Muži - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tomáš Berdych : Pablo Andujar - 4. července 2015   17:05

6 (3)

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše, přejí příjemný sobotní večer a u dalších přenosů se těším nashledanou!
Máme tu konec! Tomáš Berdych nakonec po velkém boji, možná až nečekaném slaví postup do dalšího kola! V úvodním setu byl sice jasně lepší Španěl Pablo Andujar, jenže následně Tomáš zlepšil svou hru a převzal iniciativu duelu, tu držel až do 4. setu, ve kterém po dlouhé době přišel o podání a rázem byl opět horším hráčem, navíc Andujar podával na vítězství v této sadě, Berdych však možnost posledního setu odvrátil a následně pak dotáhl utkání do vítězného konce.
Konec zápasu
7:6
Svou druhou možnost již Berdych využívá! Po 58 vítězném úderu Tomáš slaví postup do dalšího kola!
6-3
První možnost smečí Andujar odvrací, nyní však jde podávat Berdych.
6-2
Následně navíc Andujar vyhazuje svůj bekhend a jsou ty hned čtyři mečboly pro Tomáše!
5-2
Tomáš navíc trefuje eso a je tak dva míčky od vítězství v tomto zápase!
4-2
Ten se ji také drží zuby nehty! Přímý bod z podání!
3-2
Servis a následný náběh na síť a i druhý bod získává Španěl, stále je však výhoda na straně Berdycha.
3-1
První také udržel, po tvrdém forhendu posílá tentokrát Tomáš svůj úder pouze do sítě.
3-0
Opět tu máme nevynucenou chybu z rakety Španěla a Tomáš je tak na nejlepší cestě za postupem. Andujar nyní musí udržet oba své servisy, jinak to s ním bude velmi špatné.
2-0
Andujar byl nyní aktivnější, ale chybuje a další bod míří na stranu Berdycha.
1-0
Hned na její úvod přichází Andujar o své podání. Tomášovi totiž náramně sedl return a trefuje přesně postranní lajnu.
6:6
Je tomu tak! Sérii čopů končí Andujar svou nevynucenou chybou a poprvé v zápase tak uvidíme zkrácenou hru.
40-15
Dobrý druhý servis a následný forhend z kříže do protipohybu svého soupeře, jsme jeden míček od zkrácené hry.
30-15
Opět Tomáš zkušeně rozdával míče z rohu do rohu a následně si došel na síť pro smeč.
15-15
Tak tohle je velká škoda! Andujar běhal z rohu do rohu, Tomáš měl již připravený vítězný úder, ten však zastavuje páska.
15-0
Tomáš poprvé podání na udržení se v setu a začíná dobře, když ihned po servisu trefuje základní čáru svým forhendem a Španěl chybuje.
5:6
Perfektní servis, který znamená přímý bod z podání a i konec tohoto gemu.
30-40
Obrovská škoda pro Tomáše, ten se opět držel ve výměně, ale jeho následný čop končí mimo.
30-30
Situace se opakuje, jakmile se Tomášovi podaří return, je většinou Andujar pod tlakem a i nyní končí jeho forhend za základní čarou.
15-30
Nyní se však Tomáš dostal do výměny a tentokrát chybuje Španěl.
0-30
Následuje třetí eso pro Španěla.
0-15
Pablo však také začíná na svém servisu dobře, když ihned po podání tlačil na Berdycha, který následně chybuje.
5:5
Velmi rychlý gem v podání Berdycha, který nyní vyhnal svého soupeře servisem ven z kurtu a následně lehce zahrál do otevřeného prostoru.
40-0
Další return Andujara neskončil v kurtu.
30-0
Následuje přímý bod z podání!
15-0
Tento důležitý gem začíná lépe Berdych, který po delší výměně vytáhl parádní forhend cross.
4:5
Nádherný return na druhý servis svého soupeře a Tomáš se vrací do hry o tento set!
A-40
Po špatném čopu je to však pro Tomáše třetí možnost!
40-40
Opět Berdych nedokázal využít dobré pozice a kazí, je tu shoda.
40-30
Velká škoda! Hned tu první mohl Tomáš využít, ale míček z jeho rakety skončil v těsném autu, stále je tu jedna možnost.
40-15
Tomáš je na nejlepší cestě získat své ztracené podání zpět! Dvě šance pro našeho hráče!
30-15
Další skvělá výměna v podání Tomáše, navíc Andujar následně posílá svůj bekhend do sítě.
