Wimbledon - kvalifikace žen - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Petra Cetkovská : Donna Vekičová - 24. června 2015   17:20

6:1
Petra Cetkovská to dokázala! Hned při první příležitosti ukončuje zápas a po výhře 2:6 6:4 6:1 postupuje do závěrečného kola kvalifikace Wimbledonu.
40-30
Ano, máme tu první mečbol v zápase!
30-30
Stav 30-30. Získá Cetkovská mečbol?
15-30
Spíše to ale vypadá, že ještě jednou v utkání bude muset jít na vlastní servis.
15-15
Cetkovská chce mít zápas rychle za sebou.
0-15
Vekič se pokouší ještě o zázrak.
5:1
Také se tak stalo a česká tenistka vede 5-1.
40-15
Nyní už je to pouze pět míčků. Cetkovská má šanci snadno ukončit šestou hru třetího setu.
30-15
Cetkovské chybí k výhře v dnešním utkání šest míčků.
15-15
Jako tradičně při jejím podání však Vekič získává druhý míček.
15-0
Třicetiletá Češka se nyní ocitá v laufu.
4:1
Konec přestávky, podávat bude Petra Cetkovská.
4:1
Následuje přestávka a výměna stran.
4:1
A využívá! Česká hráčka vede 4-1, půjde podávat a s jejími šancemi na závěrné kolo kvalifikace Wimbledon to vypadá více než slibně!
40-30
Cetkovská i ve třetím možném gemu v tomhle setu má brejkbol!
3:1
Cetkovská si udržela servis a dokázala prolomit tohle prokletí. Česká tenistka nyní vede 3-1.
40-15
Rodačka z Prostějova vede 40-15.
30-15
Stav však nyní lépe hovoří pro Cetkovskou.
15-15
Její soupeřka na rozdíl od Cetkovské chce, aby i po čtvrtém gemu platilo, že ani jedna z hráček si neudrží podání v právě probíhajícím setu.
15-0
Česká tenistka zahajuje misi úspěšně.
2:1
2:1
2:1
Tato příležitost je však proměněna! V úvodních třech gemech třetí sady si žádná z hráček nedokázala udržet podání. Cetkovskou může těšit fakt, že na podání půjde nyní právě ona a bude moci tuhle skutečnost změnit.
40-30
Chorvatka odvrací i brejkbol číslo dvě a české tenistce tak zbývá už jenom poslední příležitost.
40-15
Ta ovšem první brejkbol odvrací.
40-0
Naděje se proměnila ve velkou šanci. Cetkovská bude mít tři šance v řadě k tomu, aby vzala Vekič podání.
30-0
Netradiční je však stav 0-30, který vypadá nadějně.
15-0
Cetkovská jako již tradičně získává první fiftýn při podání své soupeřky.
1:1
Chorvatské tenistce se povedlo to, co si žádný z českých příznivců vůbec nepřál. Vekič si bere podání zpátky a srovnává na 1-1.
40-A
Bohužel má i brejkbol.
40-40
Vekič usilovně bojuje a získává shodu.
40-30
Česká tenistka nechce hnedka ztratit své podání.
30-30
Nyní ovšem její vedení mizí. Máme tu skóre 30-30.
30-15
Petra Cetkovská vede 30-15.
15-15
Vekič se chce pokusit o rychlé prolomení servisu soupeřky.
15-0
Cetkovská cestu za potvrzením brejku začíná výborně.
1:0
Konec přestávky, Petra Cetkovská bude podávat na potvrzení brejku.
1:0
1:0
Česká hráčka využívá brejkbol a do třetího setu vstupuje parádně!
40-30
Chvíle klidu jsou vyměněny za chvíle plné nervů. To však platí i pro Cetkovskou, pro kterou to budou momenty příjemné.
30-30
Cetkovská jí tento klid ovšem nechce dopřát.
15-30
Nyní ji bude dopřáno většího klidu, vede 30-15.
15-15
Minimálně na chvíli jí může uklidnit tento získaný bod.
15-0
Chorvatská tenistka ovšem do závěrečného dějství nevstupuje dobře.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Donna Vekičová.
0:0
Následuje přestávka po konci druhého setu.
6:4
Cetkovská proměňuje hned první setbol a druhý set získává na svoji stranu v poměru 6-4. Všichni fandové z České republiky mají zajisté radost, že třicetiletá hráčka bude mít stále příležitost k tomu, aby si zahrála třetí kolo kvalifikace Wimbledonu.
40-15
Cetkovská však nevypadá, že by měla být zastavena. České tenistce stačí k zisku druhého setu již jen jediný míček.
5:4
Konec přestávky, Petra Cetkovská bude podávat na zisk druhého setu.
5:4
5:4
Vekič první misi, tu snadnější, zvládla. I když to byl tuhý boj a musela odvracet jeden setbol, tak si udržela své podání a zachovala naděje na zisk druhého setu. V další hře ovšem bude podávat rodačka z Prostějova.
40-A
Česká tenistka se k setbolu propracovat nedokázala.
40-40
Popáté v téhle hře tu je ovšem shoda.
40-A
Chorvatská tenistka počtvrté v řadě má příležitost k tomu, aby ukončila tento gem.
40-40
České příznivce může těšit, že se s touhle situaci ještě nepopasovala dobře.
40-A
Podaří se Vekič snížit na 4-5?
40-40
Je to boj, velký boj.
40-A
Vekič samozřejmě nechce tuhle situaci dopustit.
40-40
Česká tenistka by ráda ukončila set již v tomhle gemu, aby ve třetím setu mohla začínat na podání právě ona.
40-A
Vzápětí má Chorvatka výhodu.
40-40
Vekič tento brejkbol zvládla odvrátit.
40-30
Nyní už jediný míček, Cetkovská má první setbol v zápase!
30-30
Stav je nyní 30-30, stále však Češce stačí získat dva míče k zisku druhé sady.
30-15
Cetkovské stačí získat dva míčky k tomu, aby získala druhý set.
15-15
Jenže psychické rozpoložení je v tuto chvíli přesně naopak, než bylo v úvodní sadě.
0-15
Chorvatská naděje začala úspěšně.
5:3
A tento míček Petra Cetkovská vyhrává. Češka vede 5-3 a Vekič bude podávat na udržení v setu.
40-30
Jediný míček dělí Češku od toho, aby potvrdila brejk.
30-30
Cetkovská dává na nepříjemný stav zapomenout.
15-30
Což potvrzuje i při následující výměně. Nepříjemný stav 15-30 pro Chorvatku.
15-15
Vekič se však druhého setu ještě nehodlá vzdát.
15-0
A na úvod se snaží výborně.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Petra Cetkovská, která se bude snažit potvrdit brejk z přecházejícího gemu.
4:3
4:3
Konečně! Cetkovská poprvé v zápase využívá brejkbol a dostává se do vedení 4-3!
A-40
Jak to bude vypadat při čtvrtém pokusu?
40-40
Vekič ani do třetice nedokázala najít pro Cetkovskou pochopení.
A-40
Česká tenistka má brejkbol! Bude platit do třetice všeho dobrého?
40-40
Druhá shoda v sedmém gemu druhého setu.
40-A
Vekič nechce ztratit gem za žádnou cenu.
40-40
Mé myšlenky ovšem byly mylné, Cetkovská bojuje a opět nám při podání Vekič svítí na tabuli shoda.
30-40
Vypadá to, že Vekič se dokázala z nejhoršího v tomto gemu dostat.
30-30
Přesně po hodině hry si ovšem Vekič připisuje fiftýn na svoji stranu.
30-15
České barvy mají znovu naději, alespoň tak nám napovídá stav 15-30 pro Cetkovskou.
15-15
Chorvatská tenistka pro tentokrát srovnává krok s českou hráčkou.
15-0
Cetkovská opět lépe vstupuje do gemu, při kterém podává Vekič.
3:3
Hned první příležitost Cetkovská proměňuje a skóre ve druhém setu srovnává na 3-3.
40-15
Česká tenistka má dvě příležitosti k tomu, aby ukončila tento gem pro svůj prospěch.
30-15
Cetkovská se ovšem vzápětí dostává do vedení 30-15.
2:3
A je jisté, že v pátém gemu už ani nevypracuje. Osmnáctiletá Chorvatka měla poprvé velké obtíže při svém podání, nakonec však tuto hru dokázala udržet. Nyní musíme věřit, že neproměněné brejkboly Cetkovskou příliš nerozhází.
40-A
Třetí brejbkol si prozatím nevypracovala.
40-40
Tohle je dlouhý a důležitý gem, Cetkovská se počtvrtév gemu dostává na shodu.
40-A
Chorvatská hráčka si může lehce oddychnout, má totiž výhodu.
40-40
I tentokrát ovšem Vekič brejkbol odvrací.
A-40
Cetkovská má však brejkbol číslo dvě!
40-40
Vekič bohužel odvrací.
A-40
A dokonce má i poprvé v zápase brejkbolovou příležitost!
40-40
Cetkovská se podruhé v řadě při podání Vekič dostává na shodu.
30-40
Chorvatská tenistka vyhrává třetí fiftýn v řadě a má gembol na 3-2.
30-30
Nyní to je zase srovnané, tedy 30-30.
30-15
Ta však skóre 0-40 nechtěla za žádnou cenu připustit.
30-0
No vida, je tu zajímavý stav 0-30 pro českou tenistku při podání Vekič.
15-0
Cetkovská vyhrává první míček pátého gemu.
2:2
Až teď získává Cetkovská uklidňující fiftýn a srovnává na 2-2.
40-30
Tento gem stále ještě není u konce.
40-15
Osmifinalistku Wimbledonu z roku 2011 však naštěstí netrápí, co chce a co nechce Vekič připustit.
30-15
To ovšem nechce Vekič připustit.
30-0
Konečně to snad vypadá, že po dlouhé době by mohla Cetkovská své podání udržet ve větším klidu.
15-0
Do čtvrtého gemu vstupuje lépe česká tenistka.
1:2
1:2
1:2
Chorvatská tenistka si přidělala menší komplikace do třetího gemu, nakonec však tento gem vyhrává a vede 2-1.
40-A
Vekič tento stav však příliš neřešila, skóre ukazuje výhodu pro Chorvatku.
40-40
A ani ten druhý. Petra Cetkovská se poprvé v zápase dostává při servise soupeřky na shodu.
30-40
Ten první proměnit ještě nedokázala.
15-40
Vzápětí si Vekič vypracovává dva gemboly.
15-30
Cetkovská snižuje na 15-30.
0-30
Český fanoušek by si pomyslel, že neproměněné brejkboly by mohly lehce pozměnit psychickou odolnost Vekič, bohužel se tak však neděje.
0-15
Do následující gemu ovšem lépe vstupuje její soupeřka.
1:1
Ano, dokázala to! Cetkovská musela ve druhé hře druhého setu odvrátit dvě brejkbolové příležitosti své soupeřky, přesto srovnává na 1-1.
A-40
Zvládne Cetkovská využít druhou výhodu v právě probíhajícím gemu?
40-40
Tento gem je důležitý pro psychiku obou hráček a tak není divu, že obě hráčky se o tuto hru přetahují.
A-40
A poprvé v této hře si Cetkovská připisuje výhodu.
40-40
Cetkovská ovšem ve druhém setu naštěstí brejkboly odvracet dokáže.
40-A
Rozhodčí hlavního utkání zahlásila výhoda Vekič.
40-40
Česká hráčka poprvé však její šance odvrací. Poprvé v zápase tu máme také shodu.
30-40
S tím si chorvatská tenistka příliš hlavu nelámala. Vekič má třetí brejkbol v zápase.
30-30
Cetkovská však brejkboly pro tuto chvíli nepřipouští.
15-30
Vekič se dostává do nepříjemného vedení 15-30.
0:1
Vekič byla znovu na svém podání suverénní a i do druhého dějství vstupuje úspěšně.
15-40
Nyní nám světelná tabule ukazuje už skóre 40-15.
15-30
Naopak druhou vítěznou výměnu za sebou má její soupeřka, která tak vede 30-15.
15-15
Druhý míček v řadě si však na své konto nepřipisuje.
15-0
A nevstupuje příliš úspěšně, Cetkovská totiž první výměnu ve druhé sadě vyhrává.
0:0
Konec přestávky, do druhého setu vstoupí na podání jako první Donna Vekič.
0:0
Následuje přestávka po úvodní sadě.
2:6
Vekič měla druhý brejkbol v utkání a také druhý dokázala využít. Co hůř, tento brejkbol byl zároveň i setbolem. Cetkovská teda první set prohrává v poměru 2-6.
30-40
Čeští fanoušci tuto novinu slyší neradi, ovšem Vekič si první setbol vybojovat dokázala.
30-30
Je tu stav 30-30. Vypracuje si Vekič první setbol v utkání?
30-15
Cetkovská získává druhý míček za sebou.
15-15
Svoji soupeřku však naštěstí nepouští do vedení 0-30.
0-15
Vstup do osmého gemu se ji ovšem nepovedl.
2:5
Konec přestávky, Petra Cetkovská bude podávat na udržení se v setu.
2:5
2:5
Osmnáctiletá tenistka získala čtyři fiftýny v řadě a dokázala tak potvrdit brejk z minulé hry.
15-40
Vekič vede 40-15 a má solidní šanci potvrdit brejk.
15-30
Naopak sama se dostává do vedení 30-15.
15-15
Chorvatka však stav 0-30 nepřipouští.
15-0
Pokusí se Cetkovská svoji soupeřku hned napodobit? První krůček k tomu již udělala.
2:4
Bohužel pro české fanoušky hned ten první proměňuje a získává první brejk v utkání.
15-40
Vekič připisuje dva brejkboly v řadě.
15-30
Hrozbu brejkbolů pro tento okamžik česká hráčka odvrací.
0-30
Dokonce i druhý v řadě a nyní si musí dávat Cetkovská již velký pozor.
