Jak Bílek mění Zlín: nový systém, lídři a disciplína. A co jeho česká kabina? | iSport.cz
Michal Koštuřík
31. července 2018 • 19:20

Jak Bílek mění Zlín: nový systém, lídři a disciplína. A co jeho česká kabina?

TOP VIDEA
Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích
Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nemá charizma Karla Brücknera, výřečnost (prostořekost) Vlastimila Petržely, vědátorské názory Jaroslava Hřebíka či teatrální spontánnost Františka Straky. Veřejnost ho milovala jako hráče, jako trenér si dosud masy nezískal. Teď s tím může Michal Bílek zatočit, byť image usměvavého chlapíka je to poslední, na čem ve Zlíně tvrdě pracuje. „Má vizi a jde za ní. Jednání s ním jsou přímočará, řešení rychlá,“ líčí Zdeněk Grygera, sportovní manažer Fastavu a viceprezident klubu. Rozbor klíčových aspektů, na kterých stojí hra Bílkova týmu, najdete v premiové části článku.Třiapadesátiletý Bílek, jenž bez euforie veřejnosti přivedl Česko do čtvrtfinále EURO 2012, se přísně drží své fotbalové linky. Jeho život je hřiště. Tam je pánem, mužstvu dal řád a nic mu neodpustí. Po červnovém příchodu na Moravu ihned překopal rozestavení na 3-5-2, hráčům našel vhodné role a na hru Fastavu se už dá dívat.

Dvě kola, dvě výhry, pět vstřelených gólů a z Bílka je pozitivní hrdina. Jeho fanklub defenzivního fotbalu může pomalu uvažovat o rozpuštění. „Týmu nový systém vyhovuje. Zvýšila se efektivita krajních hráčů, máme zpevněný střed. Mužstvo je kompaktnější. Se spoluprací s trenérem jsem spokojený,“ tvrdí Grygera.

Teď je v Batově městě vše zalité sluncem. V šatně už neposedává pětadvacet ambiciózních chlapů, z nichž je třetina naštvaná, že hraje málo. Zážitek v podobě Evropské ligy si v klubu musí pro tento ročník odepřít, takže došlo k logické redukci stavu. Po Ekpaiovi a spol. se zatím nikomu nestýská. „Na jaře si kluci sáhli na dno a ta kapitola je uzavřena. Ti, co zůstali, mají větší motivaci, náboj. Je dobré si projít i tímto. Ukáže vám to detaily,“ podotýká pravá ruka majitele Zdeňka Červenky.

Zlín s kádrem, který nelze označit za posílený, rozjel sezonu báječně. V prvním kole otočil bitvu s Mladou Boleslaví, ve druhém skolil nováčka z Opavy. Vždy v systému tří stoperů a dvou halvbeků. Na těchto pozicích se našli slovenský technik Róbert Matejov a pracovitý Lukáš Bartošák. To, co vidíte v zápasech, je přirozeným přenosem Bílkových myšlenek do reality. „Když něco trénujeme, dává mi to smysl,“ pochvaluje si útočník Tomáš Poznar.

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud