Čtyřhra žen - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  V. Golubicová, N. Melicharová : Ivo Minář, Radek Štěpánek - 3. září 2016   20:51

7 (5)

S konstatováním, že Sania Mirzaová a Barbora Strýcová postupují po setech 6:2 a 7:6(5) do dalšího kola US Open, se s vámi loučím a přeji hezký zbytek večera či dobrou noc!
Tak nakonec to vyšlo již ve druhém setu a Strýcová s Mirzaovou postupují do dalšího kola US Open. V prvním setu to vypadalo na obrovský válec, ale v tom druhém to už tak jednoznačné nebylo. Oba páry si navzájem několikrát sebraly podání a o vítězi musel rozhodnout až tie-break, kde své kvality prokázaly favoritky utkání.
Konec zápasu
6:7
A je konec! Melicharová vrátila její servis pouze do sítě a je dobojováno!
5-6
Naprosto stejně, ovšem z rakety její partnerky. Nyní však bude na podání Barbora Strýcová!
4-6
První z nich končí v autu po returnu české tenistky. Jak to dopadne s tím druhým?
3-6
Další skvělý úder od Barbory, která nyní na síti hraje bezchybně. Máme tady mečboly!
3-5
Barbora dnes sice nemá úplně svůj den, ale tentokrát to u síti provedla perfektně a nakonec vybojovala důležitý bod.
3-4
Melicharová sice hrála na síti velmi dobře, ale na následný úder na tělo nenašla odpověď.
3-3
A nezačínají vůbec špatně. Golubicová nachytala na švestkách Strýcovou, která nedokázala zareagovat na její tvrdý úder.
2-3
To je po perfektní práci její parťačky na síti proměněno. Teď jsou na řadě soupeřky.
2-2
No a už máme srovnáno. Kdo se ujme vedení tentokráte? Ještě jedno podání Barbory...
1-2
Mirzaová dokázala, že ani ona není bezchybná a po jejím dlouhém forhendu se skóre upravuje na 2:1 z pohledu favoritek utkání.
0-2
Melicharová naprosto pokazila jednoduchý forhend a darovala tak soupeřkám minibrejk.
0-1
Golubicové se nedaří! To už je tak pátý aut v řadě z její rakety.
6:6
Další aut! A nás čeká tie-break. Tak teď to chce mít hlavně pevné nervy!
40-A
Zatím to vypadá dobře. Golubicová to znova přehnala s razancí a opět její úder končí v autu. Tentokrát to odnesla i její raketa.
40-40
Ale ne, forhend Mirzaové skončil na pásce. Děvčata se hecují, tak doufejme, že teď to klapne.
40-A
Po autu Golubicové přichází další brejbol. Hlavně jej proměnit!
40-40
To je škoda, to je škoda! Mirzaová vyhodila úder z dvorce. Čeká nás tak další shoda.
30-40
I tak se však dočkáme brejkbolu. Forhend Golubicové totiž končí v síti!
30-30
Hrát loby nad vysokou Melicharovou není nejlepší nápad. Mirzaová si to teď vyzkoušela na vlastní kůži.
15-30
Po delší době další parádní return Mirzaové. Že bychom se dočkali tie-breaku?
15-15
Nyní to však Golubicová nevymyslela nejlépe a její bekhend končí pouze v síti.
15-0
Tenistky na podání začínají daleko lépe a vypadá to, že si jdou za ziskem druhého setu.
6:5
Konec přestávky, podávat bude Viktorija Golubicová.
6:5
Následuje přestávka a výměna stran.
6:5
A ten je využit... Barbora riskovala a šla na síť, ale to se nevyplatilo...
A-40
Panečku, to bylo čtení hry. Golubicová zahrála přesně to, co měla, a získala další brejkbol.
40-40
Ten končí smečí Barbory na tělo Golubicové. Následuje tak shoda!
40-30
První brejk je minulostí, Strýcová si pomohla tvrdým servisem, co ten druhý?
40-15
To jsou mi věci. Máme zde dva brejkboly. Po prvním setu se zdálo ,že to bude rychlovka, ale nyní se na kurtu odehrává pořádné drama.
30-15
Melicharová výborně u sítě! Nyní využila své výšky a nekompromisní smečí nedala soupeřkám šanci.
15-15
Strýcová vak zahrála obdobně a je znova srovnáno.
0-15
Mirzaová se Strýcovou se dostaly do hluboké defenzívy, ale nakonec i s přispěním Melicharové, která napálila míček do síti, slaví zisk tohoto míče.
5:5
Dámy a pánové, druhý set ještě nekončí! Lob Melicharové byl hodně nepovedený a dopadl hodně daleko za základní čáru.
40-A
Krása! Mirzaová prokazuje své kvality a po bravurním forhendu do opačného rohu dvorce získává výhodu.