15-15
Nyní byl však český tenista po dobrém returnu agresivnějším hráčem a po zásluze získává vítězný úder.
0-15
Tomáš využil svou poslední možnost jestřábího oka v tomto setu, ale eso svého soupeře tím neumazal.
3:5
Bohužel Španěl svůj brejkbol proměňuje a je na nejlepší cestě k vítězství v tomto setu!
30-40
Jenže jedna možnost pro Španěla je tu! Ten sice netrefil svůj úder čistě, ale nakonec byl natolik dobrý, že Tomáš nestihl včas doběhnout k síti.
30-30
Zatím se k nim naštěstí nedostává, další eso v podání Berdycha.
15-30
Jenže hned po esu je tu další špatný bekhend a Španěl je opět krok od brejkbolů!
15-15
Následně si však Tomáš pomáhá esem.
0-15
Další nevynucená chyba od Berdycha, ten jich nyní na své poměry dělá opravdu hodně.
3:4
Rychlý gem i v podání Španěla, který svými údery donutil Tomáše k chybě a je znovu ve vedení o jeden gem.
0-40
Po kterém navíc následuje přímý bod z podání.
0-30
Naopak Andujar je nyní o dost lepším hráčem a zaznamenal vítězný úder po lajně.
0-15
Po ztraceném servisu je Berdych o trochu horším hráčem, než v předchozích gemech a vyprodukoval další nevynucenou chybu.
3:3
Následným esem však Tomáš již tento gem ukončuje a znovu srovnává se svým soupeřem krok.
40-15
Čistou hrou však tento gem Berdych nezíská, když ihned po returnu hraje do autu a navíc přišel o další jestřábí oko.
40-0
Hned po něm sice Tomáš neukončil výměnu úvodní smečí, ale i přesto se raduje, když na druhý pokus si u sítě již poradil.
30-0
Následuje další eso od Tomáše.
15-0
Andujar je po získaném brejku jako vyměněný. Nyní opět běhal z rohu do rohu, ale pokus o vítězný úder končí těsně mimo.
2:3
Hned ten první dobrým servisem využívá a otáčí vývoj čtvrté sady.
15-40
Navíc je tu zbytečná chyba od Tomáše u sítě a Pablo má dva gemboly.
15-30
Už to vypadlo, že Tomáš půjde opět do vedení, jenže tentokrát Andujarovi jeho lob vyšel dokonale.
15-15
Tentokrát však Andujar o svůj servis určitě přijít nechce a pomáhá si servisem!
15-0
Následně však světový hráč číslo šest začíná dobrým forhendem.
2:2
Bohužel Tomáš trefuje svou třetí dvojchybu a po dlouhé době přichází o svůj servis!
15-40
Po dobrém útoku tu jsou navíc dva brejkboly pro Španěla!
15-30
Jenže Tomáš dává svému soupeři znovu šanci, nyní si připisuje 22 nevynucenou chybu, když jeho forhend zastavuje páska.
15-15
Tentokrát byl však při výměně aktivnější Berdych, ten rozběhal svého soupeře, následně zamířil na síť, kde zahrál parádní stop volej.
0-15
Pablo se určitě ještě nechce vzdát, po dobrém čopu naběhl Španěl na síť a ukončil výměnu.
2:1
Tentokrát hned svou první možnost Tomáš využívá! Španěl napálil svůj forhend pouze do sítě a je raketa letí na zem!
40-0
Jsou tu hned tři možnosti pro našeho hráče! Andujar útočil na vítězný úder, ten však končí hodně mimo.
30-0
Druhá dvojchyba od Španěla a Tomáš je tak znovu krok od brejkbolů.
15-0
Tentokrát si Pablo na úvod setu nepomáhá servisem, naopak opět posílá míček vysoko nad kurt a fiftýn získává Berdych.
1:1
Znovu hned po servisu přichází od Tomáše další vítězný úder a máme za sebou další rychlý gem.
40-0
Další skvělý servis a následný tvrdý forhend z kříže, který skončil přesně v rohu kurtu.
30-0
Po které navíc přichází přímý bod z podání.
15-0
Berdych však opět dává rychle zapomenout na ztracené brejkboly a začíná na svém podání dobrou hrou u sítě.
0:1
Gem je u konce, čop Berdycha totiž končí v autu a tak Andujar odvrací na úvod setu dva brejkboly.
40-A
Tomáš útočil na třetí brejbol, měl svého soupeře rozběhaného, ale následně trefuje forhend pouze do sítě.
