Serie A - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sassuolo : Empoli - 24. února 2024   15:00

Sassuolo
54' Pinamonti  • 77' Ferrari (Bajrami)
2:3
(0:1)
Empoli
11' Luperto  (Ră. Marin) • 64' Niang   • 90+4' S. Bastoni  (Ră. Marin)
Sassuolo
Consigli – Pedersen, Tressoldi, Ferrari (C), Doig – Boloca (46. Bajrami), Henrique – Volpato (68. Mulattieri), Thorstvedt (89. Defrel), Laurienté (89. Račić) – Pinamonti.
Pegolo, Cragno – Kumbulla, Missori, Toljan, Lipani, Obiang, Castillejo, Ceïde.
Aureliano – Preti, Vecchi
Mapei Stadium – Città del Tricolore, Reggio Emilia
14 237 diváků
Empoli
Caprile – Ismajli, Walukiewicz, Luperto (C) – Cancellieri, Ră. Marin, Máleh, Cacace (88. Destro) – Cambiaghi (88. Bereszyński), Kovalenko (80. S. Bastoni) – A. Cerri (55. Niang).
E. Beriša, Perisan – Gogličidze, Pezzella, Shpendi.

Sassuolo se nedokázalo doma v Reggiu nell´Emilia vynořit ze sestupových vod, když sice dvakrát vyrovnalo náskok Empoli, ale záchranářský duel o šest bodů rozhodhl hlavou po standardní situaci hostující Bastoni. Všech pět branek padlo ze standardek, tři hlavičkami z přímých kopů a dvě byly proměněné penalty.
Empoli prodloužilo sérii bez porážky na šest zápasů, stejně dlouho naopak čeká na výhru Sassuolo a pod trenérem Alessiem Dionisim se povážlivě houpe židle.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 11:5. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:14.
90+6'
90+6'
Po dlouhém a ještě přizvednutém autu hlavičkoval z 10 metrů Josh Doig, ovšem Elia Caprile zasahuje s jistotou a přijímá gratulace od spoluhráčů s míčem v koši.
90+5'
Simone Bastoni (Empoli) dostává žlutou kartu.
90+4'
Empoli právě vstřelilo branku!
Tak to je studená sprcha pro domácí, kteří v závěru zápasu měli více ze hry. Trestný kop Răzvana Marina od pravé lajny šikovně prodloužil hlavou k zadní tyči mimo dosah domácího brankáře SIMONE BASTONI.
90+3'
Zády k bráně překvapivě tečoval polovysoký míč patou Uroš Račić, čímž zmátl Walukiewicze, bránu však odvážným kouskem netrefil.
90+3'
Dnešní utkání sleduje 14 237 diváků.
90+2'
Domácí Bajrami zakroutil přímý kop do vápna, kde si hlavičkáři Empoli poradili.
90+1'
Před postupujícím Bereszyńským si míč pokryl u praporku tělem Doig a vynutil si faul.
89'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
ze hřiště odchází Kristian Thorstvedt, přichází Grégoire Defrel,
ze hřiště odchází Armand Laurienté, přichází Uroš Račić.
88'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Liberato Cacace, přichází Mattia Destro,
ze hřiště odchází Nicolò Cambiaghi, přichází Bartosz Bereszyński.
87'
K tečovanému křížnému pasu po další rychlé akci zelenočerných se dostal na levé straně šestnáctky úplně volný Bajrami, jenže střela mu nesedla ideálně a skákavý míč se jen otřel o boční síť.
86'
Sassuolo touží zvrátit zápas ve své vítězství, na které čeká pět kol. Skrumáži na malém vápně se však hosté dokázali nakonec po sérii hlaviček a bloků ubránit.
83'
Pedersen vypíchl hostům míč na středové čáře, Laurienté rozběhl zajímavý protiútok po křídle a na zadní tyči nachází Thorstvedta, který hlavičkuje nepřesně.
82'
Domácí by si představovali třetí penaltu, střet Thorstvedta s Ismajlim však byl čistý.
80'
ze hřiště odchází Viktor Kovalenko, přichází Simone Bastoni.
80'
Na přední tyči si však roh pohlídali empolijští hlavičkáři.
79'
Bajramiho točenou střelu srazil hlavou na roh Ismajli.
79'
VAR nic závadného na gólu při prověřování neodhalil, hlavní sudí dává hostům pokyn k výkopu.
77'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Do skrumáže na Bajramiho přímý kop vyskočil nejvýše GIAN MARCO FERRARI a umístil hlavičku přesně k tyči. Na každé straně tak máme po jednom gólu z penalty a jednom hlavou z přímého kopu a je znovu vyrovnáno.
77'
Walukiewicz povalil na kolena Pinamontiho, trestný kop vlevo od šestnáctky si chystají domácí. Soupeř staví před roh velkého vápna jen jednočlennou zeď.
75'
Nakopávaný míč si nezpracoval ideálně Henrique a následuje odkop od brány hostů.
73'
Tvrdý zákrok na Nianga se nepíská, Ismajli bude pouze vhazovat.
71'
Rozhodčí správně pustili situaci při nákopu Ismajliho, kdy stál v postavení mimo hru Niang, avšak nezapojil se do hry. Míč sebral na pravém křídle Cancellieri a teprve po jeho zpětné přihrávce tečoval zblízka špičkou kopačky míč na bránu Niang. Roztaženého Consigliho ovšem nepřekonal.
69'
Dlouhou přihrávku nestihl na hřišti Niang, kope se od domácí svatyně.
68'
ze hřiště odchází Cristian Volpato, přichází Samuele Mulattieri.
68'
Křížná střela Ruana Tressoldiho letí pět metrů od brány hostujícího mužstva.
67'
Rozhodčí Aurealiano pustil tvrdé střety na obě strany, píská až teď, když se na zemi svíjí po úderu do lícní kosti v tvrdém souboji domácí Henrique.
64'