40-40
Golubicová byla na síti pozorná a uhrává tento bod. Následuje shoda.
30-40
ANO! Teď ho ještě proměnit! Forhend Melicharové zastavila síť.
30-30
Chladnokrevný prohoz Mirzaové však znova stav srovnává. Dočkáme se brejkbolu?
30-15
Tohle byl ale nádherný míč od Golubicové, která náramně zkrátila hru.
15-15
Tentokrát však míč z její rakety skončil pouze na síti. Stav gemu je tak srovnán.
15-0
Ta začíná velmi dobře a prohazuje Barboru. To byl opravdu skvělý úder!
5:4
Konec přestávky, podávat bude Nicole Melicharová.
5:4
5:4
Hned ten první je proměněn. Důvod k oslavám to však není. Nyní bude potřeba brejknout své protihráčky.
15-40
Stejně tak i return Melicharové. Dva gemboly pro tandem na podání.
15-30
Úder z rakety Golubicové vyl příliš přetažený a končí v autu.
15-15
Bára v podřepu zahrála velmi dobrý úder a dokázala získat tento míč.
15-0
Nezačínají však vůbec dobře, Melicharová získává fiftýn na síti.
5:3
A jestřábí oko znova přisuzuje míček Golubicové s Melicharovou. Brejkovat se tak nebude a favoritky jdou podávat na udržení se v setu.
40-30
Bohužel gembol. Return indické tenistky byl příliš dlouhý.
30-30
A znova. Tentokráte si počkala na return Barbory. Uvidíme gembol nebo brejkbol?
15-30
Melicharová však trochu zmírnila nadšení protihráček a u sítě získala následný míček. Správnost podání před tím ještě potvrdilo jestřábí oko.
0-30
Ten také! Favoritky jsou znova na koni. Doufejme, že to bude stačit k brejknutí soupeřek.
0-15
Obranný forhend Golubicové vyletěl mimo dvorec. Úvodní fiftýn tak jde za česko-indickým párem. Co ten další?
4:3
4:3
4:3
Tak tohle by mohl být nejdůležitější úsek zápasu. Golubicová s Melicharovou měly tři brejkboly, ale ani jeden neproměnily. Strýcová s Mirzaovou nakonec gem vyhrály a pravděpodobně tak získaly zpět ztracené sebevědomí. Nechme se však překvapit...
40-A
Krása, krása. Barbora se pořádně naštvala a buší do svých soupeřek co to dá. Její spoluhráčka toho využila a u sítě ukončila tuto výměnu.
40-40
Mirzaová však postrádala trochu štěstí a její úder skončil pouze na síti, další shoda.
40-A
A první výhodu pro favoritky utkání, které ze stavu 0:40 perfektně otočily.
40-40
Ale už i ten je minulostí!!! Máme tu tak první shodu utkání.
40-30
Tvrdé podání a dlouhý return mažou další brejkbol. Jeden však stále zůstává.
40-15
Ještě však nepředbíhejme, protože Mirzaová se Strýcovou mají nespornou kvalitu, kterou nyní obě předvedly u sítě.
40-0
Barbora háže s raketou. Prasátko nyní pomohlo soupeřkám a jsou z toho tři brejkboly. Pravděpodobně se dočkáme třetího setu.
30-0
A když se k tomu přidá špatný úder Mirzaové u sítě, tak je z toho hrozba dalších brejkbolů.
15-0
Forhend Strýcové byl příliš dlouhý a je z toho fiftýn pro soupeřky. Barboře se dnes příliš nedaří.
4:2
Teď už jsme se konečně dočkali delší výměny, kterou nádherně u sítě zakončila Golubicová.
40-30
A jelikož return Mirzaové byl o něco delší, tak tu máme gembol.
30-30
Bohuže ne, její return tentokráte trefil spíše jednoho z diváků.
15-30
A tak jí její spoluhráčka znova ukázala jak na to, polepší se tentokrát Barbora?
15-15
O to samé se pokusila i Barbora, ale její pokus byl výrazně horší, nedoletěl ani k síti.
0-15
Ta však nezačíná nejlépe, Mirzaová neuvěřitelně tvrdě zareturnovala.
3:2
3:2
3:2
A hned ten první je využit, páska znova zaúřadovala, ale tentokráte zastavila míček ze druhé strany hřiště.
15-40
Nebude, tentokrát totiž její snažení zastavila páska. Stále jsou tu však dva gemboly.
0-40
Tvrdý úder Strýcové přímo mezi její soupeřky znamená tři gemboly. Bude využit hned ten první?
0-30
Golubicová se s Melicharovou nedomluvila nejlépe a obě se srazily u sítě.
0-15
Nechytatelným podáním z rakety Mirzaové. Dobrý začátek tohoto gemu.
