SESTŘIH: Teplice - Zlín 2:1. Tři body pro skláře zařídil teenager

0
Kuchta už může být u Haška nad čárou. Ale triko Belmondo je výsměch
Po zlatém gólu jsem nevěděl, co mám dělat, vzpomíná Hlaváč

Fotbalisté Teplic v 19. kole FORTUNA:LIGY porazili Zlín 2:1 a posunuli se na 11. místo před Bohemians. Skláře poslal do vedení Jakub Řezníček, ale po Fantišově zakončení to bylo 1:1. Výhru žlutých zajistil teprve 18letý bek Jan Knapík při svém teprve druhém startu v základní sestavě.

Domácí: 47. Jakub Řezníček, 75. Knapík

Hosté: 72. Fantiš

Domácí: Grigar – Knapík, Čmovš, Shejbal, Hyčka (46. Radosta) – Nazarov (68. Kodeš), Kučera, Žitný, P. Mareš – Jakub Řezníček, J. Mareš (C) (90+2. Moulis).

Hosté: Rakovan – Cedidla, P. Buchta, Hnaníček (90. Železník) – Matejov (83. Čanturišvili), Hlinka, Jiráček (C), Bartošák – Poznar (65. Janetzký), Wágner, Fantiš.

1524 diváků

Úvodní oboustrannou hru bez nápadů jen po hranici šestnáctky ukončila střela hostujícího kapitána Jiráčka z 22. minuty, kterou vyrazil gólman Grigar.

Poté následovala čtvrthodina, během níž mohli domácí zápas rozhodnout, jenže místo toho pálili jednu šanci za druhou. Vše načal Řezníček průnikem a střelou do tyče, následoval technický pokus Jakuba Mareše a při následné akci oblouček přes gólmana z kopačky stejného hráče, který vykopnul obránce Buchta z brankové čáry.

Ve 36. minutě sérii teplických promarněných tutovek završil obětavou rybičkou Hyčka, ale jeho pokus zlikvidoval brankář Rakovan. A před poločasem Severočechům vzal možnost dostat se do vedení rozhodčí Denev, který z několika metrů přehlédl ruku Bartošáka v pokutovém území. Hosté strávili většinu první půle ve velkém útlumu, ale i oni se mohli radovat, jenže Fantišova hlavička těsně minula branku.

SESTŘIH: Teplice - Zlín 2:1. Severočeši zabrali po šesti zápasech, rozhodl Knapík

Tepličtí našli recept na střílení gólů o přestávce v kabině. Hned po příchodu na hřiště prodloužil Čmovšův centr Knapík a Řezníček dosud nejméně trefeným pokusem z prvního dotyku dostal míč do sítě.

Vedení domácímu týmu ještě přidalo na ofenzivních choutkách, ale dál pokračoval ve spalování šancí. Ve 49. minutě zachránil Zlín po Kučerově střele brankář Rakovan, v 60. minutě už byl znovu překonán po ráně Žitného, ale v opuštěné brance ho zastoupil Hnaníček.

Hosté se před branku soupeře často nedostávali, ale v 62. minutě po ojedinělé akci musel Grigar nohama vykopávat nebezpečnou střelu Wágnera. Dvacet minut před koncem Zlín vyrovnal, když Fantiš vyhrál uprostřed šestnáctky souboj s domácí dvojicí stoperů a jeho střela do sítě zchladila domácí nadšení.

U inkasovaného gólu byl i mladý stoper Knapík, který svoje zaváhání rychle napravil. V 74. minutě vyskočil nejvýše na trestný kop Petra Mareše a ve svém pátém ligovém startu vybojoval teplickému týmu tři body.

Teplice - Zlín: Po centru Bartošáka trkl míč těsně vedle brány Fantiš

Teplice - Zlín: Nazarov vysunul Mareše, ten přehodil gólmana a hosty na brankové čáře zachránil Buchta

Teplice - Zlín: Marešův pozdrav z hranice vápna kryl Rakovan

Teplice - Zlín: Žitný vysunul Řezníčka, ten trefil tyč!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.