Challenger Astana -  ONLINE PŘENOS -  Michal Konečný : Aldin Setkić - 19. července 2017   07:09

6

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, přeji Vám hezký vstup do nového dne a těším se u dalších onlajn přenosů. Na počtenou!
A je tu konec utkání! V prvním setu dokázal Konečný svému soupeři sekundovat a prohrál v něm 6:3, když Setkić získal o jeden brejk více, než jeho soupeř. Druhý set byl ale pro konečného utrpení, Michal získal pouze tři fiftýny a odporoučel se s kanárem! Aldin Setkić postupuje hladce do druhého kola, pro Konečného naopak turnaj skončil!
Konec zápasu
0:6
Opět čistá hra na konto Setkiće, který tak ve druhém setu nadělil svému soupeři kanára a postupuje do dalšího kola!
0-40
Šesté eso Setkiće znamená tři mečboly!
0-30
A je tu další fiftýn pro bosenského tenistu!
0-15
Setkić začíná možná poslední gem dobře.
0:5
Následuje přestávka a výměna stran.
0:5
Tak nyní to měl Setkić de facto bez práce, osmá dvojchyba Michala Konečného znamená, že český hráč opět ztrácí servis a Aldin Setkić tak vede už 5:0!
15-40
Ani nyní se Konečný nevyhne odvracení brejkbolů! Čekají ho hned dva!
15-30
Následně ale vyrobil sedmou dvojchybu v utkání!
15-15
Konečný si nyní pomohl svým prvním esem v utkání!
0-15
Pátý gem začal lépe opět Bosňan!
0:4
Čistou hrou potvrzuje Setkić i druhý brejk a vede ve druhém setu už 4:0!
0-40
Jsou tu tři gemboly pro tenistu z Bosny!
0-30
Následně přichází páté eso Setkiće v utkání.
0-15
Čtvrtý gem začíná fiftýnem Setkić.
0:3
Konec přestávky, podávat bude Aldin Setkić.
0:3
0:3
Šestá dvojchyba Michala Konečného přišla hodně v nevhodný moment! Setkić získává druhý brejk v tomto setu a vede 3:0!
30-40
Tak nakonec je to další brejkbol pro Bosňana!
30-30
Konečný srovnává na 30:30, uvidíme gembol nebo další brejkbol?
15-30
Setkić se nyní dokonce dostal do vedení.
15-15
Následně ale Setkić srovnává stav tohoto gemu.
15-0
Až nyní získává Konečný svůj první fiftýn v druhém setu!
0:2
Setkić nepovolil svému soupeři získat v druhém setu ještě ani jeden fiftýn a už vede 2:0!
0:1
Hned na to přidává Konečný pátou dvojchybu! Setkić tak bere svému soupeři servis čistou hrou a vede 1:0!
0-40
Konečný předvedl svou dnešní čtvrtou dvojchybu a hned na začátek setu jsou tu tři brejkboly!
0-30
A další fiftýn pro tohoto Bosňana.
0-15
Druhý set začal lépe Setkić.
3:6
Setkić zvládl tento gem při svém servisu a to znamená, že vítězí v celé první sadě poměrem 6:3! Uvidíme, co nám přinese druhý set!
30-40
Nakonec je to ta druhá možnost, Setkić má svůj třetí setbol!
30-30
Setkić dokázal srovnat na 30:30, uvidíme brejkbol nebo setbol?
30-15
Konečný vede při servisu soupeře a je jeden míček od brejkbolu!
15-15
Vzápětí si ale Setkić pomáhá svým druhým esem v utkání.
15-0
Dobrý start českého tenisty do deváté hry.
3:5
Podruhé v utkání si Konečný drží servis, navíc dokázal odvrátit dva setboly soupeře. Český hráč snižuje na 3:5!
A-40
Konečný opět disponuje gembolem!
40-40
Ale ten je vzápětí pryč, opět shoda!
A-40
Třetím fiftýnem v řadě si vybojoval Konečný gembol!
40-40
A stejně tak i ten druhý, jsme na shodě!
30-40
Konečný první setbol soupeře odvrací!
15-40
Setkić ale získává další výměnu pro sebe a má dva setboly!
15-30
Poprvé v tomto gemu se ke slovu přihlásil také Konečný.
0-30
A další fiftýn pro bosenského tenistu!
0-15
Setkić začal osmý gem tohoto utkání dobře.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Michal Konečný.
2:5
2:5
Setkić dokázal odservírovat naprosto bez potíží, vede 5:2 a po pauze bude servírovat Konečný na udržení se v setu!
15-40
A nyní už tu jsou dva gemboly!
15-30
Aldin Setkić se dostává do vedení v tomto gemu.
15-15