40-40
Ale i tentokrát ji Pablo odvrací, nyní přímým bodem z podání.
A-40
Jenže po skvostném returnu je tu druhá šance!
40-40
Štěstí však nyní stálo na straně Andujara, který svůj úder otřel o pásku a odvrací úvodní brejkbol.
A-40
Další nádherný úder! Skvělý forhend cross a Tomáš má první brejkbol ve třetím setu!
40-40
Nádhera! Pablo sice hnal Berdycha z rohu do rohu, následně naběhl na síť, ale Tomáš jej parádně prohodil a pak si jen došel pro lehký vítězný úder, když Andujar při odehrání těžkého úderu vyběhl mimo kurt.
30-40
Andujar se nyní dostává z nejhoršího, nejdříve svým špatným úderem dostal Berdycha do útočné pozice, ale ubránil se a sám si vybojoval gembol.
30-30
K dalším brejkbolům se Tomáš zatím nedostává, když posílá svůj forhend mimo kurt.
30-15
Dobrý kraťas od Španěla, který však Tomáš doběhl, následně se Pablo pokusil o obraný lob, který skončil v těsném autu.
15-15
Následně chybuje také Berdych a máme tedy srovnáno.
15-0
Svou první dvojchybou startuje Andujar možná poslední set tohoto zápasu.
6:3
Druhou příležitost však již Tomáš využívá, parádní vítězný úder po lajně a Berdych otáčí průběh zápasu!
40-30
První možnost ještě Pablo odvrací parádním returnem.
40-15
Jenže je tu další eso a tím i dva setboly pro Tomáše!
30-15
Andujar přece jen ještě zkouší zdramatizovat koncovku, když po dobrém forhendu nutí Berdycha k chybě.
30-0
Dobrý servis a následný náběh na síť, Tomáš je blízko třetímu setu.
15-0
Opět Pablo zkoušel jestřábí oko, ale i tentokrát byl míček dobrý, přímý bod z podání pro Berdycha.
5:3
Hned ten první navíc tentokrát Tomáš proměňuje, když jeho return dopadl přesně na základní čáru a nyní půjde Berdych podávat na vítězství ve třetím setu.
40-15
Jenže nyní přichází nádherný return po lajně a Tomáš má v tomto setu další dva brejkboly!
30-15
Zatím se k nim však Tomáš nedostává, jelikož return zastavuje páska.
30-0
Navíc přichází nevynucená chyba od Andujara a jsme znovu blízko brejkbolům.
15-0
Neskutečný prohoz! Pablo zahrál tuto výměnu dobře, po servisu mířil do protipohybu svého soupeře, ten se zastavil a v těžké pozici svého soupeře neuvěřitelně prohazuje.
4:3
Je tomu tak, Andujar se v těžké pozici pokoušel zahrát kraťas, ten však končí pouze v síti a Tomáš je tak znovu ve vedení.
40-0
Dobrý servis a následný náběh na síť, vypadá to na další rychlý Berdychův gem.
30-0
Nebo jako nyní se ani výměna konat nemusí, když Pablo poslal svůj return do autu.
15-0
Naštěstí nyní Berdycha hodně drží jeho servis, po kterém má vždy mnoho času zakončit výměnu vítězným úderem.
3:3
Obrovská škoda, Tomáš byl blízko shody, ale přehnal to a jeho úder končí za základní čarou.
30-40
Je tu navíc menší drama! Tomáš nyní dobrým forhendem zahnal svého soupeře mimo kurt a následně na síti lehce ukončil výměnu.
15-40
Tak přece jen to nebude čistý gem, tentokrát Pablo nezahrál tak razantní servis, čehož Tomáš využívá.
0-40
Nyní sice Tomáš dostal míč do výměny, ale vysoký oblouk neměl Španěl problém zakončit vítězným úderem.
0-30
Ani tentokrát se výměna nekoná, jelikož return Berdycha končí až za základní čarou.
0-15
Přímým bodem z podání startuje další gem Andujar.
3:2
Stejnou chybu, kterou před malou chvílí udělal Tomáš nyní učinil i Andujar, tentokrát si toho opět soupeř všiml a Španěla bez potíží prohazuje.
40-15
Následuje další fiftýn bez potřeby hrát výměnu.
30-15
Berdych však nepřipouští drama a získává další přímý bod z podání.
15-15
Nyní však Andujar šanci dostal a proměnil ji. Tomáš možná trochu zbytečně vystartoval na síť, čehož jeho soupeř využil.
15-0
Český tenista je nyní na svém servisu doslova nepřekonatelný. Po dalším skvělém podání si oběhl úder na svůj forhend, který poslal cross a nedal Španělovi šanci.
2:2
Přichází přímý bod z podání, kterým Španěl opět srovnává krok.
30-40
Tomáš nyní běhal co to šlo, tlačil na svého soupeře, ten však chybu neudělal a navíc si vypracoval gembol.
30-30
Berdych nyní ve výměnách jasně převzal iniciativu a dalším dobrým úderem srovnává stav v tomto gemu.
15-30
Tentokrát je tu však přímý bod z podání pro Pabla.
15-15
Nyní však chybuje Španěl, který již mířil na síť pro vítězný úder, jenže ten končí v autu.
0-15
Po dlouhé době na svém servisu startuje lépe Andujar, jelikož Tomáš posílá svůj forhend pouze do autu.
2:1
To se také stává skutečností, po dalším dobrém servisu byl opět Tomáš u sítě včas a ukončuje tento gem.
40-0
Přímý bod z podání, zatím to vypadá na rychlý gem v podání Berdycha.
30-0
Po dobrém servisu se nyní Tomáš vydal na síť, kde ukončuje celou výměnu těžkou, ale úspěšnou smečí.
15-0
S Tomášem však předchozí gem zatím nic neudělal a to je dobře, 26 vítězný úder našeho hráče.
1:1
Ten také tento gem ukončuje vítězným forhendem.
40-A
I tentokrát si Andujar pomáhá servisem, po kterém přichází parádní kraťas a výhoda je na straně Španěla.
40-40
Do třetice přichází dobrý servis a brejkboly jsou pryč, následuje shoda.
40-30
Druhá možnost je již také minulostí díky skvělému servisu Španěla.
40-15
První Španěl odvrací, když ihned po servisu zahrál na síti dobrý volej.
40-0
Tomáš z těžké pozici zahrál parádní kraťas, po kterém následoval ještě lepší prohoz a jsou tu tři brejkboly pro Tomáše!
30-0
Že by tu byl další brejkbol? Po delší výměně končí forhend Pabla mimo dvorec.
15-0
Španěl nyní kupí jednu chybu za druhou a jinak tomu nyní ani tentokrát, kdy Tomáš zahrál jeden z dalších dobrých returnů.
1:0
Ta je však rychle pryč, po dalším skvělém servisu byl Tomáš připravený na síti a ukončuje tento gem.
40-15
Přece jen Tomáš chybuje, nyní to přehnal s razancí a ještě dává malou naději svému soupeři.
6:0
Tu druhou již nikoliv a Tomáš mu tak po třetí v tomto setu bere podání a jasně ukazuje, kdo je v tomto duelu favoritem!
40-30
První možnost ještě Španěl odvrací.
40-15
Máme tu dva setboly! Tomáš po dalším prasátku může nadělit svému soupeři kanára!
30-15
Jenže Tomáš je momentálně jasně lepším hráčem a je opět blíže k brejku.
15-15
Pablo však reaguje přímý bodem z podání.
15-0
Následuje další dobrý return a Berdych je znovu ve vedení.
5:0
Hned po něm přichází eso číslo sedm a Tomáš tak znovu potvrzuje získaný brejk a navíc může svému soupeři nadělit nepopulárního kanára!
40-0
Následně je tu šesté eso od Tomáše.
30-0
Štěstí je tentokrát jasně na straně Berdycha, který svůj forhend otřel o pásku, která míček poslal na stranu Andujara, který nestihl reagovat.
15-0
Přímým bodem z podání startuje Tomáš další gem.
4:0
Ve druhém setu tu máme další brejk od Berdycha! Ten nyní zahrál parádní údery, které dopadaly přesně na lajny a prakticky donutil svého soupeře k chybě, která přišla.
40-0
Jsou tu tři šance pro Tomáše, Pablo totiž vyhazuje svůj forhend.
30-0
Jsme znovu blízko brejkbolům! Tomáš vytáhl parádní forhend po lajně, na který sice ještě Andujar reagoval, ale jeho obraný úder končí v autu.
15-0
Tomáš startuje lépe i do dalšího gemu, když se mu znovu povedl return, který následně Pablo posílá pouze do sítě.
3:0
To se mu však nedaří! Tomášovi se opět povedl parádní prohoz, když byl jeho soupeř na síti a potvrzuje tak získaný brejk.