Nezaváhal ani M'BAYE NIANG a střelou z pokutového kopu do protipohybu brankáře vrací hostům vedení.
62'
Centrovaný míč tak trochu ukradl spoluhráčům M'Baye Niang, z otočky však prudce vypálil a Ferrari jeho střelu odrazil rukou, která nebyla u těla. Penalta také pro hosty!
61'
Kristian Thorstvedt netrefil pokus ze střední vzdálenosti ani co do šířky, ani do výšky.
58'
Cristian Volpato posílá střílený centr na zadní tyč, Niang však předběhl Ferrariho a uklidil před ním míč na roh.
57'
Domácí se domáhali po krátkém rohu a následné skrumáži penalty, rozhodčí jim však poskytuje jen rohový kop.
56'
Matteo Cancellieri (Empoli) vidí žlutou kartu za faul u rohového praporku.
55'
ze hřiště odchází Alberto Cerri, přichází M'Baye Niang.
54'
Z pokutového kopu vyrovnává ANDREA PINAMONTI. Brankář Caprile zůstal stát a proti umístěné střele tak neměl nárok.
54'
Ardian Ismajli (Empoli) dostává žlutou kartu za faul v pokutovém území.
52'
Tressoldi padá v šestnáctce Empoli, nicméně penalta se za tento zákrok nepíská.
48'
Máleh vysunul Cambiaghiho za obranu zelenočerných, útočník Empoli však příležitost prováhal a nechal se o míč obrat vracejícím se Pedersenem.
47'
Sassuolo nastoupilo do druhé půle s chutí a sevřelo soupeře před jeho bránou.
46'
ze hřiště odchází Daniel Boloca, přichází Nedim Bajrami.
46'
Empoli vede v záchranářském duelu díky rychlé brance Luperta hlavou po trestném kopu. Domácí pak ještě jednou zachránila tyč, sami větší šanci neměli za celý poločas.
45+2'
45+2'
Boloca si nakonec proti přesile našel prostor k centru zleva, jenže Pinamonti v tlačenici hlavičkuje jen do náruče hostujícího brankáře.
45+1'
Domácí obrana odvrací centr z levého křídla, jenže daleko se při svém postupu zelenočerní nedostali a míč sebral Cancellieri.
43'
Rozběhnutého Laurientého zezadu povalil Kovalenko.
42'
Po rychle vhozeném autu střílel Júsuf Máleh, skákavý pokus směřuje do náruče domácího brankáře Consigliho.
40'
Caprileho rozehrávku nepochopil Marin, k míči se dostal domácí Thorstvedt, ale při nápřahu mu balon znovu odebírá pozičně dobře hrající Walukiewicz.
39'
Volpatovi odskočil míč při kombinaci zelenočerných od nohy, protiútok se pokusil založit Marin, avšak posílá křížný nákop za postranní čáru.
36'
Na druhé straně se po Cacaceho zpětné přihrávce dostal ke střele v pokutovém území Kovalenko, domácí Ferrari ji však dokázal vloženou nohou zablokovat.
34'
Z rohu vzešel závar, míč vracel před bránu z otočky Pinamonti a do hlavičky se na malém vápně položil Ferrari, zařízení ovšem těsně minul.
34'
Vůbec první rohový kop vybojovalo Sassuolo.
33'
Empoli rozehrává z vlastní půlky po útočném faulu Volpata.
32'
Minutu se nehrálo, když Tressoldi na zemi došlápl Cerriho. Útočník hostů bude naštěstí v pořádku a pokračuje ve hře.
30'
Empoli poctivě brání v bloku bez míče platonický tlak Sassuola.
29'
Thorstvedt fauloval na půlící čáře, míč má Empoli.
28'
Laurientého pokus z úhlu směřuje opět vysoko nad břevno. Sassuolo stále sráží nepřesná muška.
26'
Volpato padá v šestnáctce hostů, ale podle rozhodčího k faulu nedošlo a jeho píšťalka zůstala němá.
23'
Cancellieri z úhlu zakroutil technickou střelu o zem do zadní tyče, Málehova dorážka z otočky sice rozvlnila síť, jenže Maročan si pomohl při zpracování rukou a gól neplatí.
22'
Volpato se neprobil přes dva hráče, předal míč Pedersenovi, ale na jeho centr se vyšponoval Walukiewicz a odvrací.
20'
Dalří přímák už Sassuolo kopalo z mnohem lepší pozice, Laurienté však z 20 metrů vysoko překopl míč, který zachytávají diváci někde v patnácté řadě tribuny.
18'
Pískán je Marinův faul uprostřed hřiště, domácí rozehrávají nakrátko a pokračují v obléhání soupeřova území.
15'
Laurientého centr vyboxoval v robinzonádě před sebe Caprile a z druhé vlny pálil bez přípravy Volpato. Skákavý pokus končí vedle empolijské brány.
14'
Krátká přesilovka Sassuola končí, střelec gólu se po ošetření vrací na hřiště.
11'
Trestný kop rozehrál Răzvan Marin a SEBASTIANO LUPERTO zblízka hlavičkoval do sítě, což pro něj mělo bolestivou dohru, neboť nedobrzdil a ťuknul hlavou ještě do tyče. Nicméně radovat se určitě po ošetření bude.
10'
Daniel Boloca (Sassuolo) vidí žlutou kartu za faul nedaleko vrcholu pokutového území.
9'
Luperto vysunul do běhu Cacaceho, toho domácí Pedersen obtěžoval na hranici pravidel, nicméně nepíská se a vhazuje Sassuolo.
7'
Ze střední vzdálenosti si navedl míč na střelu Laurienté, bránu Empoli ovšem výrazně překopl.
4'
Trestný kop Empoli z 30 metrů rozehrál Marin k tyči a protáhl Consigliho, který dobře provedenou střelu vyráží do strany.
3'
V úvodu utkání se oba celky pokusily neúspěšně proniknout do soupeřovy šestnáctky. Akci Sassuola přerušil odkopem až k domácímu brankáři Walukiewicz.
1'
Domácí hrají v zeleno-černých dresech, hosté celí v modrém.
1'

