Plzeň, verze 2019. Čím bude jiná, kde chce ještě posílit a o koho je zájem? | iSport.cz
6. prosince 2018 • 05:00

Plzeň, verze 2019. Čím bude jiná, kde chce ještě posílit a o koho je zájem?

TOP VIDEA
Jágr se po roce vrátil na led a přispěl k výhře nad Havířovem. Co ukázal? Jágr se po roce vrátil na led a přispěl k výhře nad Havířovem. Co ukázal?
Dukla - Sparta: Tetteh po Hanouskově centru otáčí skóre! Letenští vedou 3:2 Dukla - Sparta: Tetteh po Hanouskově centru otáčí skóre! Letenští vedou 3:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Obraz týmu, který bude v příštím roce obhajovat titul ve FORTUNA:LIZE, už získává pevné kontury. Viktorii i na jaře povede Pavel Vrba, o jehož konci se během podzimu čile spekulovalo. Solidní výsledky v domácí soutěži a téměř jistý postup do vyřazovací části Evropské ligy však pozici úspěšného trenéra stabilizovaly. A ke třem už jistým posilám přibudou další. Momentálně je plzeňskou prioritou alternativa za Davida Limberského.Jsou zápasy, které definují a lámou celou sezonu. Viktoria Plzeň takový odehrála minulý týden v moskevských Lužnikách. Díky mimořádně cenné výhře 2:1 nad domácím CSKA získala prémii 70 milionů korun a výrazně se přiblížila pokračování v Evropské lize, čímž se zaručené informace o předčasném konci Pavla Vrby – ať už z jeho nebo cizí vůle – staly naprosto bezpředmětnými.

„Není na místě uvažovat o změně trenéra, který klubu vydělává peníze a plní plán v Evropě i na domácí scéně,“ potvrdil deníku Sport zdroj blízký vedení západočeského celku, který je ve FORTUNA:LIZE druhý jen o čtyři body za vedoucí Slavií.

Plzeň má tedy jasno o obsazení lavičky – a rychle se rýsuje i budoucí podoba jejího kádru. Jak už je v jejím případě tradicí, posily si zajistila v dostatečném předstihu. V tomto směru má před domácí konkurencí, která nezřídka honí vše na poslední chvíli, dlouhodobě náskok.

Jako prvního si Viktoria pořídila už v září Joela Kayambu, za kterého Opavě zaplatila patnáct milionů korun a nechala ho ve slezském klubu do konce podzimu na hostování.

„O Joelovi se v Plzni mluvilo už dva roky, a když vidíte, že Slavia skupuje, co se dá, není divu, že Viktoria jednala takhle dopředu. Využila přitom navíc finanční problémy Opavy,“ vysvětluje hráčův agent Libor Páv.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenkyČlánky odjinud


Články odjinud