Serie A - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Janov : Sampdoria - 3. března 2021   20:45

Janov
52' Zappacosta (Strootman)
1:1
(0:0)
Sampdoria
77' Tonelli  (Candreva)
Janov
Perin – Goldaniga, Radovanović, A. Masiello – Zappacosta, Zajc, Badelj, Strootman (82. Cassata), Criscito – Destro (73. Pandev), Šomurodov (82. Pjaca).
Pairetto L.
Sampdoria
Audero – Bereszynski, Tonelli, Colley, Augello – Candreva, Adrien Silva, Ekdal, Verre (59. Jankto) – Quagliarella (78. G. Ramírez), K. Baldé (71. Gabbiadini).

Ode mne je to již vše. Přeji vám dobrou noc.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 5:7. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 15:16.
I druhé ligové Derby della Lanterna v letošní sezóně končí remízou 1:1. Musíme ale uznat, že to bylo nejspíš zaslouženě. Sampdoria byla lepší na začátku a na konci, Janovu CFC pak patřila prostřední část zápasu. Oba góly padly až ve druhém poločase. Skóre otevřel v povedenou akcí v 52. minutě domácí Davide Zappacosta. Vyrovnat se pak o 25 minut později podařilo gólem hlavou po rohovém kopu obránci Lorenzovi Tonellimu. Oba janovské týmy si tak body rozdělí.
90+4'
90+3'
Ovšem o chvíli později právě makedonský veterán Pandev sám v útoku fauloval a v dnešním janovském derby se již nic nestane.
90+2'
Pandev se nyní snažil vydat dopředu, byl však nedovoleně zastaven ještě na vlastní polovině.
90+1'
Ve druhém poločase nás čekají ještě tři nastavené minuty.
90'
Centr ze standardní situace si však obrana Sampdoria bez problémů dokázala pohlídat.
89'
Tonelli nyní nebyl spokojený s výrokem rozhodčího, který viděl jeho faul na Pjacu. To nic nemění na tom, že míč připadne domácím.
88'
Na druhé straně hřiště ovšem nyní zajímavě posílal míč po zemi do malého vápna Jakub Jankto, tam se ovšem žádný z jeho spoluhráčů nenacházel.
87'
Domácí Janov CFC se v závěru zase trochu probral a vrátil i k útočení, od kterého před nějakými dvaceti či dvaceti pěti minutami trochu upustil.
85'
Zajímavý pokus Zappacosty, který je evidentně při chuti. Zkoušel to z hranice vápna na levé straně. O kousek přestřelil.
84'
Bartosz Bereszynski se vytál do útoku a v pokutovém území se vehementně snažil dostat k míči. To se mu sice povedlo, ovšem jen za cenu nedovoleného zákroku.
83'
Jeden z hostů to zkusil po pravém křídle, ovšem už se dostal do úzkých a musel tak odcentroval. Našel jen soupeře.
82'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Eldor Šomurodov, přichází Marko Pjaca.
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Kevin Strootman, přichází Francesco Cassata.
81'
Teď už to bylo pro domácího gólmana trochu zajímavější. Ovšem ani se střelou Candrevy z větší vzdálenosti doprostřed brány neměl problém.
80'
Hodně jednoduché práce pro Perina, který si jen počkal na míč, jenž k němu pomalu skákal.
79'
Ramírez byl chvíli po nástupu na hřiště faulován přibližně na polovině. Jeho spoluhráči rychle rozehráli.
78'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Fabio Quagliarella, přichází Gastón Ramírez.
77'
Sampdoria právě vstřelila branku!
A nakonec znamená vyrovnávací gól! Na centr od rohového praporku si nejlépe naskočil obránce LORENZO TONELLI, který jej hlavou usměrnil přesně k pravé tyči.
76'
Rohový kop teď čeká i hosty, konkrétně čtvrtý v zápase...
75'
Pro obranu Sampdorie ovšem rohový kop soupeře neznamenal nebezpečí a byl problémů ubráněn.
74'
Po bojích v rohu hřiště nakonec přišel centr domácích z pravého křídla, byl ovšem sražen. Následuje rohový kop.
73'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Mattia Destro, přichází Goran Pandev.
72'
I další centr týmu hostů nevedl k úspěchu. Obrana si s ním poradila a míč odvrátila.
71'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Keita Baldé, přichází Manolo Gabbiadini.
70'
Candrevův centr ze strany našel jen rukavice brankáře Perina.
69'
Skvěle si teď ve vápně počínal jeden z hostujících obránců. Nejspíš to byl Tonelli, kdo povedeným skluzem zastavil nebezpečně unikajícího soupeře.
68'
I pro domácí je to tak nová situace, nyní už totiž tolik nedrží míč a musí se více soustředit na obranu a hlídání svého náskoku.
66'
V posledních minutách už je to ovšem od Sampdorie lepší než ve většině předcházejícího průběhu zápasu.
65'
O chvíli později zahrával hostující tým rohový kop. Candreva ovšem nikoho ze spoluhráčů v pokutovém území najít nedokázal.,
64'
Keita Baldé teď zajímavou střelou nebo dokonce tečí střílení přihrávky spoluhráče usměrnil míč na bránu. Perin měl ovšem dost času na to, aby dokázal zasáhnout,
63'
Destro na levém křídle dokázal odtlačit soupeře, ovšem sám při tom upadl a míč m tak utekl do zámezí.
62'
Jankto vrátil míč do vápna na Keitu Baldého, který ovšem ze skvělé pozice trefil jen soupeře. Stejně si počínal i Adrien Silva, jenž vzápětí nastřelil hlavu Criscita. Snad největší příležitost Sampdorie.
61'
Uvidíme, nakolik dokáže Jakub Jankto hru svého týmu oživit. Zatím to vypadá, že Sampdoria trochu přidala.
60'
Do hry se nám dostal český reprezentant, který se po kličce pokusil hned odcentrovat, trefil ovšem pouze obránce soupeře.
59'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Valerio Verre, přichází Jakub Jankto.
58'
Tonelli odkopl míč pouze do zámezí a vhazovat tak budou hráči domácího celku.
57'
Naopak její soupeř stále pokračuje v kontrole průběhu druhého poločasu. Zatím to nevypadá, že by hosté mohli bez nějakých změn zlepšit.
56'
Sampdorii se stále nedaří déle držet míč na svých kopačkách a zatlačit tak třeba soupeře více na jeho polovinu.
55'
Teď to hostující obrana zvládla lépe na pravém křídle zbavila soupeře míče.
54'
Janov CFC se tak branky dočkali jako první a jsou tak možná i odměněni za to, že hráli o něco aktivněji než jejich městský rival.
52'
Janov právě vstřelil branku!
Domácí tým střílí první gól a ujímá se tak v derby vedení. Postaral se o to DAVIDE ZAPPACOSTA, který si na levé straně skvěle obhodil obránce a vzápětí poslal míč tvrdou střelou po zemi na bližší tyč.
52'
Fabio Quagliarella prověřil Perinovu pozornost zajímavou střelu z úhlu. Bránu minul, takže na ni Perin zareagoval pouze svým zrakem.
51'
Tommaso Augello zastavuje přihrávka soupeře mířenou na pravé křídle, míč ovšem rychle ztratil.
50'
Podobně si musel počínat i Perin na straně druhé, ten míč vyboxoval pryč z pokutového území.
50'
Hostující gólman teď musel zasáhnout do hry, bylo to ovšem proti jednoduchému centru z levého křídla.
49'
Stejná situace pokračuje i nadále. Sampdorie vždy dokáže ukořistit míč jen na krátkou chvíli a hned se musí znovu bránit. Zatím však soupeře k ničemu nepouští.
47'
Domácí už opět přihrávkami kombinují a snaží se najít nějakou cestičku k bráně soupeře. Zatím neúspěšně.
46'
Druhý poločas nám rozehráli domácí fotbalisté. Oba týmy pokračují zatím beze změn.
46'
Rozhodčí nic na konci prvního poločasu nenastavil a ten tak končí bezbrankově. V úvodu měl menší uzemní převahu tým hostů, většinu úvodní půle ale hráli lépe domácí fotbalisté. Neměli sice moc šancí, ovšem od gólu nebyli daleko, když Miha Zajc nastřelil brankovou konstrukci. Jinak však mnoho k viděni nebylo- Uvidíme, zda se to změní v poločase druhém.
45'
44'
Hostující tým zahrával rohový kop, žádnou šanci si ovšem nevybojoval.
42'
Další janovský centr tentokrát nebyl moc povedený. Mířil jen ne bránícího hráče.
40'
Po tvrdém souboji u postranní čáry zůstal chvíli na trávníku jeden z hostů. Rychle se ale zvedl a mlže se pokračovat.
39'
Keita Balde spadl zároveň s obráncem ve vápně soupeře. Nakonec byl odpískán pouze jeho útočný faul.
38'
V tomto případě pak akci týmu Janov FCF zastavil ofsajd, ve kterém se ocitl Šomurodov.
37'
U míče jsou znovu domácí a tentokrát předvedl poměrně hezkou akci na jeden dotek na levé straně. Do zakončení ji ovšem nedovedli.
36'
Po zajímavé pasáží ovšem přichází i ta méně zajímavé. Opět vidíme jednu ztrátu míče za druhou.
34'
Žlutou kartu dostává za nedovolený zákrok Milan Badelj (Janov CFC).
34'
Další Zajcův pokus a teď už byl gólu blíže. Po stříleném centru totiž levou tyč!
33'
Podobně se na druhé straně počínal Edoardo Goldaniga, i on svým pasem našel jen hráče soupeře.
32'
Zajc se pokoušel najít někoho ze spoluhráčů ve vápně. Jeho úmysl byl ale pokažen jedním z obránců, který míč zastavil.
31'
Poslední minuty opravdu více patří domácímu týmu. Zajímavé náznaky brankových příležitostí ovšem k úvodní brance zápasu minimálně zatím nevedou.
29'
A další skvělý centr do pokutového území Sampdorie, tentokrát z pravé strany. Ani ten ovšem nebyl využit.
28'
Davide Zappacosta hezky hledal z levého křídla někoho ve vápně a nebylo to vůbec špatné. Domácí obrana to ale nakonec zvládla.
27'
Miha Zajc vyslal zajímavou střelu z delší vzdálenosti, mířil k levé tyči, ale nakonec o několik metrů minul
26'
Možný protiútok Sampdorie měl hodně krátkého trvání, Jeden z hostů byl totiž na levém křídle zastaven již přibližně na polovině hřiště.
25'
Nyní už se dostali i dopředu a na Destra letěl zajímavý centr. Domácí útočník jej ovšem nedokázal zpracovat a přijde tak odkop od brány.
24'
V posledních minutách oproti úvodu utkání opravdu drží na svých kopačkách hráči Janova CFC a více kombinují. Uvidíme, zda to k něčemu povede.
22'
A to se jim nakonec povedlo. Mattia Destro se sice natlačil před Tonelliho a poslal míč do prázdné brány, ovšem při tom fauloval a gól tak nemůže být uznán.
21'
Obránci domácího týmu si přihrávají mezi sebou a snaží se najít cestu směrem dopředu.
20'
Po krátkém internetovém výpadku pokračujeme, o nic jsme ovšem nepřišli. Hodně se hraje na polovině hřiště, popřípadě se nakopávají míče dopředu. Je to ovšem bez úspěchu.
16'
Davide Zappacosta se hodně vysunul a dělal soupeři problémy prakticky až v rohu hřiště na polovině hostů, Sampdorie však tuto situaci přežila bez problémů.
15'
Těžko zatím budeme hledat tým, který má nějak herně navrch. Hosté sice teď běželi do dalšího protiútoku, ovšem ani tentokrát jej nedovedli je střele na bránu.
13'
Zajímavý nákop ze strany janovského CFC z obrany až směrem do útoku nebyl využit. Na oba útočníky, kteří vystartovali za defenzivu soupeře, byl míč až moc rychlý.
12'
Poměrně jasný ofsajd ruší akci domácího týmu po pravém křídle.
11'
Hostující tým to teď mohl změnit, jenomže jeho nadějně vypadající protiútok nebyl dobře vyřešený a střela ze stoje zpoza vápna byla zablokována.
10'
Zatím nás 105. janovské derby nepřináší příliš zajímavých momentů, neviděli jsme prakticky ani jednu střelu na bránu.
9'
Práce i pro Perina, ovšem bylo to na podobné úrovni, jako předtím na druhé straně. Brankář domácích jen sebral míč po centru z pravého křídla.
8'
Jeden z domácích útočníků sice dokázal v souboji se soupeřem sklepnout dlouhý nákop jeho spoluhráče Odrazil jej ovšem jen k obránci Sampdorie.
6'
O chvíli později už si brankář Sampdorie musel sáhnout na míč. Bylo to poté, co byl centr tečovaný jeho spoluhráčem směrem na bránu. Audero to zvládl bez potíží.
5'
Janov to zkoušel znovu zleva, a tentokrát trochu více přímo. Ke střele se ovšem ani nyní domácí nedostali.
4'
Jeden z domácích, konkrétně je to Crischito, zůstal chvíli na zemi poté, co odpálil míč před soupeřem, který do něj následně trochu naletěl. Je ale v pořádku.
3'
Z levého křídla teď míč letěl i do pokutového území hostujícího celku, byl ovšem bez problémů ubráněn a odvrácen.
2'
Sampdoria zahrávala první rohový kop, centr byl ovšem příliš krátký. Míč se vrátil zpět k hostům a po chvíli letěl opět směr vápno, tento centr ale byl pro změnu moc dlouhý a přeletěl všechny hráče.
1'
Jeden z domácích obránců si počínal ve svém vápně nepovedeně a mohl výt hodně rád, že se Augello na levé straně nedostal k míči a následné střele.
1'

