Skácel asi skončí v Southamptonu | iSport.cz
2. ledna 2009 • 17:29

Skácel asi skončí v Southamptonu

Autor: ČTK
Rudolf Skácel
TOP VIDEA
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes? Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Působení českého fotbalisty Rudolfa Skácela v anglickém Southamptonu se zřejmě blíží ke svému konci. Jeho tým bojuje o přežití nejen se soupeři ve druhé lize, ale i s neúprosnými věřiteli. Média tak očekávají, že se zadlužený tým během ledna pokusí zbavit nejlépe placených hráčů.Za českého reprezentanta si Southampton ve čtvrtek dokonce obstaral náhradu v podobě mladého Lee Molyneuxa z Evertonu.

Rok 2008 byl pro Skácela hodně zvláštní. Už vloni v lednu se jeho smlouvy chtěl Southampton zbavit, a tak jej poslal na hostování do Herthy Berlín. Když se vrátil do Anglie, dohodli se kluboví funkcionáři na přestupu do Ipswiche, jenže Skácel odmítl. A vzápětí byl vyřazen z kádru, do nějž se vrátil až v říjnu. Tou dobou už se někdejší prvoligový tým nacházel hluboko v pásmu sestupu a chyběl mu byť jen jediný levý obránce. Nakonec jej našel ve Skácelovi.

Teď už to ale neplatí. Vedení totiž na Nový rok angažovalo na levý kraj obrany devatenáctiletého Molyneuxa z rezervního týmu Evertonu a očekává se, že navzdory mládí a malým zkušenostem nebude jen zahřívat lavičku. Skácel je podle místního deníku Southern Daily Echo nejlépe placeným hráčem týmu, konkuruje mu už jen polský reprezentant Marek Saganowski.

Devětadvacetiletý Skácel přišel na jih Anglie v létě 2006 za 1,6 milionu liber (asi 45 milionů korun) ze skotských Hearts a podepsal čtyřletou smlouvu. Tehdy klub ještě rozhazoval a věřil v brzký návrat do nejvyšší soutěže. Jenže místo toho se teď bojí sestupu do třetí ligy a ředitel Rupert Lowe šetří, jak jen může.

"Co na tom, že je Skácel jejich nejlepší obránce. Může si ho Lowe dovolit držet? Ne," napsal v komentáři Southern Daily Echo s tím, že je zřejmé, kdo z klubu odejde.

 
Články odjinud


Články odjinud