40-30
Jenže přichází druhá dvojchyba a Andujar tak ještě může dostat tento gem do shody.
40-15
Následuje přímý bod z podání a Tomáš je blízko potvrzení brejku.
30-15
Už to vypadalo, že se do vedení v tomto gemu dostane Andujar, který se hnal na síť, ale Berdych v těžké pozici zahrál parádní prohoz, který sice Pablo dokázal trefit, ale nedostal míček zpět do výměny.
15-15
Nyní to však náš tenista přehnal s razancí a posílá svůj úder až za základní čáru.
15-0
Tomáš nyní hraje opravdu skvěle, po dalším tvrdém servisu je tu 17 vítězný úder, tentokrát forhend cross.
2:0
Brejk je tady! Tomáš udržel v dlouhé výměně nervy a po odvrácených brejkbolech sám bere svému soupeři na úvod druhé sady servis!
40-30
Berdych se nyní úspěšně bránil a vykouzlil brejkbol! Pablo totiž trefil jeden ze svých forhendů rámem rakety a ten končí velice mimo.
30-30
Tentokrát pomohla tráva částečně Berdychovi, jelikož podklouzl jeho soupeř a poslal svůj úder pouze do autu.
15-30
Následně navíc napálil přímo z returnu pásku.
15-15
Tomáš teď znatelně přitvrdil, ale tentokrát byl jeho forhend příliš dlouhý.
15-0
Navíc začíná Berdych lépe i následný gem, když po dobrém returnu ihned ukončil vítězným úderem výměnu.
1:0
Ani tentokrát nedostal Španěl svůj return do kurtu a Tomáš tak hned na úvod druhé sady odvrací dva brejkboly.
A-40
Berdych se nyní zdravě naštval a výrazně při svém servisu přitvrdil, ani tentokrát se navíc nemusela konat výměna.
40-40
Následuje přímý bod z podání a je tu shoda.
30-40
První možnost Tomáš odvrací esem.
15-40
Neuvěřitelné, Tomáš znovu podklouzl a jsou tu dva brejkboly pro Španěla na úvod druhé sady!
15-30
Nyní navíc hned po servisu Tomáš ztratil rovnováhu, lehký bod pro Španěla.
15-15
Pablo je však zatím bohužel v těchto fázích zápasu neskutečným hráčem a jeho údery mají tu správnou délku, nyní Tomáš nedokázal reagovat.
15-0
Tomáš však určitě nehodlá tento zápas prohrát a začíná druhou sadu přímým bodem z podání.
4:6
To se mu také daří! Další přímý bod z podání a Pablo Andujar překvapivě opanoval úvodní dějství tohoto duelu.
30-40
Bohužel je tu první setbol úvodního setu, Španěl si pět pomohl servisem a může ukončit tento set.
30-30
Ten ji také využívá a zaznamenává přímý bod z podání.
30-15
Následně však v důležité výměně chybuje i Tomáš a dává tak svému soupeři šanci dostat se zpátky do gemu.
30-0
Tomáš bojuje! Vystihl kraťas svého soupeře, doběhl na síť a smečí ukončil tuto výměnu.
15-0
Španěl však nezačíná tento gem nejlépe, když si připisuje svou desátou nevynucenou chybu.
4:5
Tomáš kazí! Tak to je velmi nepříjemné, po delší výměně napálil Berdych svůj forhend pouze do sítě a jeho soupeř tak získává důležitý brejk! Nyní půjde Andujar podávat na vítězství v prvním setu.
30-40
Následně bohužel přichází velmi povedený return Andujara, který si na svůj bekhend naskočil a míček dopadl přesně na lajnu, další brejkbol!
30-30
Přímý bod z podání pro Tomáše a máme srovnáno.
15-30
Avšak po dobrém servisu na kříž přichází neskutečný forhend cross, na který neměl Španěl sebemenší nárok.
0-30
Obrovská škoda, Berdych již měl připravený útok, ale při náběhu na síť uklouzl a rýsuje se tak dobrá příležitost pro Pabla.
0-15
Navíc Pablo určitě bude chtít bojovat o brejk, Tomáš nyní zkoušel zahrát vítězný bekhend po lajně, ale znovu mu jeho úder nevyšel dle představ a končí v autu.
4:4
Španěl se nyní díky servisu dostává z nejhoršího a po dalším vítězném forhendu cross srovnává s Berdychem krok.
30-40
Nyní se bohužel Tomáš k brejkbolu zatím nedostává, return trefil rámem rakety a míček letí vysoko a hlavně úplně mimo kurt.
