Challenger Štětín - Osmifinále -  ONLINE PŘENOS -  Salvatore Caruso : Zdeněk Kolář - 14. září 2016   13:08

3

Máme tady konec utkání. Podle sázkových kanceláři měl být favoritem český tenista, jenže dnes vyhráli zkušenosti, kterých jich měl dozajista více Ital Caruso. Ten postupuje do čtvrtfinále challengeru ve Štětíně.

Tímto se s vámi loučím, přeju příjemnou středu a u tenisu zase někdy, na počtenou.
Konec zápasu
6:3
Máme tady konec, Zdeněk Kolář po těžkém boji podlehnul tlaku svého soupeře a výměnu pokazil.
A-40
Italský tenista má třetí brejkbol a zároveň i mečbol.
40-40
Další shoda, tento gem je nekonečný.
40-A
Vzápětí přichází další vítězný beckhend a Kolář má výhodu.
40-40
V tomto případě to však neplatí, i přes druhé podání získal fiftýn pro sebe.
A-40
Druhé podání Koláře znamená, fiftýn pro Itala.
40-40
Máme tady shodu, Zděnek ted výborně zabojoval a nedal svému soupeři šanci.
40-30
Jiskřička naděje, Kolář ještě snižuje na 40:30.
40-15
A máme tu situaci, který nikdo z českých fanoušků nechtěl.
30-15
Ještě nepředbíhejme, Kolář stále bojuje a momentálně snížil na 15:30.
30-0
Další chyba českého tenista, jeho soupeř si jde pro vítězství.
15-0
Zdeněk do tohoto gemu vůbec nevstoupil úspěšně, 0:15.
5:3
Italský tenista drží svůj servis a v následujícím gemu bude Kolář podávat na udržení se v zápase.
40-30
Salvatore Caruso má gembol na 5:3.
30-30
Zdeněk bojuje dál a srovnává stav tohoto gemu.
30-15
Poté však přichází chyba Itala, a tak Kolář získává svůj první fiftýn v tomto gemu.
30-0
I druhý fiftýn jde na stranu Itala, který vede 30:0.
15-0
Osmý gem ve druhém setu začal lépe pro Itala, který jde do vedení 15:0.
4:3
Kolář se nevzdává a drží svůj servis, stav druhého setu je 4:3.
40-A
Zdeněk otáčí průběh tohoto gemu a má výhodu.
40-40
Odvolávám to, co jsem napsal. Zdeněk Kolář i přes své druhé podání získává fiftýn a máme tady shodu.
40-30
Jeden brejkbol je pryč, Kolář bude hrát přes druhý servis. To je komplikace.
40-15
Je to tady, Kolář nedokázal získat fiftýn po druhém servisu, a tak Caruso má k dispozici dva brejkboly.
30-15
Kolář dramatizuje tento gem a snižuje na rozdíl jednoho fiftýnu.
30-0
Další chyby z české rakety. Caruso pomalu, ale jistě se blíží k brejkbolům.
15-0
Hned první mezihru český tenista kazí a první fiftýn na jeho servisu bere Ital.
4:2
Ital drží svůj servis a odskakuje svému soupeři na rozdíl dvou gemů. Stav druhého setu je 4:2.
40-15
Salvatore Caruso má dva gemboly.
30-15
Poté přichází výborný bekhend na základní čáru, na který Kolář nedošáhnul.
15-15
Přichází chyba Koláře, která vyrovnává tento gem na 15 oba.
0-15
Caruso začíná svůj servis chybou, a tak Kolář jde do vedení.
3:2
Hned první využívá a snižuje na rozdíl jediného gemu, na servis míří Ital.
30-40
Český tenista nepřipouští brejkbol a má gembol na snížení.
30-30
Dvojchyba českého tenista, stav gemu je vyrovnaný.
15-30
Výborný zkrácení českého tenísty, kterého posílá do mírného vedení.
15-15
Kolář to však napravil skvělým úderem, na který Caruso nedošáhnul.
15-0
Opět stejná písnička, druhý servis Koláře a fiftýn pro Carusa.
3:1
Salvatore Caruso potvrzuje brejk z předešlého gemu a vede 3:1.
40-0
Máme tady náznak čisté hry, Caruso má tři gemboly.
30-0
Další vítězný úder z rakety Itala.
15-0
Caruso teď podává na potvrzení brejku a začíná úspěšně, 15:0.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Třetí brejkbol je využitý, Ital jde do vedení 2:1 a míří na servis.
A-40
Caruso využívá druhého podání svého soupeře a má třetí brejkbol.
40-40
Return Carusa poté končí mimo kurt a opět tady je shoda.
A-40
Poté však přichází chyba a další brejkbol pro Carusa
40-40
