3. července 2015 • 05:00

Co ukázaly posily Sparty? Slibný Fatai, Litsingi ještě musí přidat

Autor: pj
0
  • Nové posily v akci se poprvé představily při zápase Sparty proti TřinciNové posily v akci se poprvé představily při zápase Sparty proti TřinciFOTO: Michal Beránek (Sport)

První dojem je důležitý. Pro letní posily ve Spartě to platí dvojnásobně. Fanoušci pozorně sledovali při včerejším přípravném utkání s Třincem (5:0), jak se novým (nebo staronovým) tvářím povede. Co ukázali Steinhöfer, Hušbauer a další?

• Kehinde Fatai

útočník
    45 minut/1 gól

Kehinde Fatai nastoupil proti Třinci poprvé za SpartuFoto Michal Beránek (Sport)

Vedl si slibně, navíc skóroval. Po přesné kolmici za obranu skvěle převzal míč a přesně zakončil. Dobrou šanci měl i ve 2. minutě, jenže mířil nepřesně.

• Markus Steinhöfer

obránce
    59 minut/1 gól

Markus Steinhöfer si při prvním startu za Spartu oblékl kapitánskou páskuFoto Michal Beránek (Sport)

Obsadil pravý kraj v rozestavení 3 – 5 – 2. Směrem dopředu byla znát jeho výbušnost, dokonce vstřelil branku. Větší aktivitu měl ale mnohdy projevit směrem dozadu.

• Franci Litsingi

útočník
    70 minut

Za Spartu si proti Třinci poprvé zahrál také Francis Litsingi, který dosud působil v TeplicíchFoto Michal Beránek (Sport)

Fanouškům ukázal technické dovednosti, a ti mu tleskali. Třeba když si před třineckým vápnem narazil s Dočkalem. Na Evropu to ale bude málo, musí přidat.

• Josef Hušbauer

záložník
    90 minut

Po návratu z hostování v Itálii si zahrál za Spartu opět Josef HušbauerFoto Michal Beránek (Sport)

Často byl k vidění před soupeřovou brankou. Zkoušel střílet i přihrávat. Po faulu na něj kopala Sparta penaltu. Přeci jen na něm ale byl znát zápasový výpadek.

• Roman Polom

obránce
    90 minut

Roman Polom při obranném zákroku během utkání Sparty s TřincemFoto Michal Beránek (Sport)

Obsadil středovou pozici ve stoperské trojici. A určitě nezklamal. Pro trenéra Ščasného může být v sezoně slušnou alternativou za dvojici Brabec–Holek.

• Marco Paixao

útočník
    45 minut

A další nová tvář v útoku... Portugalec Marco Paixao patří mezi letní posily SpartyFoto Michal Beránek (Sport)

Nastoupil do druhého poločasu, ale gól mu kvůli ofsajdu neuznali. Také pokazil slibnou akci, kdy zbytečně přehlížel dva nabíhající spoluhráče.

• Podívejte se na góly z utkání s Třincem (5:0)