3:1
Těsný aut Strýcové znamená vedení Golubicové s Melicharovou 3:1. Jak na to odpoví favoritky utkání?
40-30
Nyní to však Mirzaová přehnala s razancí a její return skončil za základní čárou.
30-30
Ale světový je i indicko-český tandem na druhé straně, i proto je stav tohoto gemu znova srovnán.
30-15
Panečku, to byl ale prohoz! Golubicová ukázala, že na US Open není jen tak náhodou, tohle bylo světové!
15-15
Nyní však nezvládla return a máme znova srovnáno. Kdo se ujme vedení tentokráte?
0-15
Dlouhá výměna mezi Mirzaovou a Golubicou končí smečí Strýcové, který využila vysokého, obranného míče.
2:1
2:1
2:1
Return Melichatrové je příliš dlouhý a na světě je tak čistá hra. Stále je zde však brejk, který musí být smazán.
0-40
Další tvrdé podání. Tohle je velmi důležité. Po takovém gemu by se tenistky mohly znova zvednout.
0-30
A když se k ní připojila Mirzaová na síti, tak už to máme 30:0.
0-15
Barbora se pravděpodobně zdravě naštvala a tvrdým podáním získala úvodní míček tohoto gemu.
2:0
Tvrdé podání a nepovedený return. Čistý hra a vedení 2:0. Tohle asi málokdo čekal.
40-0
Další eso. Co se to děje? Česko-indický pár působí naprosto odevzdaně!
30-0
Dlouhý return Strýcové a další fiftýn pro její soupeřky.
15-0
Eso z rakety Melicharové. Mirzaová se Strýcovou si ve druhém setu zatím ani neškrtly.
1:0
Brejk je na světě, Melicharová zasmečovala u sítě a Barbora se po míči pouze odevzdaně poohlédla.
40-15
Nevím, co se to děje, ale máme z toho dva brejkboly. Favoritky utkání možná trochu opustila koncentrace.
30-15
Když to nejde jedné, tak ji musí podpořit druhá. A o tom debl je. Teď to ukázala Mirzaová, která svým podáním nedala Golubicové šanci na return.
30-0
Zatím to tak ovšem vypadá. Barbora opět zkazila lehký míč u sítě.
15-0
Druhý set začal chybou Barbory Strýcové na síti. Doufejme, že se druhý set nebude odehrávat v tomto duchu.
0:0
První set je za námi a podle očekávání zatím Barbora Strýcová s Saniou Mirzaovou dominují. A to i přes to, že ke konci setu ztratily své podání. Pokud však udrží koncentraci a nepodcení své soupeřky, tak by bez problému měl tento pár postoupit do dalšího kola.
2:6
Po nádherné smeči české tenistky se to daří a favorizovaný pár tak vyhrává první set poměrem 6:2.
15-40
Barbora u sítě nedala Melicharové šanci a zajistila tak dva brejkboly. Podaří se je využít?
15-30
Naopak ten z rakety její soupeřky byl naprosto přesný a velmi tvrdý. Favoritky znova vedou.
15-15
Nyní je však srovnáné, return Barbory nebyl příliš dobrý.
0-15
Dvojchyba Golubicové pramení v první fiftýn pro Mirzaovou se Strýcovou.
2:5
Možná ano, Golubicová s Melicharovou získávají podání Mirzaové se Strýcovou bez jakýchkoliv problémů!
40-0
Favoritkám utkání se trochu přestalo dařit a máme z toho tři brejkboly. Že by nás přeci jen čekalo drama?
30-0
Nádherná, dlouhá výměna v podání všech tenistek. Štatnější nakonec byly hráčky na returnu, Mirzaová totiž zahrála míč do sítě.
15-0
Barbora Strýcová začíná své podání dvojchybou. Snad jí to nebude nijak limitovat.
1:5
A ten je nakonec po prvním esu v zápase proměněn. Kanárek tak zatím zpívat nebude. Možná v příštím setu, kdo ví?
40-30
A je z toho první gembol pro Golubicovou s Melicharovou.
30-30
Velmi těsný aut z rakety Strýcové, která se po dobrém obranném úderu Golubicové dostala pod tlak.
15-30
Golubicová pokazila smeč na síti a zbytečně tak darovala soupeřkám fiftýn, to by jí mohlo hodně mrzet.
15-15
Teď však přichází první dvojchyba utkání a stav gemu je tak znova srovnán.
15-0
Melicharová to zahrála velmi dobře a nedovolila ztrátu hned prvního fiftýnu v tomto gemu. Mirzaová neměla šanci její útoky odrazit.
0:5
0:5
0:5
A jinak tomu nebude ani teď. Mirzaová se Strýcovou již vedou 5:0 a to hrajeme nějakých 15 minut! Dočkáme se kanárka?