30-30
Následuje přímý bod z podání pro Andujara.
30-15
Tentokrát to však našemu hráči vyšlo, jeho return dopadl přesně na základní čáru a Pablo v těžké pozici posílá míček pouze do autu.
15-15
Tomáš nyní útočil ihned z returnu, ten však zastavila páska.
15-0
Další fiftýn míří na stranu Berdycha, ten zahrál dobrý return, po kterém se však vydal jeho soupeř na síť, čehož si však Tomáš všiml a tvrdým forhendem mu nedal šanci svůj volej správně umístit.
4:3
Po kterém následuje jeho čtvrté eso a Tomáš tak rychle potvrdil získaný brejk.
40-0
Po delší době je tu přímý bod z podání pro našeho hráče.
30-0
Tentokrát byl aktivnější Andujar, který svým forhendem tlačil Berdycha víc a víc mimo kurt, ten si však pomáhal čopy a následně přišla chyba jeho soupeře.
15-0
Získaný brejk navíc určitě nalil Tomášovi novou krev do žil, tentokrát v dlouhé výměně přehrál svého soupeře.
3:3
Do třetice všeho dobrého tentokrát platí! Hned po returnu posílá Pablo svůj forhend daleko mimo dvorec a je srovnáno.
A-40
Je tu brejkbol číslo tři v tomto gemu! Tomáš trefil svým forhendem přesně lajnu, Pablo sice ještě vrátil, ale vysokým obloukem, který si Berdych oběhl a forhendem cross nedal svému soupeři šanci.
40-40
Ani tentokrát však není Berdychovi přáno, přišel další dobrý servis a následný náběh na síť v podání Španěla.
A-40
Je tu však další šance v tomto gemu, po dobrém returnu chybuje Andujar, který trefil znovu pouze pásku.
40-40
Jenže bohužel ani druhou možnost v tomto zápase Tomáš využívá. Po dlouhé výměně zahrál náš hráč do autu.
40-30
Přece jen je tu brejkbol pro našeho hráče, který zahrál dobrý forhend cross a Pablo následně z těžké pozice trefuje pouze síť.
30-30
Velká škoda, Tomáš měl nyní po druhém servisu svého soupeře šanci, jenže zariskoval a svůj return posílá opět do autu.
30-15
Další nevynucená chyba od Španěla, ten tentokrát svým forhendem trefuje pouze pásku.
15-15
Tentokrát se již výměna konala a Berdych svým bekhendem zatlačil na Andujara natolik, že ten svůj úder posílá do autu.
0-15
Pablo si zatím náramně pomáhá svým servisem, ani tentokrát se return Tomáše nevyšel do kurtu.
2:3
Tomáš Berdych odvrátil další možnost na ztrátu svého podání, po dobrém servisu jeho soupeř chybuje a gem je u konce. K tomu všemu navíc již Pablo nemůže v úvodním setu využít možnosti jestřábího oka.
A-40
Další jestřábí oko a opět byl Španěl neúspěšný, přímý bod z podání pro Berdycha.
40-40
V akci bylo další jestřábí oko, který si vyžádal Andujar, ale znovu byl neúspěšný, úder Berdycha se otřel o základní čáru a je tu další shoda.
40-A
Přichází však možnost číslo dva, po výměně od základná čáry opět vytáhl Andujar svůj oblíbený forhend cross, který mu opět vyšel na výbornou.
40-40
Český tenista prozatím odvrací nejhorší a po dobré výměně srovnává opět na shodu.
40-A
Bohužel je tu další šance na brejk pro Španěla!
40-40
Jenže Pablo o tento gem bojuje, opět vytáhl parádní forhend, kterým poslal Tomáše mimo kurt a ten svůj následný obraný úder nasměroval pouze do koridoru na čtyřhru.
A-40
Je tu však další možnost pro našeho tenistu, který si servisem vypracoval útočnou pozici, kterou také využívá.
40-40
Následně však chybuje i Berdych, který svůj bekhend posílá pouze do sítě a je tu další shoda.
A-40
Tomáš však zatím nedopouští drama nutí dobrými údery svého soupeře chybovat.
40-40
Neskutečný! Další parádní return od Španěla, na který Berdych ani nereagoval a máme tu shodu.
40-30
Tento gem se nám ještě dramatizuje, Pablo opět svým forhendem zatlačil Tomáše do obrany a došel si na síť pro vítězný volej.
