Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Udinese - 6. ledna 2021   15:00

Bologna
19' Tomijasu (Orsolini) • 40' Svanberg (Barrow)
2:2
(2:1)
Udinese
34' Pereyra   • 90+2' Arslan  (Molina)
Bologna
A. Da Costa – Tomijasu, Danilo, Paz, Dijks (76. Hickey) – J. Schouten (77. A. Poli), Svanberg – Orsolini (76. Vignato), R. Soriano, Barrow (71. Calabresi) – Palacio (83. Rabbi).
Ayroldi – Lo Cicero, Di Gioia
Stadio Renato Dall'Ara (Bologna)
Udinese
Musso – Becao, Bonifazi, Samir (77. Ouwejan) – Stryger Larsen (77. Molina), de Paul, Walace (60. Mandragora), Pereyra, Zeegelaar (60. Arslan) – Lasagna, Forestieri (33. Nestorovski).

On-line přenos je u konce. Já vám děkuji za pozornost a přeji hezký večer.
Světe, div se, pro Boloňu je to už pátá remíza v řadě. Do této šňůry přitom neměla jediný nerozhodný výsledek. Udinese si naopak spravilo chuť po dvou po sobě jdoucích porážkách a v neděli tak může doma s klidem vyzvat Neapol.
Dobře rozehraný zápas Bologna do vítězného konce nedovedla. Klub z věžatého města vedl po první půli 2:1, jenže vyloučením Svanberga po návratu z šaten si utkání zkomplikoval. Téměř celou druhou půli pak hrál domácí tým v oslabení a i navzdory tomu soupeři dlouho vzdoroval. Osudným se pro něj stalo až nastavení, ve kterém Udinese vyrovnalo na konečných 2:2.
Držení míče: 40% : 60%.
Střely na branku: 7:9. Střely mimo: 2:2.
Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:13.
90+5'
90+4'
Jenže jejich snahu pokazil Thomas Ouwejan (Udinese) útočným faulem, takže se body nakonec rozdělí.
90+3'
Hosté mají dokonce příležitost zvítězit, zahrávat totiž budou roh.
90+2'
Udinese právě vstřelilo branku!
Tak přeci jen to klub z Udine dokázal! Molina předal na pravé straně hřiště míč TOLGAYI ARSLANOVI, ten při vstupu do vápna předběhl Roberta Soriana a zřejmě s přispěním teče Aarona Hickeyho vyrovnal na 2:2!
90'
Udinese zbývá na vyrovnání posledních pět minut.
89'
Hosté zleva nenápadně prostrčili míč před branku a do bezpečí ho musel uklízet Aaron Hickey.
87'
Žlutou kartu za nesportovní chování vidí domácí brankář Angelo Da Costa.
86'
Hosté pronikli do vápna hned vzápětí, ale ve velkém čtverci se moc neohřáli. Tolgay Arslan tam neměl komu přihrát a musel ho tak poslat ven.
85'
Thomas Ouwejan (Udinese) zkusil zahrozit přihrávkou za obranu, ta ale neprošla.
83'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Rodrigo Palacio, přichází Simone Rabbi.
81'
Hru kouskují fauly, což je samozřejmě voda na mlýn Boloni. Tohle domácímu celku vyhovuje.
80'
Klub z Udine stále ne a ne překonat domácí obranu. A když už se mu to přeci jen povedlo, tak ho o radost z vyrovnání připravila tyčka.
78'
Žlutou kartu dostává Kevin Lasagna (Udinese).
77'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Jens Stryger Larsen, přichází Nahuel Molina.
77'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Samir, přichází Thomas Ouwejan.
77'
A sestavu prostřídají také hosté.
77'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Jerdy Schouten, přichází Andrea Poli.
76'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Emanuel Vignato.
76'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mitchell Dijks, přichází Aaron Hickey.
76'
Máme před sebou několikanásobné střídání.
75'
Rolando Mandragora si na hranici vápna před obráncem udělal prostor ke střele a letícího Angela Da Costu zachránila tyč! Tohle byla zatím největší šance Udinese ve druhém poločase!
75'
Statistika držení míče: 44% : 56%.
73'
Nehuén Paz (Bologna) odkopával balon z vlastní šestnáctky před dobíhajícím útočníkem na poslední chvíli a ten ho při snaze o zakončení fauloval.
72'
Dvacet minut před koncem Siniša Mihajlović (Bologna) posiluje obranu, což je vzhledem k vývoji zápasu logické.
71'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Arturo Calabresi.
69'
Ilija Nestorovski byl opět viděn v zakončení. To Angelu Da Costovi nečekaně vypadlo, ale domácí gólman svou chybu stihl napravit.
67'