Zdeněk Kolář nenechává nic v náhodě a máme tady shodu.
40-30
První brejkbol ve druhém setu si připisuje italský tenista.
30-30
Kolář nedokázal získat hru přes druhý servis, a tak Caruso srovnává stav gemu na 30 oba.
15-30
Caruso trošku dramatizuje a snižuje na rozdíl jednoho fiftýnu.
0-30
Další vítězný míček z rakety českého tenista, stav gemu 30:0.
0-15
Český tenista chce tento set získat, a tak si jde tvrdě zatím. Úspěšně vstupuje do třetího gemu tohoto setu.
1:1
Salvatore Caruso dokonal obrat a udržel svůj servis, stav druhého setu je tady 1:1.
40-30
Máme tady obrat, Caruso otáčí stav gemu ve svůj prospěch a má jeden gembol.
30-30
Caruso srovnává stav gemu na 30:30.
15-30
První míček pro italského tenistu, který teď měl štěstí, ale míček se na kurt vešel.
0-30
Kolář teď skvěle returnoval a připsal si další fiftýn.
0-15
Caruso při první mezihře na svém servisu kazí a dává zadarmo fiftýn českému hráči.
0:1
Hned v prvním gemu, tady máme první čistou hru.
0-40
I přes své druhé podání získává fiftýn český tenista.
0-30
Další fiftýn pro českého hráče, skvělý forehend.
0-15
Jako první fiftýn ve druhém setu si připisuje český tenista, který jde do vedení.
6:4
Hned na první pokus Caruso využívá a vyhrává první set v poměru 6:4.
40-30
Máme tady setbol!
30-30
Caruso teď předvedl první svůj kraťas, který mu vyšel náramně.
15-30
Až ve třetí mezihře přichází vítězný fiftýn pro italského tenistu.
0-30
Další vítězný míček pro českého tenistu, který jde do mírného trháku, 0:30.
0-15
Dočkáme se vyrovnání nebo ne? Kolář chce určitě vyrovnat, a tak jde do vedení 0:15.
5:4
5:4
Jenže poté přichází výborný stopbal, který snižuje vedení soupeře na 5:4. Caruso jde podávat na vítězství v prvním setu.
30-40
Ital trošku dramatizuje a snižuje na 40:30.
15-40
I přesto má český tenista k dispozici dve gemboly na 5:4.
15-30
Chyba na druhé straně, po krásné výměně poslal Kolář míček do sítě.
0-30
Tentokrát přichází chyba z rakety italského hráče, český tenista zvyšuje své vedení.
0-15
Jeho cesta na udržení se v setu začíná vskutku dobře, výborný úder na čáru.
5:3
Caruso ihned proměnuje ten první a jde do vedení 5:3. Kolář půjde podávat na udržení se v prvním setu.
40-15
Salvatore Caruso má k dispozici dva gemboly, protože Kolář opět vyhazuje míček mimo kurt.
30-15
Jenže teď přichází chyba na italské straně a mírné snížení na 30:15.
30-0
Další český výhoz, takže Caruso vede už 30:0.
15-0
Do osmého gemu lépe vstupuje italský hráč, protože return Koláře letí mimo kurt.
4:3
Tak tento gem byl velice jednoduchý, protože ho Kolář ukončuje svým třetím esem v zápase.
0-40
Máme tady náznak na čistou hru.
0-30
Další výborný úder, kterým zkrátil hru a nedal Italovi šanci odehrát míček na druhou stranu.
0-15
I český tenista vstupuje do svého servisu úspěšně, skvělým útokem na základní čáru.
4:2
Salvatore Caruso se poučil z minulého servisu a tentokrát si ten své podání drží a zvyšuje své vedení na 4:2.
40-15
Ital si teď svého soupeře opět povodil po kurtu a má dva gemboly.
30-15
Třetí fiftýn míří na stranu Itala, který jde do mírného vedení.
15-15
Tak tohle byla snad nejdelší výměna v zápase, Caruso se z obrany dostal do útoku a pak smrtelně umístil míč na čáru.
0-15
Český tenista je konečně ze šatny pryč a začíná hrát, do servisu soupeře vstupuje úspěšně.
3:2
Další vítězný úder českého tenisty, který snižuje stav zápasu na 3:2.
40-A
Kolář otáčí stav gemu a má gembol na svém servisu.
40-40
Jenže Zdeněk je rozehraný a připisuje si druhé eso.
40-30
Poté přichází další špatný úder a Caruso má další brejkbol.
30-30
Další chyba českého tenisty, italský tenista srovnává.
15-30
