Karviná má další posilu pro boj o záchranu. Ze Sigmy přichází Látal

Karviná získala další posilu pro jarní boj o udržení FORTUNA:LIGY. Z Olomouce přichází na hostování pravý obránce Radek Látal mladší (24). V sobotu s týmem odcestuje na soustředění do Turecka.
Ještě ve čtvrtek ráno byl Látal se Sigmou na Maltě. Odpoledne už se hlásil v Karviné. „Byl to náročný den, ale jsem rád, že moje hostování se podařilo dotáhnout ještě před odletem na soustředění,“ říká Látal. „Budu mít dost času kluky poznat, těším se na to. Fyzicky se cítím dobře, se Sigmou jsme makali a i teď na Maltě jsem odtrénoval dvě fáze.“
Radek Látal je synem bývalého reprezentanta a trenéra, který je novým koučem polského týmu Termalica Nieciecza. „Má všechny předpoklady, aby se mu u nás dařilo a v jarních bojích o záchranu nám pomohl,“ věří sportovní ředitel Lubomír Vlk.
Příchod šikovného beka, který v lize odehrál 44 zápasů (2+0), ocenil i trenér Bohumil Páník. „Radek je pravý bek, výborně rychlostně vybavený. Jsem rád, že je tady a bude s námi na soustředění už od prvního dne,“ dodal Páník.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 30 | 71:19 | 73 |
2 | ![]() | 30 | 53:19 | 72 |
3 | ![]() | 30 | 65:32 | 66 |
4 | ![]() | 30 | 50:30 | 59 |
5 | ![]() | 30 | 54:39 | 51 |
6 | ![]() | 30 | 38:40 | 40 |
7 | ![]() | 30 | 45:48 | 38 |
8 | ![]() | 30 | 29:38 | 37 |
9 | ![]() | 30 | 39:37 | 37 |
10 | ![]() | 30 | 40:46 | 36 |
11 | ![]() | 30 | 36:53 | 30 |
12 | ![]() | 30 | 29:49 | 27 |
13 | ![]() | 30 | 22:45 | 26 |
14 | ![]() | 30 | 34:56 | 26 |
15 | ![]() | 30 | 35:67 | 24 |
16 | ![]() | 30 | 30:52 | 17 |
- Skupina o titul
- Play-off o umístění
- Skupina o záchranu
Zprávy ze dne 12. ledna 2022
Záložník Lukáš Holík (29) pomůže Karviné v boji o udržení ve FORTUNA:LIZE. Rozvázal smlouvu v Opavě a domluvil se na novém angažmá, ke karvinskému týmu se připojil ve středu. Více čtěte zde.
Zprávy ze dne 7. ledna 2022
Na začátku týdne nastoupili do zimní přípravy bez jediné nové tváře, to se od dnešního rána změnílo. Hradec Králové hlásí první úlovek na přestupovém trhu, na přesup získal Jakuba Kučeru z druholigové Líšně. Střední záložník v uplynulých dvou letech patřil mezi nejlepší hráče soutěže na svém postu. Votroci by rádi ještě přivedli hráče na kraj zálohy. Stále doufají v příchod talentovaného Matěje Ryneše ze Sparty. Více čtěte ZDE>>>.
Zprávy ze dne 6. ledna 2022
„V listopadu bylo nějaké oťukávání, ale pak už se k tomu nikdo nevracel a nic mi nenabídl. Takže myslím, že je to uzavřené,“ říká Adam Jánoš k tématu Baník. Dnes si už proti němu zahrál v dresu Karviné, nicméně řeší ještě zahraniční angažmá. Více čtěte zde >>>

Zprávy ze dne 5. ledna 2022
Byť trenér Miroslav Koubek v rozhovoru pro Sport oznámil, že po sezoně skončí s kariérou, Jiří Sabou to nebere za stoprocentní. „Během sezony si s koučem sednu. Chci, aby zůstal,“ kontruje sportovní ředitel Hradce Králové. Po podzimu sedmý celek FORTUNA:LIGY učiní v zimní pauze jen menší úpravy kádru. Primárně monitoruje špičkové celky druhé ligy. Více čtěte ZDE.
Zprávy ze dne 4. ledna 2022
Názor redaktora deníku Sport Michala Kvasnici na posilu Karviné.