ATP Šanghaj - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marcel Granollers-Pujol : Tomáš Berdych - 12. října 2016   07:10

6 (1)

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost, přeji vám hezký den a budu se těšit opět někdy u tenisu na počtenou.
Navzdory velmi pozitivní bilanci a skutečnosti, že s Marcelem Granollersem-Pujolem Tomáš Berdych až dodnes neprohrál jediný set, tentokrát český tenista na svého soupeře nedokázal vyzrát zejména kvůli vysokému počtu nevynucených chyb, kterých nastřádal rovných čtyřicet. Rodák z Valašského Meziříčí si v utkání nevypracoval ani jeden brejkbol, v úvodní zkrácené hře nevyužil nadějné vedení 4:2 a ve druhém tiebreaku vůbec nezachytil úvod, když brzy prohrával 0:6. Marcel Granollers-Pujol se tak může radovat ze skalpu tenisty první světové desítky a ve třetím kole Masters v Šanghaji si zahraje s lepším ze souboje mezi Nickem Kyrgiosem a Mischou Zverevem.
Konec zápasu
7:6
Tomáš Berdych velmi dobře zareturnoval, ale následným forhendem poslal míček daleko do zámezí a Marcel Granollers-Pujol se tak může radovat z velmi cenné výhry!
6-1
První z nich Berdych odvrací esem na střed dvorce.
6-0
Tak to je neuvěřitelné! Český tenista byl ve vynikající pozici na síti, ale nedokázal si poradit a po voleji do sítě má jeho soupeř k dispozici hned šest mečbolů!
5-0
Berdych velmi dobře zareturnoval, ale následně poslal třetí forhend v tomto tiebreaku pouze do sítě.
4-0
Španělský tenista zaznamenává další famózní prohoz a dále navyšuje vedení.
3-0
Další forhendová nevynucená chyba a Granollers-Pujol vede již 3-0!
2-0
Berdych posílá míček z forhendu pouze do sítě a hned na úvod je zde minibrejk!
1-0
Český tenista returnoval pouze mimo dvorec.
6:6
Tomáš Berdych po dobrém servisu zakončil výměnu vítězným forhendem do volného prostoru, srovnává na 6:6 a i o vítězi druhé sady bude muset rozhodnout tiebreak.
30-40
Český hráč si poradil s náběhem soupeře na síť a vypracoval si gembol.
30-30
Tomáš Berdych svého soupeře rozběhal a následně zakončil výměnu forhendem do volného prostoru.
30-15
Tentokrát páska českému tenistovi již nepomohla a rázem je dva míčky od porážky!
15-15
Vzápětí ale z forhendu vyprodukoval nevynucenou chybu.
0-15
Čech vstupuje do tohoto gemu parádním vítězným forhendem.
6:5
Konec přestávky, Tomáš Berdych bude podruhé podávat na udržení se v tomto zápase.
6:5
Následuje přestávka a výměna stran.
6:5
Míček z bekhendu českého tenisty byl příliš dlouhý a Marcel Granollers-Pujol tak jde ve druhé sadě do vedení 6:5.
40-15
Tomáš Berdych ve vynikající pozici nezvládl volej, který zahrál pouze na svou polovinu dvorce.
30-15
Granollers-Pujol vyprodukoval svou třetí dnešní dvojchybu.
30-0
Forhend Berdycha zastavila síť.
15-0
Return českého hráče se do dvorce nevlezl.
5:5
Tomáš Berdych jej využívá vítězným forhendem po čáře a srovnává na 5:5.
30-40
Tentokrát český tenista zahrál vynikající bekhend, po němž naběhl na síť a vítězným stopvolejem si vypracoval gembol.
30-30
Český tenista opět špatně umístil náběhový úder na síť a je znovu srovnáno.
15-30
Return Španěla byl příliš dlouhý.
15-15
Berdych opět s obrovským přispěním pásky srovnává stav tohoto gemu.
15-0
Granollers-Pujol vstoupil do gemu parádním prohozem přímo na čáru.
5:4
Konec přestávky, Tomáš Berdych bude podávat na udržení se v tomto zápase.
5:4
5:4
Tentokrát se Tomáš Berdych opět nedokázal z returnu dostat do výměny a Marcel Granollers-Pujol jde ve druhém setu do vedení 5:4.
40-30
Nyní ale český tenista díky povedenému agresivnímu returnu snižuje stav gemu.
40-15
Berdychův return směřoval daleko do zámezí.
30-15
Granollers-Pujol zahrál míček přímo na základní čáru, čímž donutil soupeře k chybě.
15-15
Nyní ale Španěl vítězným forhendem do volného prostoru srovnává stav gemu.
0-15
Granollers-Pujol s poněkud defenzivním pojetím hry nakonec neuspěl, jeho pokus o prohoz z těžké pozice skončil v autu.
4:4
Tomáš Berdych povedeným servisem využívá hned první gembol a srovnává na 4:4.
15-40
Český tenista tvrdým forhendem donutil soupeře k chybě.
15-30
Berdychovi se úplně nepodařil náběhový úder na síť, v důsledku čehož následný volej mířil pouze do autu.
0-30
Bekhendový úder Granollerse-Pujola zastavila síť.
0-15
Český hráč přešel k síti a s přehledem zde zakončil výměnu.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Tomáš Berdych.
4:3
4:3
Tomáš Berdych returnuje pouze do zámezí a Marcel Granollers-Pujol jde ve druhém setu do vedení 4:3. Český tenista si v zápase dosud nedokázal vypracovat brejkbolovou příležitost.
40-30
Jubilejní desáté eso pro Granollerse-Pujola znamená gembol.
30-30
A svým devátým dnešním esem srovnává stav tohoto gemu.
15-30
Zatím nikoliv, španělský hráč úspěšně přešel k síti.
0-30
Český tenista donutil soupeře tvrdým forhendem k chybě a dostává se do nadějného vedení. Dočká se prvního brejkbolu v utkání?
0-15
Granollers-Pujol zahrál příliš dlouhý bekhendový úder.
3:3
Ten Tomáš Berdych díky úderu Španěla do sítě využívá a srovnává na 3:3.
30-40
Další skvělé podání přináší českému tenistovi gembol.
30-30
Následně ale povedeným servisem srovnává stav tohoto gemu.
30-15
Berdych zahrál forhend pouze do sítě a pouští svého soupeře do vedení.
15-15
Následně ale vyprodukoval další nevynucenou chybu z forhendu.
0-15
Český tenista se vydal na síť a povedeným volejem zde donutil soupeře k chybě.
3:2
3:2
3:2
Tomáši Berdychovi se vůbec nepovedl return a Marcel Granollers-Pujol tak jde ve druhém setu do vedení 3:2.
40-30
Český tenista opět v nadějné pozici kazí forhend a ani tentokrát brejkbol nepřichází.
30-30
Berdychovi nyní k vítěznému úderu notně pomohla páska, za což se soupeři omlouvá.
30-15
Španěl se prezentoval dalším citlivým zkrácením hry.
15-15
Granollers-Pujol z bekhendu trefil pouze síť.
15-0
Return českého tenisty byl příliš dlouhý.
2:2
Tomáš Berdych ukončuje tento gem skvělým podáním směrem ven z dvorce a srovnává na 2:2.
30-40
První z nich Španěl odvrací vítězným returnem.
15-40
Granollers-Pujol posílá bekhendový úder pouze do deblového koridoru a český hráč má k dispozici dva gemboly.
15-30
Povedeným servisem si ale bere vedení v gemu opět na svou stranu.
15-15
Následně ale zaznamenává další dvojchybu.
0-15
Český tenista zahajuje gem esem.
