Plzeň zahájila přípravu. S Horváthem i posilami, chyběl jen Čišovský | iSport.cz
3. ledna 2015 • 13:11

Plzeň zahájila přípravu. S Horváthem i posilami, chyběl jen Čišovský

Autor: jon, ČTK
TOP VIDEA
TOP GÓLY 20. KOLA: Parádní akce Slavie a Škodova třešnička, Shejbalův halfvolej TOP GÓLY 20. KOLA: Parádní akce Slavie a Škodova třešnička, Shejbalův halfvolej
Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Plzně v sobotu dopoledne začali zimní přípravu na jarní část sezony, ve které budou z prvního místa útočit na titul. Trenér Miroslav Koubek na úvodním tréninku přivítal kompletní kádr včetně posil Aidina Mahmutoviče a Jana Baránka. Nechyběl ani Marek Bakoš, o jehož odchodu se jedná. K dispozici není pouze dlouhodobě zraněný stoper Marián Čišovský.Plzeňské vedení v zimní přestávce pilně pracovalo. S týmem už trénovali Baránek s Mahmutovičem, v létě se přidá i Egon Vůch. Další posily už ale klub neplánuje.

"Ve fotbale je to vždy tak, že se ještě může něco přihodit, ale momentálně není nic na pořadu dne," řekl novinářům Koubek. "S posílením týmu jsem spokojený. Chtěl jsem především kvalitu a věřím, že to nové tváře splňují," dodal.

Bosenský útočník Mahmutovič během angažmá v Teplicích patřil mezi nejproduktivnější útočníky v české lize a Koubek věří, že by měl zefektivnit plzeňský útok, který často na gól potřeboval více šancí. "Je to dravý útočník, rychlostní typ. V kariéře ukázal, že je schopen střílet branky, a doufejme, že si to přenese i do Plzně," řekl Koubek.

Koubek: S posilami jsem spokojený

Mahmutoviče v Plzni čeká velká konkurence především v podobě Stanislava Tecla, Jana Holendy a Jana Chramosty. "Konkurence je pro každého hráče zdravá, pomáhá mu se zlepšovat. Já si vždy věřím, dám do toho všechno a bude na trenérovi, aby vybral hráče s nejlepší formou," řekl Mahmutovič.

V plzeňském kádru je také slovenský reprezentant Marek Bakoš, ten však v zimě zřejmě Viktorii po pěti letech opustí. Zájem o něj má především Slovan Bratislava. "Uvidíme. Další působení Marka Bakoše je téma a budeme ho v nejbližších dnech řešit," připustil Koubek.

Přetlak v útoku by však prý mohl vyřešit i změnou systému a v některých zápasech by Plzeň mohla hrát na dva útočníky. "Jsou i jiné možnosti, jak s tímto balíčkem kvalitních útočníků naložit. Nemusí to vždy být jen o jednom hrotovém hráči. V hlavě se mi honí hodně věcí," naznačil Koubek.

Pro jaro stále počítá i s kapitánem Pavlem Horváthem, který na podzim vypadl ze sestavy. "Role Pavla Horvátha je nadále stejná, tedy hráč a interní asistent trenéra. Dostane šanci stejně jako všichni hráči," prohlásil plzeňský kouč.

Do přípravy již naskočil i reprezentační obránce David Limberský, který kvůli zranění kolena přišel o závěr podzimu. "Už do toho jdu naplno. V prosinci mě to sice při běhání ještě bolelo, ale lepší se to. Měl jsem individuální plán, kondiční trenér mě musel trochu brzdit, ale odběhal jsem skoro všechno jako ostatní kluci. Žádné větší manko nemám," řekl Limberský.

Plzeň začíná přípravu v domácím prostředí, kde ji také čekají zápasy s Tachovem a Domažlicemi. Následně 17. ledna odjede na soustředění do Turecka, kde se utká s bundesligovým Hannoverem a Legií Varšava.

"Soupeři jsou to velice těžcí, možná ještě těžší, než by bylo pro tuto fázi potřeba, protože to bude hlavně kondiční soustředění a do zápasů půjdeme z plné zátěže. Hannover a Legia jsou těžké kalibry, ale to je v pořádku," uvedl Koubek. V únoru bude Plzeň pilovat formu před startem jara na soustředění ve Španělsku.

Kádr Viktorie Plzeň pro zimní přípravu 2015: 

Brankáři: Kozáčik, Bolek, Pavlík, Šiman

Obránci: Řezník, Procházka, Hejda, Limberský, Medveděv, Hubník, Baránek,

Záložníci: Hrošovský, Vaněk, Horváth, Hradecký, Petržela, Hořava, Pilař, Rajtoral, Kolář, Kovařík

Útočníci: Tecl, Mahmutovič, Holenda, Chramosta, Bakoš, Hrdlička, Kratochvíl

Limberský: Chleba se bude lámat v zápase na Spartě

Mahmutovič: Konkurence? Já si vždycky věřím

Na prvním tréninku Viktorie Plzeň v roce 2015 nechyběl ani František Rajtoral.
Na prvním tréninku Viktorie Plzeň v roce 2015 nechyběl ani František Rajtoral.

Témata:  sport, fotbal, plzeň, příprava
 


Články odjinud


Články odjinud