Vzápětí ale Setkić srovnává skóre.
15-0
Další gem začíná lépe český tenista, který je jeden brejk pozadu.
2:4
Stálo to hodně námahy, ale Konečný poprvé v utkání drží svůj servis a snižuje tím na 2:4!
A-40
Ale Konečný se vzápětí opět dostává k výhodě!
40-40
Ale ani teď konec gemu nepřichází, další shoda!
A-40
A nyní má poprvé v tomto gemu Konečný také výhodu a s ní spojený gembol!
40-40
I napotřetí dokázal Konečný brejkbol smazat!
40-A
Setkić ale i přesto disponuje třetím brejkbolem v gemu!
40-40
Nyní naštěstí trefil první servis a po něm je jeho úspěšnost daleko větší!
40-A
Opět šel Konečný do výměny skrz druhý servis a opět fiftýn nezískal! Brejkbol číslo dva!
40-40
Brejkbol je odvrácen, shoda!
30-40
Jenže i v tomto gemu při svém servisu bude Konečný čelit brejkbolu!
30-30
Následně se ale podařilo Konečnému srovnat na 30:30,
15-30
Konečný dnes získal po druhém servisu jen 10% fiftýnů.
15-15
Vzápětí ale přichází už třetí dvojchyba Konečného.
15-0
Konečný začal na svém servisu dobře.
1:4
1:4
1:4
Setkić nyní dokázal potvrdit brejk z předešlé hry a vede v první sadě už 4:1!
15-40
Dva gemboly pro bosenského tenistu!
15-30
Setkić se vzápětí dostává zpět do vedení.
15-15
Následně ale boduje Michal Konečný!
0-15
Setkić začíná gem esem!
1:3
Třetí možnost už Setkić využívá a dostává se díky druhému brejku do vedení 3:1! Konečný si nedokázal udržet ani svůj druhý servis!
40-A
Jenže Setkić si vzápětí vybojoval další brejkbol!
40-40
30-40
První brejkbol český tenista odvrátil!
15-40
Jenže nyní znovu boduje Setkić, který má tak dva brejkboly!
15-30
První fiftýn si v tomto gemu připisuje na své konto také Konečný.
0-30
Konečnému se dnes zatím při svém servisu moc nedaří.
0-15
Setkić získává na příjmu první fiftýn tohoto gemu.
1:2
1:2
1:2
Setkić je prvním tenistou, který si dnes dokázal udržet svůj servis a díky tomu se dostává do vedení 2:1!
30-40
Konečný minimálně ještě o jednu výměnu gem prodlouží.
15-40
Bosňan má své první dva gemboly!
15-30
Následný fiftýn ale opět přichází na konto Setkiće.
15-15
Konečný ale vzápětí srovnává stav gemu.
0-15
Třetí gem začal lépe Bosňan.
1:1
Aldin Setkić nepohrdnul touto možností a okamžitě si bere ztracený servis zpět. Je srovnáno 1:1!
40-A
A hned po ní si dokázal Setkić vybojovat svůj první brejkbol!
40-40
Jenže po dvojchybě českého tenisty je tu shoda!
40-30
To se mu ale alespoň prozatím nedaří, Konečný má gembol.
30-30
Setkić se bude ještě snažit tento gem zdramatizovat.
30-15
Následně svou chybu ale dokázal odčinit.
15-15
Nyní předvedl český tenista první dvojchybu utkání.
15-0
Konečný začíná dobře i druhý gem.
1:0
A tu už Michal Konečný využívá, to znamená, že v hned v první hře získává brejk a vede 1:0!
40-30
Už i druhý brejkbol je minulostí. Je tu poslední možnost českého tenisty.
40-15
První brejkbol dokázal Setkić odvrátit.
40-0
Hned v úvodu utkání jsou tu tři brejkboly, kterými disponuje Michal Konečný!
30-0
A stejně tak i ten druhý.
15-0
Úvodní fiftýn utkání získává český tenista.
0:0
Los určil, že jako první půjde na servis Setkić.
Program dnešního dne musel být v Astaně pozměněn a tento zápas byl přesunut na středu.
Organizátoři už vysušují kurty, se začátkem zápasu to vypadá nadějně. Mezitím už skončila i čtyřhra, která tomuto zápasu předcházela, jeden z párů zápas skrečoval.
V Astaně stále prší a ve čtyřhře, která tomuto utkání předchází je stále odehrán pouze jeden set. Začátek zápasu bude výrazně opožděn.
Utkání se bude hrát na kurtu č. 3 až skončí čtyřhra, která mu předchází. V Astaně však momentálně prší a nehraje se, takže se dá očekávat jisté zpoždění. O vývoji situace vás budeme informovat.
Vzájemné zápasy

Tito dva hráči se utkali doposud třikrát, s bilancí 2:1 je na tom lépe Michal Konečný. Naposledy to však byl Aldin Setkič, kdo se radoval s vítězství ve vzájemném zápase. Bylo to v roce 2014 na challengeru v Karshi, hraném na tvrdém povrchu. Sektič zvítězil 6:3 a 6:4 v 1. kole.

Bosna a Hercegovina
žebříček: 210. místo (maximum 191. místo)
hraje pravou rukou
letošní bilance: 36/16
bilance na tvrdém povrchu: letos 31/74, v kariéře 212/85
na turnaji nasazený jako č. 8

Aldin Setkić se na okruhu pohybuje už od roku 2004, ale nikdy to nedotáhl do nejlepší stovky žebříčku. Letos si zahrál na několika Futurech, Challengerech, pokoušel se kvalifikovat na pár turnajů ATP a účastnil se i všech třech dosavadních grandlsamů. Ani jednou však neprošel z kvalifikace. Největšího letošního úspěchu dosáhl jednoznačně na antukovém challengeru v Samarkandu, kde dokráčel až do finále, které prohrál. Připsal si také tři tituly a tři další finále z turnajů Futures. V poslední době se mu ale nedaří, od vzpomínaného finále v Samarkandu prohrál už pětkrát po sobě.

Česko
žebříček: 359. místo (maximum 285. místo)
hraje levou rukou
letošní bilance: 26/13
bilance na tvrdém povrchu: letos 26/10, v kariéře 208/108
na turnaji nenasazený

Michal Konečný se letos až na jednu výjimku pohyboval na turnajích kategorie Futures. Tou výjimkou byla účast v kvalifikaci na travnatý turnaj ATP v Eastbourne, kde ale neuspěl. Na Futurech se mu daří lépe. Jeden turnaj dokázal vyhrát, dvakrát neuspěl až ve finále. K tomu si připsal ještě dvě semifinálové účasti. Na antuce se mu moc nevedl, oba zápasy na ní prohrál, a tak se jistě už těší až se přeorientuje zpět na tvrdý povrch.
Informace o turnaji

Hraje se na tvrdém povrchu v hlavním městě Kazachstánu, Astaně. Vítěz turnaje získá do žebříčku 110 bodů a zbohatne o 18 000 $. Dnes se bude hrát o 9 bodů, které jsou za osmifinálové kolo.

Turnaj oficiálně zvaný President's Cup se koná každoročně od roku 2007. Nejvíce se zde dařilo domácímu tenistovi Andreji Goluběvovi, který zde získal titul už třikrát. Letos tento Kazach vypadl v prvním kole. Další dva hráči zde ještě získali po dvou titulech, jedním z nich je Jevgenij Donskoi, který letos titul obhajuje z pozice nasazené jedničky. První kolo tento ruský tenista zvládl a už je tak v osmifinále. Čeští hráči na tomto challengeru zatím výraznou stopu nezanechali, žádný z nich se zatím neobjevil ve finále dvouhry ani čtyřhry.
Zdravím a vítám všechny tenisové fanoušky u sledování textového přenosu utkání 1. kola challengeru v Astaně mezi Michalm Konečným a Aldinem Setkičem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:30.