Challenger Sibiu - Osmifinále -  ONLINE PŘENOS -  Jan Šátral : Jonas Luetjen - 22. září 2016   09:39

2

Jan Šátral vítězí v osmifinále challengeru v Sibiu a postupuje tak do dalšího kola. V dnešním zápase porazil Jonase Luetjena 6:1, 5:7 a 6:2. Nutno však podotknout, že Jonas Luetjen kladl velký odpor a hlavně ve druhém setu byl lepším tenistou na dvorci.
Konec zápasu
6:2
Hned první je využit a zápas tak končí!
40-0
Jonas Luetjen trefil míček pouze do sítě! Je tu mečbol.
30-0
Vítězný úder z rakety Šátrala přiblížil českého tenistu vítězství.
15-0
Luetjen se pokusil o zkrácení hry, ale Šátral jeho úmysl dokázal přečíst.
5:2
Je to tam! Jan Šátral zahrál famózní prohoz a po zásluze jde podávat na výhru v zápase!
A-40
Brejkbol pro Šátrala, který když využije, tak je skoro rozhodnuto.
40-40
Stejně tak nepřesný úder německého tenisty, máme tu shodu.
30-40
Obranný forhend Šátrala skončil až za základní čarou.
30-30
Servis – volej a máme znova srovnáno.
30-15
Luetjen teď zkazil hodně lehký úder a poslal Šátrala do zajímavého vedení.
15-15
Stejně tak forhendový úder jeho oponenta.
0-15
Return Šátrala se nevlezl do dvorce.
4:2
A jelikož return německého hráče míří mimo dvorec, tak budeme pokračovat za stavu 4:2.
40-15
Další míček v síti po úderu Luetjena.
30-15
Šátral se sice dostal pod tlak, ale jeho soupeř trefil pouze síť.
15-15
Teď už mu to ale nevyšlo a stav je znova srovnán.
15-0
Úvodní míček jde po milimetrově přesném forhendu na účet českého tenisty.
3:2
Return Šátrala do sítě. Jonas Luetjen si tak udržel své podání a živí naději na výhru v tomto utkání.
40-A
Dlouho výměnu zakončil Jonas Luetjen, který byl po celou dobu o něco aktivnější.
40-40
Outsider utkání však pokazil forhendový úder, přichází tak druhá shoda.
40-A
Po dobrém podání má výhodu Jonas Luetjen.
40-40
Ten je však po výborném returnu pryč. Tento gem tak půjde do shody.
30-40
Tentokrát byl úspěšnější Šátral, ale Němec má stále ještě jeden gembol.
15-40
Míček získává Luetjen.
15-30
Bude to Jonas Luetjen, který dostal Šátrala pod tlak.
15-15
Úder německého tenisty končí pouze na síti. Který tenista se ujme vedení v tomto gemu?
0-15
Luetjen jde však po dobrém podání do vedení.
3:1
Ano! Český tenista si tak udržel podání a nyní bude opět útočit na brejk.
40-15
Šátral vybojoval dva gemboly. Využije už ten první?
30-15
Další dlouhý úder Jonase Luetjena.
15-15
Return Luetjena byl příliš dlouhý. Stav gemu je srovnán.
0-15
Šátral to nevymyslel úplně nejlépe a šel k síti moc rychle, Luetjen si mohl vybrat kam to pošle.
2:1
Ten druhý už český tenista využívá a jde do důležitého vedení!
40-15
První brejkbol je odvrácen.
40-0
A brejkboly jsou tu, dokonce tři!
30-0
Dlouhá výměna končí smečí z rakety Jana Šátrala, který je na nejlepší cestě za brejkbolem.
15-0
Dvojchyba.
1:1
Dlouhý forhend německého tenisty znamená srovnání stavu ve třetím setu.
40-15
Šátral však záhy získává dva gemboly.
30-15
Teď už však boduje i jeho soupeř, který využil špatného odskoku míčku.
30-0
I ten další jde v jeho prospěch.
15-0
Šátral vyhrává úvodní míček tohoto gemu.
0:1
Return do sítě, tři brejkboly přišli vniveč a Luetjen si své udání udržel.
40-A
Eso.