2:1
2:1
2:1
Marcel Granollers-Pujol ukončuje tento gem esem a ve druhé sadě jde do vedení 2:1.
40-15
A dalším dobře umístěným podáním si vypracovává dva gemboly.
30-15
Španěl si dobrým servisem bere vedení v gemu opět na svou stranu.
15-15
Berdych úspěšně zasmečoval soupeřův pokus o lob.
15-0
Granollers-Pujol po dobrém podání zahrál vítězný forhend do volného prostoru.
1:1
Tomáš Berdych začal od stavu 15:40 hrát jako vyměněný, nyní přidal další vítězný forhend a srovnává na 1:1.
40-A
Rodák z Valašského Meziříčí přidává další vítězný forhend a vypracovává si výhodu.
40-40
A parádním vítězným bekhendem po čáře český tenista srovnává na shodu!
40-30
První z nich Berdych odvrací dělovým vítězným forhendem.
40-15
Marcel Granollers-Pujol si vítězným forhendem vypracovává dva brejkboly!
30-15
Berdych zaznamenává svou první dvojchybu v utkání.
15-15
Následně ale páska vynesla jeho forhend mimo dvorec a je srovnáno.
0-15
Český tenista vstupuje do gemu na svém servisu esem.
1:0
Následuje výměna stran.
1:0
Tomáš Berdych posílá svůj forhend pouze do deblového koridoru a Marcel Granollers-Pujol tak jde ve druhé sadě do vedení 1:0.
40-15
Berdych se vydal k síti a první z nich úspěšně odvrací.
40-0
A následně si vypracovává tři gemboly.
30-0
Granollers-Pujol přidává vítězný volej.
15-0
Španěl zahájil druhý set povedeným kraťasem.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Marcel Granollers-Pujol.
0:0
7:6
Tomáš Berdych zahrál příliš dlouhý forhend a po pěti ztracených míčích v řadě prohrává tiebreak poměrem 4:7!
6-4
Ani tentokrát Berdych svůj forhend nedokázal umístit do dvorce, Marcel Granollers-Pujol má dva setboly!
5-4
Druhá nevynucená forhendová chyba v řadě znamená vedení 5:4 pro španělského tenistu.
4-4
Berdych z velmi dobré pozice opět trefuje z forhendu síť a přichází o výhodu minibrejku.
3-4
Český hráč returnoval pouze do sítě.
2-4
Tomáš Berdych se vydal k síti, kde zahrál těžký vítězný volej a zaznamenává minibrejk!
2-3
Ani tentokrát se Granollers-Pujol nedokázal dostat po soupeřově servisu do hry.
2-2
Český tenista si opět pomohl výborným podáním a je srovnáno.
2-1
Berdych opět zahrál forhend pouze do sítě.
1-1
Španěl ale po nepřesném returnu soupeře srovnává.
0-1
Český tenista do ní vstupuje skvěle, esem!
6:6
Marcel Granollers-Pujol přidává své šesté dnešní eso a srovnává stav na 6:6, o vítězi první sady tak bude muset rozhodnout zkrácená hra!
40-15
A dalším dobře umístěným servisem si vypracovává dva gemboly.
30-15
Granollers-Pujol skvělým podáním otáčí vývoj tohoto gemu.
15-15
Čech měl výměnu výborně rozehranou, ale nakonec poslal forhendový úder pouze do sítě.
0-15
Berdych skvěle zareturnoval na tělo soupeře, který následně zahrál pouze do sítě.
5:6
Konec přestávky, Marcel Granollers-Pujol bude podruhé podávat na udržení se v této sadě.
5:6
5:6
Tomáš Berdych zaznamenává své druhé eso a jde do vedení 6:5.
40-A
Český hráč se po vynikajícím druhém servisu vydal na síť, kde s přehledem zahrál vítězný stopvolej.
40-40
O ten se ale připravuje úderem do sítě. Je zde shoda.
