20. února 2017 • 18:52

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Zlín 0:0. Střelci spali, týmy si body dělily

0
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Jen minimum vyložených šancí viděli fanoušci v duelu 17. kola ePojisteni.cz ligy mezi Libercem a Zlínem. Remíza 0:0 tak byla celkem logickým vyústěním. Střelci na obou stranách jakoby ještě zůstali v zimním spánku. Liberec, který nastoupil s několika novými hráči v sestavě, má tak na 12. místě stejně bodů jako Brno. Zlín se udržel na čtvrtém místě tři body před Mladou Boleslaví.

Fotbalisté Liberce remizovali v dohrávce 17. ligového kola se Zlínem bez branek. Domácí Severočeši tak protáhli své čekání na výhru v nejvyšší soutěži na sedm utkání a na dvanáctém místě tabulky mají tříbodový náskok před sestupovou patnáctou příčkou. Zlín v lize neprohrál čtvrtý z posledních pěti duelů s Libercem a ze čtvrté pozice ztrácí tři body na třetí Spartu.

První poločas měl typické znaky úvodního jarního kola. Oba týmy začaly opatrně a na šance se dlouho čekalo. Trenér Slovanu Trpišovský po radikální obměně kádru nasadil do základní sestavy hned pět zimních posil včetně nejnovější akvizice Součka a na libereckém projevu byla patrná nesehranost.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Zlín 0:0

Zlín v úvodu lépe kombinoval a více hrozil. Nejprve Dúbravku nechtěně nepovedeným centrem protáhl Vukadinovič, ve 32. minutě pak pálil těsně nad Diop. V 38. minutě měli "Ševci" největší šanci první půle. Vukadinovič našel ve vápně Fantiše, ale proti němu se vytáhl domácí gólman.

Po změně stran Slovan výrazně přidal. V 53. minutě napřáhl z velké dálky Potočný a donutil Dostála k prvnímu vážnějšímu zákroku. Liberec stupňoval tlak, ale neprosadil se ani v 66. minutě Breite a po něm hlavičkující Voltr, kterého vychytal hostující gólman.

Slovan svíral soupeře před jeho vápnem, ale v zakončení dokazoval, proč má spolu s Jihlavou nejhorší útok ligy. Po odraženém míči zkusil vystřelit akrobaticky přes hlavu Ekpai, jeho pokus však mířil těsně mimo.

Hostující kouč Páník pak v rychlém sledu dvakrát vystřídal a otupil tím domácí nápor. Liberecký trenér zariskoval a na poslední čtvrthodinu nasadil třetího útočníka Baroše, bezgólový stav už se ale nezměnil.

FC Fastav Zlín

Domácí: Dúbravka – Coufal (C), Kúdela, Latka, Mikula – Souček, Breite – Voltr (86. Ševčík), Ekpai (81. Bartošák), Bartl (75. Baroš) – Potočný.

Hosté: S. Dostál – Pazdera, Jugas (C), Matejov, Gajič – V. Vukadinovič, Traoré, Živulić, Štípek (73. Kopečný) – Fantiš (71. Holík), Diop (89. Hnaníček).

Domácí: Bosančič, Obročník, Kouřil, Ševčík, Bartošák, Baroš, Hladký

Hosté: Švenger, Holík, Beauguel, Janíček, Hnaníček, Kopečný, Hubáček

Domácí: Souček

Hosté: Fantiš