40-40
Němec šel k síti, ale Čech jeho úmysl vystihl a nedal mu šanci ukončit tento gem.
40-A
Return Šátrala doletěl až za základní čáru, výhoda pro podávajícího.
40-40
Ani třetí brejkbol není využit. Jan šátral sliceovaným bekhendem nepřehodil síť.
A-40
Je tu však další brejk a další šance pro favorita utkání.
40-40
Smeč Luetjena a máme shodu. Jan Šátral velkou šanci nezužitkoval.
40-30
Šátral se dostal do hluboké defenzívy, zkusil lob, ale netrefil dvorec.
40-15
Pozor na to, máme tu dva brejkboly hned na začátku třetí sady. Německý tenista trefil pouze síť.
30-15
I další míček z rakety německého tenisty míří mimo dvorec.
15-15
Teď si však neporadil s míčkem Luetjen a je srovnáno.
0-15
Další špatný úder českého tenisty končí na síti.
0:0
Kdo by to byl čekal, že po prvním setu, který skončil 6:1, půjdeme do třetího setu? Musíme však říci, že zaslouženě. Jonas Luetjen totiž hraje daleko lépe. Šátral dnes nechal své podání někde doma a vůbec se mu nedaří.
5:7
Jdeme do třetího setu... Jan Šátral netrefil dvorec.
40-A
A znova síť. Luetjen má setbol.
40-40
Tie-break se ale opět odkládá. Jan Šátral trefil pouze síť, je tu tak další shoda.
A-40
Když ho však trefí, tak jeho oponent nemá moc šancí.
40-40
Pryč je i ten druhý a následuje shoda. První podání Jana Šátrala opravdu vázne a trpí tím celá jeho hra.
40-30
Ještě ale nepředbíhejme. Jonas Luetjen zabojoval na síti a první gembol smazal.
40-15
Luetjenův úder byl o něco delší, než měl být a skončil v autu. Dva gemboly, nejspíše se blížíme do tie-breaku.
30-15
Delší výměna skončila milimetrovým forhendem po čáře a český tenista se tak opět ujímá vedení.
15-15
Teď však špatně trefil míček a je srovnáno.
15-0
Šátral si seběhl na síť a získal úvodní míč tohoto gemu pro sebe.
5:6
Následuje přestávka a výměna stran.
5:6
Další špatný return a Luetjen si bez problému udržel své podání.
15-40
Čech se pokusil naběhnout na síť, ale tam ho jeho oponent doslova vyučil a bez problémů si připsal další míč.
15-30
Teď však přetáhl úder a umožnil soupeři snížit.
0-30
Další špatný return, Luetjen teď při svém servisu dominuje.
0-15
Na podání lépe začíná německý tenista.
5:5
Forhend mimo dvorec a Jan Šátral tento kritický gem přežil. Ještě však nemá vyhráno. Druhý set ještě slibuje tuhý boj.
A-40
Následuje return do sítě a výhoda pro českého tenistu.
40-40
I tento setbol je však odvrácen.
40-A
Šátral přetáhl forhend a je tu další brejkbol pro skvěle hrajícího Němce.
40-40
Ten však končí autem a máme tu shodu.
30-40
Jan Šátral šel zbytečně brzo na síť a daroval soupeři setbol.
30-30
Šátral poprvé v tomto gemu trefil první podání a hned z toho byl získaný fiftýn.
15-30
První podání opět nevyšlo a jelikož ani to druhé, tak je tu dvojchyba.
15-15
Teď to však favorit zvládl a přišel si pro smeč na síť.
0-15
Šátral nezačíná vůbec dobře, možná budeme svědky třetího setu. První podání českého tenisty je přímo katastrofální, jeho úspěšnost se pohybuje někde kolem 40%.
4:5
Je to tak, return Šátrala by trefil diváky, kteří by seděli v horních patrech tribuny. Diváků je tu však tak osm, proto jim žádné nebezpečí nehrozilo.
15-40
Němec byl úspěšný na síti a tady to na brejk už nevypadá...
15-30
Jan Šátral chtěl jít do útoku, ale svým tvrdým úderem trefil pouze síť. To je škoda!
15-15
Teď už se ale Luetjen dostal ke smeči a nekompromisně získal tento míč.
15-0
A začíná výborně! Německý tenista šel na síť, ale jeho soupeř jej prozíravě prohodil.
4:4
Jan Šátral si udržel podání po čisté hře a nyní bude útočit na brejk.
40-0
Zkrácení hry Němec opět doběhl, ale už neměl moc času na umístění míčku. Tři gemboly.
30-0
Luetjen se pokusil vyrazit na síť, ale moc to uspěchal.
15-0
Ten začíná dobře a po úderu do protipohybu si připisuje úvodní fiftýn tohoto gemu.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Jan Šátral.
3:4
3:4
Jan Šátral přestal hrát a vůbec se mu nedaří. Jeho oponent za šesté stovky žebříčku teď hraje daleko lépe...
15-40
Krátce na to získává dva gemboly a je blízko potvrzení brejku.
15-30
I tak jde ale do vedení německý tenista.
15-15
Pak však následuje servis – volej a je opět srovnáno. Rouhodčí z umpiru ale nakonec odhalil milimetrový aut.
0-15
Německý tenista nezačíná tento gem nejlépe a posílá míček pouze do sítě.
3:3
Jan Šátral háže s raketou. Prohrál si totiž podání a dal tak Luetjenovi šanci k otočce utkání.
30-40
Ten se však přeci jen dočká brejkbolu. Jan Šátral se dostal pod tlak a nezvládl odvrátil úder soupeře.
30-30
Máme opět srovnáno. Dlouhá výměna plná úderů od základní čáry končí dlouhým forhendem Němce.
15-30
Následuje dlouhý forhend českého tenisty až za základní čáru.
15-15
Teď však nezareturnoval a máme opět srovnáno.
0-15
Šátral často zkracuje hru, ale proti jeho soupeři to není úplně nejlepší taktika, ten totiž často dokáže doběhnout jeho míčky.
3:2
3:2
3:2
Který s poklidem německý tenista využívá a snižuje stav setu.
30-40
A po následném úderu Šátrala do sítě zde máme gembol.
30-30
Servis – volej v podání Jonase Luetjena znamená srovnání gemu.
30-15
Když se ale nedaří, tak se nedaří. Luetjenův forhend zastavila páska. Troufnu si říci, že kdyby to trefil Jan Šátral, tak by z toho bylo krásné prasátko.
15-15
Return druhého podání se Šátralovi hodně povedl, ale Luetjen zabojoval a dokázal ještě získat tento míček.
15-0
Znova prasátko, které dnes již tak potřetí pomohlo českému tenistovi.
3:1
Jan Šátral potvrdil brejk a je na nejlepší cestě za vítězstvím v utkání.
40-30
Return jeho soupeře ale končí na síti, čeká nás gembol.
30-30
Ta však netrvá dlouho a je opět srovnáno.
30-15
Jan si však znova bere výhodu na svou stranu.
15-15
Luetjen zahrál parádní sliceovaný bekhend. Následný odraz totiž jeho soupeř nevypočítal a úder skončil mimo.
15-0
ten začal parádně a na síti vyhrál úvodní míček tohoto gemu.
2:1
2:1
2:1
Dvojchyba Jonase Luetjena daruje tento gem Janu Šátralovi.
40-30
těsný aut německého tenisty znamená brejkbol pro Jana Šátrala.
30-30
Šátal netrefil return ideálně, ten vysokým obloukem doletěl mimo dvorec.
30-15
Němec to však přehnal s razancí a český tenista je opět ve vedení.
15-15
Luetjen zahrál hned po returnu soupeře na druhou stranu kurtu a ten jej nedokázal doběhnout.
15-0
Šátral opět zkrátil hru, Luetjen míček ještě doběhl, ale nakonec nedokázal přehodit síť.
1:1
Ano! Return Luetjena byl příliš dlouhý.
40-30
Milimetrový aut ještě potvrdil rozhodčí z umpiru a Šátral má gembol. Podaří se mu jej využít?
30-30
Znova síť, která stála v cestě německému tenistovi.
15-30
Ten ale z returnu trefil pouze síť a hned to vypadá o něco příznivěji.
0-30
A protože jeho forhend byl nepřesný, tak jde další fiftýn pro jeho soupeře.
0-15
Také Jan Šátral předvedl dvojchybu.
