Challenger Trnava - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Roman Jebavý : Dominik Šproch - 9. srpna 2016   15:21

1

To je ode mě pro tuto chvíli všechno a přeji hezký olympijský den.
Roman Jebavý potvrdil roli favorita a dokázal zvítězit v zápase prvního kola trnavského challengeru proti Dominiku Šprochovi. Zápas měl celou dobu pod kontrolou, slovenský reprezentant dělal velké množství chyb a situaci Jebavému značně ulehčil. Ve druhém kole rodák z Turnova narazí na krajana Marka Michalička, tento zápas Vám pochopitelně opět nabídneme na stránkách onlajny.com.
Konec zápasu
6:1
Šproch ukončuje utkání symbolicky dvojchybou a je rozhodnuto!
40-15
Jebavý opět úspěšný u sítě a má k dispozici první mečbol!
30-15
Další fiftýn pro Čecha po Šprochově nedůrazu.
15-15
Bekhend křížem nemíří do singlového koridoru.
0-15
Jevavý se bránil několika útočným úderům, Šproch přešel k síti, kde výměnu zakončil.
5:1
Šproch snižuje na 5:1 a ještě prodlužuje dnešní utkání. Jebavý na brejkbol dělá poprvé v zápase dvojchybu.
30-40
A po úspěšném útoku Slováka je tu dokonce možnost brejkbolu!
30-30
Mečbol však zatím není na pořadu dne.
30-15
Kvalitní druhý servis na tělo, Šproch se nedokázal dostat do výměny a Jebavý je dva míčky od vítězství.
15-15
Jebavý okamžitě reaguje a srovnává stav gemu.
0-15
Jebavý už dnes několikrát uspěl se stopbalem. Teď to zkusil znovu, ale do trasy míčky se vložila síť.
5:0
Konec přestávky, podávat bude Roman Jebavý.
5:0
Následuje přestávka a výměna stran.
5:0
Ve druhém setu uhrál Šproch zatím jen pět fiftýnů. Teď přidává další dvojchybu a zdá se, že utkání pomalu vzdává.
40-15
Vítězný return rodáka z Turnova! Je tu možnost dvou brejkbolů na 5:0.
30-15
To je panečku kvapík. Šproch přidává další dvojchybu a po deseti minutách druhého setu prohrává 0:4 a 15:30.
15-15
Vítězný úder Čecha křížem, pátý gem je zatím vyrovnaný.
0-15
Slovák si stopbalem přitáhl soupeře k síti, a pak jej pokořil.
4:0
Další rychlý gem, Čech vede už 4:0 a frustrace Šprocha je znát.
40-15
Opět přímý bod z podání, Jebavý zatím zvládá hru při silném větru.
30-15
Výborně! Roman překvapil bekendem po lajně do protipohybu, a pak už měl u sítě velmi snadnou úlohu.
15-15
Forhend Jebavého letí pouze do pásky.
15-0
Jebavému zafungoval servis, který byl příliš tvrdým soustem pro Šprocha.
3:0
3:0
3:0
Slovák dělá první dvojchybu ve druhém setu, celkově už šestou a prohrává 0:3. Jebavý je na dobré cestě k vítězství v dnešním utkání, druhý zatím trvá jen šest minut.
40-15
Jebavý chtěl opět zkrátit hru, jenže tentokrát míček zastavila páska.
40-0
Ve druhém setu zatím získal Slovák jen tři fiftýny! Nyní musí po dalším zkrácení hry odvracet tři brejkboly!
30-0
V Trnavě se zvedá vítr, což činí oběma hráčům potíže, Šproch netrefuje bekhned po lajně.
15-0
Dlouhý return rodáka z Turnova dopadl těsně před lajnu, to bylo moc povedené!
2:0
Poprvé v zápase čistá hra pro Jebavého, jehož délka úderů byla teď dobrá a nutila Šprocha k chybám.
40-0
Slovák bojuje sám se sebou, další jednoduchý úder končí v síti.
30-0
Přímý bod z podání do bekhendu, Šproch jen nastavil raketu.
15-0
Jebavý zaútočil po čáře a Šproch na jeho atak nestihl adekvátně zareagovat.
1:0
1:0
1:0
Vítězný stopbal, český tenista začíná druhou sadu znamenitě!
40-30
Servis na tělo přinesl zasloužené ovoce, ještě jeden brejkbol má však Jebavý k dispozici.
40-15
Nevydařený stopbal Slováka a Jebavý může jít hned na začátku setu do vedení s brejkem.
30-15
Forhend cross Šproch vrátit do kurtu nezvládl, a proto vede Jebavý při podání soupeře 30:15.
15-15
Jebavý od základní čáry míjí dvorec.
15-0
Suverénně nejdelší výměna zápasu, ve které byl trpělivější Roman a získává první fiftýn druhé sady.
6:3
První set je u konce! Roman napodruhé dopodával a dostává se po třiceti osmi minutách do vedení.
40-30
Dobrá práce Jebavého na síti, český tenista má první setbol!
30-30
Teď si Čech pomohl servisem a nechce dopustit brejkboly.
