2. října 2011 • 20:00

Dvě z pěti divizních skupin mají po víkendu nového lídra

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Ve dvou z pěti skupin fotbalových divizí nastala změna v čele tabulky. Benešov v rámci dnešního 8. kola skupiny A vyhrál na půdě nováčka soutěže v Českém Krumlově 3:2 a nahradil na vedoucí příčce Strakonice, které v sobotu podlehly 0:3 ve Voticích.

Benešov rozhodl utkání již do poločasu, kdy vedl 3:0 zásluhou branek Němce, Štěpána a Turka. Po změně stran domácí zkorigovali góly Koritara a Wagnera.

Týmu Jiskry Ústí nad Orlicí k uhájení vedoucí pozice ve skupině C nestačila sobotní bezbranková remíza v Nové Pace ani fakt, že jako jediný udržel dosavadní neporazitelnost. Díky dnešní výhře 4:0 nad Dvorem Králové vede Převýšov. Dvakrát skóroval kanonýr Svoboda, jednou Voženílek a Knobloch. Svěřenci trenéra Bohuslava Pilného nastříleli všechny čtyři branky až po obrátce.

V divizi B žatecký nováček podlehl doma 0:1 Čelákovicím. Kdo z diváků se byť jen o minutu opozdil, přišel o jedinou branku střetnutí. Jejím autorem byl jen několik vteřin po zahájení hry hostující Ondřej Koch.

Bystrc v brněnském derby podlehla doma 0:1 Spartě, přesto dál vede tabulku divize D o bod před dvojicí Žďár nad Sázavou, Napajedla. Zápas sledovalo 487 diváků a jedinou branku dal po půlhodině hry Florián.

Ještě větší zájem byl o souboj regionálních rivalů z Vysočiny. Na derby Žďáru nad Sázavou s Vrchovinou dorazilo 953 fanoušků a viděli remízu 1:1. Hosté z Nového Města na Moravě vedli brankou Poláčka, vyrovnal Turek.

SOBOTA
Týmy Strakonic a Jiren, které vedou divizní skupiny A a B, přišly v dnešním programu 8. kola o svoji dosavadní neporazitelnost. Strakonice prohrály 0:3 ve Voticích, přičemž o výsledku se rozhodlo již v úvodním poločase. Za domácí dvakrát skóroval Jurdík a jednou Polodna. V divizi A se tím otevřela možnost převzít vedení v tabulce pro Benešov, pokud v neděli vyhraje na půdě nováčka v Českém Krumlově.

Jirny mají jistotu, že do druhé poloviny podzimní části vkročí coby lídr divize B. Od svého přemožitele Motorletu i třetího Vilémova je však dělí už jen lepší skóre.

Také v Praze-Jinonicích se rozhodlo již do poločasu. Nejprve domácí Glasnovič proměnil penaltu, stejnou možnost dostal zanedlouho i kapitán hostů Jindráček, brankář Motorletu Foferka ale jeho střelu z bílého bodu i následnou Škodovu dorážku kryl.

Po půlhodině hry zvýšil Pyšek a favorizovaní hosté po změně stran už jen zkorigovali na 2:1. Autorem gólu byl Ibe. Vilémov zdolal 2:0 Meteor díky dvěma trefám Hyky.

Poprvé v sezoně vyšel střelecky naprázdno vedoucí tým divize C z Ústí nad Orlicí. V novopackém střetnutí však ani neinkasoval, a tak zápas skončil 0:0. Tím se otevřela příležitost pro druhý Kolín nebo třetí Převýšov převzít vedení v tabulce. Oba tyto celky hrají v neděli: Kolín v Turnově, Převýšov doma s Dvorem Králové.

V divizi D se konečně zbavilo alarmující nuly v kolonce výher poslední Velké Meziříčí, jež vyhrálo v Brně nad bohunickým nováčkem 3:0. Třebíč vedla ještě v poločase utkání s Otrokovicemi 2:0, nakonec ale prohrála 2:3.

Jubilejní desáté vítězství oslavila Orlová v divizi E, doma zdolala 4:1 krnovského nováčka. Dvakrát se trefil Krčmařík, jednou Vlk a Jonek, za hosty vyrovnal v úvodním poločase Švrček. Vítězný tým dosud ani jednou nezaváhal, a tak má na kontě už 30 bodů.

Divize A - 8. kolo:
Bohemians 1905 B - Dukla Praha B 0:2 (0:1), Slavia B - Horní Měcholupy 2:2 (1:0), Čížová - Štěchovice 1:0 (1:0), Hořovicko - Tábor 1:1 (1:0), Rokycany - Tachov 3:0 (0:0), Votice - Strakonice 3:0 (3:0), Český Krumlov - Benešov 2:3 (0:3), Koloveč - Milevsko 2:0 (1:0).
Divize B - 8. kolo:
Český Dub - Souš 3:3 (2:1), Teplice B - Přední Kopanina 2:0 (1:0), Litol - Neratovice-Byškovice 2:2 (1:1), Motorlet Praha - Jirny 2:1 (2:0), Vilémov - Meteor Praha 2:0 (2:0), Vyšehrad - Brozany 2:0 (1:0), Žatec - Čelákovice 0:1 (0:1).
Divize C - 8. kolo:
Mšeno - Náchod 4:2 (4:0), Nová Paka - Ústí nad Orlicí 0:0, Polepy - Admira Praha 4:0 (3:0), Hradec Králové B - Pardubice B 3:1 (1:1), Převýšov - Dvůr Králové 4:0 (0:0), Nový Bydžov - Jablonec B 1:3 (1:1), Pěnčín-Turnov - Kolín 1:1 (1:0), Velim - Trutnov 2:0 (1:0).
Divize D - 9. kolo:
Bohunice - Velké Meziříčí 0:3 (0:1), Napajedla - Pelhřimov 4:1 (1:0), Přerov - Polná 3:2 (1:0), Spytihněv - Hodonín 0:3 (0:1), Třebíč - Otrokovice 2:3 (2:0), Bystrc - Sparta Brno 0:1 (0:1), Tasovice - Vyškov 3:2 (2:2), Žďár nad Sázavou - Vrchovina 1:1 (0:0).
Divize E - 9. kolo:
Dolní Benešov - Mikulovice 0:1 (0:0), Mohelnice - Opava B 1:0 (1:0), Orlová - Krnov 4:1 (1:1), Petrovice - Nový Jičín 1:2 (1:1), Brumov - Havířov 2:1 (0:0), Kravaře - Lískovec 2:0 (2:0), Prostějov - Valašské Meziříčí 3:2 (2:1), Šumperk - Slavičín 3:0 (1:0).