0:1
Šátral zahrál pouze do sítě a jeho soupeř si tak své první podání druhého setu udržel.
30-40
Když mu však podání sedne, tak český tenista nemá moc šancí.
30-30
No ale následuje další dvojchyba. Jonas Luetjen přímo daroval dva míčky.
15-30
Šátral se pokusil o lob, který však nevyšel. Místo bodu tak přišla smeč a míček pro Luetjena.
15-15
Ten však následně předvádí dvojchybu a daruje tak svému soupeři fiftýn.
0-15
Úvodní míč druhého setu získává po přetaženém forhendu soupeře německý tenista.
0:0
První set je za námi a skončil celkem jednoznačně. Nutno však podotknout, že až tak jednoznačný průběh neměl. Netroufám si tvrdit, že by byl německý oponent o tolik horší, než český tenista. Sám se těším na druhý set, který snad přinese zajímavou podívanou.
6:1
První set končí přesně po půl hodině hry! Šátral zahrál forhend na druhou stranu hřiště než byl jeho protivník.
A-40
A protože pak přišlo dobré podání, tak tu máme setbol !
40-40
Naštěstí pro něj dokázal zahrát Servis a následnou volej, kterou si pomohl znova na shodu.
40-A
Zatím to tak ale nevypadá, český tenista totiž přepálil forhend.
40-40
Brejkbol je však pryč a pokud Šátral uhraje set již teď, tak budiž zapomenuto.
40-A
A brejkbol německého tenisty, Šátral se na sebe zlobí a má proč. Poslední dva gemy to není ono.
40-40
Jan znova spoléhal na krátký úder, ale jeho soupeř to již očekával. Máme tu shodu.
40-30
Po dobrém zkrácení hry se dočkáme setbolu!
30-30
No a po této vítězné voleji je to ještě lepší. Co uvidíme teď? Setbol nebo brejkbol?
15-30
Stejně se po returnu prezentoval i jeho soupeř a skóre tak hned vypadá lépe.
0-30
A následně i šestý! Šátral napálil míček pouze do sítě.
0-15
Nezačíná však vůbec dobře a jeho oponent získává již pátý bod v řadě.
5:1
Je to tak, Jonas Luetjen čistou hrou vyhrává tento gem. Na podání jde však český tenista, který podává na vítězství setu.
0-40
Ani teď to Janovi nevyšlo a vypadá to, že kanárek zde zpívat nebude.
0-30
A jelikož Šátralův return končí až za základní čarou, tak vede již o dva míčky.
0-15
Který se prezentuje prvním esem v zápase.
5:0
Konec přestávky, podávat bude Jonas Luetjen.
5:0
5:0
No a protože return letí mimo, tak Jan Šátral vede již 5:0. Český tenista zatím předvádí opravdu dobrý a koncentrovaný výkon.
40-15
Luetjen šel agresivně na síť, ale to se neukázalo jako dobrá volba. Risk vždy neznamená zisk.
30-15
Tentokráte již zkrácení hry vyšlo bravurně a favorit utkání se tak ujímá vedení v tomto gemu.
15-15
Return Němce však letí mimo a je opět srovnáno.
0-15
Zkrácení hry Šátralovi nevyšlo, jeho oponent míček doběhl, poslal ho na druhou stranu a Janovi nezbývalo nic jiného, než zkusit lob, který však nevyšel.
4:0
Německý tenista na tom byl po celou dobu výměny daleko lépe. Jan Šátral však dokázal vrátit snad nevrátitelné a Luetjen nakonec netrefil dvorec.
A-40
Dlouhá výměna končí perfektním křižným forhendem, kterým Šátral vyhodil soupeře z tempa a získal další brejkbol.
40-40
Luetjen musel sice hrát přes druhé podání,ale zariskoval a to se mu vyplatilo. Šátralovi se nepodařilo se ubránit.
A-40
Hned na to však přichází další možnost, německý tenista to přehnal s agresivitou a poslal míč ze své rakety až za základní čáru.
40-40
Který však po špatném returnu mizí
40-30
No ale protože Luetjen se dostal pod tlak a nedokázal vrátit míč do dvorce, tak tu máme brejkbol.