0-40
Opravdu rychlý gem. Ani jedno podání Mirzové ještě nebylo odvráceno.
0-30
Mirzaová podává s grácií a získává další fiftýn. Favoritky utkání zatím své oponentky doslova drtí.
0-15
Další míč z rakety Američanky do sítě, tentokráte z returnu.
0:4
No ale protože hned po returnu Strýcové napálila Golubicová míč do sítě, tak tu máme další brejk.
30-40
Mirzaové tentokrát return nevyšel a na síti číhající Melicharová jejího zaváhání využila.
15-40
První z nich je však pryč. Nyní to tenistky na podání sehrály daleko lépe.
0-40
To je neskutečné, jak Mirzaová returnuje! Znova svým soupeřkám nedala šanci a jsou tu další tři brejkboly!
0-30
Indická tenistka je při chuti a nyní získala další fiftýn po podařené smeči. Nutno podotknout, že tomu hodně pomohla Barbora, která před tím zahrála velmi přesný lob.
0-15
Mirzaová předvedla perfektní return, po kterém se Melicharová dokázala pouze otočit.
0:3
0:3
0:3
Dlouhý return Golubicové ukončuje tento gem. Favoritky utkání si tak znova udržely podání a vedou již 3:0.
15-40
Mirzaová zahrála perfektní lob, se kterým si Golubicová nedokázala poradit a vrátila ho pouze do sítě.
15-30
Teď se jí však nepovedl forhend a její míč minul dvorec. Golubicová s Melicharovou tak snižují.
0-30
Tvrdé podání Strýcové, který podává opravdu velmi dobře.
0-15
Další fiftýn putuje na konto Česko-indického páru. Výměna byla sice dlouhá, ale Barbora dokázala, že na síti je jako doma.
0:2
Golubicová teď hodně naivně vložila raketu u sítě do dělového forhendu Strýcové. Samozřejmě, že míč letěl mimo kurt. Na světě je první brejk.
15-40
Přijde! A dokonce dva! Strýcová zahrála nádherný stopbal na síti.
15-30
Ostřábí oko ukázalo na to, že return Mirzaové byl sice těsný, ale přesný. Přijde první brejkbol?
15-15
Těsný aut z rakety Golubicové znamená srovnání stavu. Kdo půjde do vedení nyní?
15-0
Mirzaová se pokusila využít druhého podání Melicharové, ale přehnala to s razancí.
0:1
Tentokrát na returnu chybovala Golubicová a favoritky berou první gem.
15-40
Melicharová však na returnu nijak neexceluje. Míč z její rakety letěl daleko za základní čáru.
15-30
Teď však svou chybu napravila u sítě. Její míček mířil na tělo Strýcové, která nemohla nic dělat.
0-30
Další bod pro favoritky utkání, Melicharová vrátila podání Mirzaové pouze do sítě.
0-15
Mirzaová se Stýcovou začaly parádně. Barbora si u sítě počkala na return a nedala soupeřkám šanci.
0:0
Oba páry jsou již na kurtu, nyní bude následovat los o podání a rozehrávání se.
Švedová nakonec poráží Zhang. Utkání Barbory Strýcové brzy započne.
Zápas mezi Švedovou a Zhang již pomalu finišuje a hned po jeho skončení se dočkáme našeho duelu. Mělo by tomu tak být někdy kolem 20:40.
Sania Mirzaová a Barbora Strýcová

Tuto dvojici není potřeba zdlouhavě představovat. Mirzaová je momentální světová jednička ve čtyřhře a Barbora Strýcová je její novou partnerkou. Svůj první turnaj spolu odehrály v Cincinnati, kde celý turnaj vyhrály a neztratily přitom jediný set. Podobně pokračují i na US Open. V prvním kole si poradily s dvojicí Hart Jada – Shibahara bez problémů 6-3 a 6-2. I dnes jsou velkými favoritkami. Nám nezbývá než doufat, že svou roli potvrdí!
Viktorija Golubicová a Nicole Melicharová

Pár složený ze Švýcarky Viktorije Golubicové a americké tenistky Nicole Melicharové je nověvytvořen právě pro US Open. V prvním kole si tato dvojice poradila s duem Brengle-Maria 6:2 a 6:2 a postoupila tak do druhého kola. V něm je však nečeká nic lehkého a postup by byl velkým překvapením. Mladé tenistky však určitě nechají na kurtu vše a pokusí se vyhrát. Nicole Melicharová, rodačka z Brna bude mít proti Barboře Strýcové z České republiky o motivaci postaráno.
Dobrý večer u sledování druhého kola z US Open mezi páry Golubicová-Melicharová a Mirzaová-Strýcová. Doufejme, že Indicko-český pár potvrdí roli favorita a postoupí do dalšího kola.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.