0-15
Rodačka z Prostějova poprvé na svém podání ztrácí fiftýn.
2:3
2:3
2:3
Nicméně ji to pro tuto chvíli přichází vniveč, Donna Vekič si totiž znovu pohlídala své podání a opětovně odskakuje své soupeřce o jeden gem.
30-40
Cetkovská hodlá o pátý gem zápasu ještě bojovat.
15-40
Její soupeřka má ovšem dva gemboly.
15-30
Petra Cetkovská nyní trochu prolomila neúspěch hráček na returnu a připisuje si bod.
0-30
Za pravdu nám dává opětovné skóre 30-0 pro chorvatskou tenistku.
0-15
Vekič se podobně jako po minulé čisté hře Cetkovské nenechává rozhodit.
2:2
To je vskutku parádní start Cetkovské na podání, druhá čistá hra pro českou hráčku v řadě.
40-0
Česká tenistka dokonce získává i sedmý míč v řadě na svém servisu.
30-0
Tato skutečnost nadále platí i po šesti odehraných fiftýnech.
15-0
Cetkovská při svém podání ještě neztratila jediný míček.
1:2
1:2
1:2
Odpověď je jednoduchá – nebudeme. Vekič si s menšími problémy drží své podání a ujímá se vedení 2-1.
30-40
Budeme nakonec svědky vyrovnaného gemu?
15-40
Gem ještě nekončí.
0-40
Chorvatská tenistka si vybojovala vedení 40-0.
0-30
Vypadá to, že Vekič se předcházejícím gemem Cetkovské vůbec nenechala rozhodit.
0-15
Třetí gem utkání lépe začíná Chorvatka.
1:1
To byl velice rychlý gem od české hráčky, která čistou hrou vyhrává první gem v utkání.
40-0
Na rozdíl od Vekič se však Cetkovská dostává do vedení 40-0.
30-0
A stejně jako její soupeřka v předcházející hře má při vlastním podání vedení 30-0.
15-0
Ihned první výměnu při svém podání si připisuje Cetkovská na své konto.
0:1
Konec přestávky, podávat bude poprvé v zápase Petra Cetkovská.
0:1
0:1
Tak také činí a dostává se do vedení 1-0.
15-40
Donna Vekič má šanci rychle ukončit první gem zápasu.
15-30
První bod v zápase si na své konto připisuje i Petra Cetkovská.
0-30
Chorvatská tenistka získává i druhou výměnu v utkání.
0-15
A ta také vyhrává úvodní výměnu zápasu.
0:0
Na podání začne hráčka z chorvatské republiky.
Paszek právě porazila Swan a zápas mezi Cetkovskou a Vekič tak může za 10-15 minut začít.
Na kurtu číslo 13, kde své utkání odehraje Petra Cetkovská, se teprve před malou chvíli rozehrálo utkání Swan x Paszek, po kterém následuje právě zápas české tenistky. Toto utkání by mělo tedy začít kolem čtvrt na šest.
Pěkné středeční odpoledne. Vítám vás u druhého kvalifikačního kola Wimbledonu. Zde budeme spolu sledovat utkání české hráčky Petry Cetkovské, která narazí na Chorvatku Donnu Vekič.

Třicetiletou českou tenistku velmi často zužují zdravotní patálie a nejinak tomu bylo už od srpna minulého roku. Kvůli problémům s kyčlí odehrála rodačka z Prostějova za posledních jedenáct měsíců pouhých sedm zápasů. Od března se ovšem Cetkovská pomalu vrací na kurty a jejím hlavním cílem je pochopitelně zdraví. O tenisový restart by se ráda pokusila na oblíbeném Wimbledonu, kde v roce 2011 dokázala vybojovat osmifinále. O dva roky později na stejném turnaji postoupila Češka sice ,,jen“ do třetího kola, její cesta však začala právě v kvalifikaci.
Donna Vekič

Chorvatská hráčka oslaví v neděli teprve devatenácté narozeniny, přesto dala tenisovému světu již párkrát o sobě vědět. V dubnu 2014 si Vekič připsala skalpy Cibulkové či Kuznětsové, nebo vyhrála zajímavě obsazený turnaj v Kuala Lumpur. Právě od tohoto úspěchu se mladá hráčka zasekla a do konce kalendářního roku dokázala pouze jedinkrát přejít přes první kolo. V nové sezóně si své výsledky zlepšila, přesto nešlo o nic zázračného. Pro všechny bylo tedy velkým překvapením, že na French Open postoupila do třetího kola.
Vzájemné zápasy

Hráčky se na okruhu střetly na jednou a shodou okolností to bylo před dvěma lety ve Wimbledonu. Tehdy v prvním kole zcela jasně vyhrála Cetkovská, která svou soupeřku porazila 6:3 6:1.