30-30
Tento gem bysme mohli nazvat "Gemem trefování se do sítě". Tentokrát to byl hráč na returnu, který ji trefil.
30-15
Obdobně se ale prezentoval i jeho soupeř, který se po tvrdém returnu českého tenisty dostal pod obrovský tlak.
15-15
Teď to Šátral přehnals agresivitou a svůj forhend napálil do sítě.
15-0
Šátral předvedl parádní obranný úder, kterým dostal soupeře pod tlak, a ten zamířil pouze do sítě.
3:0
Německý tenista má pravděpodobně nějaký zdravotní problém. Vyžádal si totiž medical timeout. Doufejme, že bude v pořádku.
3:0
Hned ten první je srovnán a Jan Šátral tak potvrzuje svůj brejk, jen tak dál!
40-0
Českému tenistovi teď opravdu výrazně pomohlo prasátko a máme tu tři gemboly.
30-0
Ani další return nebyl povedený, ten pro změnu zastavila páska.
15-0
Return Jonase Luetjena byl příliš dlouhý a skončil až za základní čárou.
2:0
Skvělé, Šátral jde záhy do vedení 2:0!
40-30
Uvidíme brejkbol i na druhé straně. Luetjen to přehnal s razancí a jeho forhend skončil až za základní čárou.
30-30
Jan se dostal do hluboké defenzívy, ze které se nedokázal dostat a Němec znova srovnává.
30-15
Ta samá písnička. Výměna od čáry k čáře a následný úder do sítě.
15-15
Nyní to byl sám Šátral, kdo trefil pouze síť. Stav gemu je srovnán.
15-0
Luetjen sice útočil jak to jen šlo, ale Šátral zůstal trpělivý a počkal si na chybný úder soupeře.
1:0
Který je po příliš dlouhém čopovaném bekhendu využit. Jan Šátral tedy nezačal úplně nejlépe, ale nakonec první gem zvládl a udržel si podání.
A-40
Šátralovi se sice nepovedlo zkrácení hry a Luetjen jej málem přehrál, následný prohoz byl však milimetrový a garantoval favoritovi utkání gembol.
40-40
Následuje však přetažený forhend a další shoda.
A-40
A následuje i první eso, Jan Šátral se perfektně zvedl z těžké pozice a servisem si pomohl.
40-40
Pro ten si podávající došel na síť, kde ho odvrátil. Máme zde tedy první shodu utkání.
30-40
První z nich je po přetaženém retrurnu pryč, stále ale zbývá jeden.
15-40
Šátral nezachytil začátek utkání a hned na začátku uvidíme dva brejkboly!
15-30
Následuje dvojchyba a rázem je ve vedení Jonas Luetjen.
15-15
Teď to však Šátral přehnal s razancí a stav úvodního gemu je tak srovnán.
15-0
Český tenista začíná výborně a přesným forhendem kolem lajny nedává soupeři šanci.
0:0
Tenisté se již rozehřívají, jako první bude podávat Jan Šátral.

Luetjen je tenista, který hraje především na turnajích řady Futures a je až 576. v žebříčku dvouhry. Jasný outsider zažívá momentálně nejúspěšnější challenger letos. Nutno však podotknout, že je to jeho teprve druhý v této sezóně. V tom prvním ve Štětíně nepostoupil ani z kvalifikace, kde podlehl Michnevovi v čtvrtfinále.

Tentokrát z kvalifikace postoupil a v prvním kole si smlsnu na Corneovi, kterého vyprovodil z kurtu výsledkem 6:1 a 6:1.
Jan Šátral

Český tenista je momentálně na 175. místě žebříčku dvouhry. Šátral už letos jeden challenger vyhrál, konkrétně v Marburgu, kde ve finále porazil Trungellitiho 6:2 a 6:4. Na tento triumf bude chtít samozřejmě navázat tady, kde to má zatím dobře rozehrané. Dokonce i los byl přivětivý a přisoudil Janovi soupeře z šesté stovky žebříčku.

S Luetjenem se Šátral setkal již dvakrát na Futures 2015, kde jednou vyhrál český tenista a jednou německý.
Dobré dopoledne u osmifinále challengeru v Sibiu. V dnešním zápase změří své síly Jan Šátral a Jonas Leutjen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:30.