30-40
Berdych křížným forhendem donutil soupeře k chybě a má k dispozici gembol.
30-30
Skvělým servisem na střed dvorce ale srovnává stav tohoto gemu.
30-15
Český tenista chybuje z forhendu a pouští svého soupeře do vedení.
15-15
Berdych opět nedokázal dostat čopovaný bekhend přes síť.
0-15
Return Granollerse-Pujola se do kurtu nevlezl.
5:5
Španělský tenista donutil celodvorcovou hrou svého soupeře k chybě a srovnává na 5:5.
40-30
Čopovaný bekhend českého tenisty zastavila síť, Granollers-Pujol má gembol.
30-30
Berdych ovšem nedokázal zreturnovat míček do dvorce.
15-30
Španěl zahrál z forhendu pouze do deblového koridoru a opět pouští svého soupeře do vedení.
15-15
Granollers-Pujol ale tvrdým servisem srovnává stav gemu.
0-15
Delší výměna vyústila v přetažený čopovaný bekhend španělského hráče.
4:5
Konec přestávky, na udržení se v první sadě bude podávat Marcel Granollers-Pujol.
4:5
4:5
Tomáš Berdych zahrál vítězný forhend do volného prostoru a jde do vedení 5:4.
15-40
Berdych se vydal na síť, ale byl soupeřem z returnu prohozen.
0-40
Granollers-Pujol zahrál z forhendu pouze do deblového koridoru.
0-30
Český tenista skvělým servisem na střed dvorce zvyšuje své vedení v tomto gemu.
0-15
Berdych se prezentoval parádním vítězným forhendem po čáře.
4:4
Tak tohle byl vynikající gem v podání španělského tenisty, který přidává třetí eso a srovnává na 4:4.
40-0
Parádní výměna končí bekhendovým prohozem Granollerse-Pujola.
30-0
Vzápětí přidává další!
15-0
Španěl začíná esem.
3:4
Vše je v pořádku, přestávka je u konce, podávat jde Marcel Granollers-Pujol.
3:4
Přestávka se mírně protáhne, neboť rozhodčí kontroluje stav dvorce.
3:4
3:4
Tomáš Berdych ukončuje tento gem dělovým vítězným forhendem a jde do vedení 4:3.
15-40
Po kvalitním forhendu má český tenista dispozici dva gemboly.
15-30
Berdych si skvělým podáním bere vedení opět na svou stranu.
15-15
Granollers-Pujol naběhl k síti a donutil svého soupeře k chybě.
0-15
Čech vstupuje do gemu parádním vítězným bekhendem.
3:3
A další nevynucená chyba, Marcel Granollers-Pujol po nepřesném bekhendu soupeře srovnává na 3:3.
40-30
Berdych přetáhl svůj forhendový úder a nabízí svému soupeři gembol.
30-30
Španěl úspěšně aplikoval styl servis-volej a je srovnáno.
15-30
Granollers-Pujol po vítězném bekhendu do volného prostoru snižuje.
0-30
Český tenista se vydal na síť a byl úspěšný.
0-15
Berdych skvěle doběhl zkrácení hry a zahrál vítězný úder.
2:3
2:3
2:3
Tomáš Berdych si riskantním druhým podáním otevřel kurt a následným bekhendem donutil soupeře k chybě. V úvodním setu tak jde do vedení 3:2.
15-40
Český tenista si esem vypracovává dva gemboly.
15-30
Tentokrát míček z rakety Španěla doputoval pouze do autu.
15-15
Granollers-Pujol zahrál z forhendu pouze do sítě.
15-0
Páska vynesla Berdychův forhend mimo dvorec.
2:2
Marcel Granollers-Pujol skvěle zareagoval na soupeřovo zkrácení hry a srovnává na 2:2.
40-30
Berdych první s nich skvělou agresivní hrou odvrací.
40-15
Granollers-Pujol si esem vypracovává dva gemboly.