40-15
Čistou hrou však Tomáš tento gem nezíská, dobrý return od Pabla dopadl přesně na základní čáru a Berdych neměl šanci reagovat.
40-0
Hned po něm přichází třetí eso pro Berdycha.
30-0
Dobrým servisem se nyní prezentoval i Tomáš a připisuje si také přímý bod z podání.
15-0
Andujar momentálně silně tlačí na pilo, útočil na další vítězný úder, ale míček z jeho rakety dopadl těsně mimo.
1:3
Esem zakončuje Španěl tento gem a potvrzuje tak získaný brejk!
0-40
Parádní gem od Andujara, po dalším dobrém servisu přichází vítězný forhend do volného rohu.
0-30
Ani tentokrát se nemusela konat výměna, Tomáš opět nedokázal svůj return dostat do hry.
0-15
Španěl opět startuje svůj servisu přímým bodem z podání, když return Berdycha končí v autu.
1:2
Hned po returnu přichází další nevynucená chyba od Tomáše a to znamená, že Pablo Andujar získává poprvé v zápase servis svého soupeře.
40-A
Tak pozor, první dvojchyba zápasu a brejkbol má Španěl!
40-40
Tentokrát však Pablovi vyšel jeho return, po kterém Berdych zkoušel zahrát úder po lajně, který mu nevyšel a máme tu další shodu.
40-30
Následuje další, return Španěla totiž zastavuje síť.
30-30
Opět si však v této situaci Tomáš pomáhá svým servisem, přímý bod z podání.
15-30
Riskantní druhé podání, po kterém si Tomáš svého soupeře rozběhal a zamířil na síť, jenže Andujar vytáhl parádní prohoz v těžké pozici.
15-15
Do nadějné situace se zatím Pablo nedostává, přichází druhé eso od Berdycha.
0-15
Tentokrát však byl Tomáš bez šancí, parádní kraťas od jeho soupeře otevírá tento gem.
1:1
Servis a následný volej u sítě nyní praktikoval Španěl, na jeho kraťas ještě Berdych reagoval, ale s vypětím všech sil poslal úder do těsného autu.
40-A
V další výměně však Tomáš netrefil svůj úder čistě a ten končí až za základní čarou, další výhoda pro Andujara.
40-40
Tomáš však o tento gem ještě bude bojovat! Přichází totiž vítězný úder číslo šest a tím pádem další shoda.
40-A
Další přímý bod z podání pro Andujara.
40-40
První brejkovou příležitost zatím Španěl odvrací pomocí svého servisu.
A-40
Je tu první brejkbol zápasu! Španěl po dobrém úderu běžel na síť, jenže Tomáš ho báječně po lajně prohodil.
40-40
Avšak máme tu první shodu, Berdych zahrál svůj return za síť a donutil Pabla k běhu na síť, který se mu však podařil, ale míček následně zahrál do autu.
30-40
K brejkbolu se však zatím Tomáš nedostává, protože Andujar si opět pomáhá servisem, po kterém navíc zahrál úder do protipohybu Berdycha a ten míček posílá pouze do autu.
30-30
Jenže jakmile se náš tenista dostane do výměny, většinou je lepším hráčem, přichází druhá nevynucená chyba Španěla.
15-30
Andujar však určitě nebude chtít o svůj servis přijít a po dobrém servisu si připisuje další fiftýn.
15-15
Nádherný úder od Tomáše! Ten se nejdříve díky returnu dostal do výhody, pak však Pablo otřel svůj forhend o pásku a Tomáš musel na síť, kde zahrál parádní stop volej.
0-15
Přímým bodem z podání začíná na svém servisu také Španěl, Tomáš totiž trefil return pouze rámem rakety.
1:0
První gem je u konce. Tomáš sice opět musel hrát přes druhý servis, ale i tak bylo jeho podání velmi razantní a ihned se dostal do útoku, po následném špatném čopu se navíc dostal Berdych na síť a první smečí zápasu se dostává do vedení.
40-15
Přichází navíc první Berdychův vítězný úder ze hry, když si po dobrém servisu naběhl k síti a dobrým forhendem cross nedal svému soupeři šanci.
30-15
Tomáš opět musel hrát přes druhý servis, ale svým bekhendem na svého soupeře celou výměnu tlačil, až nakonec Andujar poslal míček pouze do pásky.
15-15
Následuje však první nevynucená chyba z rakety Berdycha.
15-0
Hned na úvod zápasu jsme tu měli jestřábí oko, které však potvrdilo eso Tomáše Berdycha.