Z ofsajdu to ale určitě nepůjde, což by měl Samir (Udinese) dobře vědět.
66'
Snaha o vyrovnání ze strany Udinese je patrná. Na kopačce ho měl Ilija Nestorovski, ale ani zblízka brankáře nepřekonal. Hosté tak budou muset stále hledat nové způsoby, jak dosáhnout svého.
64'
Ten Bologna na rozdíl od předchozího momentu hravě ubránila.
63'
Hosté to před hranicí šestnáctky vykombinovali až ke střele. Rodrigo de Paul mířil dolů k pravé tyči, ale mrštný Angelo Da Costa tam byl u své brankové konstrukce včas. Hodně nebezpečný pokus znamená rohový kop.
61'
Přímo z nařízené standardky Rolando Mandragora (Udinese) očekávaně vystřelil. Angelo Da Costa si naštěstí pro svůj tým dobře postavil zeď.
60'
Žlutou kartu dostává Jerdy Schouten (Bologna).
60'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Marvin Zeegelaar, přichází Tolgay Arslan.
60'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Walace, přichází Rolando Mandragora.
60'
Statistika držení míče: 50% : 50%.
59'
Rodrigo de Paul vyslal ze střední vzdálenosti dobrý míč, kterým donutil Angela Da Costu k zákroku na zemi. Jednoduchá práce pro domácího gólmana.
58'
Trochu aktivity do hry přidal Mitchell Dijks (Bologna). Z brejku zaútočil zcela sám a nakonec byl podražen. Divím se, že se faul na jeho osobu obešel bez žluté karty.
57'
Bologna hraje po Svanbergově vyloučení pasivně, což by se jí nemuselo vůbec vyplatit.
56'
Udinese buší do domácí obrany. Tentokrát se k centru dostal Jens Stryger Larsen, ale před Angelem Da Costou vyčistili prostor zadáci.
54'
To už neplatí. Na načechraný pas si totiž naskočil Roberto Pereyra (Udinese), ale z krkolomné pozice zakončil jen do středu branky.
53'
Obrana Boloni zaujímá dobré poziční postavení, které nedovoluje soupeři vůbec vystřelit.
51'
V početní výhodě hrající Udinese zaútočilo centrem ze strany. Vyslal ho Zeegelaar, ale uvnitř vápna nikoho ve žlutém dresu nenašel.
49'
Konečně. Exekutorem nařízené standardky se stal Kevin Lasagna (Udinese), jenž svou dělovkou trefil tříčlennou defenzivní zeď.
48'
Čeká se na odchod vyloučeného hráče ze hřiště.
47'
Na začátku druhé půle velká komplikace pro Boloňu! Mattias Svanberg byl v souboji s Iljou Nestorovskim o chvilinku později, makedonského hráče podrazil a po druhé žluté kartě se musí vrátit do šatny.
46'
Rozhodčí svolává hráče zpátky na hřiště.
Po úvodním dějství vede Bologna. A nutno podotknout, že zaslouženě. Za tým z věžatého města otevřel skóre v 19. minutě Takehiro Tomijasu. O vedení domácí přišli krátce po půl hodině hry, kdy po dorážce hlavou vyrovnal Roberto Pereyra. Pět minut před koncem překlopil misky vah zpátky Mattias Svanberg a Bologna tak vstoupí do druhé půle za stavu 2:1.
Držení míče: 52% : 48%.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 2:1.
Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 7:4.
45+1'
45'
Giovanni Ayroldi nastavil jednu minutku.
44'
Ze všech hráčů na něj zareagoval nejlépe brankář Angelo Da Costa (Bologna), ten vyskočil vysoko do vzduchu a schoval centr do rukavic.
43'
Na opačné straně to dobře udělal Roberto Pereyra (Udinese). Ladně obešel dva protihráče a stopku mu vystavil až třetí z nich. Je z toho aspoň roh.
42'
Bologna pokračuje v aktivitě. Sám na vlastní pěst chtěl do šestnáctky proniknout Rodrigo Palacio, jenže Kevin Bonifazi ho za svá záda nepustil.
40'
Bologna právě vstřelila branku!
Pět minut před pauzou si tým z věžatého města bere náskok zpět! Nabídku od Rodriga Palacia sklepl Musa Barrow pro MATTIASE SVANBERGA a ten střelou z úrovně penalty se štěstím prostřelil Juana Mussa.
38'
Další šance na sebe nenechala dlouho čekat. Hned po rohovém kopu Rodrigo Palacio (Bologna) hlavou těsně minul pravou tyč!
37'
Vrátit svému celku vedení měl v úmyslu Mattias Svanberg (Bologna), jeho ránu do pravého spodního kouta branky ale Juan Musso exkluzivně vychytal!
36'
Mattias Svanberg (Bologna) tvrdě fauloval soupeře a poměr žlutých karet snížil na 1:2.
34'
V Boloni je vyrovnáno! Po přízemním pasu z levé strany vychytal Rodriga de Paula Angelo Da Costa, ale na dorážku hlavou od ROBERTA PEREYRY už domácí gólman nestačil.
33'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází zraněný Fernando Forestieri, přichází Ilja Nestorovski.
32'
Nakonec míč vyvezli hosté a Marvin Zeegelaar po vyhraném souboji s Takehirem Tomijasem vybojoval pro Udinese roh. Tak ne, bude to odkop.
31'
Hra se zasekla ve středu hřiště, kde během několika desítek vteřin došlo hned ke dvěma faulům.
30'
29'
Hosté kontrovali obratem hry doleva, na Marvina Zeegelaara stojícího v ofsajdu.
27'
Ze standardky nařízené poblíž šestnáctky to Riccardo Orsolini (Bologna) zkusil napřímo. Juan Musso byl na brankové čáře skvěle připraven.
26'
Samir (Udinese) přijel do souboje s Orsolinim jako na saních a po tvrdém ataku si zasloužil spravedlivý trest. Tím byla samozřejmě žlutá karta.
25'
Tentokrát ne vzduchem, nýbrž po zemi rozehrála Bologna. Ani tato varianta jí však úspěch nepřinesla, protože vzápětí přišel daleký odkop míče do bezpečí.
24'
Centr z něj směřoval na zadní tyč, kterou uzavíral Kevin Lasagna. Po jeho hlavičce si domácí tým exekuci rohového kopu zopakuje.
23'
O něco lépe si v útočné snaze vedl Riccardo Orsolini (Bologna). Před vápnem napřáhl ke střele, kterou jeden z obránců tečoval na rohový kop.
22'
Rodrigo Palacio (Bologna) to jistě myslel dobře, provedení průnikové přihrávky už ale tak dobré nebylo.
21'
Po prvním úspěšném střelci známe i jméno provního karetně potrestaného hráče. Za šlapák na Ricarda Orsoliniho uviděl žlutou kartu Walace (Udinese).
19'
Hosté inkasují poté, co neubránili standardku. Dlouhý Orsoliniho centr od postranní čáry usměrnil hlavou mimo dosah brankáře TAKEHIRO TOMIJASU. Japonský obránce to neměl vůbec těžké, protože na hranici malého vápna skákal úplně sám.
17'
Vzhledem k předchozímu varování hosté raději uklidňují hru.
16'
Po centru Mattiasa Svanberga měl dobrou šanci Riccardo Orsolini (Bologna)! Ten totiž pálil za obranou z bezprostřední blízkosti branky. Situaci měl však značně ztíženou, a proto svou volejovku poslal nad břevno.
15'
14'
Jerdy Schouten (Bologna) si spletl fotbal s volejbalem a na soupeřově půlce zahrál nešikovně rukou.
13'
Bologna evidentně nechce zůstat pozadu. Na hranici šestnáctky měl nabito Musa Barrow, který však svou slabou střelu poslal jen do středu branky.
11'
Seznamovací desetiminutovka je za námi. Poznamenat musím, že nebezpečnější v ní bylo Udinese.
10'
Během krátkého časového úseku pak hosté kopali dva rohy. V obou případech spolehlivě zasáhla obrana, která míč dostala do bezpečí.
8'
Domácí gólman musel zasahovat o chvíli později. A hned si připsal důležitý zákrok! Kvalitní zapadáček Rodriga de Paula vytáhl s vypětím sil nad břevno.
7'
Na první střelu jsme čekali sedm minut. Roberto Pereyra (Udinese) sinavedl míč na levou stranu vápna, odkud přestřelil branku Angela Da Costy.
6'
Ten teď odpískal faul na Rodriga de Paula, který se u lajny snažil prosmýknout kolem svého strážce. Udinese tak může pokračovat v kombinaci.
5'
Oťukávaná pokračuje uprostřed hracího pole a je tak pod přímým dohledem hlavního rozhodčího.
4'
Individuální akci chtěl založit Riccardo Orsolini (Bologna). Když si ale uvědomil, že na dvojnásobnou přesilu nejspíš stačit nebude, tak zařadil zpátečku.
3'
To Udinese zatím hraje ze zajištěné obrany s minimálním rizikem při přechodu do útoku.
2'
Svůj první útok táhl domácí tým po levé straně. Svanbergovi se dokonce podařilo odcentrovat, ale uvnitř vápna nikoho ze spoluhráčů nenašel.
1'
V utkání bez favorita provedla výkop Bologna.
1'
Hráči oficiálně nastoupili na hřiště. Domácí budou hrát v barevných dresech, hosté ve žlutých trikotech a bílých trenýrkách.
Ligovou premiéru si možná odbude Alex Arnofoli (Bologna). Teprve 17letý teenager hraje v kategorii U19 na pozici pravého obránce.
Fotbalisté právě zahájili rozcvičku, která je v tomto období obzvlášť důležitá. V Boloni sice oproti Česku nesněží, ale teplota 5°C určitě taky nezahřeje.

Bologna FC: A. Da Costa – Tomijasu, Danilo, Paz, Dijks – J. Schouten, Svanberg – Orsolini, R. Soriano, Barrow – Palacio.
Náhradníci: Breza – Khailoti, Calabresi, Vignato, A. Poli, Rabbi, Vergani, Skov Olsen, Michael, Baldursson, Hickey, Arnofoli.

Udinese Calcio: Musso – Becao, Bonifazi, Samir – Stryger Larsen, de Paul, Walace, Pereyra, Zeegelaar – Lasagna, Forestieri.
Náhradníci: Gasparini, Scuffet – De Maio, Arslan, Makengo, Nestorovski, Mandragora, Molina, Ouwejan, Palumbo, ter Avest, Rigo.

Rozhodčí: Ayroldi – Lo Cicero, Di Gioia.
Trenéři obou celků už mají jasno o sestavách. Jak je Siniša Mihajlović a Luca Gotti poskládali?
Ještě jednou vás z mého komentátorského stanoviště vítám u sledování textového on-line přenosu z utkání 16. kola Serie A mezi Boloňou a Udinese Calcio.

Udinese Calcio

O pozici hůře postavený klub z Udine už také dlouho čeká na vítězství. Naposledy padl 1:4 na hřišti mistrovského Juventusu, kde mu hned dvě branky dal Cristiano Ronaldo. Před zimní přestávkou nestačil tým trenéra Gottiho ani na nováčka Benevento, zatímco v Cagliari a doma proti Crotone zaznamenal aspoň remízy. Celkovou bilanci ze 14 odehraných kol (zápas Udinese – Atalanta byl kvůli špatnému terénu odložen) má 4-3-7 při skóre 15:21. Nejcitelněji mu budou chybět zranění útočníci Ignacio Pussetto a Stefano Okaka, ten se proti Bologni trefil v obou loňských duelech.

Bologna FC

V tabulce dvanáctá Bologna plichtila už čtyřikrát v řadě, do té doby přitom ani jednu remízu neměla. Její bilance tak vypadá následovně: 4-4-7 při skóre 21:27. Naposledy se tým z regionu Emilia-Romagna utkal v bezbrankovém zápase s Fiorentinou, kde se celkově pátým žlutým trestem v sezoně vykartoval Nicolas Dominguez. Talentovaný argentinský záložník tak nebude kouči Mihajlovićovi k dispozici. Daleko větším problémem však zůstává absence brankářské jedničky Łukasze Skorupskiho, který od půlky prosince laboruje se zraněným prstem.
Bologna a Udinese zbrojí souboj tabulkových sousedů. Ten se ve věžatém městě odehraje v rámci 16. kola Serie A od středečních 15 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62