Janov CFC: Perin – Goldaniga, Radovanović, A. Masiello – Zappacosta, Zajc, Badelj, Strootman, Criscito – Destro, Šomurodov.
Náhradníci: Marchetti – Behrami, Cassata, Czyborra, Ghiglione, Melegoni, Onguéné, Pandev, Pjaca, Portanova, Scamacca, C. Zapata.

UC Sampdoria: Audero – Bereszynski, Tonelli, Colley, Augello – Candreva, Adrien Silva, Ekdal, Verre – Quagliarella, K. Baldé.
Náhradníci: Avogadri, N. Ravaglia – A. Ferrari, Gabbiadini, Jankto, La Gumina, Léris, G. Ramírez, Regini, Jošida.

UC Sampdoria

Sampdoria se nachází s třiceti body na desátém místě Seria A a na pohárovou Evropu může zapomenout. A to i kvůli posledním dvěma zápasům, které prohrála proti Laziu a Atalantě.

Nicméně hosté rozhodně nepatřili mezi černé koně soutěže, a tak by bylo cokoliv nad střed tabulky pouhým bonusem. Tým táhne střelecky osmatřicetiletý italský veterán Fabio Quagliarella, jenž se v této sezoně trefil osmkrát.

Čeští fanoušci se dnes mohou těšit i na Jakuba Jankta, jenž po většinu sezony nastupuje v základní sestavě. Ve dvaadvaceti duelech, do kterých zasáhl, vstřelil čtyři branky.
Janov CFC

Janov neprožívá nikterak ideální sezonu, avšak nedá se ani říct, že by byla nějak tragická. Vždyť v posledních dvou letech se domácí zachraňovali až v posledních zápasech, oproti tomu letos to vypadá, že by se měli pohybovat kole klidného středu.

Ve čtyřiadvaceti zápasech Janov nastřádal šestadvacet bodů a momentálně je třináctý, přičemž na sestupové pozice ztrácí osm bodů. Nejlepším střelcem týmu je Ital Mattia Destro, jemuž se podařilo hned devětkrát skórovat.
Vítáme vás u tradičního janovského derby! Začátek souboje mezi kluby Janov CFC a UC Sampdoria začíná ve 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62