0:0
Na servisu začíná velký favorit, Tomáš Berdych!
Právě probíhá předzápasová příprava, oba hráči momentálně zkoušejí svou hru na síti a servisy.
Oba hráči jsou již na travnatém dvorci a utkání za malý okamžik začíná!
Timea Bacsinszká právě zvítězila hladce i ve druhém setu a to znamená,že zhruba za 20 minut začne zápas mezi Tomášem Berdychem a Pablo Andujarem-Albou!
Již zhruba před půl hodinou měl ke svému dnešnímu zápasu nastoupit Tomáš Berdych, jenže program na kurtu č. 2 se stále natahuje a teprve nyní končí úvodní set duelu mezi Švýcarkou Timeou Bacsinszkou a Němkou Sabine Lisickou, kde je stav pro prvně jmenovanou hráčku 5:2. Náš tenista tak ke svému zápasu nastoupí nejdříve před 17 hodinou.

To stejně starý rodák z Valašské Meziříčí je oproti svému soupeři na trávě a hlavně celkově tenisově úplně někde jinde. V současné době světový hráč č. 6 by neměl mít problémy s tím, aby svého soupeře vyřadil z turnajového pavouka a pomstil tak Lukáše Rosola.

Co se týče Tomáše a trávy či Wimbledonu, tak oproti svému soupeři i díky kvalitnímu podání je to úplně jiná písnička. Berdych startuje na Wimbledonu po dvanácté a jak každý tenisový fanoušek ví, tak jeho maximem je zde jeho jediný finále na takto velkém turnaji, když v roce 2010 prohrál s Rafaelem Nadalem. Minulý ročník Tomáš vypadl již ve 3. kole na raketě Čiliče a má nyní nejlepší možnost nahnat další důležité body do žebříčku.

Na travnatých turnajích má Berdych celkově bilanci 53 výher a 22 porážek a krom finále Wimbledonu dokázal do stejné části turnaje dojít i 2x v Halle a vytěžit z toho jeden turnajový primát.

Co se týče sezony 2015, tak díky svému novému trenérovi se v ní Tomášovi velmi daří, jediné co chybí je zatím onen vybojovaný titul. Celkově Berdych odehrál 53 duelů, z kterých vyhrál 42. Zahrál si finále v Dauhá, Rotterdamu a Monte Carlu. K tomu přidal semifinálové účasti na Australian Open, v Dubaji, Miami a Madridu.
Pablo Andujar-Alba

29letý Španěl a světový hráč č. 37 je momentálně jedním z menších překvapení celého Wimbledonu. Tento rodák Cuenci, který byl ve světovém žebříčku nejvýše na 33. místě totiž do tohoto roku na tomto slavném turnaji nevyhrál v hlavní soutěži ani jedno utkání. Z celkových šesti účastí ani jednou neprošel přes 1. kolo až tento rok, kdy nejdříve překvapivě porazil svého krajana Garcii-Lopeze a ve 2. kole taktéž překvapivě našeho Lukáše Rosola, oba tyto duelu odehrál Pablo v pěti setech.

Ani na trávě celkově to v podání tohoto hráče není žádná sláva, za svou kariéru odehrál na zeleném pažitu pouze 16 utkání! V nich dokázal vyhrát pouze 3x a z toho hned ve dvou případech se mu to povedlo tento rok na Wimbledonu.

Co se účastí na ostatních velkých turnajích týče, tak právě 3. kolem si vyrovnal své maximum z Grandslamů, kterým je stejná část soutěže z letošního French Open.

Sezona 2015 byla pro Andujara ze začátku velmi špatná, o čemž napovídá také bilance 14 výher a 18 porážek. Od úvodního podniku v Dauhá až po turnaj v Casablance, který se hrál na začátku dubna vyhrál Pablo pouze tři duely, ale pak přišel podnik v Barceloně a překvapivá cesta až do finále, kde nestačil na Nishikoriho. Dalším větším úspěchem bylo již zmíněné 3. kolo na French Open.
Dobré sobotní odpoledne z dalšího textového přenosu ze slavného Wimbledonu! V Londýně nám již pomalu vrcholí první hrací týden a zítřejšímu duely se uzavře také 3. kolo dvouher. Posledním českým zástupcem v mužské části pavouka je Tomáš Berdych, který v roli favorita nastoupí proti Španělovi Pablo Andujarovi-Albovi. Textový přenos startuje v 15:30 a provázet Vás ním budu já, Dominik Špringer.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.