Tři varianty Kotalovy Sparty: Hložek na hrot, kdy začnou tři stopeři? | iSport.cz
21. února 2020 • 05:00

Tři varianty Kotalovy Sparty: Hložek na hrot, kdy začnou tři stopeři?

TOP VIDEA
TOP 5 náročných sportů: Kde se potí krev? Specifika fotbalu či MMA
Češi, kteří zanechali v bundeslize výraznou stopu: Jarolím, Kadlec i překvapivé jméno
VŠECHNA VIDEA ZDE

Od pondělí sedí v trenérském křesle Sparty. Moc prostoru na manévry ovšem kouč Václav Kotal nemá. Vlastně pouze pět dní. Zkušený stratég v tuhle chvíli dost možná ani sám neví, jak složí sestavu pro nejbližší duel v Olomouci. Deník Sport se mu přesto pokusil nahlédnout do hlavy a nastínit, jakým směrem přemýšlí. Hlavní úvahy? Rozbití kreativního dua Bořek Dočkal a Guélor Kanga i sázka na dva defenzivně laděné střeďáky. V placené části článku si přečtěte i rozhovor s trenérem Miroslavem Koubkem, který Kotalovu fotbalovou filozofii dobře zná.Pragmatismus

Pod Václavem Jílkem Sparta držela výhradně rozestavení se čtyřmi obránci, to bude chtít Václav Kotal minimálně pro první utkání zachovat. Byť zřejmě s jiným personálním obsazením. Varianta se dvěma leváky může jít stranou, Kotal se netají tím, že má rád konstruktivní stopery. Nabízí se proto Georges Mandjeck - pravák. Davidu Lischkovi navíc souboj s Libercem absolutně nevyšel, jeho pozice nemusí být tak pevná. Martina Frýdka nepustí do hry žluté karty, šanci by tak mohl dostat Matěj Hanousek. K herní modifikaci dojde ve středu pole.

Vyzkoušejte iSport Premium. Nyní na 30 dní ZDARMA exkluzivně v mobilní aplikaci iSport. Více ZDE >>

Tou hlavní bude sázka na dva defenzivně laděné středopolaře, což je specialita nového kouče Sparty. Kotal má navíc rád rychlostní typy, proto lze očekávat nasazení tahového Michala Sáčka. Běžecké nároky splňuje i Srdjan Plavšič, jemuž by na levém křídle mohl uvolnit prostor Adam Hložek. Zázračný talent českého fotbalu se totiž téměř jistě posun do středu pole, v tomto případě pak rovnou na hrot. Hlavní otázky zůstávají dvě: kdo na pozici deset a na pravé křídlo?

Pokud Kotal vyhodnotí, že je Dočkal po vleklém zranění dostatečně připravený, půjde do hry. Pokud ne, volba padne na Guélora Kangu. Využití obou zároveň se nejeví moc reálně. Na pravé straně zálohy je volba jednodušší, moc variant ve hře totiž není. Tu nejlogičtější představuje Martin Graiciar.

5 - Tolik změn v základní jedenáctce by představovala tato varianta oproti úvodnímu ligovému duelu s Libercem.

Možné varianty sestavy Sparty pod Václavem Kotalem

Budoucnost

Až se Václav Kotal v nové pozici dostatečně uvelebí, je vysoce pravděpodobné, že začne zvažovat přechod na své milované rozestavení 3 – 5 – 2. Úspěchy s ním slavil v Hradci Králové i Brně, inspiraci už před lety začal čerpat v italském Juventusu. Ale pozor, tohle rozestavení platí jen na papíře. Zkušený kouč ho modifikuje na každého soupeře zvlášť, to se týká především toho, kolik hráčů se po ztrátě míče automaticky zapojuje do defenzivní činnosti.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud