SESTŘIH: Pardubice - Slavia 0:5. Návrat do čela, góly Krmenčíka a Lingra

Autor: iSport.cz
12
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

Fotbalisté mistrovské Slavie ve 14. kole první ligy v pražském Ďolíčku rozstříleli Pardubice 5:0 a před reprezentační pauzou se dostali do čela tabulky o bod před Plzeň. Vršovický celek vstřelil všechny branky po změně stran. Po dvou gólech zaznamenali Michael Krmenčík a střídající Ondřej Lingr, konečný výsledek stanovil další příchozí hráč z lavičky Ubong Ekpai. V 31. minutě nedal domácí kapitán Jan Jeřábek penaltu.

Slávistický trenér Trpišovský udělal oproti čtvrtečnímu vítěznému utkání s Maccabi Haifa (1:0) v Evropské konferenční lize pět změn v základní sestavě. Na hrot útoku se místo Kuchty postavil Krmenčík. Poprvé od začátku nastoupil v lize pravý pardubický obránce Halász.

Úvodních 10 minut patřilo Slavii. Nejprve Ousou hlavičkoval do tyče a Masopust z úhlu nevyzrál na brankáře Boháče.

V 28. minutě hostující stoper Kačaraba, který si připsal 100. start v české lize, zahrál v pokutovém území rukou a sudí Petřík po zhlédnutí opakovaných záběrů nařídil penaltu. K ní se postavil Jeřábek, jenže gólman Mandous směr jeho zakončení vystihl a poradil si i s Kostkovou dorážkou z bezprostřední blízkosti.

V závěru prvního poločasu mohli Pražané udeřit, jenže Boháč se dvakrát během chvíle vyznamenal. Nejdříve nataženou nohou výborně zastavil Krmenčíkovu střelu a vzápětí si zastavil i Stanciův pokus z úhlu.

SESTŘIH: Pardubice - Slavia 0:5. Další kanonáda po půli, Lingr zářil, Mandous chytil penaltu

Slavia se třikrát prosadila v rozmezí 58. až 64. minuty. První dva góly zaznamenal po podobných akcích z pravé strany Krmenčík, který do prázdné branky nejprve uklidil Bahovu a poté Masopustovu přihrávku. Krmenčík dal v ligové sezoně čtyři branky. Masopust se asistencí podílel i na třetí trefě hostů, když za sebe nahrál zakončujícímu Lingrovi.

V 75. minutě Lingr přidal další zásah po parádní střele pod břevno. V ligové sezoně zaznamenal pátou branku. Skóre uzavřel o pět minut později první trefou v ročníku nejvyšší soutěže Ekpai, který zužitkoval samostatný únik. Jeho další zásah v nastavení neplatil kvůli ofsajdu.

Pět branek ve druhém poločase nasázela Slavia v Ďolíčku i v září v ligovém zápase proti Bohemians 1905 (5:1). Slavia nepodlehla Pardubicím ani ve třetím ligovém duelu a prohrála jediný z posledních 60 zápasů v nejvyšší soutěži. S 37 nastřílenými góly se pyšní nejlepším útokem v lize.

Naopak Východočeši nezvítězili devět kol po sobě a s 29 inkasovanými brankami mají nejhorší obranu v soutěži. Ve druhé sezoně v nejvyšší soutěži utrpěli největší debakl.

Domácí:

Hosté: 58. Krmenčík, 63. Krmenčík, 64. Lingr, 75. Lingr, 81. Ekpai

Domácí: Boháč – Halász, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) (81. Júnior Ramos) – D. Kostka (71. Huf), Tischler, S. Šimek (71. P. Černý), Cadu (81. Lee) – Chytil (87. Lupač).

Hosté: Mandous – Bah, Ousou, Kačaraba, Oscar (81. Olayinka) – Holeš (71. Madsen), Hromada – Masopust (72. Ekpai), Stanciu (C), Plavšić (39. Lingr) – Krmenčík (72. Kuchta).

Klíčové momenty utkání

Pardubice - Slavia: Lingr nádherně vymetl pavučinky Boháčovy brány, 4:0 pro hosty!

Pardubice - Slavia: Ekpai šel sám na bránu a završuje bůra! 5:0 pro hosty, ale co ofsajd?

Pardubice - Slavia: Lingr našel Krmenčíka, který zakončoval akrobaticky mimo bránu

Pardubice - Slavia: Toml si po Oscarově pobídce srazil míč do sítě! Ale už v ofsajdu

Pardubice - Slavia: Masopust nachystal Krmenčíkovi úklid do prázdné brány, 0:2!

Pardubice - Slavia: Smršť dokonána! Další kombinace z pravé strany, Lingr zvyšuje na 0:3

Pardubice - Slavia: Neuvěřitelný přemet Halásze při rozehrání autového vhazování

Pardubice - Slavia: Bah našel Krmenčíka, který s přehledem uklidil do sítě! 0:1

Pardubice - Slavia: Krmenčíkovu tutovku skvěle chytil Boháč! Lapil pak i šanci Stancia
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Pardubice - Slavia: Nová sešívaná jednička září! Mandous vychytal penaltu Jeřábka

Pardubice - Slavia: Kačarabovi se otřel míč o ruku, penalta po zásahu VAR!

Pardubice - Slavia: Masopust mířil sám na bránu, ale trefil Boháče

Pardubice - Slavia: Ousou hlavičkou po Bahově rohu trefil tyč! Kačaraba netrefil bránu

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.