SESTŘIH: Zlín – Bohemians 1:4. První výhra klokanů od února

Autor: iSport.cz
1
Speciál ŽIVĚ s fanoušky: Žluté ohrožení? Priske teď už nikoho šetřit nebude
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?

Fotbalisté Bohemians ve třetím kole nadstavby poprvé zabojovali. Na zlínské Letné nasázeli místnímu klubu čtyři góly za poločas a celkově zvítězili 4:1. Pro hosty šlo o první výhru pod vedením Jaroslava Veselého a z tříbodového zisku se radovali po třech měsících, shodou okolností znovu proti ševcům.

Domácí: 30. Y. Dramé

Hosté: 12. Hronek, 21. Chramosta, 27. Vraštil (vl.), 39. Květ

Domácí: Rakovan – Cedidla, Procházka (C), Vraštil, Simerský – Conde – Y. Dramé (72. Fillo), Janetzký (65. Jawo), R. Hrubý, Čanturišvili (46. Reiter) – Vukadinović (46. Fantiš).

Hosté: Valeš – M. Dostál (C), Köstl, Křapka, Vondra – Petrák (66. Jindřišek), Beran (87. Koubek) – Hronek (87. Bartek), Květ (76. Krch), Kovařík (66. Fulnek) – Chramosta.

Domácí: Šiška, Fillo, Reiter, Jawo, Fantiš, Chwaszcz, Kolář

Hosté: Bačkovský, Jindřišek, Bartek, Koubek, Krch, Fulnek, Vaníček

Domácí: Vraštil

Hosté: Kovařík, Vondra

Proske – Nádvorník, Kotík

Stadion Letná, Zlín

Zlín, který dnes mohl v případě zisku aspoň jednoho bodu potvrdit prvoligovou příslušnost i pro další sezonu, stále vede skupinu o záchranu. „Klokani“ poskočili na 14. místo, které ale stále znamená účast v baráži. Na třináctý Jablonec ztrácejí dva body.

Už v druhé minutě mohl otevřít skóre Hronek, ale zblízka domácího Rakovana nepřekonal. Na druhé straně pálil nad Čanturišvili. Pražané byli za útočnou snahu odměněni ve 12. minutě, kdy po rohovém kopu napřáhl z hranice šestnáctky Hronek a tvrdou ranou k tyči poslal hosty do vedení.

Zlín se nemohl proti nátlakové hře a aktivnímu presinku soupeře prosadit a po nedůslednosti ve vlastní defenzivě inkasoval podruhé. Odražený míč po rohovém kopu uklidil v 21. minutě Chramosta k tyči a připsal si první gól v jarní části sezony.

Zmar „Ševců“ završila situace ve 27. minutě. Při nákopu směrem na branku domácích sjel míč z kopačky obránce Vraštila tak nešťastně, že přeloboval vlastního gólmana Rakovana a skončil v síti. Hned za tři minuty snížil Dramé, ale domácí za chvíli znovu inkasovali. Díky chybné rozehrávce Condeho se po Chramostově přihrávce v 39. minutě prosadil Květ. Bohemians dali čtyři góly za první poločas v lize poprvé od vítězství 5:2 na Plzní v dubnu 2018.

Ve druhé půli byla prioritou Pražanů poctivá defenziva. Zlín se snažil snížit, ale chyběla mu finální přihrávka i nápad. Do šancí se postupně dostali Janetzký a v závěru v krátkém sledu po sobě Reiter a Cedidla, jistého Valeše však nepřekonali.

Bohemians potvrdili, že se jim proti Zlínu daří. V nejvyšší soutěži s ním bodovali poosmé za sebou a na půdě „Ševců“ neprohráli posledních devět zápasů. V této sezoně Pražané zvítězili ve všech třech vzájemných duelech. První výhry na lavičce „Klokanů“ se na sedmý pokus dočkal trenér Veselý.

Klíčové okamžiky zápasu:

Zlín - Bohemians: Hlavičku Cedidly zlikvidoval Valeš
Zlín - Bohemians: Reiter se prodral až před Valeše, propálit ho ale neuměl
Zlín - Bohemians: Petrák mířil do šibenice, Rakovan tygřím skokem balón vytěsnil
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
Zlín - Bohemians: Procházkovu petardu nakonec zkrotil Valeš v rukavicích

Zlín - Bohemians: Janetzký zblízka přestřelil bránu

Zlín - Bohemians: Pokus Dramého skončil na přední tyči, následně Květ před Rakovanem přestřelil

Zlín - Bohemians: Minelu v rozehrávce dokázal zužitkovat Květ, 1:4

Zlín - Bohemians: Dramé si navedl míč na levačku a jeho střela skončila až v síti, 1:3!

Zlín - Bohemians: Neskutečný vlastňák Vraštila a Moravané jsou zralí na ručník, 0:3!

Zlín - Bohemians: Domácí na kolenou, další roh zužitkoval Chramosta, 0:2!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.