Kolář si v zápase připisuje první eso.
15-15
Poté však přichází chyba z rakety českého tenisty, Ital jde do mírného vedení.
0-15
Kolář nechce být pozadu, a tak skvělým bekhendem vyrovnává na 15:15.
3:1
Do dalšího gemu vstupuje lépe Ital, který jde do vedení.
3:1
Vzápětí přichází chyba a hra pro Koláře. Caruso teď hloupě zachyboval a poslal míček mimo kurt.
40-A
Tento gem pokračuje, protože český tenista se nevzdal a bojuje dál. Momentálně jsme na shodě.
40-40
Tak tohle byla těžká výměna, na jejímž konci byl vítězný úder z italské rakety. Caruso má gembol.
30-40
Zdeněk se probudil, protože z 30:0 na 30:40 je vskutku výborné, má první brejkbol.
30-30
Český tenista si připisuje další fiftýn a srovnává stav gemu na 30 oba.
30-15
Zdeněk chce v gemu nějaké to vzrušení, a tak si bere jeden fiftýn a snižuje na 30:15.
30-0
Další vítězný úder, krásně si českého tenistu povodil a poté výborně umístil míček před základní čáru.
15-0
Caruso i přes svůj druhý servis získal fiftýn a jde na svém servisu do vedení 15:0.
3:0
Konec přestávky, podávat bude Salvatore Caruso.
3:0
3:0
Caruso jde do vedení 3:0, když Kolář dvakrát nepřekonal pásku a připíše si první dvojchybu.
A-40
Brejkbol jsme tady dlouho neměli, co myslíte? Tentokrát druhý servis nevyšel a opět je ve výhodě Caruso.
40-40
Kolář i přes své druhé podání získal fiftýn a opět tady máme shodu v gemu.
A-40
Přichází další špatný úder a další brejkbol pro Itala.
40-40
Kolář se vzchopil a krásným forehendem získal fiftýn a srovnal na shodu.
40-30
Zděnek jeden brejkbol smáznul, smázne i ten druhý? Uvidíme...
40-15
Tak to je zbytečná chyba, míček letí do zámezí a Caruso má k dispozici dva brejkboly.
30-15
Český tenista nechce zůstat pozadu a získává první fiftýn na svém servisu.
30-0
Další druhý servis českého tenisty a další fiftýn pro soupeře.
15-0
Zdenkovi to dnes zatím nejde, do svého servisu nevstoupil vůbec dobře.
2:0
Ihned první je proměněný a Salvatore Caruse jde do vedení 2:0. Na podání míří český tenista.
40-15
Tak to je jiná písnička, i přes druhé podání získává míček italský tenista a má dva gemboly na 2:0.
30-15
Výborný bekhend Carusa, na který Kolář neměl šanci dosáhnout.
15-15
Český tenista poté předvedl výborný kraťas a vyrovnal stav gemu.
15-0
Delší mezihra s vítězným koncem pro italského tenistu, který jde do vedení 15:0.
1:0
Českému tenistovi vůbec nejde druhý servis a posílá tak svého soupeře do vedení 1:0.
40-30
Salvatore Caruse má v zápase první brejkbol.
30-30
Poté však přichází výborný kraťas Koláře, který vyrovnává stav gemu.
30-15
Další využití při druhém servisu, Caruso jde do mírného vedení.
15-15
Výborný úder do na základní čáru je vyrovnáno.
0:0
Zdeněk Kolář začal utkání velice špatné. Caruso využil druhého servisu a získal první fiftýn zápasu.
0:0

Naopak český tenista je o 139 míst výš, a to na 262. místě. Zdeněk Kolář se v prvním kole utkal s těžkým soupeřem, kterým mu byl Rus Teimuraz Gabašvili. První set byl ve znamení dominace českého tenista, který vyhrál 6-1. Poté však přišel pokles formy a ztráta druhého setu 3-6. Ve třetím setu se Kolář vzchopil a porážku z druhého setu soupeři vrátil (6-3). Bilance na antuce je oproti soupeři jako nebe a dudy, 43 vyhraných zápasů a pouze 14 prohraných.

Tento italský tenista je momentálně na 401. pozici v žebříčku ATP. V prvním kole si Caruso poradil ve třech setech s Peterem Torebkem (5-7, 6-4, 6-4). Letošní bilance na antuce je trošku negativní, 16/17.
Přejí příjemný středeční den a vítám vás u osmifinálového zápasu mezi Carusem a Kolářem v rámci Challengeru v Štětíně. U přenosu vás vítá Radim Polák.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.