US Sassuolo Calcio: Consigli – Pedersen, Tressoldi, Ferrari (C), Doig – Boloca, Henrique – Volpato, Thorstvedt, Laurienté – Pinamonti.
Náhradníci: Pegolo, Cragno – Kumbulla, Missori, Toljan, Račić, Lipani, Obiang, Bajrami, Castillejo, Mulattieri, Defrel, Ceïde.
Trenér: Dionisi

Empoli FC: Caprile – Ismajli, Walukiewicz, Luperto (C) – Cancellieri, Marin, Máleh, Cacace – Cambiaghi, Kovalenko – Cerri.
Náhradníci: Beriša, Perisan – Gogličidze, Pezzella, Bereszyński, Bastoni, Destro, Shpendi, Niang.
Trenér: Nicola

Rozhodčí: Aureliano – Preti, Vecchi.
Vzájemné zápasy již třináctkrát neskončily dělbou bodů. Osmkrát zvítězilo Sassuolo, pětkrát Empoli.
Podzimní zápas přinesl napínavý boj až do posledních okamžiků. Empoli vedlo proměněnou penaltou již ze 4. minuty, pak po obratu dvakrát dotahovalo, ale v nastaveném čase trefil výhru Sassuola 4:3 Berardi.
Empoli FC
Hosté se naopak pohybovali v sestupových vodách převážnou část sezony, ovšem v lednu konečně chytili formu a jsou neporaženi již pět kol, bod vyválčili i v Turíně proti Juventusu. Vítězstvím 3:1 na hřišti Salernitany se dostali po dlouhé době mimo pásmo sestupu, před týdnem pak doma remizovali 1:1 s Fiorentinou.
Zraněný kotník léčí veterán Caputo, se čtyřmi góly dlouho nejlepší střelec Empoli. Za šest zápasů ho ovšem stačil dohnat polský záložník Szymon Żurkowski, který přišel v lednu z druholigové Spezie.
US Sassuolo Calcio
Sassuolu se v poslední době vůbec nedaří. Rok 2023 zakončilo ziskem jednoho bodu z pěti utkání, po Novém roce sice zvítězilo nad Fiorentinou, ale z následujících pěti kol opět vydolovalo jediný bodík. Po poslední porážce 0:3 v Bergamu se propadlo o skóre na sestupovou 18. příčku. K dobru má ještě středeční dohrávku s Neapolí.
Poraněný meniskus stále léčí Domenico Berardi, s devíti góly spolu s Andreou Pinamontim nejlepší střelec mužstva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62