Velký krok pro český ligový fotbal. LFA se stala členem European Leagues | iSport.cz
19. října 2018 • 14:32

Velký krok pro český ligový fotbal. LFA se stala členem European Leagues

Autor: iSport.cz, ČTK
Ligová fotbalová asociace (LFA) se stala oficiálně členem European Leagues. Na fotografii zleva: Daniel Hajný, obchodní a marketingový ředitel LFA, Claus Thomsen, viceprezident European Leagues a Tomáš Bárta, výkonný ředitel LFA)
TOP VIDEA
LIGOVÝ INSIDER: Mocným se pomáhá, Balutu chápu. Fauly jsem ale viděl LIGOVÝ INSIDER: Mocným se pomáhá, Balutu chápu. Fauly jsem ale viděl
Trenér - záchranář. Připomeňte si sedm ligových štací Františka Straky Trenér - záchranář. Připomeňte si sedm ligových štací Františka Straky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ligová fotbalová asociace se stala členem asociace European Leagues, která sdružuje evropské soutěže včetně nejvyspělejších lig, jako jsou německá bundesliga, anglická Premier League či španělská La Liga. LFA si od vstupu do organizace vedle prestiže slibuje i posun po obchodní a marketingové stránce."Je to velmi prestižní organizace a silný partner, díky kterému posílí svou pozici na fotbalové mapě i LFA. A je to rovněž ocenění všech, kteří se na vzniku a rozvoji LFA podíleli a podílejí," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda.

European Leagues schválila vstup LFA na dnešním zasedání ve Frankfurtu. Organizace má nyní 35 členů a soutěží, což čítá více než 900 profesionálních klubů.

"Otevírá se nám platforma, která nám pomůže ještě lépe rozvíjet profesionální soutěže. Naše členství bude přínosné díky kontaktu s top soutěžemi, ale především s ligami nám podobnými, jako jsou ty z Belgie, Nizozemska či Dánska. Po osamostatnění profesionálních soutěží od FAČR, zavedení videorozhodčího či změně herního formátu se jedná o další velký milník pro LFA," řekl výkonný ředitel LFA Tomáš Bárta.

"V oblasti obchodu a marketingu získáváme vstupem do European Leagues přístup k velkému množství informací a zkušeností ze strany ostatních evropských lig. Věřím, že naše členství v tak prestižní asociaci pomůže profesionálním soutěžím v Čechách k rychlejšímu růstu ve všech aspektech. Navázané vztahy potom jistě posunou vnímání LFA i obou ligových soutěží," dodal obchodní a marketingový ředitel LFA Daniel Hajný.

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud