánští fotbalisté se následně vydali do rychlé protiakce, z níž se jim podařilo vybojovat rohový kop.
12'
Riccardo Meggiorini šikovně tečoval dalekonosný pokus z nějakých dvaceti metrů, Handanovič ale na změnu trajektorie míče zareagoval včas a reflexivně zakročil.
10'
Samuel Bastien šikovně přenesl hru na volného Valtera Birsu, načež se hosté uchýlili ke kombinaci na polovině hřiště.
9'
Inglese si došel pro faul u postranní čáry, hráči ve žlutých dresech tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
8'
Davide Santon to teď zkusil z uctivé vzdálenosti, jeho dalekonosný projektil ale výrazně minul veronskou svatyni.
6'
Z následného rohového kopu už žádné nebezpečí pro Chievo nepramenilo, zkušený brankář Sorrentino má nyní spoustu času na rozehrávku.
5'
Svěřenci Luciana Spalettiho v úvodu jasně dominují. Z ostrého úhlu teď vypálil Davide Santon, Stefano Sorrentino ale jeho ránu dokázal vyrazit!
3'
První akci veronského celku táhl po pravém křídle Roberto Inglese, daleko se ale nedostal a Milan Škriniar poté snadno vybojoval autové vhazování pro Inter.
2'
Po následném rohovém kopu se k hlavičce uvnitř pokutového území dostal Danilo D'Ambrosio, obránce Interu ale mířil těsně nad!
1'
První akce Interu na sebe nenechala dlouho čekat. Ivan Perišić utekl po levém křídle, navedl si míč na hranici pokutového území a vypálil, jeho střelu ale obránci Chieva zblokovali do zámezí.
1'

Inter Milán: Handanovič – D'Ambrosio, Škriniar, Ranocchia, Santon – Valero, Brozović – Candreva, Mário, Perišić – Icardi.
Náhradníci: Berni, D. Padelli – Cancelo, Éder, Dalbert, Karamoh, Nagatomo, Pinamonti, Vecino.

Chievo Verona: Sorrentino – Cacciatore, Dainelli, Gamberini, Gobbi – Depaoli, N. Rigoni, Bastien – Birsa – Inglese, Meggiorini.
Náhradníci: Confente, Seculin – Bani, Cesar, Gaudino, Garritano, Jaroszyński, Léris, Pellissier, Pucciarelli, Tomović.
CHIEVO VERONA

Chievo se v posledních letech pravidelně pohybuje v klidném středu tabulky a nejinak tomu je i v probíhajícím ročníku. Veronský celek je momentálně devátý, na tuto pozici se žlutomodří posunuli díky výhře 2:1 nad SPALem z minulého kola. Chievo má na sestupové pásmo už komfortní desetibodový náskok.
INTER MILÁN

Severoitalský celek dnes bude mít možnost atakovat první příčku tabulky, Inter totiž na vedoucí Neapol ztrácí pouze dva body a v případě výhry nad Chievem by se dostal před partu okolo Marka Hamšíka. Inter vyhrál čtyři z posledních pěti ligových zápasů a i dnes proti Chievu budou Nerazzurri jasnými favority.
Hezký den. Srdečně vítám všechny příznivce dobrého fotbalu u sledování textového přenosu z duelu italské Serie A, v němž Inter Milán přivítá Chievo Verona. Tak si to od 15 hodin nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62