30-15
Nyní se již šlo do výměny a ta vyústila ve Španělův úder do sítě.
30-0
Opět return mířil pouze do zámezí.
15-0
Český tenista nedokázal míče zreturnovat do dvorce.
1:2
1:2
1:2
Tomáš Berdych úspěšně aplikoval styl servis-volej a jde do vedení 2:1.
15-40
A dělovým vítězným forhendem si vypracovává dva gemboly.
15-30
Berdych parádním servisem otáčí vývoj tohoto gemu.
15-15
15-0
Český tenista sice doběhl zkrácení hry, avšak míček nedokázal odehrát přes síť.
1:1
Ten proměňuje díky dalšímu povedenému servisu a srovnává na 1:1.
40-30
Granollers-Pujol předchozí zaváhání napravuje esem a má gembol.
30-30
A vzápětí druhou!
30-15
Španělský hráč zaznamenal první dvojchybu v utkání.
30-0
Berdych z forhendu zamířil pouze do deblového koridoru.
15-0
Granollers-Pujol začal na svém servisu parádním zkrácením hry a následným lobem.
0:1
0:1
A tu po nepřesném forhendu Granollerse-Pujola proměňuje a na úvod zápasu tak drží svůj servis.
40-A
Rodák z Valašského Meziříčí si skvělým servisem vypracovává výhodu.
40-40
Ten Berdych se štěstím odvrací! Míček z rakety Španěla skončil velmi těsně v autu.
40-30
Avšak poté český hráč přetáhl svůj forhend a Granollers-Pujol má k dispozici brejkbol!
30-30
Berdych srovnává stav gemu parádním vítězným bekhendem po čáře.
30-15
Další nevynucená chyb českého tenisty, tentokrát míček zastavila síť.
15-15
Následně ale zahrál z forhendu mimo dvorec.
0-15
Berdych forhendem diktoval tempo výměny a dočkal se chyby soupeře.
0:0
Rozehrávka je u konce, utkání začne svým servisem český tenista.
Hráči již dorazili na dvorec a nyní probíhá předzápasová rozehrávka.
Vzájemná bilance

Marcel Granollers-Pujol – Tomáš Berdych 0:4

2016 Cincinnati Tvrdý povrch R32 Tomáš Berdych 6:3 7:6(4)
2013 Monte Carlo Antuka R32 Tomáš Berdych 7:5 6:4
2011 Madrid Antuka R32 Tomáš Berdych 6:4 6:0
2010 Řím Antuka R64 Tomáš Berdych 6:3 6:3

Jednatřicetiletý rodák z Valašského Meziříčí se aktuálně nachází na 9. pozici žebříčku ATP, přičemž jeho maximem je 4. místo z loňské sezony. Nejpovedenější turnaj letos zaznamenal ve Wimbledonu, kde dokráčel až do semifinále. US Open byl nucen vynechat kvůli zánětu slepého střeva, ale poté ovládl turnaj v Šen-čenu a minulý týden v Tokiu skončil již v prvním kole na raketě Gillese Mullera. V Šanghaji měl Berdych v úvodním kole volný los.

Třicetiletému Španělovi aktuálně patří 43. místo žebříčku ATP, avšak jeho čtyři roky starým maximem je 19. pozice. Největší úspěchy v této sezoně zaznamenal na turnaji Masters v Monte Carlu, kde jako šťastný poražený postoupil až do čtvrtfinále, a na Roland Garros, kde se blýskl postupem do osmifinále. Od US Open se mu ale příliš nedařilo a první výhru zaznamenal až v Šanghaji, kde v úvodním kole ve dvou setech přehrál kvalifikanta Juičiho Sugitu.
Na turnaji kategorie Masters v Šanghaji jsou dnes na programu utkání druhého kola a v tom námi sledovaném spolu poměří síly Marcel Granollers-Pujol a Tomáš Berdych.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 07:00.