15-30
Oba dva hráči předvádějí velmi měkké údery, nevidím zrovna pohledný tenis, Jebavý zbytečně trefuje síť.
15-15
Jebavý však také přidává nevynucenou chybu a je srovnáno.
15-0
Příliš krátký forhend zahrál slovenský tenista a v důležitém gemu musí dohánět.
5:3
Křižný forhend se do dvorce nevešel, Šproch snižuje na 3:4, nyní půjde servírovat Jebavý.
15-40
Dva gemboly, Slovák je blízko k tomu, aby si poprvé v utkání podržel servis.
15-30
Čop rodáka z Turnova letí do zámezí, tento gem má Šproch rozehraný solidně.
15-15
Jebavý udržel míček ve výměně, což mu po chybě soupeře přineslo fiftýn.
0-15
Jebavý returnem zasahuje síť.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Dominik Šproch.
5:2
5:2
A hned ten první rodák z Vysokých Tater využívá! Je sníženo, Šproch bere podruhé v utkání svému soupeři podání, teď jenom zbývá, aby si konečně také udržel to svoje.
15-40
Další chyba a Šproch má šanci na snížení! Stojí před ním dva brejkboly.
15-30
Jebavý se po podání posunul dopředu, ale z téčka v přehlédné situaci netrefuje singlový dvorec.
15-15
Teď se však Šproch nečekaně vytáhl s vítězným returnem po lajně a srovnává stav gemu.
15-0
Přímý bod z podání.
5:1
To bylo rychlé, trestný fiftýn sice na řadu nepřišel, ale Jebavý vede už 5:1 a Šproch je naprosto frustrován.
40-0
Šproch dělá další chybu a velmi nesportovně odpaluje míček na vedlejší kurt! To by bez debaty zasloužilo trestný fiftýn!
30-0
Míč se zastavil na pásce, pátá dvojchyba Slováka.
15-0
Jebavý vsadil vše na ofenzivu a získává fiftýn.
4:1
Český tenista si však vyžádal medical time out, zřejmě má menší zdravotní potíže, které by se mohly týkat jeho problémového kolene.
4:1
4:1
4:1
Podání ven z kurtu bylo úspěšné, Jebavý vede 4:1 a podruhé v utkání si drží svůj servis!
40-30
Do dlouhé době kvalitnější výměna, kterou získává na své konto Šproch.
40-15
Čistá hra to však pro Čecha nebude. Slovák dokázal poprvé v tomto gemu zreturnovat servis, načež Roman chybuje.
40-0
Šproch úplně vypadl z tempa a z returna posílá míč daleko do zámezí.
30-0
Výborně, druhý přímý bod za sebou přichází vhod.
15-0
Přímý bod z podání, Roman by teď potřeboval vyhrát při gemu na servisu.
3:1
To se v profesionálním tenise jen tak nevidí! Šproch dává další dvojchybu, tento gem naprosto zpackal a znova prohrává o brejk.
40-15
První brejkbol dokázal Šproch odvrátit, stále jsou tu však další dva.
40-0
Laxní pohyb Slováka přináší Jebavému tři brejkboly.
30-0
Třetí dvojchyba znamená stav 0:30.
15-0
Slovák se po returnu dostal pod tlak a trefuje bekhendem síť. Toto je recept na Šprocha.
2:1
2:1
2:1
Ne, takhle to dnes nepůjde. Čech kupí chybu za chybou a Šproch si bere zpět ztracené podání.
40-A
Jebavý opět zbytečně chybuje, čímž pouští soupeře k druhému brejkbolu.
40-40
Jebavý brejkbol odvrací po úspěšném zásahu na síti.
30-40
Šproch dokázal úspěšně zareagovat na zkrácení hry a překvapil Jebavého úderem na lajnu, zatímco Čech čekal kontra stopbal.
30-30
Křižný úder dopadl se štěstím na čáru, Šproch se posléze vyhodil.
15-30
Jebavý měl po podání vcelku jednoduchou situaci, jenže při přechodu do útoku posílá forhend do sítě.
15-15
Šproch okamžitě reaguje přesným returnem na základní čáru.
15-0
Přímý bod z podání znamená dobrý začátek gemu.
2:0
Druhé podání na lajnu Jebavý skvěle zreturnoval, soupeř šel k síti, kde však vyrobil chybu a český tenista vede 2:0.
A-40
Šproch dělá druhou dvojchybu v gemu a nabízí Jebavému brejkbol.
40-40
Hlavním úkolem Romana je dostat míček na druhou stranu, soupeř totiž dělá velké množství chyb. Receptem je trpělivost a přesná hra bez omylů. Následuje další shoda.
40-A
První eso dnešního zápasu si do statistik zapíše Šproch a má výhodu.
40-40
Šproch odvrací i druhý brejkbol, nyní si pomohl prvním servisem na téčko.
A-40
Slovák však svou vlastní chybou nabízí Jebavému druhý brejkbol. Jak se s tím Roman popasuje tentokrát?
40-40
Další dlouhý gem je však na světě. Jebavý nedokázal udržet míček ve výměně.
A-40
Jebavý má první brejkbol. Šproch z bekhendové strany přestřelil singlový dvorec.
