24. září 2016 • 22:06

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Plzeň 0:1. Mistr zvládl těžký zápas, rozhodl Bakoš

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Další těžkou bitvu zvládli fotbalisté mistrovské Plzně, kteří v 8. kole ePojisteni.cz ligy vyhráli na půdě Teplic 1:0. Jediným střelcem utkání se stal útočník Marek Bakoš, jenž zakončil parádní akci hostů. Domácí si vytvořili několik zajímavých situací, žádnou však nedokázali využit. Plzeň se dotáhla v tabulce na druhou Mladou Boleslav, Teplice jsou na 10. příčce.

Plzeň měla velké problémy s aktivní hrou Teplic, které měli většinu utkání převahu. Trable hostující obraně dělal zejména Vaněček, který je plzeňským odchovancem. Už ve třetí minutě si udělal místo ve vápně a jeho střelu Kozáčik jen s námahou vytěsnil k Urmovi, který zblízka trefil břevno.

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Plzeň 0:1, těžký duel zlomil pro mistra Bakoš

Od začátku to byl hodně běhavý fotbal s napadáním hluboko na soupeřově polovině. Plzeň nebyla pasivnější a vynucovala si hodně faulů, ale až do konce prvního poločasu se nedostala ani ke střele na branku. Daleko víc hrozili domácí - v 15. minutě po parádním pasu Ljevakoviče prošel přes dva hráče až na roh vápna Fillo a pálil nad, v 38. minutě zase zastavil osamoceného Horu před Kozáčikem diskutabilní ofsajd.

Plzeň postupem času hrála víc a víc z vlastní poloviny, ale to se jí vyplatilo. Dvě a půl minuty před pauzou měli Hořava s Petrželou v pravém rohu hodně místa na narážečku, po níž druhý jmenovaný našel parádním pasem na bližší tyči Bakoše a ten poslal míč přesně pod břevno. Potvrdil tak, že se mu proti Teplicím daří, když jim v osmém z posledních utkání dal sedmý gól.

Pokud letos Plzeň čelí standardní situaci z větší vzdálenosti, občas vysouvá obranu až daleko před šestnáctku. Nezvyklý způsob se jí málem vymstil v 63. minutě, kdy si na centr Kroba nejrychleji naběhl Lüftner, jenže hlavičkoval nad.

Plzeň ve druhé polovině hlavně pozorně bránila a moc dalších problémů si nepřipustila. Z několika nebezpečných závarů před její brankou vypadal nejnadějněji ten v 84. minutě, Potočný ale hlavou míč usměrnil vedle. Teplice nic nevytěžily ani ze závěrečného velkého tlaku.

8. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Branka: 43. Bakoš. Rozhodčí: Franěk - Wilczek, Vysloužil. ŽK: Petržela (Plzeň). Diváci: 4751.

Teplice: Grigar - Vondrášek (61. Vachoušek), Lüftner, Jeřábek, Krob - Ljevakovič, Kodeš (80. Potočný) - Fillo, Hora, Urma (70. Nivaldo) - Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hejda, Hubník, Limberský - Petržela (87. Řezník), Kace, Hořava, Zeman - Duriš (57. Poznar), Bakoš (75. Hrošovský). Trenér: Pivarník.

Klíčové momenty utkání:

Teplice - Plzeň: Potočný přiklepl míč patičkou Vaněčkovi, ten trefil jen Kozáčika

Teplice - Plzeň: Petržela šlápl na Jeřábka a dostal žlutou

Teplice - Plzeň: Lüftner byl sám před Kozáčikem, ale přestřelil

Teplice - Plzeň: Petržela předložil míč Bakošovi a ten poslal Plzeň do vedení

Teplice - Plzeň: Hora se řítil na Kozáčika, zastavil ho asistentův praporek

Teplice - Plzeň: Limberský fauloval Vaněčka těsně vedle vápna, Krob přímý volný kop zazdil

Teplice - Plzeň: Volný Hora přehlavičkoval Kozáčika i bránu

Teplice - Plzeň: Domácí chtěli penaltu za ruku. Čím Bakoš zastavil Urmovu střelu?

Teplice - Plzeň: Fillo pěkně obešel Limberského i Zemana, ale vystřelil nepřesně

Teplice - Plzeň: Vaněčkovu střelu Kozáčik vyrazil, Urma napálil dorážku do břevna