40-40
Slovák dělá první dvojchybu. Už při rozvičce se mi zdálo, že není se svým podáním spokojený, uvidíme, jak se mu bude dařit během zápasu.
30-40
Roman opět nezkorigoval mušku na returnu a Šproch má gembol.
30-30
Šproch se štěstím orazítkoval lajnu a po špatném odskoku míří Jebavý jen do sítě.
30-15
Slovák si neporadil s vysokým úderem do bekhendu a chybuje.
15-15
Český tenista přešel po dlouhé výměně k síti a jednoduchým volejem zakončil.
0-15
Return Jebavého po druhém podání Slováka končí v zámezí.
1:0
1:0
1:0
Šprochův bekhend končí v těsném autu a Jebavý získává první gem, ve kterém měl úspěšnost prvního podání 93%, přesto musel odvracet brejkboly.
A-40
Dobrá práce českého tenisty, který nepouští soupeře k brejkbolu. Jen by to chtělo konečně gem ukončit.
40-40
Gem ještě nekončí, forhend po lajně zaplul do sítě a je tu opět shoda.
A-40
Přímý bod z podání, poprvé v dnešním utkání si Roman výrazně pomohl servisem.
40-40
Šproch reaguje winnerem z forhendu a první gem tak ještě nezná vítěze.
A-40
Šproch šel po jednom z úderu na síť, jenže neměl dobrou pozici a soupeř jej jednoduše prohodil. První gembol pro Jebavého.
40-40
Tentokrát byl rodák z Turnova o poznání přesnější a je tu opět shoda.
40-A
Jebavý byl příliš netrpělivý a tlačil míč do velkého rizika k čáře, dělá chybu a nabízí soupeři druhý brejkbol.
40-40
Jebavý s velkým štěstím odvrací brejkbol po dlouhém lobu, který skončil ve hřišti.
30-40
Roman dělá hned po servisu nevynucenou chybu a pouští soupeře k prvnímu brejkbolu.
30-30
Rodák z Vysokých Tater opět v obranné pozici, tentokrát však fiftýn získává po chybě Jebavého na síti. Stopvolej skončil v síti.
30-15
Šproch předvedl dobrou práci v defenzivě, dokázal odvrátit dva náročné křižné údery, pak se však při pokusu o prohoz míček zastavil o pásku.
15-15
Jebavý svého soupeře rozběhal, v dlouhých výměnách byl měl těžit ze svých zkušeností a čekat na chybu soupeře.
0-15
Hned v první výměně Šproch překvapil, když poslal na druhou stranu nádherný vítězný bekhend po čáře.
0:0
Servisem do utkání vstoupí český tenista Roman Jebavý, který je dnes jasným favoritem.
Oba borci jsou již na kurtech a rozehrávají se. V Trnavě panuje slunečné počasí s teplotou kolem třiceti stupňů Celsia, uvidíme, komu budou tyto náročné podmínky více vyhovovat.
Na dvorci číslo pět již dohráli svůj zápas Darcis s Brazilcem De Paulou, a proto za malou chvíli může začít utkání mezi Jebavým a Šprochem.
Český tenista je o poznání známějším a zkušenějším hráčem. V minulosti již zaujal nejen svým specifickým jménem, ale také skvělými výsledky na tenisových dvorcích. Jeho největší úspěchy se jednoznačně spojují s juniorskými léty, kdy se společně s Martinem Kližanem dokázal probojovat až do finále juniorské soutěže čtyřher ve Wimbledonu. Rodák z Trutnova dokonce chvíli držel třetí místo v juniorském žebříčku.
Svůj potenciál však Roman nedokázal naplno přenést mezi dospělé a v žebříčku ATP se nacházel nejvýše na 297.pozici. V loňské sezoně se mu navíc přihodilo nešťasné zranění kolene, které ho vyřadilo ze hry na více než sedm měsíců. Od té doby se Roman do hlavní soutěže challengeru nedokázal probojovat, až nyní se mu podařilo úspěšně projít kvalifikací v Trnavě a do prvního kola mu byl přisouzen velmi příznivý los.
Třiadvacetiletý hráč pocházející z Vysokých Tater je pro tenisové fanoušky velkou neznámou. Momentálně se jeho jméno ani nenechází v žebříčku ATP, turnaje se tak účastní jen na základě divoké karty udělené od organizátorů. Podobnou příležitost dostal již několikrát, a to na challengerech konaných v České republice nebo na Slovensku. Nikdy však nedokázal přejít přes nástrahy prvního kola, ba dokonce ani uhrát set. Jeho hlavním působištěm jsou především turnaje kategorie Futures.
Dominik Šproch se již jednou v Trnavě představil, v loňské sezóně podlehl v prvním kole Rakušanu Linzerovi 0-6, 2-6.
Dobré odpoledne, druhým dnem pokračuje na tenisových dvorcích ve slovenské Trnavě turnaj s názvem "Strabag Challenger open", v rámci něhož se dnes na kurtu č.5 utkají Roban Jebavý a Dominik Šproch. Přenosem Vás provede Tomáš Kopecký.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.